Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 05 Cze 2019 09:12 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
@greg2014 ma absolutną rację nie spotkałem się jeszcze z sytuacja w ktorej załoga jeśli odkryła alkohol to przymknela oko.
Widzialem wnoszone butelki z napojami ale otwarte i czesciowo wypite.

Byloby to naprawdę dziwne, oni bardzo duzy udzial w zysku maja ze sprzedazy pakietow alkohololowych.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#162 PostWysłany: 05 Cze 2019 09:38 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dodam tylko, że różnego rodzaju pomysły racjonalizatorskie (np. wódka w butelce z colą) oraz nieprzestrzeganie zakazu na statkach NCL skończyło się jakieś 3 lata temu najbardziej rygorystyczną znaną mi polityką w zakresie napojów jeśli chodzi o operatorów wycieczkowców: na statek nie można wnosić żadnych napojów i nie ma znaczenia czy chodzi o te z czy bez alkoholu. Zakaz ten jest bezwzględnie przestrzegany (takie są przynajmniej moje doświadczenia z ostatnich 3-ech rejsów z nimi) do tego stopnia, że raz schodząc ze statku zabrałem ze sobą butelkę wody ze statku z logo NCL. Wracając nie mogłem z nią wejść mimo, że była nieotwarta - i to, że takiej wody nie da się kupić nigdzie na lądzie nie miało żadnego znaczenia. Wnieść można tylko pustą butelkę - jak na większości lotnisk.

Dla odmiany - po zapłaceniu opłaty korkowej na statki NCL można wnieść wino. Podobnie jest w Holland America (tam nawet w pierwszym dniu rejsu można wnieść jedną butelkę na osobę bez opłaty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 05 Cze 2019 10:21 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
Dziękuje za informacje:)

Czyli nie będę chodziła na kolacje w restauracji, na szczęście zostają mi bufety. Może to i dobrze, zaoszczędzę miejsce w walizce, zwłaszcza, że statek to tylko część naszych wakacji. Szpilki i sukienki balowe to nie mój styl.

Ochronę wypróbujemy:) Po powrocie podzielę się oceną :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 05 Cze 2019 12:36 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
A z innej beczki, ważny news dla planujących rejs po Karaibach z Kubą po drodze (z Florydy, z samej Kuby, Dominikany itp.).
Wielki Brat wczoraj zakazał (w uproszczeniu) obywatelom amerykańskim wyjazdów turystycznych na Kubę - w podziękowaniu za wspieranie przez ten kraj rządu Maduro w Wenezueli.
Efekt jest taki, że od dzisiaj kolejne linie informują o zmianie tras rejsów, które były już zaplanowane - tak, aby omijały Kubę. Na razie komunikaty takie wydały Royal Caribbean oraz Virgin Voyages; pewnie kwestią czasu są kolejne. Z rozmowy z zaprzyjaźnionym biurem podróży sprzed kilku dni (a zatem nie miało to jeszcze związku z w/w zakazem) z kolei wiem, że MSC już wcześniej wycofało z Kuby jeden ze statków przewidzianych pierwotnie na ten sezon więc pewnie albo coś wróble ćwierkały albo sprzedaż tego kierunku nie była taka jak pierwotnie oczekiwano.

Jakby było mało, operatorzy wycieczkowców mają jeszcze jeden problem z Kubą. Odezwali się amerykańscy byli właściciele portów na Kubie, których własność została znacjonalizowana po rewolucji Castro. Powołują się oni na znowelizowaną niedawno ustawę Helmsa-Burtona z 1996 roku, która umożliwia pozywanie przez obywateli USA innych podmiotów (w tym zagranicznych) w związku z czerpaniem przez nich zysków ze skonfiskowanej własności obywateli/firm z USA. Pierwsze takie pozwy zostały skierowane przeciwko operatorom statków wycieczkowych zawijających na Kubę i korzystających z tamtejszych znacjonalizowanych portów oraz ich infrastruktury. Póki co z problemem zmaga się Carnival ale z tego co można przeczytać wynika, że kwestią czasu są pozwy przeciwko innym liniom.

