Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Gru 2016 07:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jechałem raz autobusem 783 do Gara De Nord, kupiłem bilety na lotnisku, schodzi sie na niższy poziomm po schodach. Autobus przejechał dość sprawnie. Trzy razy jechałem taksówką, raz za 40 z ulicy - wcześniej uzgodniona kwota, ale znajomy Rumun powiedział, że powinno kosztować nie więcej niż 60, więc 40 wydało mi się spoko. Jednak drugi raz z licznika w sobotnią noc wyszło 28 (pobrałem bilet na taxi z automatów na lotnisku), a trzeci raz zamówili taksówkę z hotelu ibis. Tym razem wyszło 24 lei. To spory kawałek jest, więc jeśli jedzie kilka osób, to nie ma się co wahać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Jakby co to na tym lotnisku tak średnio ogarniają elektroniczne karty pokładowe. :D

Jak pokazałem przed wejściem na prześwietlenie bagażu telefon obsłudze to pani zrobiła wielkie oczy. Pokazywała coś na datę gdzie było napisane "sty" więc mówię jej, że to "today, january", ale ona nic. :D Dwóch łebków przyszło i też nie ogarniało.

Na szczęście zawsze w razie czego biorę też wydrukowany bilet i tam już było napisane pełnym zdaniem, po angielsku, że bilet jest na dziś.

Także miejcie to na uwadze. ;)

A inna niefajna sprawa, która mnie mocno zaskoczyła i nieco zniesmaczyła - w sklepach na lotnisku można płacić tylko w euro. :/ Automaty, Burger King przyjmują leje, ale alkohol, pamiątki itp. jedynie euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 284
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
W sobotę planuję jednodniówkę z Berlina. Czy na lotnisku znajdę gdzieś mapki Bukaresztu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
wczoraj uber z ibis PARLAMENTULUI 32 RON
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
marcino123 napisał(a):
wczoraj uber z ibis PARLAMENTULUI 32 RON


Czyli w sumie tyle co taxi, nawet 2 RON drożej.

maciek89 napisał(a):
W sobotę planuję jednodniówkę z Berlina. Czy na lotnisku znajdę gdzieś mapki Bukaresztu?


Ja nie widziałem, zamawiałem sobie wcześniej na Allegro. Ale najlepiej i tak ściągnąć Maps.me na telefon i wgrać mapkę offline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Mar 2017 00:55 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
My w 6 osób na autobus 783 dostaliśmy kartę w cenie 3,7 leja, pani wrzuciła nam 10 przejazdowy(27) i podwójny (7) zatem wyszło 37,70, na 6 osób to po 6,17 leja. Choć nie do końca wiem czy dobre skasowałem, po prostu przyłożyłem 6 razy jadąc w jedną stronę i 6 razy jadąc w drugą, zapalało się zielone światełko to chyba ok.

Co do cen na lotnisku to nie jest tak strasznie, rzeczywiście kanapki po 30 lei i nie są wcale małe, ale w Burger Kingu cheesburger po 9, a zjadając 3 sztuki można się najeść. Jest też na dole lokal podający lokalne dania w dość dobrych cenach. Automaty z wodą dziwne, bo nie wydały reszty, kupiłem wodę za 8 wkładając 10, pokazało się, że jeszcze kredyt 2 i po chwili zniknął jakby nigdy nic.

I teraz najgorsze ! Nie znalazłem piwa w puszkach/butelkach na lotnisku, żeby kupić dla rodziny, za to win nie brakuje, ceny od 9 lei za butelkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 17 Kwi 2017 17:23 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Da radę ogarnąć tą przesiadkę, czy będzie sraczka??
Transferu na OTP to chyba nie ma poza tym oni i tak nie są w Schengen czyli dochodzi kontrola paszportowa.
Oczywiście podręczny, a w Bukareszcie zakładam, że samolot wyląduje planowo.

Załącznik:
CIA-OTP-SXF.jpg
CIA-OTP-SXF.jpg [ 79.76 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Kwi 2017 17:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌kacper451‌ Jeśli wylądujesz o czasie to z podręcznym powinieneś się wyrobić,oczywiście maksymalnie się sprężając ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 07 Wrz 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 17
Loty: 40
Kilometry: 43 056
Witam! Niebawem odbywam podróż w pojedynkę do stolicy Rumunii, Bukaresztu. Ląduje na lotnisku Otopeni. Nocleg mam w pobliżu dworca Gara de Nord. Zamierzam skorzystać z komunikacji miejskiej jedynie 2-krotnie: z lotniska do centrum (najlepiej do ww. dworca) i z powrotem. W związku z tym jak sprawnie, najlepiej pokonać ten dystans? Jaki bilet(-y) najlepiej zakupić i jak jest z ich aktywowaniem? Czy niejaka karta jest konieczna? Czy autobusy linii 780, 783 kursują po tej samej trasie? Czy komunikacja w mieście kursuje zgodnie z rozkładem i jak jest z oznaczeniem przystanków w centrum.
Proszę o pilną odpowiedź. Dodam, że czytałem poprzednie wpisy na forum ale nie rozwiały moich wątpliwości. Z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 07 Wrz 2017 21:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
780 jedzie na Dworzec Północny, a 783 do centrum. Jedyny możliwy bilet to jedynie słuszna karta elektroniczna, na której są naładowane dwa przejazdy. Nawet starożytni Sowieci nie wiedzą, czemu mogą być dwa a nie jeden, ale tak jest. Rozkłady jazdy to - jak to w południowych krajach - wiedza tajemna, więc będziesz mieć, jak sobie ściągniesz i wydrukujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 08 Wrz 2017 11:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 1
Co do biletów w ramach karty miejskiej ACTIV.
Aby wykupić tygodniowy za 17 lei trzeba pani w szarym kiosku powiedzieć "że chcemy tygodniowy"??
Czy taki bilet tygodniowy jest ważny także na linie ekspresowe (783)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:05 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Ostatnio kiosk przy przystanku na lotnisku gdzie można kupić bilety był zamknięty.
Powiedziałem kierowcy że chcę u niego kupić bilet. Pan wzruszył ramionami i powiedział migowo do mnie i dwóch innych osób że nie wie co robić. No to wsiedliśmy i dojechaliśmy bez biletów.
Oh well.
Góra
 Profil Relacje PM off
leslienielsen uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 02 Lis 2017 13:51 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
Lece na weekend do Bukaresztu za 2 tyg, czy ktos moze potwierdzic ze na pewno autobus 783 jedzie jak nizej. Lece z rocznym dzieckiem wiec wole nie mieć niespodzianek na miejscu :)
Glownie mi chodzi o Piata Universitatii. I bilety mozna nabyc w kiosku ?
Moze ktos byl ostatnio

Baneasa Airport
Piata Presei Libere
Piata Victoriei (tu metro łączy się z North Railway Station)
Piata Romana
Piata Universitatii
Piata Unirii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Lis 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Byłem dawno bo w marcu, ale wysiadałem i wsiadałem właśnie na przystanku Universitate. Na lotnisko jest przy szpitalu Coltea a z lotniska naprzeciwko hotelu intercontinental. Co do biletów to nie pamiętam, ale chyba kupiłem na lotnisku RT. Wylot miałem o barbarzyńskiej godzinie, jechałem autobusem jakoś ok. 3-4 rano, ale przyjechał punktualnie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manro1 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 02 Lis 2017 15:04 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Trasa autobusu się zgadza. Bilety dwukrotne w automacie po wyjściu z hali wylotów (lub w kiosku). W moim przypadku autobus niepunktualny (sobota rano).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manro1 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 06 Lis 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
manro1 napisał(a):
Lece na weekend do Bukaresztu za 2 tyg, czy ktos moze potwierdzic ze na pewno autobus 783 jedzie jak nizej. Lece z rocznym dzieckiem wiec wole nie mieć niespodzianek na miejscu :)
Glownie mi chodzi o Piata Universitatii. I bilety mozna nabyc w kiosku ?
Moze ktos byl ostatnio

Baneasa Airport
Piata Presei Libere
Piata Victoriei (tu metro łączy się z North Railway Station)
Piata Romana
Piata Universitatii
Piata Unirii.


