Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#541 PostWysłany: 10 Cze 2019 11:32 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 23
Mam (pewnie głupie) pytanie.
Planuje wjechać do Rosji z Ukrainy - pociąg Charków-Biełgorod. Czy utrudnia to w jakimś stopniu zdobycie wizy? Czy w tym wypadku zmienia się jakoś to co piszemy we wniosku? I wreszcie , jak dowiedzieć się czy tym przejściem normalnie mogę przekroczyć granicę?

Sorry za natłok pytań, ale być może są tu osoby dla których to proste pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#542 PostWysłany: 18 Cze 2019 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
https://www.google.com/amp/s/www.rt.com ... ussia/amp/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

:arrow: e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#543 PostWysłany: 18 Cze 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Chciałem napisać, że już było kilka dni temu, ale chyba doskonale zdajesz sobie z tego sprawę ;)

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#544 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:47 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 1
Proszę o podpowiedź przy wypełnianiu wniosku wizowego, jeżeli jestem osobą bezrobotną, wpisać to czy lepiej wpisać jako pracodawcę np. członka rodziny prowadzącego działalność? Czy status bezrobotnego może przyczynić się do odrzucenia wniosku wizowego? Czy zatrudnienie jest sprawdzane faktycznie?

Na jednej ze stron spotkałam się z takim wzorem wypełnienia wniosku w przypadku osoby bezrobotnej:

U\WAGA: w przypadku statusu EMERYT/RENCISTA/BEZROBOTNY także wybrać YES
W punktach 2a-2b wpisać odpowiednio EMERYT/RENCISTA/BEZROBOTNY (zgodnie ze stanem faktycznym).
Natomiast w punktach 2c-2d powtórzyć informacje z punktów 1a-1b

- wydaje mi się on niepoprawny, wpisałabym NO i następnie "unemployed" - czy ktoś ma doświadczenie?

Będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#545 PostWysłany: 27 Cze 2019 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@olaesp Nikt Ci tutaj wprost nie napisze, co masz podać we wniosku, ale nikt też raczej nie potwierdzi, że weryfikują pracodawce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#546 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:26 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Słyszałam, że ostatnio się przyblokowało coś w Konsulacie w Warszawie, więc musiałam się zdać na pośrednika (wiza szybko). W 1.5 tygodnia od złożenia odebrałam paszport z wizą. Wziąwszy pod uwagę, że na wyjazdy powyżej 14 dni trzeba mieć podkładkę pod przynajmniej połowę noclegów, to jestem tym bardziej usatysfakcjonowana z ogólnego ogarnięcia tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 05 Sie 2019 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Cytuj:
Według doradcy szefa „Rosturizmu” Dmitrija Gorina pobyt zagranicznych turystów w Rosji na wizach elektronicznych wzrośnie z ośmiu do 16 dni.

https://pl.sputniknews.com/swiat/2019080310840486-sputnik-rosja-otwiera-drzwi-dla-obcokrajowcow/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#548 PostWysłany: 10 Sie 2019 10:52 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Czy ktoś wie czy da się wykorzystać ruch bezwizowy do Obwodu w kontekście lotu gdzieś dalej, tj. do kraju trzeciego?

Chciałbym lecieć KGD - Kazachstan i teraz pytanie czy ruch bezwizowy wymusza skorzystanie na wyjeździe z tej samej drogi, która została użyta do przyjazdu - czy jednak nie - i można wylecieć do kraju trzeciego? ;)
I czy w takim wypadku można się załapać na visa-free transit w Moskwie, bez wychodzenia z lotniska? :lol: Bo lot jest niestety KGD - VNO - URA.

Oczywiście podróż OW, chociaż to nie powinno mieć znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#549 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:05 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Ale wyjeżdżam do kraju trzeciego, tj. poza terytorium FR - zgodnie z zasadami e-visy.

Problemem wydaje się nałożenie e-visy z tranzytem bezwizowym w Moskwie. Gdyby był lot bezpośredni - nie widziałbym problemu w interpretacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#550 PostWysłany: 10 Sie 2019 11:11 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Było już wałkowane i o ile pamiętam, to jest w obostrzeniach, iż musisz wrócić/wyjechać do tego samego kraju, z którego się do Rosji dostałeś. Jeśli do KALI wjechałeś z PL, to do PL trzeba wrócić, a nie jakoś naokoło według własnego "widzimisię";).