Podsumowując: ci, którym dane było zobaczyć Kubę w ten sposób niech się cieszą, a pozostali niech planują raczej wyjazd na Kubę w inny sposób...lub czekają na kolejną zmianę przepisów, ew. wyjaśnienie sytuacji:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 05 Cze 2019 13:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Miałem szczęście ;)
Dla Kubańczyków to kolejny smutek. Kilka tysiecy turystow jednak troche kasy zostawiało. Naprawde szkoda mi tych ludzi.
Terminal i jego stan na zdjęciach:
ImageImageImage

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 06 Cze 2019 08:12 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
brzemia i greg2014 jak najbardziej rozumiem wasze argumenty odnośnie wnoszenia alkoholu na pokład statku i w pełni się z nimi zgadzam. Sam byłem zdziwiony takim obrotem sprawy, bo jak wiadomo alkohol na statku kosztuje sporo i pewnie spory % z przychodów pochodzi z tego tytułu, ale skoro nikt nie robił problemów z wnoszeniem napojów, ludzie z tego po prostu chętnie korzystali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 06 Cze 2019 08:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To miales szczęscie. Greg2014 odbyl kilkanascie? rejsow, ja kilka. Nie mozemy pisac ze wyjatek jest regułą, bo ktos sie nastawi na balowanie z alkoholem z lądu i potem bedzie miał pretensje, przeciez na f4f pisali ze mozna.
Na zadnej znanej mi linii nie wolno wnosic i spozywac wlasnego alkoholu. Jesli ktos spotkał sie z inną sytuacja, to albo był to wyjątek albo obsluga security nie byla jeszcze przeszkolona.

Sprobowac mozna jak zabiora to zwroca po rejsie, jak nie zabiora to masz impreze za ułamek ceny....

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@brzemia - z ciekawości aż podliczyłem i wyszło mi, że ten najbliższy na Islandię będzie miał nr 20. A doliczając jeden anulowany to nawet 21:-)

Co do alko to są linie, na które można wnosić napoje bez ograniczeń. Np. Silversea. Ale to ultraluksus z ultra all inclusivem więc pytanie po co targać swoje flaszki:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:32 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 12
-- 06 Cze 2019 13:58 --

samadama80 napisał(a):
greg2014 bardzo dziękuję za przewodniki. Co prawda te konkretne nie dotyczyły mojego lipcowego rejsu, ale szybko odnalazłam potrzebne :D

DamianS ja wybieram się na rejs innym statkiem, ale też MSC, interesuje mnie wszystko. Np. czy można wnieść wino na pokład i czy są dodatkowe pobierane za to opłaty. Mamy wybraną pierwszą turę kolacji, czy to oznacza, że musimy być na czas w restauracji o 18:30? Dla nas trochę za wcześnie a jednocześnie lepsze to niż jedzenie po 21.



Ja akurat wybieram 1wszą turę, jest dużo lepiej moim zdaniem. o 18:30 jesz na spokojnie a po kolacji idziesz do teatru. Idealne rozwiązanie.

-- 06 Cze 2019 13:59 --

samaki9 napisał(a):
@Dezext - a dlaczego chcesz zrezygnowac z napiwków? Zdajesz sobie sprawę , że osoby , które powinny dostać od Ciebie napiwek pracują wówczas za darmo? Chciałbyś , żeby Twój szef po miesiącu czy tygodniu Twojej pracy podszedł do Ciebie , powiedział , żę wszystko było super , ale Tobie za ten miesiąć czy tydzien nie zapłaci? A na pytanie dlaczego odpowiedziłby Tobie , że mu wówczas odpada koszt zatrudnienia pracownika?


A to dlatego rezygnuje, bo wolę dać napiwek do ręki temu kto mnie obsługuje i kto jest dla mnie miły itd. Na kolacji wolę dać napiwek kelnerowi który ma mój stolik (ten sam jest przez cały tydzień więc na koniec rejsu daję mu dosyć spory napiwek).

-- 06 Cze 2019 14:32 --

samadama80 napisał(a):
Dziękuje za informacje:)

Czyli nie będę chodziła na kolacje w restauracji, na szczęście zostają mi bufety. Może to i dobrze, zaoszczędzę miejsce w walizce, zwłaszcza, że statek to tylko część naszych wakacji. Szpilki i sukienki balowe to nie mój styl.

Ochronę wypróbujemy:) Po powrocie podzielę się oceną :D



Kolacje na statkach MSC są tak wyśmienite, że odpuszczanie ich to słaby pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:57 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 06 Cze 2019 14:52 --

Przecież własnie ten kelner , busboy i head weiter oraz cabin steward , którzy Ciebie obsługuja dostaja ten napiwek , który Ty zostawiasz na swoim rachunku .

-- 06 Cze 2019 14:57 --

Problem z napojami ( a raczej ich ceną) wynika tylko i wyłacznie z pazerności włascicieli linii . Kiedy ja pływałem nie było żadnych pakietów (nikt nawet o czyms takim nie myślał . Piwo 0,5 l kosztowało w dining roomie 3 usd , cola 1,5 usd , fajny drink 4-5 usd (rejsy po Karaibach) .Były to usrednione ceny jakie mozna było trafić w barach w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 24 Cze 2019 15:58 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
W sierpniu udaję się w rejs AIDAnova, gdzie kupiłem pakiet: kabina + przeloty + transfer na statek. Mam pytanie do tych, którzy latali już z Niemiec na AIDĘ: czy transfer odbywa się z pilotem, który czeka na lotnisku i zbiera grupę, czy należy się tam (PMI) zgłosić do jakiegoś pośrednika, który wozi pasażerów do terminala portowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:15 

Rejestracja: 24 Cze 2019
Posty: 10
Właśnie wybieram się w mój pierwszy w życiu rejs na pokładzie MSC Opera, więc ten wątek to dla mnie skarbnica wiedzy. Płyniemy z Wenecji 28 lipca i odwiedzimy Kotor, Santorini, Mykonos, Korfu i Bari. Pomimo, że w wątku informacji jest mnóstwo, nasuwa mi się jednak jeszcze kilka pytań, na które, mam nadzieję, ktoś zechce mi odpowiedzieć :)

1. Doczytałam z przerażeniem, że nie można zabrać na pokład żelazka. Jak wobec tego można poradzić sobie z prasowaniem? Czy jest jakaś ogólnie dostępna prasowalnia? Czy może trzeba za prasowanie zapłacić? Jak to jest zorganizowane?

2. Czy w kabinie są gniazdka elektryczne takie same jak u nas? Ile tych gniazdek jest. Interesuje mnie to, bo nieraz chcę podładować kilka urządzeń naraz.

3. Widziałam, że są na pokładzie sklepy wolnocłowe. Jakie są w nich ceny? Czy w ogóle warto tam coś kupować, czy podobnie jak w hotelach ceny są mocno wyśrubowane i nie ma co się interesować tematem?

4. Mamy zarezerwowane dwie kabiny obok siebie, ale podobno trzeba gdzieś wcześniej zgłosić jeśli chcemy, żeby przydzielili nam wspólny stolik do posiłków. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w tej sprawie pójść i kiedy?

Będę bardzo wdzięczna za każdą informację <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zlakobieta napisał(a):
Właśnie wybieram się w mój pierwszy w życiu rejs na pokładzie MSC Opera, więc ten wątek to dla mnie skarbnica wiedzy. Płyniemy z Wenecji 28 lipca i odwiedzimy Kotor, Santorini, Mykonos, Korfu i Bari. Pomimo, że w wątku informacji jest mnóstwo, nasuwa mi się jednak jeszcze kilka pytań, na które, mam nadzieję, ktoś zechce mi odpowiedzieć :)

1. Doczytałam z przerażeniem, że nie można zabrać na pokład żelazka. Jak wobec tego można poradzić sobie z prasowaniem? Czy jest jakaś ogólnie dostępna prasowalnia? Czy może trzeba za prasowanie zapłacić? Jak to jest zorganizowane?
żelazka nie wolno brac, jeśli i tak go przemycisz w bagażu zostanie zabrane na kontroli bezpieczeństwa.
jeśli chcesz możesz oddać coś do prasowania, ceny będą w ulotce w kajucie

2. Czy w kabinie są gniazdka elektryczne takie same jak u nas? Ile tych gniazdek jest. Interesuje mnie to, bo nieraz chcę podładować kilka urządzeń naraz.
gniazdka są europejskie i jest ich kilka, przy łóżku, koło stolika, w łazience.

3. Widziałam, że są na pokładzie sklepy wolnocłowe. Jakie są w nich ceny? Czy w ogóle warto tam coś kupować, czy podobnie jak w hotelach ceny są mocno wyśrubowane i nie ma co się interesować tematem?
ceny są różne, z wolnocłowymi bym nie porównywał, zazwyczaj w promocji jest ok, ale normalna cena jest wysoka dla Polaków, dla np Brytyjczyków ceny papierosów były atrakcyjne.

4. Mamy zarezerwowane dwie kabiny obok siebie, ale podobno trzeba gdzieś wcześniej zgłosić jeśli chcemy, żeby przydzielili nam wspólny stolik do posiłków. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w tej sprawie pójść i kiedy?
zazwyczaj oni już wiedzą ze jesteście razem, nr stolika zostanie nadrukowany na karcie pokłądowej, sprawdzicie czy macie takie same, jeśli nie to przed pierwszym posiłkiem podejdzcie do kierownika sali (bez problemu go rozpoznacie, bedzie przy wejściu z komputerem lub rozglądał się po sali) i poproście o stolik razem.

płynąłem podobną trasą, jest bajeczna, zazdroszczę Mykonos, na Santorini polecam wejść do knajpki z tarasem widokowym, zamówić kawę i popatrzyć na calderę.

