Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:49 

O, i to właśnie mi chodziło! Dzięki za odpowiedzi :)))))
 Profil Relacje PM off  

#562 PostWysłany: 17 Wrz 2018 19:01 

niebieski
Nie każde lotnisko ma tranzyt w obrębie terminali n.p. CKG.
 Profil Relacje PM off  

#563 PostWysłany: 23 Wrz 2018 21:46 

Witam i od razu proszę o wyrozumiałość. Szukam informacji o wizie tranzytowej w Szanghaju. Niestety, mam już mętlik w głowie, dlatego proszę o wyrozumiałość. Planuję krótką wizytę w Chinach, w Szanghaju. Lot układa mi się nastepująco: Waw-Hel-HGK-SHA. Przylot w niedzielę 11.11. ok. godz. 12.20. Wylot z PVG-HEL-WAW w środę 14.11.18.
Czy w takiej konfiguracji powinienem aplikować normalnie o wizę w Ambie w Wa-wie czy mogę starać się na lotnisku o 144h ?
pozdrawiam"
Wojtek
 Profil Relacje PM off  

#564 PostWysłany: 23 Wrz 2018 22:26 

Loty: 256
Kilometry: 573 566
srebrny
jeśli lotnisko HGK to Hong Kong (HKG kod IATA), dostaniesz wize na lotnisku

#565 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:45 

Tak. Naturalnie HKG, Hong Kong. Moja pomyłka.
Wojtek
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość