Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Mar 2017 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wrzesień to jeden z cieplejszych miesięcy jeśli chodzi o temp. powierzchniową wody w tym rejonie, średnio ok. 19*C
Japonka76 napisał(a):
I jaka temperatura wody w oceanie np. w maju/czerwcu?

raczej nie więcej niż 17*C
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 22 Mar 2017 10:23 

Praia de Matosinhos w Porto jest płytka, w związku z czym woda jest wygrzana i w czerwcu temperatura sięga nawet 23-25 stopni. To było miłe zaskoczenie po lodowatych kąpielach wzdłuż całego wybrzeża. Ale to raczej wyjątek.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Maj 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
A co powiecie o basenach na plaży "Piscina das mares"? Warto?
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Maj 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
A jak sytuacja na tych plażach zimą?
Gdzie najlepiej na przełomie stycznia i lutego?
Byliśmy w Lagos i kąpać się to tak sobie, ale można było zanurzyć się w wodzie choćby i do pasa.

jak jest na plażach (którą wybrać) w pobliżu Porto?
Czy lepiej w tym okresie jednak jechać na Algarve lub do Lizbony?

Załączniki:
Komentarz do pliku: wschód słońca w Lagos, koniec stycznia 2017 r.
wschod1.jpg
wschod1.jpg [ 523.8 KiB | Obejrzany 4016 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Cze 2017 11:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Byłam i sama sprawdziłam.
Odwiedziliśmy publiczną plażę w Porto http://bit.ly/2t3IsXZ Dojazd z centrum Porto metrem A do stacji: Matosinhos Sul.

Plaża szeroka piaszczysta. Raj dla surferów. Niestety nie dla pływaków. W zeszłym tygodniu trafiliśmy na 40 stopniowe upały, piasek parzył w stopy, ale woda w oceanie była lodowata i nie sposób było się w niej wykąpać. To rozrywka tylko dla prawdziwych morsów.
Na plaży są knajpki, gdzie w przyzwoitej cenie można napić się zimnego drinka.

Ciekawostką jest, ze w okolicy znajdują się 2 duże supermarkety, ale lodówki w nich nie działają, więc dostępne są tylko ciepłe napoje :(
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Cze 2017 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Oni w ogóle chyba w całym kraju nie za bardzo stoją z piwem z lodówek...

Tez byliśmy na tej plaży (Matosinhos) - jest duża i piaszczysta, woda owszem zimna, ale sporo osób do niej wchodzi. Ja też się przekąpałem:)) Nie ma za bardzo czasu myśleć, że zimna bo fale szybko chlapią:D Tu fota z Instagrama jak to wygląda: https://www.instagram.com/p/BVcEv-NFAjF/

Można też od tej plaży pójść brzegiem w stronę rzeki, to jakieś 4,5 km. Na całej długości jest drewniany pomost więc idzie się super, co chwilę są takie mniejsze, bardziej klimatyczne, kamieniste plaże, a już pod sam koniec często polecana Praia da Luz. Stamtąd można wrócić do miasta autobusem lub zabytkowym tramwajem. Albo oczywiście można kolejność odwrócić i dojechać autobusem w okolice Praia da Luz i przemieszczać się do Matosinhos na metro.

Byliśmy też z drugiej strony rzeki - tam nie ma za bardzo komunikacji, pojechaliśmy w obie strony Uberem (coś koło €5 w jedną stronę). Jest chyba trochę modniej (lepsze samochody, knajpki, dużo młodych ludzi). Plaże na początku są kamieniste, ale raczej mniej spektakularne niż po drugiej stronie. Za to wiatr lepiej wieje więc bardziej czuć ocean. Dotarliśmy tam od brzegu rzeki do Praia do Canide Norte - ta była piaszczysta, na przeciwko jest supermarket Continente (w lodówce mają zimną Sangrię). Drugi raz byśmy tam chyba raczej nie jechali, ale z drugiej strony jak się siedzi tydzień w Porto to można się wybrać.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 29 Cze 2017 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Przy Av. da República (na końcu plaży Matosinhos) jest Lidl - mrożonek, zimnych płynów, owoców do woli. Ja z mężem biegłam z Hard Rock Cafe na koniec plaży Matosinhos w jedną stronę niecałe 10 km, polecam choć spacer, bo trasa jest bardzo ładna - powrót np. zabytkowym tramwajem, bo nie każdy jest :roll:
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Cze 2017 14:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Byliśmy też w tym Lidlu. Owszem, lodówki były, ale nie na napoje. Zimnego piwa tam nie uraczyliśmy. :(
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Wrz 2021 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
parę słów ode mnie:

Espinho - plaża długa i szeroka, i łatwy dojazd pociągiem podmiejskim. Z drugiej strony kiepska architektura w okolicy, więc szczególnie urokliwie nie jest. Za to sporo knajp tuż przy, więc na zakrapianą nasiadówkę czy zjedzenie czegoś przy plaży to bardzo ok. Aha, gość który w surf shopie sprzedawał mi piankę twierdzi, że są tam najlepsze fale do surfingu w okolicy Porto. Tak tylko przekazuję, nie znam się na surfingu i falach.
Ocena: 3.5/5

Viana do Castelo / Cabedelo. Sama plaża bardzo ładna, długa, 'za' lasem (a'la Hel od strony morza), bardzo szeroka podczas odpływu ( + przy odpływie płytko na kilkadziesiąt metrów po wejściu do wody). Na jej początku ('od strony' rzeki) 2 knajpy na samej plaży + jedna 30 metrów od + kilka kolejnych po przejściu przez las. W wietrzne dni - z którego to powodu spędziłem tam ok. miesiąca - sporo kitesurferów w wodzie. Aha, przy odpływie odsłaniają się skały a na nich sporo.... nie wiem czego, trochę jakby małże ale chyba nie do końca. Widziałęm że lokalsi normalnie z reklamówkami je zbierali.
Ocena: estetyka to dla mnie 4.5/5 a może nawet 4.75, ale dojazd z Porto niełatwy (trzeba dojechać do Viany, a samo to zajmuje 70-80 min, a potem piechotą trzeba przejść centrum i złapać mini-prom z okolic łodzi Gila Eanesa przez rzekę na samą plażę Cabedelo).

Viana do Castelo / Praia do Norte. Ktoś był w dobrym humorze nazywając to miejsce plażą. Nie wiem czy przy przypływie w ogóle jest tam jakikolwiek piasek, a nawet jeśli jest to szkoda czasu. 1.5 / 5, bo też jestem w dobrym humorze dzisiaj, a knajpa Scala Cafe ma smaczne jedzenie, dobre widoki (zachód słońca!) i kumatą obsługę.

Afife - byłem tylko chwilę rzucić okiem, wydawała mi się całkiem ok, acz nie porwała. Dziko i natura, choć chyba była jakaś knajpa przy parkingu. 4/5, nie mam pojęcia jak z komunikacją tam
Moledo - zaliczone przy okazji 2 godzinnego road tripu na północ od Viany. Spoko, acz też jakoś nie porwała, wydaje mi się że lekko byłem rozczarowany, bo na kite-filmikach wyglądała lepiej, więc tylko 3

Costa Nova - bardzo spoko, przy czym główna plaża jest kawałek od tych kolorowych domków. W sumie też całkiem dziko (nie przy domkach tylko na właściwej plaży od strony oceanu, domki są od strony delty rzeki). Byłem już trochę zmęczony i znużony po oglądaniu Aveiro (które swoją drogą nie porywa, ale jest całkiem ok), ale mimo wszystko to fajne miejsce.
Ocena: 4.5 łącznie za wszystko (plaża + domki + Aveiro). Jak ktoś ma samochód i lubi podglądać ptaki to na pewno warto pośmigać wkoło tej delty.

last but not least, najlepsza z nich wszystkich: Ofir / Esposende. Trudne do opisania miejsce, jakby półwysep - dojeżdżając z Esposende / po zdjeździe z autostrady wjeżdża się tam mostem. Parking, jakieś apartamentowce przy nim, ale jak się pójdzie parę minuto to się robi dziko, w dodatku między półwyspem a Esposende jest laguna (zgadnijcie co w niej robiłem.... ). Nie wiem czy przy odpływie przy samym ujściu rzeki nie dałoby się jej przejść z buta z Esposende na półwysep. Jakbyście spróbowali to dajcie znać jak poszło :roll:
5/5 łącznie, ale dojazd bez samochodu trudny..... no chyba że się da z tego Esposende przejść na nogach przez rzekę, ale do Espo pociąg też raczej nie jedzie, a czy są autobusy tam z Porto? pojęcia nie mam.

Aha, na koniec: Matosinhos, Porto. Nic szczególnego, ale całkiem ok jak na miejską. Bez oceny.
Aha, lepiej jechać autobusem niż metrem ten autobus jest piętrowy i jedzie z Porto wzdłuż rzeki. A najlepiej to tym starym tramwajem z centrum do ujścia rzeki, a końcówkę autobusem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 17 Wrz 2021 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Jeśli mowa o Costa Nova to warto jechać jeszcze 5km na południe i zobaczyć Praia dr Areao, jak dla mnie sztos, może dlatego że byliśmy my i ratownicy, ale jest szeroka z dobrym zapleczem kibelek i prysznic. Sama w sobie ładniejsza od Costa Nova w mojej opinii.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group