Będę bardzo wdzięczna za każdą informację <3
Góra
 Profil Relacje PM off
Zlakobieta lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:10 

Rejestracja: 24 Cze 2019
Posty: 10
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Teraz już wiem prawie wszystko :*
Też uważam, że trasa super. Wybrałam wszystko, na czym mi zależało, a najbardziej na Mykonos, gdzie jeszcze nie byłam, a podobno jest piękniej niż na Santorini, w co trudno mi uwierzyć ;) Statek cumuje tam cały dzień, aż do 2 w nocy, więc sądzę, że bez spinki wszystko zobaczę.
Santorini znam jak własną kieszeń, bo będę tam trzeci raz, ale jest to miejsce, które z przyjemnością odwiedzę jeszcze nawet i sto razy ;) Szkoda tylko, że przypływamy rano, a nie po południu, bo fajnie by było zobaczyć znowu zachód słońca nad kalderą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 29 Cze 2019 18:40 

Rejestracja: 29 Cze 2019
Posty: 6
Hej, był ktoś na rejsie z brytyjskiego TUI, Thomsona? Chcemy zabookowac rejs po Karaibach z wylotem z Manchesteru i zastanawiamy się, czy nie będzie problemu przy embarkation, porty do których zabija rejs to: Jamajka, Gwatemala, Honduras, Belize i Meksyk i z tego co sprawdziłam Polacy nie potrzebuja wizy do tych krajów, więc chyba nie musimy nic przedstawić przy zapokladowaniu poza paszportem?
Inne pytanie, co sądzicie o cenie 1600 funtów od osoby z przelotem , gratuities, tips, all inclusive wliczone, w okresie świątecznym na 7-dniowy rejs, waszym zdaniem to dobra oferta? To nasz pierwszy rejs i nie mamy rozeznania. Może ktoś ma jakieś wskazówki na temat ubezpieczenia, warto wziąć ubezpieczenie od Thomsona z Axy czy może spróbować jakieś polskie, tańsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 29 Cze 2019 19:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wg mnie duzo, ale to kwestia czy chce sie wam samemu organizowac przelot, noclegi i transfery

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 29 Cze 2019 20:44 

Rejestracja: 29 Cze 2019
Posty: 6
No właśnie szukałam alternatyw i w tej ofercie spodobało mi się, że wszystko jest wliczone i organizują przelot swoim własnym samolotem z Tui bez konieczności rezerwowania noclegów. Próbowałam znaleźć na ten okres inna ofertę, ale są to rejsy bez przelotu i bez wliczonych gratuities i jak dodaje przelot, który zwykle wymaga również noclegu, to ta cena wychodzi bardzo podobna/ wyższa a lot ma przesiadke, ale być może źle szukam. Z tego co widzę przelot na Karaiby z UK to koszt ok 1tys funtów od os. w sezonie swiateczno-sylwestrowym a poza sezonem ok Ł800/os. Także pytanie czy po prostu źle do tego podchodzę i źle szukam? Nie chce też rejsu z USA, bo nie chce bawić się w wizy, mamy daleko do konsulatu a urlopu na załatwianie spraw brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 29 Cze 2019 21:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
A z Paryza na Martynikę ?

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia, 30 Cze 2019 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 29 Cze 2019 22:10 

Rejestracja: 29 Cze 2019
Posty: 6
Mogłabym prosić o strony z jakich warto skorzystać przy wyszukiwaniu takich tańszych rejsów czy nawet lotów, najlepiej z UK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 30 Cze 2019 13:05 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Baldurrka - nie znam stron w UK ale przejrzyj co jest dostępne w innych serwisach, które były już tutaj wymieniane. Wydaje mi się, że 1000 funtów to kupa kasy. Pytanie moim zdaniem jest inne-czy chcesz kupić pakiet z przelotem, transferami, rejsem itd. czy jesteś gotowa sobie sama poskładać klocki. Ta pierwsza opcja moim zdaniem zazwyczaj będzie droższa. No i na jak długo się wybierasz-bo np. za 3 tygodnie to już wcale nie musi być drogo.

Zresztą akurat na Karaiby wcale nie musisz jechać ze Stanów. Jest masa innych opcji: rejsy zaczynają się z Dominikany, Martyniki, Gwadelupy... Do dwóch ostatnich możesz łatwo i rozsądnie cenowo dostać się przez Paryż. Warto się tam też zatrzymać na kilka dni przed/po rejsie bo wyspy mają naprawdę sporo do zaoferowania. Jeśli byłabyś zainteresowana, odsyłam do moich relacji z rejsów po Karaibach na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group