Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87
Autor Wiadomość
#1721 PostWysłany: 11 Lip 2018 07:57 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 81 790
niebieski
Z6GD9 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie zmiany terminu rezerwacji w Airbnb (najprawdopodobniej „host” zgodzi się na zmianę) i mam takie pytania:
1.Czy w informacjach o mnie (komentarze lub gdzieś indziej) będzie informacja o skasowaniu przeze mnie rezerwacji (jeżeli się orientuję, to wystawia to automat), tak jak ma to miejsce przy zwykłej anulacji?
2.Czy oprócz różnicy w cenie wynajmu (związanej z terminami rezerwacji) Airbnb pobiera jakąś dodatkową opłatę (np. liczy sobie drugi raz opłatę serwisową) za taką zmianę?
3.Jeżeli okaże się, że będę musiał zmienić/skasować nowy termin rezerwacji, to czy będę to mógł zrobić na tych samych warunkach, co przed zmianą terminu?

Zmieniałem kiedyś trzykrotnie tą samą rezerwację a w końcu ją anulowałem jako gość, dlatego mogę odpowiedzieć na Twoje pytania:
Ad1. Nie mam żadnej informacji w komentarzach że anulowałem rezerwację, taka informacja z automatu jest wystawiana jeżeli anulujesz rezerwacje jako gospodarz.
Ad2. Airbnb nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty za zmianę rezerwacji, wylicza jedynie na nowo koszt nowej rezerwacji w oparciu o nowe terminy, i tak w moim przypadku zmniejszałem ilość dni zatem dostawałem zwrot kasy na konto karty którą płaciłem.
Ad3. Anulacja odbywa się na tych samych zasadach jak przed zmianami.

Mogę dodać że mimo że miałem rygorystyczne zasady anulowania ale gospodarz wyraził zgodę na anulację bez ponoszenia kosztów, dostałem zwrot wszystkich wpłaconych pieniędzy łącznie z opłatą Airbnb co mnie zaskoczyło, fakt musiałem pisać do Airbnb i załączyć zgodę gospodarza na anulację bez ponoszenia kosztów, bez żadnej dyskusji w odpowiedzi na moją prośbę dostałem odpowiedź że moja rezerwacja została anulowana. Wspomniana rezerwacja ma status "anulowana" bez wpisu przez kogo, a pieniądze wróciły po paru dniach na konto w całości.

Załączniki:
anulacja airbnb.JPG
anulacja airbnb.JPG [ 31.81 KiB | Obejrzany 636 razy ]
 Profil Relacje PM off
Z6GD9 uważa post za pomocny.

#1722 PostWysłany: 11 Lip 2018 13:06 

I wszystko jasne :) Dzięki za info.
 Profil Relacje PM off  

#1723 PostWysłany: 15 Lip 2018 23:53 

Witajcie,

Ja mam trochę nietypowe pytanie:
Otóż pod koniec września wybieramy się z dziewczyną do Szwecji i Danii na kilka dni.
Mamy zamiar zobaczyć Malmo a przede wszystkim Kopenhagę.
Nocleg planujemy w Malmo (jest znacznie taniej niż w stolicy Danii).
Znalazłem już jedną ofertę w sensownej cenie i prawie ją zarezerwowałem, przy czym dziewczyna doczytała
się że gospodarz jest z Bangladeszu więc zapewne jest wyznawcą Islamu.
Probowałem ją uspokoić że nie ma to żadnego znaczenia (gospodarz ma status superhosta) i nie ma mowy
żeby okazał się jakimś nieciekawym typem.
Czy ktoś z Was wcześniej nocował u wyznawców tej religii i może potwierdzić że nie spotkamy się z nieprzyjemnymi/niebezpiecznymi sytuacjami?
Osobiście nie mamy nic do muzułmanów, jak również nie obnosimy się z naszą religią (jesteśmy katolikami), chodzi jedynie
o względy bezpieczeństwa.
 Profil Relacje PM off  

#1724 PostWysłany: 16 Lip 2018 00:16 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Twój post to jakaś prowokacja?
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#1725 PostWysłany: 16 Lip 2018 09:19 

W żadnym wypadku.
Chcemy się jedynie upewnić że wybierając taki nocleg, możemy się czuć w pełni bezpieczni.
 Profil Relacje PM off  

#1726 PostWysłany: 16 Lip 2018 09:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 280
Kilometry: 378 675
Moje ostatnie 100 noclegi były na mieszkaniach Muzułmanów.
Żyję

Image
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1727 PostWysłany: 16 Lip 2018 10:35 

Loty: 10
Kilometry: 11 875
Jakoś nie mogłem znaleźć osobnego tematu z referalami, więc tutaj poproszę o taki dla nowego użytkownika bo coś chcę wynająć a jeszcze nie mam konta na airbnb.

Już dostałem więc dziękuję tym co wysłali.

Ostatnio edytowany przez lot, 16 Lip 2018 11:56, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

#1728 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:04 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
usercomputer napisał(a):
W żadnym wypadku.
Chcemy się jedynie upewnić że wybierając taki nocleg, możemy się czuć w pełni bezpieczni.

Kto ma Cię w tym upewnić?
Obawiasz się noclegu u muzułmanina, a nie obawiasz się u katolika, który przecież może być alkoholikiem, gwałcicielem, sadystą, mordercą, złodziejem, porywaczem, kanibalem?
 Profil Relacje PM off  

#1729 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:40 

Loty: 10
Kilometry: 11 875
To pewnie dlatego że "Osobiście nie mamy nic do muzułmanów,", może się obawia nie osobiście ale jakoś rodzinnie czy grupowo?
 Profil Relacje PM off
obat89 lubi ten post.

#1730 PostWysłany: 17 Lip 2018 14:52 

Mam pytanie.
W styczniu rezerwowałam miejsce przez Airbnb i zapłaciłam część za pobyt. Teraz zbliża się termin drugiej wpłaty. W czerwcu skończyła mi się ważność karty kredytowej i mam nową (tzn ten sam numer karty a inny cvv). Nie mogę jednak zmienić w serwisie aby opłatę pobrał z tej ważnej karty. Jak myślicie czy zmiana cvv ma znaczenie, bo numer karty ten sam. Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#1731 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 81 790
niebieski
@Agnieszka JW
Ja bym napisał do Airbnb i się upewnił.
Zmienił się cvv więc Airbnb może mieć problem z pobraniem drugiej raty.
Moje obawy budzi zapis warunków który pogrubiłem.
Link do pełnych warunków usługi "Płać mniej z góry" https://www.airbnb.pl/help/article/1696/pay-less-upfront-terms
Cytuj:
Upoważniasz Airbnb do realizacji wszystkich oczekujących płatności zgodnie z niniejszymi Warunkami usługi "Płać mniej z góry" i przy pomocy metody płatności użytej podczas dokonywania rezerwacji lub zgodnie z Warunkami płatności. Korzystając z usługi "Płać mniej z góry", potwierdzasz i akceptujesz, że nie możesz płacić za rezerwację przy pomocy innej metody płatności lub według innego terminarza płatności.

Jeśli Airbnb nie będzie w stanie pobrać od Ciebie płatności zgodnie z Warunkami usługi "Płać mniej z góry", Airbnb anuluje rezerwację w Twoim imieniu, a Ty otrzymasz zwrot zgodnie z Zasadami Anulowania Gospodarza. Potwierdzasz i akceptujesz, że możesz ponieść opłatę za anulowanie zgodnie Zasadami Anulowania Gospodarza.
 Profil Relacje PM off  

#1732 PostWysłany: 18 Lip 2018 09:51 

Dziękuję za odpowiedź.
Już się wszystko wyjaśniło. Dla tych co będą w podobnej sytuacji podpowiem:
Airbnb przysłało maila, że nie może pobrać kwoty z karty ze względu na jej nieważność i mam 72 godziny na zapłatę. Jednocześnie dali możliwość zaktualizowania metody płatności. Ponieważ miałam zapisaną też tą ważną kartę więc płatności dokonałam z niej i się udało.
Poza tym w mailu dodano zapis:
Jeśli nie uda nam się pobrać pełnej kwoty do ................, 2018, Airbnb anuluje rezerwację w Twoim imieniu ..................., 2018, a Ty otrzymasz zwrot środków na podstawie Zasad Anulowania Gospodarza.
Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości