Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Maj 2018 15:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Przekraczałem w nocy, ale nie przejście w Nikozji tylko Astromeritis i nie pieszo a samochodem - nie wiem czy to coś Ci pomogło ;) Sądzę jednak że tym bardziej w Nikozji będzie otwarte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 29 Maj 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Też tak sądzę, jeśli nie na ulicy Ledras (tam po wrażeniach z dziennego pobytu w głębszej części tureckiej, to bym nawet nie chcial krążyć w nocy), ale przy Ledra Palace powinni być czynne. Póki co w sumie nadal nie wiem czy to moje zmartwienie, więc dam się ponieść :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Maj 2018 12:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Przejście na Ledra Street w centrum jest czynne 24 h i po tureckiej stronie nie jest aż tak bardzo strasznie :) Przy głównym trakcie jakieś 200 m od przejścia jest na rogu przyjemna knajpka z ogródkiem. Poszliśmy tam sobie kiedyś późnym wieczorem na piwo (mieszkaliśmy po greckiej stronie niedaleko granicy) i po chwili piwkowaliśmy z tureckim policjantem, który właśnie zakończył służbę na przejściu. Na drugi dzień zamiast kontroli mieliśmy "Hello, how are you?" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
wszystkie przejścia są czynne 24/h, jedynie problem jest wtedy, jeśli chciałby się przekroczyć je autem, bo do tego potrzebne jest wykupienie ubezpieczenia na stronę północną, a budki ubezpieczalni są już czynne tylko w ciągu dnia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Cze 2018 13:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Przejście Ledras Street w centrum Nikozji, o którym wyżej pisałem, jest tylko piesze.

Jeżeli planujesz przekraczać autem, to dobrze posprawdzaj w wypożyczalni, jak jest z ubezpieczeniem. Jak to sprawdzałem w moim przypadku, to ubezpieczenie kupowane na granicy to było tylko zwykłe OC. Jeżeli miałeś jakieś dalej idące ubezpieczenia wypożyczonego auta (ubezpieczenie udziału własnego w razie uszkodzenia, kradzieży itp.), to te ubezpieczenia nie działały na północy. Co oznacza, że w razie uszkodzenia auta na północy odpowiadasz za szkodę niezależnie od tego, jakie masz ubezpieczenie na południu.
Swoją drogą jeżeli planujesz na północy tylko odwiedzić turecką część Nikozji, Kyrenię i Famagustę, to auto m.zd. jest niepotrzebne. Można się między tymi miastami poruszać tanio i szybko dolmuszami (minibusami). Auto się ew. przydaje w razie bardziej ambitnych planów na północy. My po prostu zostawiliśmy auto na parkingu po greckiej stronie w Nikozji i poruszaliśmy się po północy dolmuszami i raz autostopem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:51 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
-- 20 Sie 2018 15:49 --

wiem_gdzie_jade napisał(a):
wszystkie przejścia są czynne 24/h, jedynie problem jest wtedy, jeśli chciałby się przekroczyć je autem, bo do tego potrzebne jest wykupienie ubezpieczenia na stronę północną, a budki ubezpieczalni są już czynne tylko w ciągu dnia ;)

Potwierdzam, car insurance office czyne tylko w ciagu dnia, czego niestety nie doczytałam ?. Na granicę dojechaliśmy ciut przed 6.00 i odbiliśmy się od okienka. Pan miał być o 8.00, ale był o 8.40. Na szczęście na przejściu w Famaguscie jest parking z drzewami i można uciąć sobie drzemkę. . Ubezpieczenie samochodu do 1 miesiąca wynosi 35 euro, a do 3 dni 25 euro. Dodatkowy kierowca 5 euro. Samo przekraczanie granicy bezproblemowe, i z całego serca polecam północny Cypr jeśli nie szukasz animacji, pubów, hałasu i całego tego zamieszania. Teraz jestem w Pafos i nie, to nie jest moje miejsce ?.

-- 20 Sie 2018 15:51 --

wiem_gdzie_jade napisał(a):
wszystkie przejścia są czynne 24/h, jedynie problem jest wtedy, jeśli chciałby się przekroczyć je autem, bo do tego potrzebne jest wykupienie ubezpieczenia na stronę północną, a budki ubezpieczalni są już czynne tylko w ciągu dnia ;)

Potwierdzam, car insurance office czyne tylko w ciagu dnia, czego niestety nie doczytałam ?. Na granicę dojechaliśmy ciut przed 6.00 i odbiliśmy się od okienka. Pan miał być o 8.00, ale był o 8.40. Na szczęście na przejściu w Famaguscie jest parking z drzewami i można uciąć sobie drzemkę. . Ubezpieczenie samochodu do 1 miesiąca wynosi 35 euro, a do 3 dni 25 euro. Dodatkowy kierowca 5 euro. Samo przekraczanie granicy bezproblemowe, i z całego serca polecam północny Cypr jeśli nie szukasz animacji, pubów, hałasu i całego tego zamieszania. Teraz jestem w Pafos i nie, to nie jest moje miejsce ?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:19 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 2
witam, czy ktoś w ostatnim czasie przekraczał granicę z Cyprem Północnym na dowód osobisty? Jeśli tak to czy nie robią z tym żadnych problemów? pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Sie 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Żadnych problemow, wystarczy sam dowód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Paź 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 117
Loty: 577
Kilometry: 483 396
Taka sytuacja: chciałbym przylecieć do Larnaki, a potem wylecieć z Ercan do Stambułu. Ze Stambułu powrót do UE, bez wracania na Cypr. Kiedy i gdzie kupuję wizę turecką oraz ją pokazuję, skoro połączenie Ercan-Stambuł jest poniekąd "krajowe"? Czy nie będzie problemów z wylotem z Turcji?
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Gru 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Trochę dawny ten post, ale może dla potomnych przyda się odpowiedź na Twoje pytania: wizę turecką kupujesz na lotnisku w Turcji. Może wygląda to jak lot krajowy, ale zarówno na Cyprze (północnym), jak i w Turcji sprawdzane są dokumenty jak na przejściu międzynarodowym.
Nie ma żadnych problemów z przekroczeniem granicy.
Wszystko wygląda tak, jak na innym (normalnym) lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group