Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 10 Lis 2019 20:25 

złoty
@czarny38 dzięki za ten plastyczny opis, upewniłem się w decyzji, aby żony nie zabierać tylko zostawić na plażing :D

Może ktoś napisze albo podlinkuje co jest na górnej stacji kolejki? Toaleta? jakieś automaty z napojami?
 Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.

#262 PostWysłany: 10 Lis 2019 21:10 

niebieski
Jest toaleta. Automaty też są.
 Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.

#263 PostWysłany: 03 Sty 2020 13:17 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 107 224
niebieski
Anonymous napisał(a):
Podejrzewam, że jedyną alternatywą (dla "nieprawojezdnych") .

Myślę że alternatywą jednak jest samochód z wypożyczalni, my "prawojezdni" też jeździmy na Cyprze ,Malcie lewą stroną ;) i dajemy radę.
 Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 03 Sty 2020 13:33 

@patpul znam dobrze ten autobus, napisz o której ładujesz i którym rejsem dostaniesz potrzebne informacje
 PM off  

#265 PostWysłany: 03 Sty 2020 15:06 

niebieski
@patpul mało prawdopodobne, żeby nie było wolnego miejsca. Jechałem raz w tym kierunku, było trochę ludzi, ale wolnych miejsc nie brakowało.
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 03 Sty 2020 15:59 

więc tak, poranny rejs z BCN staję w TFN prawie naprzeciwko wejścia na płycie lotniska, jak będziesz się poruszał w miarę sprawnie i wyskoczysz przed głównym dolnym wyjściem to po swojej prawej ręce zobaczysz autobus linii 30 który chwile przed Tobą tam podjedzie , ten bus będzie stał tam 5-10 minut w zależności od ilości osób które na niego siadają , jak na niego zdążysz i wysiądziesz na ENLACE OROTAVA to bez problemowo dasz radę na 348 który w czwartek nie będzie oblężony i będą wolne miejsca ( w piątek czy sobotę bywa mocno wypełniony) .Parę uwag - chwile po linii 30 z TFN rusza linia 343 ale nie masz dobrego połączenia przystanków żeby się przysiąść chyba że w samym Puerto , przystanek 348 jest chyba po drugiej stronie ulicy wiec musisz tam trafić i podnieść rękę ( wyraźnie podnieść bo się nie zatrzyma ) . Jak nie zdążysz na 348 to kciuk w górę i ktoś Cie zabierze w rejon Teide na Teneryfie z tym nie ma problemu. Ja osobiście nigdy się nie śpieszę szczególnie na Teneryfie ,a jadę do ukochanego Puerto de la Cruz ( według mnie najlepsze miasto na wyspie) tam śpię,jem,piję a dopiero potem idę na spacer do Altavisty i na Teide
 PM off  

#267 PostWysłany: 03 Sty 2020 16:23 
Awatar użytkownika

srebrny
Pamiętajcie tylko że nikt na Teneryfie nie nazywa autobusów "busami", tylko "guagua" - dokładnie tak jak na Kubie czy w Wenezueli. Warto o tym pamiętać pytając miejscowych o przystanek 8-)

#268 PostWysłany: 03 Sty 2020 16:30 

po zejściu z Teide nic tak nie cieszy jak pływanie w oceanie -naprawde bosko :mrgreen: :roll: zdradzę Ci moje idealne miejsce na kąpiel - idziesz w sam centrum Puerto do plaży Playa del Muelle ,jak będziesz stał twarzą do plaży po Twojej lewej będzie przejście na molo gdzie stoją lodzi,kutry ,etc idziesz tam cały czas prosto do miejsca na mapie 28°25'10.6"N 16°33'00.4"W tam będą schody do wody i parę miejscowych które tam się kapią albo gapia ,pływałem tam i październiku i w lutym i latem zawszę było super i cool
 PM off
seba92 uważa post za pomocny.

[ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości