Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lanzarote
#121 PostWysłany: 13 Sty 2019 00:34 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Punta Mujares ew. Arrieta - dobre miejsce na spokojny nocleg? Co prawda leżą na północy ale wyspa jest na tyle mała, że wszędzie rzut kamieniem. Ktoś był, widział i napisze kilka słów? Do jutra muszę podjąć jakąś decyzję, w sumie na boku jest jeszcze Arrecife i polecany tam apartament ale do miasta do raczej nie uśmiecha mi się jechać :roll:
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Lanzarote
#122 PostWysłany: 13 Sty 2019 08:09 

Punta Mujares albo Arietta to bardzo dobre miejsce. Jak masz tam coś na oku , to rezerwuj. Obie miejscowości są bardzo ładne i spokojne. Są sklepy, knajpki. Nic nie przeszkadza, że są na pòłnocy. Wszędzie dojedziesz, a pogoda taka sama jak w południowej części. To nie GC czy Teneryfa, że są spore ròżnice.
Lepsze te miejsca, niż ciasne Arreckife.
Góra
 PM off
rmk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#123 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:42 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Dzięki jacek za odpowiedź. Zarezerwowałem w Punta Mujares, będzie chill 8-)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#124 PostWysłany: 31 Sty 2019 23:34 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Przez tydzień mieszkaliśmy w Apartamentos Los Molinos w Punta Mujares. Miejsce mogę polecić w 100%. Piękny apartament, wszystko nowe i przestronne. Opinie wrzuciłem na bookingu, można doczytać. Stosunek jakości do ceny wprost rewelacyjny. W razie pytań służę pomocą :)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#125 PostWysłany: 05 Lis 2019 12:15 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 4
Hej,

szukamy wraz z narzeczoną taniego noclegu na 3-4 dni. Plan jest taki, że lecimy na Lanzarote, wynajmujemy samochód i spędzamy 3-4 dni na Lanzarote po czym oddajemy samochód i przepływamy na 6-7 dni na Fuertaventurę. W związku z tym szukamy jakiegoś fajnego apartamentu jako dobrą bazę wypadową w fajnym miejscu. Ktoś coś może polecić? Ceny na airbnb w tym terminie są trochę odstraszające (ok. 50 eur za noc) może ktoś byl gdzieś taniej. Na Lanzarote chcemy trochę przycebulić aby móc pobyczyć sie na Fuercie w fajnym miejscu :)

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#126 PostWysłany: 05 Lis 2019 12:49 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Za 30 eur/noc masz pokój w Arrecife Centre Charco de San Gines - https://bit.ly/34rTUhm. Spędziłem tam 2 noce w lipcu tego roku. Dobra lokalizacja, czysto i przede wszystkim niedrogo... na czym Ci zależy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#127 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Polecać komuś Arrecife jako miejsce wypadowe na Lanzarote, to jak polecić komuś Radom w Polsce ;)

Zobaczcie na zachodnią część wyspy, tzn. Caleta de Famara. Może Playa Blanca, ale jeżeli będziecie chcieli zobaczyć północ, która według mnie jest najładniejszą częścią wyspy, to jest to godzina jazdy. może okolice Arietty, Punta Mujeres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#128 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:20 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@makdeb poleć lepsze ;)

Arrecife ma jedną podstawową zaletę w porównaniu do tych, które podałeś - jest centralnie położone, więc nie trzeba jechać przez całą wyspę na północ mieszkając na południu, czy na odwrót mieszkając na północy.


Ostatnio edytowany przez Mar77, 05 Lis 2019 13:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#129 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Już to zrobiłem ;)

Dodam jeszcze, że jeżeli ktoś naprawdę chce odpocząć, zobaczyć coś ciekawego, a nie przedzierać się przez chińszczyznę to należy unikać Playa del Carmen i Costa Teguise.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#130 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:32 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 4
Dzięki za wskazówki, a co powiecie na Casa salinas playa w Orzola? Niby maksymalnie na północy, ale wygląda git, cena też pasuje, ktoś chwalił, że północ jest najładniejsza na Lanzarote, a w jeden dzień machnąć 60 km to nie problem ;), potem tylko jakoś się trzeba dostać na Fuertaventurę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#131 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Weź pod uwagę, że Orzola jest bardzo małym miasteczkiem. Na lewo od miasta jest jedna plaża, jednak w trakcie przypływu piach znika całkowicie. Przed Orzolą są bardzo ciekawe plaże z łagodnym zejściem (w przeciwieństwie do plaży, o której wspomniałem wcześniej). Dodatkowo ceny w samej Orzoli w restauracjach są stosunkowo wysoko, ale podjechać na kolację do Punta Mujeres czy niedalekiej Harii nie powinno stanowić problemu.
Najbliższy większy sklep to Lidl/Mercadona w Arrecife. Zaletą jest to, że jeżeli będziecie mieli ochotę to możecie zrobić sobie wycieczkę na La Graciosę. Z Orzoli wypływają promy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#132 PostWysłany: 08 Lis 2019 10:37 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 4
Ok, dzięki za info. A Caleta de Caballo? Ktoś był poleca? Znalazłem fajny nocleg za ok. 800 zł za 4 noce i się zastanawiam czy to znowu nie jakis koniec świata. Tę Orzolę odpuściłem, ze względu na lokalizację i jak kolega wyżej wspominał drogie ceny i mało restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#133 PostWysłany: 08 Lis 2019 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
To niewielka miejscowość między La Santą a Caleta de Famara, jeżeli masz możliwość to wybierz Famarę, będziesz mieć pod nosem jedną z najlepszych plaż na wyspie. Sama Caleta de Caballo jest ok, bardzo spokojne miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#134 PostWysłany: 08 Lis 2019 13:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
KidOmega napisał(a):
Tę Orzolę odpuściłem, ze względu na lokalizację i jak kolega wyżej wspominał drogie ceny i mało restauracji.

A co Ci lokalizacja Orzoli przeszkadza ? Przecież napisałeś wcześniej że będziesz miał auto. Na wyspie odległości są niewielkie, a drogi prawie puste. Dobrze się jeździ, a paliwo tanie. O jakich drogich cenach mowa ? Ceny są takie jak gdzie indziej. Przy wjeżdzie do miasteczka samoobsługowy supermarket, a w centrum kilka knajpek. W tej jest dobre jedzenie.

https://goo.gl/maps/bjnkEPyYkqVg3rRK7

Co do noclegów. Byłem na Lanzarote wiele razy i już od paru lat odpuszczam "kurorty" typu Costa Tequise, Playa Carmen i Blanca.
A na ostatnie 3 pobyty wybrałem właśnie Orzolę i nie żałuję. Po kolei.
Casa Salinas Playa, o które pytałeś we wcześniejszym poście. Nocowałem tylko 2 dni. W sumie nieżle i tanio. Jest tylko 5 pokoi na piętrze w prywatnym domu niedaleko portu. Kuchnia i taras do dyspozycji. Czysto i fajny gospodarz. Jedyna wada to wspólna łazienka, ale jak my byliśmy to Casa była pusta, więc nam pasowało.
Dodatkowo mogę polecić super apartament , w którym nocowałem 6 dni w grudniu. Apartamentos Orzola.

https://www.booking.com/hotel/es/apartamentos-orzola.pl.html

Tu jest na bogato. Całe mieszkanie 60 m2 z balkonem. 2 sypialnie, kuchnia, łazienka. Cena nieduża. Trochę drożej niż w Salina Playa
.Super kontakt z gospodarzem przez Whatsapp. Nie miałem okazji go poznać :D . Podał kod do skrzyneczki z kluczem. W ten sam sposób zwrot kluczy. Obok obszerny parking za free.

I jeszcze jedna miejscówka już poza miasteczkiem, ale blisko.do krateru Corona. Finca El Cortijo. Nocujemy w starym kanaryjskim domu, który był kiedyś winnicą. Pokoje duże z łazienkami. Można mieć zastrzeżenia do czystości. W zamian [przynajmniej my tak mieliśmy] ciekawe towarzystwo różnych obieżyświatów z różnych krajów, którzy patrzą tylko na cenę noclegu, bo tam chyba najtaniej na wyspie.

https://goo.gl/maps/gA7YE84x3ncuduHn9

Wszystkie 3 miejsca w Orzoli przerobiłem osobiście i mogę zarekomendować.


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Lis 2019 09:21, edytowano w sumie 1 raz
Podmiana linków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#135 PostWysłany: 13 Lis 2019 19:40 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 4
Dzięki za info, jak rozumiem wyspa jest na tyle nieduża, że nie powinno być problemu, żeby wyskoczyć w jeden dzień poplażować na południe wyspy? Ze zdjęć plaże w okolicach Costa de Papagayo wyglądają na ładniejsze i ciekawsze np. do snorklingu czy plażowania niż te na północy. Czy w rzeczywistości jest inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#136 PostWysłany: 23 Lis 2019 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2019
Posty: 19
-- 23 Lis 2019 17:19 --

KidOmega ja mogę Ci polecic najbardziej plaze Playa Mujeres,to ten sam cypel co Costa de papagayo ale jest najwczesniej. Nie ma tam tlokow, plaza jest ogrooooomna i do tego wspaniale krajobrazy. Przygotuj tylko sobie duzo wody do picia i moze jakies przekąski, bo w tamtejszych rejonach nie ma za duzo sklepow ( bynajmniej jak ja bylem ) :)

-- 23 Lis 2019 17:22 --

Zapomnialem dopisac ze Playa Mujeres jest swietnym miejscem do nurkowania, poniewaz jest tam duzo zanużonych skał ( buty obowiązkowe ) i podwodny swiat prezentuje się znakomicie. Z mojej strony jeszcze dopiszę, że są tam dosyc silne prądy, więc nurkowanie najlpeiej z kimś w pobliżu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#137 PostWysłany: 23 Lis 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
KidOmega napisał(a):
Dzięki za info, jak rozumiem wyspa jest na tyle nieduża, że nie powinno być problemu, żeby wyskoczyć w jeden dzień poplażować na południe wyspy? Ze zdjęć plaże w okolicach Costa de Papagayo wyglądają na ładniejsze i ciekawsze np. do snorklingu czy plażowania niż te na północy. Czy w rzeczywistości jest inaczej?


papagayo jest fajna na snorkel, warto pojechac. Co do innych to sie nie wypowiem, bo tylko tam snorklowalem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#138 PostWysłany: 30 Lis 2019 20:46 

Rejestracja: 10 Maj 2019
Posty: 2
Cześć, lecimy w lutym na lanzarote, na tydzien, i mam pytanie:
Gdzie bedzie nam najlepiej pod względem komunikacji (autobusy po wyspie, ichnie marszrutki, czy co oni tam maja) żeby sobie spokojnie wszędzie dojechac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#139 PostWysłany: 30 Lis 2019 23:26 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Playa del Carmen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#140 PostWysłany: 01 Gru 2019 16:22 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
A nie Puerto del Carmen? :roll: Z Arrecife dojedziesz wszędzie i wrócisz bez najmniejszego problemu.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
DildoVaggins uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group