Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sty 2017 18:34 

Loty: 145
Kilometry: 140 020
srebrny
@‌JarekGdynia‌ da rade, ja sam coś takiego ogarnąłem rok temu. Pisałem zdaje się o tym w temacie o Tyraspolu. Ważne, żeby na granicy powiedzieć, że chodzi o tranzyt - pobyt do 10h.

EDIT
Znalazłem: naddniestrze,1244,82015&hilit=tyraspol?start=40#p760699
 Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
JarekGdynia uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 26 Maj 2017 13:06 

A jak na granicy mołdawsko- ukraińskiej? Szybko i sprawnie czy wręcz przeciwnie? Mamy wstępny plan, żeby pozwiedzać Mołdawię i ruszyć gdzieś na niedalekie Morze Czarne, tylko ponoć tamtejsze plaże do najczystszych nie należą, ale może ktoś poleci jakąś fajną miejscówkę blisko Mołdawii nad Morzem Czarnym??
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 26 Maj 2017 13:35 

Nam w maju granica Ukraińsko- Nadniestrzańska zajęła może 10 minut, a przejechanie granicy Mołdawsko - Ukraińskiej niedaleko Białogrodu zajęło maks pół godziny, ale to głównie dlatego, że jechaliśmy autem na nadniestrzańskich blachach,z tamtejszym kierowcą i mołdawscy pogranicznicy robili mu trochę problemów. Ogólnie rzecz biorąc granicę bezproblemowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 26 Maj 2017 14:19 

Loty: 259
Kilometry: 726 686
niebieski
w ubiegłym roku, w sierpniu jechałam autobusem z Kiszyniowa do Odessy, na granicy moldawskiej ok 30 minut, podjazd do ukraińskiej kolejne 30-40 minut. Powrót tą samą drogą był już znacznie szybszy.
W Odessie, na jej krańcach ( dojazd do końca tramwajem nr 18?) jest niezla plaża, czysta. Nie pamiętam nazwy, ale nie jest to ta najpopularniesza o nazwie Arkadia.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Loty: 246
Kilometry: 336 497
złoty
Ten tramwaj to 5
Plaża jest malutka a w wodzie pływają aktualnie glony.
Co ciekawe o 7:30 było już mnóstwo ludzi.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 21 Lip 2017 23:16 
Awatar użytkownika

złoty
Poniewaz dziś odbyłem trasę Odessa-Tyraspol pozwolę sobie na kilka uwag.
Po pierwsze autobusy (regularne) do Kiszyniowa jadące przez Tyraspol odjeżdżają z dworca autobusowego (Avtovokzal), który mieści się 2,5 km od dworca kolejowego (pętla tramwaju 5).

Dla mnie nie było to takie oczywiste bo do tej pory myślałem, że te marszrutki jeżdżą z tego dworca autobusowego, który jest po lewej jak się wychodzi z dworca kolejowego.

Uciekł mi jakis autobus do Kiszyniowa tuż przed 6-tą, ale nie wiem czy jechał przez Naddniestrze. Na autobus o 6:45 nie dostałem biletu, następny jest o 9:10 - cena 115 UAH (co ciekawe ten wcześniejszy 113 UAH). Marny stary 22-osobowy Mercedes z połowy lat 80-tych (z Polski bo na szybach polskie naklejki z warsztatu od szyb), brak klimy.

Wcześniej pisaliście, że przejazdów (marszrutki, inne) jest mnóstwo - u mnie tak nie było a łaziłem i dopytywałem.

Na granicy staliśmy ok. 30 minut - jeżeli ktoś tylko transfer do 10 godzin to bez wychodzenia z marszrutki.

Droga strasznie marna (albo moja marszrutka taki rzęch) - siedziałem na końcu to nawet oka nie zmrużyłem. Ok. 2 godzin z tym postojem na granicy. Busik podjeżdża pod Dworzec kolejowy,marszrutkowy w Tyraspolu.

Ostatnia marszrutka do Kiszyniowa 18:40, cena 40 rubli.
Pociąg (jeden dziennie, tylko piątek-niedziela) o 18:39, cena 19,3 rubla, jedzie 1:50

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 27 Lip 2017 08:54 

Czy ktoś może ma wiedzę o której odjeżdża ostania marszrutka z Tyraspola do Odessy?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 27 Lip 2017 15:19 
Awatar użytkownika

złoty
Myślę, że podobnie jak w kierunku Kiszyniowa czyli tak ok. 18

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 298 464
To ja dodam kilka uwag do tej trasy, którą opisywał @Tomo14

Ja znalazłem marszrutkę do Kiszyniowa (z zamiarem opuszczenia jej w Tyraspolu) na tym dworcu autobusowym, który jest koło Odessy Główne (tego głownego kolejowego). Koszt 120 UAH, 3 marszrutki dziennie. 7 coś, moja o 8:20 i 13 coś. Typowa marszrutka.

W Tyraspolu dojazd na dworzec autobusowy, kierowca na granicy ukr-naddniestrze dopytywał kto gdzie jedzie i jak wyjeżdza, do paszportu wbili wyjazdową ukraińską i wjazdową mołdawską. Oraz dali karteczkę tranzyt 10h w Naddniestrzu. Dojazd na dworzec autobusowy (i kolejowy od razu) w Tyraspolu. Na dworcu pozostawiliśmy bagaże, jest przechowalnia i są dwa kantory. Wymieniłem EUR na te ich naddniestrzańskie ruble. Cena za toaletę 2 rub, za przechowalnię tak z 5-6. 1 rub to chyba z 25 gr. Przyjechaliśmy o 12.30 czasu miejscowego. Na samo miasto dojście do centrum 30 min (pytac chyba o Suworowa) i tam z 2-3h spokojnie wystarczy. Jakby co, to jeżdzą też busiki na i z dworca. Ale nie sugerujcie się cenami toalety czy przechowalni bagażu. Tylko państwowe ceny takie niskie, jedzenie czy napoje juz ceny zbliżone do naszych lub nieco mniejsze.

Marszrutek do Kiszyniowa z tego samego dworca mnóstwo, co 30 min albo i częściej. Ale ostatnia koło 18. Można spokojnie wrócić na dworzec i kupić bilety.

Do Kiszyniowa jechaliśmy z 2 godziny. Cena biletu to ok 40 rubli naddniestrzańskich (10 zł). Kierowca wysadził nas niedaleko hotelu. Jechaliśmy z 2h około. A no i jakoś nie kojarzę, żeby nas sprawdzali na granicy.

Z Kiszyniowa do Czerniowców (Ukraina) trafiliśmy bus z dworca Gara du NORD za 218 MDL (jest kilka dworców autobusowych w Kiszyniowie). Jeden MDL to ok. 21 gr. Wyjazd był o 18:35, kilka ich jeździ dziennie trasą na Lwów. Np był jeszcze o 10 rano. W ogóle sporo połaczeń busem w różne strony. Na granicy kontrole, stempelki ale bez żadnych problemów. Na tej trasie jechaliśmy poniemieckim autokarem. Dużo wyższy komfort niż marszrutki.

A z Czerniowców już nocnym na Kovel. 13 h w sypialnym jakies 24 zł/osoba. Można też wysiąść we Lwowie, jak komu pasuje. Nocny o 20:27 z Czerniowców dojeżdza ok. 2 do Lwowa i przed 10 do Kowla. Z Kowla do Chełma w PL jeździ nowoczesny klimatyzowany skład PESY w barwach Ukrainy. Bilet w jedną stronę 220 UAH. Wyjazd o 11:57, przejazd jakies 2h z kontrola graniczną.

Jest też pociag o 16 z Odessy do Kiszyniowa przez Tyraspol ale tylko w weekendy (pt, sob, niedz)

ROzszerzę troche temat wątku, nie tylko o Tyraspol.
 Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 04 Maj 2018 00:37 

Loty: 67
Kilometry: 121 216
niebieski
Świetnie, że trafiłem na ten wątek, wiele pomocnych informacji, które wykorzystam za parę tygodni
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:31 

Witam Forumowiczów!
W grudniu wybieram się do Odessy oraz Kiszyniowa, będę leciał z Katowic (2 osoby k+m). Czyli Katowice 21.12.2019 (sobota) g. 06:20 → 09:05 Odessa powrót już po Nowym Roku 07.01.2019 (wtorek – prawosławne Boże Narodzenie) g. 09:35 → 10:25 Katowice. Czyli spędzę polskie święta i nowy rok w tamtym rejonie. Dlatego mam kilka pytań:
1. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z lotniska w Odessie do Kiszyniowa bez konieczności jazdy do centrum miasta aby tam się przesiąść? Przypuszczalnie w Kiszyniowie chciałbym być w dniach 21-26 grudnia 2019 – wyjazd 26 grudnia 2019 z rana. 25 grudnia w Kiszyniowie bo to święto i może być kłopot z przejazdem do Odessy.
2. Z którego dworca/miejsca w centrum Odessy odjeżdżają marszrutki/busy do Kiszyniowa i jaki jest ich koszt? Podobnież to nie dworce w centrum przy dworcu kolejowym ale gdzieś poza centrum. Chętnie wysłucham podpowiedzi. Pociąg jest interesujący ale wyjeżdża z Odessy do Kiszyniowa po 19:00 i według rozkładu jest w Kiszyniowe po 22:00 a o tej porze dnia i roku to głęboka noc więc raczej się na pociąg nie nastawię.
3. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z Kiszyniowa do Odessy w Święta Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia 2019? Jeśli tak to o której godzinie? Z tego co wiem 25 grudnia to święto na 100 procent więc się nie nastawiam na ten termin powrotu. Z tego co wiem pociągi w tym czasie jeżdżą tylko w weekendy tj. piątek-niedziela.
4. A tak dodatkowo zapytam bo już tu trochę poczytałem… Busy/marszrutki z Odessy do Tyraspola w Naddniestrzu odjeżdżają z tego samego dworca co te do samego Kiszyniowa? Tak pytam gdybym się zdecydował na kilkugodzinny transfer w Tyraspolu.
5. Czy bilety na busy/marszrutki można kupić wcześniej przez internet? Tak pytam bo widziałem że na pociąg można.
6. Czy są jakieś tygodniowe bilety na komunikację miejską w Kiszyniowie oraz Odessie? Widziałem że są jednorazowe (kupowane w pojazdach) i miesięczne ale o tygodniowych nie słyszałem.
7. Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje spędzenia świątecznych dni w którymś z miast Wigilia oraz Boże Narodzenie w Kiszyniowe a Sylwester w Odessie chętnie się zapoznam?
8. Jaką część Odessy lub Kiszyniowa polecacie na nocleg? Może będę szukał na AIRBNB. Z propozycjami na forum już się zapoznałem.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, chętnie w punktach jeśli można prosić (będzie szybko i prosto). Pozdrawiam forumowiczów
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:36 
Awatar użytkownika

złoty
Roku napisał(a):
W Tyraspolu dojazd na dworzec autobusowy, kierowca na granicy ukr-naddniestrze dopytywał kto gdzie jedzie i jak wyjeżdza, do paszportu wbili wyjazdową ukraińską i wjazdową mołdawską. Oraz dali karteczkę tranzyt 10h w Naddniestrzu.

Trochę odgrzebię starocia ale jestem ciekaw tej wjazdowej pieczątki mołdawskiej.
Przecież to jest granica ukraińsko-naddniestrzańska - jak człowiek po stronie Naddniestrza mógł dysponować pieczątką innego kraju (do tego w ich rozumieniu wrogiego) ?

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 01 Paź 2019 21:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 298 464
Niestety już nie pamiętam. Na dodatek mam już inny paszport.
 Relacje PM off  

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość