Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lago Como
#21 PostWysłany: 28 Gru 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Sorvali napisał(a):
polecam, tak jak ktoś już kiedyś wspomniał pizzę na wynos w Varennie - od głównego placu (patrząc na kościół św. Jerzego) idziemy w lewo, później pierwszą brukowaną uliczką w dół do plaży - i na jej przecięciu skręcamy w prawo, po naszej lewej stronie jest pizzeria. Ceny - 3.5-5 EUR za pizzę przygotowywaną na naszych oczach na miejscu - najlepsza jaką jadłem we Włoszech (a próbowałem w kilkunastu miejscach)

Pizza rzeczywiście bardzo pyszna i w bardzo przyzwoitej cenie (€5-8 za całą pizzę, którą można zjeść w 2 osoby). W Varennie na pewno punkt obowiązkowy! Lokal znajdziecie łatwo kierując się od głównego placu, są nawet strzałki z napisem "take away pizza", alternatywnie adres lokalu to Via XX Settembre 7.

Zapraszam też do przeczytania relacji z Varenny: http://lecebochce.pl/varenna-i-alpejskie-jezioro-como/
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
aabgar uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lago Como
#22 PostWysłany: 13 Kwi 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
UWAGA - odnośnie polecanej przez wszystkich take away pizza w Varennie - niestety byłem w ten weekend i obszedłem się smakiem, miejsce znalazłem ale okna zaklejone gazetami, żadnych informacji i albo zamknięte na stałe albo jeszcze przed sezonem wakacyjnym zdecydowali się na remont.

Więc byliśmy głodni i zjedliśmy przy przystani - duży napis OPEN BAR po lewej jak się zejdzie ze statku. Zjadliwa ale bez szału. 8 EUR, dośc duża, piwko 5 e, sok 3e

LECCO - wypasione Happy Hour w budynku przystani, widoczek na jeziorko, 10 EUR i pyszne jedzonko :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#23 PostWysłany: 31 Maj 2016 12:05 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Będąc w Bellagio chcieliśmy coś zjeść, polecana wcześniej La grotta była zamknieta (godziny otwarcia sobie a otwarcie lokalu sobie jak widać...) więc zaczęliśmy szukać alternatywy. Padło na:

L'Antico Pozzo Restaurant (Via Salita Mella 26)

Bardzo dobra pizza, ceny troszkę większe ale w porze sjesty wszystko było pozamykane w godz 14:30-17:30.
Coperto 2.20 euro od osoby.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... bardy.html
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#24 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Co do take away pizzy w Varennie niestety smutna wiadomość - lokal przestał istnieć. W jego miejscu jest sklep z winami.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#25 PostWysłany: 13 Cze 2017 17:07 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Dziękuję za polecenie La Grotta w Bellaggio. Pyszne jedzenie i ogromne porcje. Jadłyśmy rybę z jeziora grillowaną, a drugą w sosie z masłem szałwiowym. Do każdej ryby ogromna porcja frytek, chyba najlepsze frytki jakie jadłam w życiu!!! Cienkie i chrupiące. Ryby za 13 € oraz makaron też z rybą za 11 €. Porcja makaronu na 1,5 osoby [WINKING FACE]. W Varennie natomiast polecam cudowna kawiarnie Caffe Varenna. Pyszna i tania kawa i pyszne croissanty z różnymi nadzieniami. Obłędne pistacjowe. Kawiarnia nad samym jeziorem. Od przystani trzeba przejść ścieżką nad jeziorem, bodaj 3 budynek. W Lecco polecam Ristorante Pizzeria Acquario. Pyszny makaron z małżami oraz pizzę i tanie wino na karafki. Sami miejscowi. Przyszłyśmy tuż po otwarciu wieczornym i jeszcze dostałyśmy stolik, jak wychodziłyśmy była już kolejka. Na aperitivo polecam miejsce na przystani, nie wiem jak się nazywa ale za 10 € pyszne drinki i bogaty wybór dań co chwilę uzupełnianych. Lody jadłam i w Grom i w Capo Horn i tu i tu bardzo dobre, w tym 2 większy wybór smaków

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#26 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Host z Lecco polecił jako najlepszą pizzerię w mieście - La Capri w centralnej części nad jeziorem. Trochę pizzy w życiu zjadłem ale ich prosciutto kwalifikuje sie w ścisłej czołówce. Ciasto idealne, szyneczka palce lizać, dobry sos pomidorowy i mozzarella. Restauracja niezbyt wykwintna, raczej ze średniej półki ale przez to ceny znośne (prosciutto za 6€ + coperto 1,5€). Mają stoliki na zewnątrz i w środku. Podstawowy problem to czekanie na stolik, pełno lokalsów i turystów. Raz byliśmy dokładnie w czasie otwarcia o godz.19 i praktycznie po 30 minutach wszystko było zajęte.
https://www.google.com/maps/place/Pizze ... 4d9.389423
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#27 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
w Bellagio polecam La Punta http://ristorantelapunta.it/food-and-wine/?lang=en

Wysmienite jedzenie i super lokalizacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#28 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
maczala1 napisał(a):
Host z Lecco polecił jako najlepszą pizzerię w mieście - La Capri w centralnej części nad jeziorem. Trochę pizzy w życiu zjadłem ale ich prosciutto kwalifikuje sie w ścisłej czołówce. Ciasto idealne, szyneczka palce lizać, dobry sos pomidorowy i mozzarella. Restauracja niezbyt wykwintna, raczej ze średniej półki ale przez to ceny znośne (prosciutto za 6€ + coperto 1,5€). Mają stoliki na zewnątrz i w środku. Podstawowy problem to czekanie na stolik, pełno lokalsów i turystów. Raz byliśmy dokładnie w czasie otwarcia o godz.19 i praktycznie po 30 minutach wszystko było zajęte.
https://www.google.com/maps/place/Pizze ... 4d9.389423
No i namówiłeś mnie. Trzeba szukać biletów. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#29 PostWysłany: 04 Cze 2019 11:29 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Pytanie , czy macie jakieś nowe namiary na pizzerie na trasie Bergamo -> Como i okolice. Mój syn w prezencie urodzinowym zażyczył sobie wyjazd na pizzę do Włoch, no i motywem przewodnim najbliższego weekendu ma być pizza. Nocleg zarezerwowałem w Valbronie, więc miejscówki w okolicy najbardziej mi pasują. La Capri już zapisałem, ale może znacie coś jeszcze ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#30 PostWysłany: 04 Cze 2019 20:21 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja w Bellagio polecam pizze na wynos, zaraz przy schodach :)
https://www.google.com/maps/place/Bella ... d9.2624066
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#31 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
jasiub napisał(a):
Pytanie , czy macie jakieś nowe namiary na pizzerie na trasie Bergamo -> Como i okolice. Mój syn w prezencie urodzinowym zażyczył sobie wyjazd na pizzę do Włoch, no i motywem przewodnim najbliższego weekendu ma być pizza. Nocleg zarezerwowałem w Valbronie, więc miejscówki w okolicy najbardziej mi pasują. La Capri już zapisałem, ale może znacie coś jeszcze ...
Jak już wrócicie z synem, daj znać, gdzie Wam przypasowało. Lecę z córką w tę rejony w 2. połowie lipca i chętnie poznam świeże rekomendacje :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#32 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:01 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Więc tak... pizza w Belagio na kawałki (zapewne inna niz polecana post wyżej) , bo przy promenadzie - po prostu niesmaczna, grube twarde ciasto. La Capri - byłem w sobotę wieczorem , lista kolejkowa na stolik (15 min. czekania) + 40 min. czekania na pizzę.. Warto. Pizza 6-11Euro,coperto 1,5. Naprawdę dobra pizza (żona była zachwycona Calamari , bo na cieście były całe krążki odpowiednio wysmażone, a nie jakieś nędzne skrawki). Dookoła dużo konkurencji, bez kolejek i czekania. Ciekaw jestem czy faktycznie jest gorzej.

Przy okazji dodatkowo polecam w Bergamo lokal Pozzo Bianco, do którego weszliśmy przypadkiem. Jest to bardziej kraftowa piwiarnia niż typowa restauracja. A okazało się, że mają naprawdę dobrą pizzę (remis w głosach rodziny - ja i córka uważaliśmy, że La Capri lepsza, żona i syn, że Pozzo). Dodatkowo przyzwoite ceny, coperto tylko 1 euro (1 dają jakiś starter), 200m. dalej, przy głównej ulicy liczą sobie 3-4 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#33 PostWysłany: 28 Lip 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Świeżo po powrocie mogę potwierdzić, że La Capri w Lecco daje radę. Ceny umiarkowane, czy też wręcz dość niskie (jak na Włochy), a pizza bardzo smaczna (choć może nie jakaś fenomenalna). Nie mam porównania z innymi lokalami w Lecco, ale nie sądzę, by w podobnej lokalizacji można było zjeść równie smacznie za te same pieniądze.
Przy okazji bardzo polecam położoną kilka kroków obok lodziarnię Gelateria D'autore. Jedliśmy lody również w sieciowym GROM'ie i lokalnym Il Pinguino, ale to właśnie D'autore miało największy wybór (kilkanaście smaków) i najbardziej nam odpowiadającą konsystencję lodów. Do tego urocza obsługa i rozsądne ceny, np. 3€ za 3 bardzo duże gałki na waflu cukrowym. Szczególnie polecam dwa smaki:
a) Wafer (czytamy zupełnie, jak po polsku, czyli po prostu "wafer", a nie z angielska przez "ł"), z dużą domieszką pysznego kremu a la nutella,
b) Amareno z wiśniami nasączonymi likierem.
Ale inne smaki też pyszne. Jedynie mango smakował mi bardziej w GROM'ie i pingwinie.
Jedliśmy lody również w Lenno (La Fabbrica Del Gelato). Owszem, ujdą, ale bez porównania z tymi w Lecco.
No i na zakończenie jeszcze jedna rzecz. Zaraz dostanę burę, że to skandal, by jechać do Włoch i jeść gotowe, sklepowe, ale co tam... Uczciwie się przyznaję, że zdarzało się i tak :) Gdyby i Wam się przytrafiło, to w sklepach Pozzoli (bo to chyba jakaś sieć) są dostępne za 2,99 € takie oto Tagliatelle z grzybami (borowiki i pieczarki)... Mówię Wam, warto :) Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#34 PostWysłany: 10 Lip 2020 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
dzieki @tropikey za polecenie Gelateria d'Autore - bardzo dobre i calkiem niedrogie lody. ceny nieco wzrosly jednak wciaz sa bardzo konkurencyjne a gelato bardzo smaczne ;) w Lecco moge rowniez polecic Pizzerie da Rida, ale jest to opcja raczej dla tych ktorzy maja ze soba samochod bo znajduje sie ona na osiedlu dosc daleko od bulwaru nad jeziorem. Pizza nie rowna sie z tymi na poludniu, jednak jak na polnocne Wlochy to zdecydowanie daje rade i nie nadwyreza portfela. wszystko wynagradza przemila obsluga
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#35 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Świeżo po powrocie mogę powiedzieć, że zdecydowanie polecamy:
Il Crotto w Liernie - w zasadzie wszystko pyszne, szczególnie posmakowały mi makarony, robione na miejscu. Nigdy nie jadłem tak dobrego makaronu (samych klusek).
Również polecamy baropizzerię na samej plaży, dobre jedzenie i tańsze.
Druga restauracja w Liernie, Il Sottovento nie zrobiła na nas aż tak dobrego wrażenia, jedzenie dobre, ale ogółem melanż w restauracji, kelnerzy pytali nas 4 razy w ciągu 4 minut jaką chcemy wodę.

Za to w Lecco zdecydowanie nie polecamy il Borgo Scacciaventi, restauracja w piwnicy, jedzenie bardzo niefajne (zamówiliśmy stek i ravioli i jakieś przystawki) i wszystko było niezjadalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#36 PostWysłany: 06 Sty 2023 12:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Polecę miejsce na posiłek w Bellagio. Od razu zaznaczę, że miejscowość ogólnie do najtańszych miejsc nie należy, ale da się znaleźć knajpki nie za miliony monet. Nasz lokal to taka chyba średnia półka cenowa: Bistrot Antichi Sapori (Via Centrale 5) - polecam wyśmienite makarony. Jeden był spoza karty - z sosem maślanym i truflami. Drugi z karty - dość oryginalny, bo z ziemniakami (sic!), drobną fasolką i pesto. Okazał się zaskakująco smaczny :) Makarony odpowiednio 15 i 13 EUR, coperto 2 EUR, spritze po 4,50 EUR.

Załączniki:
IMG_20220522_121922806.jpg
IMG_20220522_121922806.jpg [ 127.18 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
IMG_20220522_121914399_HDR.jpg
IMG_20220522_121914399_HDR.jpg [ 145.76 KiB | Obejrzany 1029 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lago Como
#37 PostWysłany: 06 Sty 2023 13:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Wbrew pozorom ceny nie zabijają no chyba, że ktoś musi zeżreć radlone ziemniaków i taczkę sosu.
:mrgreen:


https://goo.gl/maps/od92PDBensC7HAED7

Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group