Przecież tam taksówka do centrum kosztuje jakieś niecałe 20zł, szkoda czasu i kombinowania z autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 06 Lis 2017 11:37 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
hehe, a ja tylko spytałem sie o dojazd :) aby załagodzić dyskusje bo robi sie coraz ciekawiej:

Pojedziemy autobusem bo tak lubimy - miejscowy folklor
Jednak ze względu ze bedzie 14 miesięczne dziecko i jak sie zesra, zwymiotuje i bedzie łagodnie mówiąc "mocno płakać" to pojedziemy taksowka za 20pln i damy napiwek moze i 3 cebule:)
Reasumując
Jazda autobusem wzmaga doznania podróżnicze jednak taxowka jest czasem przydatna. tylko nie wiem jak tam z obowiazkiem fotelikow dla dziecka -wiem ze blisko ale bezpieczeństwo blabla
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 06 Lis 2017 12:39 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Rok temu jechaliśmy 783 z lotniska.
Autobus prawie pełen, cała droga na stojąco, z bagażami. Pewnie można poczekać na następny kurs i usiąść w autobusie, ale to wtedy co najmniej kolejne 15 minut czekania. Do tego był korek do miasta i podróż zajęła dużo więcej czasu niż powinna wg rozkładu. I na lotnisku jeszcze też była kolejka do punktu sprzedaży i ładowania kart z biletami.
Potem już jeździliśmy tylko taksówkami.

Dziś od razu brałbym taksówkę z lotniska, a już tym bardziej jak się jedzie w kilka osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 10 Lis 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Taxiarze pod intercontinentalem wołali min. 40 RON na lotnisko bez włączania licznika. Podziękowałem i zamówiłem ubera za 28
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:59 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
Wróciłem właśnie z Bukaresztu z zona i rocznym synkiem
Postanowiliśmy sprawdzić autobus – nasze preferencje poznawania nowych miejsc
Z lotniska 783 co 15 20 min w zależności od dnia tyg i godziny. Jazda do miasta zamiast 30 min 50 minut, fakt, sa remonty po drodze i korki, niestety byliśmy jak sardynki ale moldy chociaż miał co robić gdyż loklani i turysci go zagadywali . Lekko nie było ale ciekawie. Powiedzieliśmy sobie ze jak w droge powrotna będzie tak samo to chyba weźmiemy taxi - ale w przypadku gdybyśmy nie dostali się na autobus a olejny tak samo zapchany
W drodze powrotnej autobus bardzo luzny, sporo miejscowych jechało chyba do pracy i trochę turystów. Nie znam Rumuńskiego a oni w większości ( ci w autobusie ) angielskiego ale podróż była niezapomniana. Dostaliśmy jedzenie, prezenty dla małego, poznałem ze zdjęć masę wnuczków itd. Podorz bez korków około 30 minut. Bilet 8lei w dwie strony, znaczy się można kupic tylko 2 bilety, nie można 1 :)
Reasumując
Jak ktoś nie lubi tłoku i scisku to opcja taxi okej, cena były 1,69 lei za 1km. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla dziecka - autobus. Taxi stoja wszędzie. Jednak podobno jak się zamawia taxi to lepiej z knajpy czy hotelu aby zamówić taxi , nie z jezdni bo mogą oszukać
Taxówki – nie maja fotelików ani pasów tylnych w większości

Of topic ale z autobusem
Wybraliśmy się na termy koło Bukaresztu gdyż pogoda nie dopisała i młody potrzebował się wyładować. Polecam. Darmowy autobus z Placu Romana w te i we te ( ok 25 min jazdy). Ogromy kompleks basenowy z ciepła woda, barami w basenach:), zjeżdżalniami its. Koszt około 50pln za 4,5h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group