Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Rosji
#1 PostWysłany: 24 Lip 2011 22:20 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 43
Wybieram się na weekend do Moskwy. Mam parę pytań odnośnie wizy do Rosji ponieważ na każdej stronie znajduję inne informacje.

Źródło http://www.rosjapl.info/rosja/wizy.php

Cytuj:
Wymagane dokumenty:
W celu uzyskania wizy rosyjskiej należy w Wydziale Konsularnym, odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania przedłożyć:
Wypełnioną poprawnie ankietę wizową na każdą osobę (również na dzieci posiadające własny paszport). Forumlarz można pobrać tutaj
Paszport, którego termin ważności jest większy niż 180 dni od daty zakończenia ważności wizy rosyjskiej
Jedno aktualne zdjęcie o wymiarach 3x4 cm.
W zależności od rodzaju wizy o jaka się ubiegamy:
W przypadku wizy zwykłej: Oryginał zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej
W przypadku wizy turystycznej: umowę dotyczącą świadczenia usług turystycznych, tzw. voucher, oraz potwierdzenie obsługi turysty zagranicznego przez organizację prowadzącą działalność turystyczną
W przypadku wizy tranzytowej: Paszport z ważną wizą na wjazd do państwa docelowego przez Rosję, ważne bilety z potwierdzeniem dat wjazdu oraz wyjazdu z Rosji
Jeśli ważność naszej wizy do Rosji ma przekraczać 3 miesiące wymagane jest przedstawienie ważnych badań na obecność wirusa HIV

Rozumiem, że wiza jaką muszę nabyć to wiza turystyczna? Uprawnia ona do jednokrotnego wjazdu na teren Rosji?
"Umowa dotycząca świadczenia usług turystycznych, tzw. voucher, oraz potwierdzenia obługi" - mam rozumieć, że potwierdzenie rezerwacji hotelu z booking.com wystarczy? Na ile prędzej muszę ją zamawiać? Ma ona jakąś ważność bo wybieram się dopiero pod koniec roku (listopad/grudzień).
Miejscem wyrabiania wiz dla mieszkańców Górnego Śląska jest dalej Konsulat w Krakowie?
Z góry dzięki za informacje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#2 PostWysłany: 24 Lip 2011 23:13 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 10
Loty: 305
Kilometry: 623 856
Witam!
Na weekend majowy byłem w Rosji (Moskwa, Petersburg) i sam miałem problem ze znalezieniem rzetelnych informacji.
Poza voucherem, który proponuje załatwić przez stronę (http://transsib.com.pl/wizy_Rosja_Mongolia_Chiny.html), bo wychodzi najtaniej, musisz mieć jeszcze ubezpieczenie. W Krakowie niestety konsulat respektuje tylko ubezpieczenia z firm, że tak powiem bardziej znanych (najtaniej T.U. Europa) za to Konsulat w Gdańsku akceptuje już wszystkie możliwe na sumę, o ile dobrze pamiętam 15000EUR.(np. karta ISIC). Kolejnym absurdem rodem z ZSRR, jest to, że opłatę za wizę można wnieść tylko w okolicznych bankach, które pobierają opłatę 30PLN! W Gdańsku dla porównania można to zrobić na każdej poczcie za 2,5PLN.
Voucher i ubezpieczenie musi być z datą Twojego pobytu w Rosji. Niestety prawie żaden hotel nie załatwia voucheru dla gości (voucher turystyczny jest dokumentem urzędowym z pieczątką).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#3 PostWysłany: 24 Lip 2011 23:50 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 5
Hej,

ja wlasnie w piatek zlozylam dokumenty o wize w Warszawie. Postanowilam ze zrobie to samodzielnie bez posrednictwa biur podrozy i sie udalo :)

voucher jest rzeczywiscie najwazniejszym i najwiecej sprawiajacym problemu dokumentem. Tylko niektore hotele w Rosji moga go wystawiac. Jesli zarezerwowales juz pokoj mozesz zapytac czy ten akurat hotel ma prawo do wystawiania tego dokumentu. Hotele w Moskwie sa mega drogie i podejrzewam ze tylko te z gornej polki moga wystawiac vouchery. Ja akurat na taki trafilam i wszystkie niezbedne dokumenty dostalam na maila z hotelu. Nie ma natomiast problemu zeby za dodatkowa oplata zalatwic voucher w biurze posrednictwa (koszt okolo 100pln). Rezerwacja z booking.com nie jest dla konsulatu zadnym dokumentem.

ubezpieczenie musi byc na 30000EUR i jest niezbedne. Ja kupowalam w TU EUROPA - kosztowalo ok 25pln na dwie osoby na 4 dni - mozna kupic on-line.

oprocz tego zdjecie, poprawnie wypelniony wniosek i w Warszawie teraz w trybie zwyklym czeka sie 4 dni pracujace. Ja oplate za wize dokonywalam w poleconym przez konsulat biurze ktore pobralo ok 12pln prowizji (obok konsulatu).

i jeszcze jedno, jak szukalam w necie informacji na temat wiz do rosji wszedzie pisali o strasznych kolejkach przed konsulatem, rodem sprzed 30 lat...jak ja skladalam dokumenty przede mna stala jedna osoba wiec watpie zeby u Ciebie bylo inaczej.

jak bedziesz miec watpliwosci to pytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#4 PostWysłany: 25 Lip 2011 16:38 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 43
Wielkie dzięki za wszystkie niezbędne informacje. Co jak co, ale zakup biletu na trasie Warszawa<--->Moskwa to dopiero początek załatwiania niezbędnych spraw do otrzymania wizy :D
Zaraz po zabukowaniu biletu będę starał się o vouchera + ubezpieczenie (1,7 euro za dzień) za pośrednictwem strony, którą polecił mi Goniek :) Szukałem innych ubezpieczeń na mieście (Alianz, Hestia itp), ale ceny są praktycznie takie same więc lepiej załatwić to od ręki :) Zdziwiła mnie jednak cena za posrednictwo w załatwieniu wizy przez stronę transsib.com, a mianowicie....150 euro!!! :shock: :shock: :shock: dlatego też załatwię sobię wizę w Krakowie, gdzie w końcu udało się mi dodzwonić :)

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie trasy Moskwa <---> St Petersburg, a mianowicie jak najszybciej i najtaniej jest pokonać odległość między tymi miastami? Orientuje się ktoś ile kosztuje w dwie strony pociąg Sapsan bo nie ukrywam, że zależy mi na czasie (przylatuję na SVO o 3:30 w sobotę, a wylot z SVO mam w niedzielę o 22:05) i kombinuję jeszcze nad poświęceniem całej soboty na St Petersburg :) Na razie znalazłem tylko ceny na samolot
Aeroflot ---> 44 euro x 2 + 6,60 opłat = 94,60 euro w 2 strony (duży wybór lotów)
Rossiya Airlines ---> 1950 RUB x 2 = 3900 RUB w dwie strony (bardzo mało lotów)
Ceny prakrycznie te same (ok 400 zł w dwie strony) z tym, że chciałbym jeszcze to porównać z super szybkim pociągiem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#5 PostWysłany: 26 Lip 2011 22:16 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Wiza jest na jeden wjazd do Rosji? Jaka jest jej cena? Wystarczy chyba listo od znajomej, zamiast tego vouchera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#6 PostWysłany: 26 Lip 2011 23:32 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 10
Loty: 305
Kilometry: 623 856
Saspan ok 2500RUB w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#7 PostWysłany: 27 Lip 2011 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Łasica napisał(a):
Wiza jest na jeden wjazd do Rosji? Jaka jest jej cena? Wystarczy chyba listo od znajomej, zamiast tego vouchera?
Wystarczy poszukać: http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... 58&lang=pl
Generalnie papierków jest dużo, uciążliwość niemała, a koszty w sumie spore - stąd taki sukces wszystkich biur pośrednictwa. Na wszystko muszą być oficjalne dokumenty, mogą doczepić się nawet nieodpowiedniego koloru długopisu (byłem świadkiem). Niech nikt nawet nie myśli, że za voucher wystarczy mu list od koleżanki albo potwierdzenie z booking.com. Dużo zależy też od rejonu, ponoć np. w Krakowie trudno dostać dostać wizę 2-krotną i czepiają się ubezpieczycieli innych niż Europa, a w Warszawie jest to do zrobienia.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#8 PostWysłany: 28 Lip 2011 06:16 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 43
Łasica napisał(a):
Wiza jest na jeden wjazd do Rosji? Jaka jest jej cena? Wystarczy chyba listo od znajomej, zamiast tego vouchera?

Nie ma takiej możliwości z informacji, które uzyskałem dodzwaniając się do Konsulatu w Krakowie. Zaproszenie/list od rosjanki też bym mógł załatwić bez problemu, ale jednak muszę płacić 59 zł w/w firmie, która załatwia vouchery....

shagrat napisał(a):
Łasica napisał(a):
Wiza jest na jeden wjazd do Rosji? Jaka jest jej cena? Wystarczy chyba listo od znajomej, zamiast tego vouchera?
Wystarczy poszukać: http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... 58&lang=pl
Generalnie papierków jest dużo, uciążliwość niemała, a koszty w sumie spore - stąd taki sukces wszystkich biur pośrednictwa. Na wszystko muszą być oficjalne dokumenty, mogą doczepić się nawet nieodpowiedniego koloru długopisu (byłem świadkiem). Niech nikt nawet nie myśli, że za voucher wystarczy mu list od koleżanki albo potwierdzenie z booking.com. Dużo zależy też od rejonu, ponoć np. w Krakowie trudno dostać dostać wizę 2-krotną i czepiają się ubezpieczycieli innych niż Europa, a w Warszawie jest to do zrobienia.

Z tego co mi powiedzieli przez telefon w krakowskim Konsulacie to można też mieć ubezpieczenie z innych firm typu Warta, Allianz, PZU itp Ogólnie ma to być znana firma, a gdy zapytałem o Europę to powiedział, że też może być i od nich ubezpieczenie można kupić zaraz obok Konsulatu :D

Goniek napisał(a):
Saspan ok 2500RUB w jedną stronę.

Dzięki za informację :) Czyli ogólnie wychodzi na jedno :) a nie wiesz czy idzie gdzies on-line rezerwować bilety bo na stronie RZD jakoś nie widzę takiej informacji... :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#9 PostWysłany: 28 Lip 2011 10:36 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Powiem jedno: nie jadę do tych naszych okupantów! Jaja sobie robią z nas z tymi wizami. Większe upodlenie niż staranie się o wizę do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#10 PostWysłany: 28 Lip 2011 18:27 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Łasica napisał(a):
(...) Jaja sobie robią z nas z tymi wizami. Większe upodlenie niż staranie się o wizę do USA.

Będąc w obcym kraju (prócz Ukrainy może), warto popatrzeć sobie na to co dzieje się pod polskimi (europejskimi) placówkami wydającymi wizy Schengen, popytać ludzi, ile czasu zajęło im zgromadzenie wszystkich dokumentów, których zażyczyli sobie konsulowie. Póki co, rosyjscy urzędnicy nie wymagają od Polaków np. biletów powrotnych w taryfie uniemożliwiającej uzyskanie zwrotu opłat albo wykazu posiadanego majątku
I faktycznie może lepiej nie jedź, na Wschodzie czas płynie nieco inaczej, stosunki z "władzą" są inne, godność osobista też ma inne znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kajek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#11 PostWysłany: 28 Lip 2011 21:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
GRK napisał(a):
Będąc w obcym kraju (prócz Ukrainy może), warto popatrzeć sobie na to co dzieje się pod polskimi (europejskimi) placówkami wydającymi wizy Schengen, popytać ludzi, ile czasu zajęło im zgromadzenie wszystkich dokumentów, których zażyczyli sobie konsulowie.

Ale czy to jest powód żeby utrudniać też życie Polakom? Np. amerykanie nie potrzebują wiz do Polski i wjeżdżają bez problemu a w odwrotną stronę wiadomo jak jest.

Kilka lat temu miałem tę wątpliwą "przyjemność" starać się o wizę w konsulacie w Krakowie. W życiu nie spotkałem się z większą pogardą i nieuprzejmością. Najpierw domofonem się dzwoni i trzeba czekać, później rozmowa z gburowatym konsulem i 100 pytań do. Chciałem tylko wizę tranzytową (mając już wizy mongolskie i chińskie) na 10 dni to konsul stwierdził że to za długo i 7 dni mi spokojnie wystarczy aby przejechać Rosję (co się okazało problemem i na ostatni moment wpadliśmy na granicę). Następnie trzeba iść do banku uiścić opłatę (żaden przelew czy wpłata na poczcie, TYLKO w placówce banku z prowizją bo wiadomo, rączka rączkę myje). I tak prawie pół dnia wycięte z życiorysu.

Natomiast już w samej Rosji na każdym kroku spotykałem się z życzliwością ludzi w różnych miejscach.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#12 PostWysłany: 01 Sie 2011 20:06 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
mucha napisał(a):
Ale czy to jest powód żeby utrudniać też życie Polakom?

Zasada wzajemności jest jedną z podstawowych w stosunkach dyplomatycznych. Zresztą mój post był reakcją na "okupantów", "robią sobie jaja", "upokorzenie" Łasicy.

Cytuj:
Kilka lat temu miałem tę wątpliwą "przyjemność" starać się o wizę w konsulacie w Krakowie. W życiu nie spotkałem się z większą pogardą i nieuprzejmością. (...)

W zeszłym roku wyrabiałem wizy w Gdańsku, bez problemu, konsul uprzejma, pomagająca w wypełnianiu wniosków, posługująca się przyzwoitą polszczyzną. Trzeba było czekać pod bramą (przed domofonem), bo interesantów było więcej niż miejsca w poczekalni. Trudno.

Cytuj:
Następnie trzeba iść do banku uiścić opłatę (żaden przelew czy wpłata na poczcie, TYLKO w placówce banku z prowizją bo wiadomo, rączka rączkę myje).

Tak, kierownik placówki banku wymógł na centrali, by ta dzieliła się prowizją z konsulami FR...:)

Cytuj:
I tak prawie pół dnia wycięte z życiorysu.

I drugie pół, bo musiałeś tę wizę odebrać, prawda? To dopiero skandal!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#13 PostWysłany: 01 Sie 2011 21:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Zalatwiałem wize rosyjską w Krakowie i nie było ŻADNYCH nadzwyczajnych problemów - zalatwiało się ją tak samo jak i w wydziałach konsularnych większości innych państw - a porównywanie tego z debilizmem procedury amerykańskiej jest wręcz śmieszne i niedorzeczne zarazem, na niekorzyść USA oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#14 PostWysłany: 10 Sie 2011 11:54 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 5 158
Dokumenty do wizy:
Wydrukowany transport tam i spowrotem (bilet na pociąg, lot)
Wydrukowane potwierdzenie noclegu z nazwiskami osób nocujących

Voucher turystyczny w Krakowie bióro Tamara zaraz koło ambasady 60zł
Ubezpieczenie w biurze lub w necie (taniej) t.u. europa

Paszport
Zdjęcie
Wniosek najlepiej wydrukowac uzupełniony (na miejscu konsul poprawia lub wy dopisujecie)

Mała kolejka jest zaraz przy otwarciu 8.30
Po złożeniu dostaje sie druczek można zapłacic w biurze 10 zł prowizji lub przez neta 0 zł ale w ten sam dzien trzeba jeszcze dostarczyc konsulowi
I dostaje sie bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2011 21:50 

Rejestracja: 28 Kwi 2011
Posty: 3
Orientuje sie ktos jak wyglada sytuacja w konsulacie w Poznaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2011 19:19 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Uważam, że dobrą opcją jest skorzystanie z pośrednika w postaci biura podróży - załatwiają wszystko dość szybko i bezproblemowo, podałbym z jakiej firmy korzystałem, ale nie wiem czy nie zostanie to tu odebrane jako reklama - łatwo jednak wyszukać w necie, jest sporo takich firm. Za wszystko, łącznie z voucherem turystycznym (jadąc na własną rękę nie ma szans na wizę bez "tego czegoś") i przesyłką kurierską w jedną stronę wyszło 300zł. Za to pośrednictwo biorą chyba 50zł - dla osób z poza miasta w którym wnioskuje się o wizę to chyba najlepsza opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: wizy do Rosji
#17 PostWysłany: 27 Sty 2012 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Mam pytanie - jaki jest faktyczny koszt wizy turystycznej na powiedzmy tydzień, uwzględniając cenę vouchera i załatwianej osobiście w konsulacie FR lub ambasadzie, bez pośrednictwa zdzirusów z różnych agencji ?
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#18 PostWysłany: 27 Sty 2012 23:33 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
turystyczna do 30 dni 35 zwykła a ekspresowa 70 euro. no chyba ze masz opcje na zaproszenie to za darmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#19 PostWysłany: 27 Sty 2012 23:36 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Nie wiem jak wygląda bez zdzierusow jak to zostało ujęte ale my płaciliśmy 275 zł z wygenerowaniem własnego vouchera on line dla studentów koszt 50 zł wysyłany na maila (na priv podam gdzie i jak). 60 zł opłata za załatwienie a reszta opłta konsularna. Jak masz czas stać pod ambasadą to 60 zł jestes do przodu, jak nie masz załatwią wszystko za Ciebie.Aha jeszcze ubezpieczenie zależne od ilości dni my na 4 bodajże 15-17 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#20 PostWysłany: 28 Sty 2012 00:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Stać pod amabasadą?
W KRK w konsulacie od ręki się załatwia w okienku złożenie dokumnetów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group