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#551 PostWysłany: 10 Sie 2019 15:06 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Znalazłem odpowiedź na stronie:

Cytuj:
Obywatele obcego państwa, którzy otrzymali wizy elektroniczne dla wjazdu do obwodu kaliningradzkiego, uprawnieni są do pobytu i przemieszczania się wyłącznie w granicach obwodu kaliningradzkiego. Wjazd na podstawie wiz elektronicznych na pozostałe tereny Federacji Rosyjskiej w celu przejazdu tranzytowego do obwodu kaliningradzkiego lub wyjazdu z niego, w tym poprzez lotniska w trybie bezprzesiadkowym, jest niemożliwy.


Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii można by lecieć KGD - dowolne miejsce poza FR, bo nie istnieje przymus skorzystania z tego samego przejścia granicznego/tego samego kraju co kraj wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#552 PostWysłany: 10 Sie 2019 15:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Oj, wydaje mi się, że jest przymus, przeleć wątek o wizach do Kaliningradu i znajdziesz "tę wyłączność". Ktoś go nawet też cytował, bo inni także mieli chęci na latanie między Obwodem, a inną, dowolną cześcią FR.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#553 PostWysłany: 10 Sie 2019 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie ma obowiązku wjazdu i wyjazdu tym samym przejściem granicznym w Obwodzie Kaliningradzkim.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#554 PostWysłany: 14 Sie 2019 18:25 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Turyści zagraniczni zostaną zwolnieni z obowiązku kupowania wycieczek do Rosji. Dodatkowo wiza turystyczna ma być ważna 6 miesięcy, zamiast jak obecnie jednego.
Cytuj:
Według wyjaśnień ministerstwa, poprawki oznaczają sześciokrotne wydłużenie dozwolonego okresu pobytu zagranicznych turystów w Rosji na podstawie zwykłej wizy turystycznej - z jednego miesiąca do sześciu.

Ponadto nadchodzące zmiany oznaczają zwolnienie cudzoziemców z konieczności korzystania z usług biur podróży podczas podróży do Rosji, wystarczy zarezerwować hotel .
https://www.vedomosti.ru/politics/news/ ... -po-rossii
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#555 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Jeśli ktoś jeszcze przed wprowadzeniem e-wiz planuje wybrać się do Rosji, to polecam zabrać się za to odpowiednio wcześnie. Ja się niestety negatywnie zaskoczyłam, gdy okazało się, że terminy do konsulatu są dopiero na za trzy miesiące (może to kwestia wakacji). Nie pozostało nic innego, jak skorzystać z usług centrum wizowego, bez problemu przeszły ubezpieczenia z planety młodych i euro26, do tego drugiego jedynie na szybko musiałam dodrukować dokument z datą rozpoczęcia ubezpieczenia. Voucher udało się dostać za darmo od noclegu, a wcale to nie był 5* hotel dlatego warto o to pytać :) Udało mi się też wszystko załatwić w imieniu innej osoby mając jedynie zwykłe, odręczne upoważnienie. Można zamówić dostawę kurierem, na początku się ucieszyłam z tej opcji ale po nerwach, dzięki fatalnej jakości usług dhl to nie wiem, czy nie lepiej było to odebrać osobiście... Tak czy siak cieszę się na te e-wizy, bo drugi raz nie chciałoby mi się tej całej papierologii ogarniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 28 Sie 2019 21:12 

Rejestracja: 13 Mar 2019
Posty: 3
jeszcze pytanie na temat normalnej wizy.
Czy jeżeli będę miał opłacony z góry nocleg w hotelu o wyższym standardzie, otrzymam od nich Voucher - płatny dodatkowo czy bezpłatny?
Jest możliwość otrzymania go bezpłatnie z hotelu ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Wrz 2019 00:30, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 28 Sie 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Chyba najprościej będzie napisać do hotelu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 02 Wrz 2019 21:24 

Rejestracja: 13 Mar 2019
Posty: 3
Ok. Już wszystko jasne,
voucher jest bezpłatny pod warunkiem dotrzymania rezerwacji.
W przypadku jej odwołania hotel domaga się ok. 3000 rubli za wydanie vouchera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 03 Wrz 2019 23:55 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
O jaki voucher chodzi?
Mozesz podac jakies szczegoly ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Wrz 2019 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#560 PostWysłany: 03 Sty 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
wojtek1991jw napisał(a):
6. voucher - wcale nie musi być to droga i długotrwała przygoda. Sam korzystałem z opcji uzyskania darmowego vouchera na stronie: http://www.moscow-hotels.net/russian-vi ... documents/
Aby otrzymać voucher za darmo należy dokonać rezerwacji na bookingu za pomocą ich reflinka lub zlecić tej agencji zarezerwowanie noclegu. Dokładne instrukcje znajdziecie pod linkiem, dokumenty zostały przyjęte bez problemu.

Czy ktoś korzystał z tego portalu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group