Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Kwi 2018 22:20 

niebieski
Wczoraj falafelki w picie od "słynnego" Szejka Amina chodziły po 6 szekli. Tak jak na filmie u Cejrowskiego nadal z uśmiechem rozdaje przechodniom po falafelku za darmo :) W lokalu na przeciwko można usiąść, napoje po 5 szekli.
 Relacje PM off
gorny77 lubi ten post.

#42 PostWysłany: 16 Maj 2018 14:14 

Loty: 4
Kilometry: 7 668
sapos napisał(a):
TeresaS napisał(a):
Falafelki od Cejrowskiego po 5 szekli za sztukę, rozmawialiśmy o Cejrowskim i facet biorąc od nas te 20 szekli za 4 sztuki jeszcze się pytał czy nie za drogo ;) ...

Może ktoś podać dokładne namiary np. z Google Maps na tego "falafelka" ?
Plac przed Ścianą Placzu. Kieruj się z placu na wyjscie pólnocne - w stronę dzielnicy muzulmańskiej. Zaraz za bramką kontrolną po prawej ręce masz falafelka. Lokal poznasz, są polskie napisy na drzwiach typu ,,wyprawa na falafelki sladami Wojtka Cejrowskiego''.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 16 Maj 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Loty: 149
Kilometry: 257 036
niebieski
Zeus napisał(a):
Przy Bramy Damasceńskiej a dokładnie tu

Załącznik:
Falafel.JPG

Kupimy jeden z najtańszych falafeli za 8 NIS albo kebaba (dość spora porcja) za 20 NIS, ale nie takiego dobrego jak w Betlejem

Na zewnątrz stoliki i parasole

Obok są też dwa miejsca żeby zjeść w rozsądnych cenach:

1. To taka a'la restauracja: hummus with foul (nie wiem jaka polska nazwa) + falafele, ogórki kiszone, pomidorki, cebula, oliwki i chlebki + 2 herbaty z miętą za 27 NIS. Sam hummus - 17 NIS

Załącznik:
2_J.jpg

Można też zjeść kebaby, które są całkiem niezłe - cena dla dwóch osób ok 100 NIS:

Załącznik:
3_J.jpg

2. Tuż obok tylko hummus (czynne do ok 16-17) - za 22 NIS

Załącznik:
1_J.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 31 Maj 2018 06:37 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 21 836
srebrny
Ma ktoś namiar albo mapkę do Falafelka Cejrowskiego? Wczoraj jedliśmy w okolicy Bazyliki grobu dobrze ale nie tanio Falafel w buławie 25NIS :(

#45 PostWysłany: 31 Maj 2018 08:00 

niebieski
Wiem że to nie Jerozolima, ale jeśli będziecie w Betlejem idźcie na targ w tym mieście, wspaniały przeskok na ceny trochę niższe niż u nas. Dosłownie 200 metrów od Bazyliki Narodzenia W Jerozolimie taniej na muzułmańskiej stronie Starego Miasta oraz naprzeciw Bramy Damaceńskiej
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 02 Cze 2018 16:14 

Przy City hall:
1. Hummus Eliyahu, dokladki za free, kawa i woda za free, pita z dokładkami w cenie, całość koszt 26 szekli, ul.shamai 12.
2. Ben sira hummus, ul ben sira. Talerz hummusu w cenie falafel, pita i kieszonki 27 szekli za talerz.

Przy targowisku Mahaneh:
1. Arica, sabih czyli pita z.jajkiem hummusem i warzywami. 19 szekli, ul. Agripas 83
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 08 Lip 2018 19:52 

Czy w Jerozolimie są nocne sklepy i czy można coś zjeść po godzinie 22:00?
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 09 Lip 2018 22:35 

niebieski
Na przeciwko murów starego miasta, pomiędzy bramą Damasceńską a bramą Heroda Arabskie knajpy, streetfoody oraz bazarki (ale alkoholu nie kupisz). Ja byłem około 21:30 i nie wyglądało to, jak by mieli za raz zamykać.

Jeżeli chcesz bardzo późno, to na Hillel Street jest kilka nie-koszernych knajp (burgery, pizza, sandwicze) codziennie otwartych do wczesnego rana. Ceny wyższe, niż u Arabów.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 09 Lip 2018 22:48 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 113 801
niebieski
Co prawda było to z 2,5 roku temu, ale wyjście przez Bramę Damasceńską, przechodzisz przez ulicę i po lewej masz arabski dworzec autobusowy i przystanek tramwaju, a pierzeja po prawej na poziomie chodnika ma kilka sprawnych i w miarę długo działających lokali.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 10 Lip 2018 08:21 
Awatar użytkownika

złoty
Nosferatu_ napisał(a):
Czy w Jerozolimie są nocne sklepy

ba, jest nawet całodobowy https://goo.gl/maps/9zP3SL2rvJB2
zjeść to nie wiem, wypić na pewno można :mrgreen: , ale ceny po zbóju

Ryglu napisał(a):
hummus with foul (nie wiem jaka polska nazwa)

nie ma polskiej nazwy, ful to ful, znakomite danie bardzo popularne na Bliskim Wschodzie, gdzie głównym składnikiem jest bób https://en.wikipedia.org/wiki/Ful_medames
 Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.

#51 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:31 

Dziękuję za odpowiedzi :D
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 21 Gru 2018 22:32 

niebieski
Aktualne ceny falafelków w picie:

Szejk Amin w starym mieście - 6 NIS
Al Ayed na przeciwko bramy Damasceńskiej - 8 NIS
Attaj restaurant w starym mieście - 10 NIS
Shevach Falafel przy Denya Square - 16 NIS

Polecany tutaj już Shevach najdroższy i daleko poza centrum ale moim zdaniem najlepszy. Al Ayed też bardzo dobry.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 11 Sty 2019 16:32 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 137 893
złoty
Ten Super Market na Yafo 30 funkcjonuje ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#54 PostWysłany: 11 Sty 2019 18:19 

srebrny
W zeszłym tygodniu widziałem, że "Supermarket" na Yafo Str. był otwarty, ale nie sprawdzałem aktualnych cen :)
Jeżeli chodzi o tanie piwo, to zauważyłem, że popularna sieć Cofix (wszystko po 5 albo 10 szekli) ma też w większości placówek bary z piwem i mocniejszymi trunkami. Nie pytałem o ceny (piliśmy tam regularnie tylko kawę, espresso za 5 szekli), ale to może być coś wartego obadania.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 11 Sty 2019 23:26 

niebieski
W Cofix bar za 6 szekli jest małe piwo 250ml, chyba Maccabi. Mały Goldstar to już wydatek 10 ILS.
Za 6 są można też dostać shot (mały) tańszych marek whisky, wódki i tequili.
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:06 

srebrny
To robi 12 szekli za duże piwo - całkiem niezła cena biorąc pod uwagę to, że standardowa cena piwa w sklepie to właśnie 10-13 szekli, a w knajpie duże piwo za 20 to tanio.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 21 Sty 2019 12:46 

Polecam juz wspomnianu Al Ayed przy bramie damescenskiej. Jadlem rozne rzeczy i zawsze bylo smaczne. Najlepsze wg mnie hummus with foul i herbata z mieta, mojemu synowi bardziej smakowaly potrawy miesne frytki plus kebab lub frytki plus mieso grilowane z kurczaka oraz lemoniada. Obsluga sprawna, nigdy nie oszukala a rachunek dostajemy z pozycjami po angielsku. Ponizej przesylam menu wraz z lokalizacja. Bylem rowniez w polecanym sklepie rosyjskim karlberg, asortyment ubogi, ceny jak w innych sklepach no chyba ze ktos bedzie chcial zjesc wieprzowine lub szynke to polecam lub inne produkty z ukrainy lub rosji.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 21 Sty 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 137 893
złoty
Buki napisał(a):
Ze swojego doświadczenia polecam shish kebab robiony na ulicy od razu po wyjściu z Damascus Gate po drugiej stronie ulicy. Nie wiem czy była to kwestia później (ciemnej) pory, bo już po zmroku około 18-19, ale kebab w picie zdejmowany prosto z rusztu za 10 (!!!) NIS, czyli najtańsza mięsna opcja, z jaką się spotkaliśmy, smakowało naprawdę super :)

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale wycięta klatka z nagrania :)

gdzie jest to miejsce dokładnie? :D

#59 PostWysłany: 25 Sty 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Loty: 43
Kilometry: 104 943
Było to mniej więcej tu:
https://www.google.com/maps/@31.7822887 ... 1892,18.3z

Załącznik:
jero.PNG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.

#60 PostWysłany: 25 Sty 2019 09:59 

Stojąc tyłem do Bramy Damasceńskiej ( bardzo charakterystyczny i znany / popularny punkt w mieście) na wprost , po drugiej stronie ulicy jest całe arabskie " zagłębie" gastronomiczne.
Właśnie to , o ktòrym jest gadka w ostatnich postach. Bo widzę , że mapy satelitarne , zdjęcia itd to jeszcze za mało dla wytrawnych podròżnikòw, żeby tam trafić. :D

Może ktoś z gòry to np dronem obleci i wrzuci filmik ? :mrgreen:
Wtedy będzie łatwiej i ... uda się trafić. :twisted:
 PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość