Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/koronawirus-pod ... do-polski/

UWAGA po napisaniu pierwszego postu będziecie mieli możliwość wysłania prywatnych wiadomości

darian napisał(a):
Informacja uzupełniająca dla podróżnych z niedużym bagażem. Według informacji ze strony Straży Granicznej i linku do rozporządzenia w sprawie aktualnych przejść granicznych http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/434 jest czynne( ale tylko dla ruchu pieszego) przejście graniczne Kietz/Kostrzyń . Do stacji Kustrin- Kietz dojeżdżają co godzinę bezpośrednie pociągi ze stacji Berlin Ostkreutz ( zatrzymują się też na stacji Berlin Lichtenberg) . Ze stacji Kustrin- Kietz jest dokładnie 2100 metrów do przejścia granicznego . Dalej ( na odc 2,5 km) można przejechać taxi do dworca Kostrzyń skąd mamy połączenia do Szczecina , Gorzowa , Krzyża i innych miejscowości . Szczegóły na https://portalpasazera.pl/
Pociągi do Kustrin-Kietz to pociągi, które do wczoraj kursowały do Kostrzyna , ale z powodu zamknięcia granic zostały skrócone
https://www.neb.de/service/fahrplanaend ... rin-kietz/
Rozkład jazdy jest tutaj :
https://www.neb.de/fileadmin/redakteure ... 20_web.pdf
Przejazd przez Kustrin-Kietż może być tańszy (chociaż niekoniecznie wygodniejszy) niż przez Frankfurt Oder/Słubice ponieważ nie wymaga przejazdu TAXI na 20 kilometrowym odcinku ze Słubic do Rzepina, jako że na odcinku Słubice -Rzepin nie ma zbyt wielu połączeń autobusowych, a pociągi zostały zawieszone .
Chociaż prawdę mówiąc w tym wszystkim rodzi się pytanie, czy polskie służby sanitarne na przejściu granicznym pozwolą na samodzielne kontynuowanie podróży w Polsce ze względu na przymus 14-dniowej kwarantanny

darian napisał(a):
Uruchamiane są nowe drogowe przejścia graniczne z Niemiec do Polski

"Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec). Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy."

źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/uruchamiam ... graniczne2


kemot napisał(a):
dla wszystkich szukających transportu z Berlina do kraju!

1. Pociąg regionalny z Berlina (wiele dworców) do Frankfurtu/O. Pociągi kursują co 30 minut (w najbliższych dniach rozkład ma się zmienić i będa kursowały z mniejszą częstotliwością ale będą!). Cena biletu 10,5€, Czas jazdy w zależności od konkretnego pociągu 0:54-1:00.
2. Pieszo ze stacji kolejowej Frankfurt/O do mostu na Odrze i PIESZEGO przejścia granicznego w Słubicach, to zaledwie niecałe 2km do przejścia na nogach.
3. Jak już jesteście po stronie polskiej to poza transportem publicznym bez żadnych obostrzeń może ktoś wyjechać po was samochodem choćby i z drugiego końca Polski.


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 05 Maj 2020 18:52 

Rejestracja: 05 Maj 2020
Posty: 1
Pytanie - ktos przekraczal Flixbusem Berlin-Szczecin na dniach? Jak to wyglada?
Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#202 PostWysłany: 09 Maj 2020 14:21 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Potwierdzone info sprzed tygodnia
Wjazd do Polski z Niemiec wygląda... " na dwoje babka wróżyła"
Przy wjeździe do Niemiec zero kontroli
powrót, na niemieckich blachach, znudzona straż graniczna tylko machnęła ręką

PA: Boje się, że Europa będzie otwarta poza PL q.... bo szczyt przed nami ://// tylko nie wiem czy COVID czy głupoty


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Maj 2020 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 09 Maj 2020 14:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
audik napisał(a):
Wjazd do Polski z Niemiec wygląda... " na dwoje babka wróżyła"

@audik Możesz rozwinąć czego to dotyczy? Bo przecież nadal są kontrole każdego auta przekraczającego granicę DE->PL...?
Czy chodzi ci o sytuacje z przydzielaniem lub też nie 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z DE, w związku z ostatnio wprowadzonymi wyjątkami dla podróży służbowych/naukowych?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 09 Maj 2020 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
audik napisał(a):
powrót, na niemieckich blachach, znudzona straż graniczna tylko machnęła ręką

Czyli zaczyna się... do Niemiec mam 60 km, chyba trzeba spróbować w końcu być jakimś "królikiem doświadczalnym" i spróbować przejechać granicę rowerem i przekonać się, czy rzeczywiście jak sobie wjadę na wycieczkę wzdłuż Odry i wrócę po 3 godzinach to mnie wyślą na kwarantannę... obawiam się, że im dłużej to trwa, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie się do Polski wracało bez kwarantanny
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 10 Maj 2020 20:54 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
NBE322 napisał(a):
audik napisał(a):
Wjazd do Polski z Niemiec wygląda... " na dwoje babka wróżyła"

@audik Możesz rozwinąć czego to dotyczy? Bo przecież nadal są kontrole każdego auta przekraczającego granicę DE->PL...?
Czy chodzi ci o sytuacje z przydzielaniem lub też nie 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z DE, w związku z ostatnio wprowadzonymi wyjątkami dla podróży służbowych/naukowych?


Tak kontrole są ale nie aż tak restrykcyjne jak to opisują. Natomiast wiadomo raz przejedziesz drugi raz wyślą cię na kwarantanne.
Jak pisałem przejazd był jeszcze przed zluzowaniem obostrzeń dla osób uczących się i pracujących w DE
Przejście Kołbaskowo Zachodniopomorskie.

NikodemFM napisał(a):
audik napisał(a):
powrót, na niemieckich blachach, znudzona straż graniczna tylko machnęła ręką

Czyli zaczyna się... do Niemiec mam 60 km, chyba trzeba spróbować w końcu być jakimś "królikiem doświadczalnym" i spróbować przejechać granicę rowerem i przekonać się, czy rzeczywiście jak sobie wjadę na wycieczkę wzdłuż Odry i wrócę po 3 godzinach to mnie wyślą na kwarantannę... obawiam się, że im dłużej to trwa, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie się do Polski wracało bez kwarantanny


Proponuje Rower wodny.
Swoją drogą mam podobny problem Z Muszyny do Piwnicznej trzeba przez Słowację.
Z Nowego Targu przez przełom też przez Słowację i na razie Słowacja zabetonowana nie wspomnę o kwarantannie.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 11 Maj 2020 22:18 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Znajomy planuje wrócić z żoną i dzieckiem z Kanady do Polski. Jedyna obecnie opcja to do Frankfurtu. Tam odbiera go brat który przyjedzie z Polski i dalej autem powrót do Polski. Potem wszyscy kwarantanna.
Czy na lotnisku w Niemczech wymagane są jakieś dokumenty żeby udowodnić to że nie zostają w Niemczech? Ktos spotkał się z problemami?
W ich wypadku, nie będzie żadnych biletów na pociąg ani wynajętego auta itd. tylko prywatny transport.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 11 Maj 2020 22:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Raczej nie powinno być problemów, ale nie wiem czy uda się dojechać z PL do Frankfurtu samochodem, skoro formalnie nie jedzie do pracy ani nie jedzie przez Niemcy tranzytem - mogą mieć kłopoty w przypadku kontroli
Cytuj:
Istotne powody wjazdu/przejazdu przez Niemcy:
- powrót do miejsca zamieszkania w Polsce, w Niemczech lub w dalszym kraju UE lub Schengen,
- podróż do pracy w tych krajach.
Niemcy regularnie nie kontrolują granicy polsko-niemieckiej. Ale wzmożone są policyjne patrole sprawdzające w niemieckim pasie przygranicznym. Przy tym nie należy kluczyć bocznymi drogami, gdyż podczas przejazdu przez Niemcy mamy obowiązek korzystać z autostrad i głównych dróg.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 14 Maj 2020 17:33 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 58
To ja proszę o pomoc w drugą stronę. Znajomy za kilka dni musi jechać na samolot do Monachium. Jak najłatwiej jest się dostać z Warszawy? Jak dotąd najlepszą opcją, jaką znalazłem jest podwózka do granicy z Niemcami i z Frankfurtu nad Odrą pociąg do Monachium za 133 euro. Czy znalazłoby się coś tańszego i lepszego? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 14 Maj 2020 18:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Obecnie nie jeżdżą żadne busy po Niemczech, pozostaje DB.
Jednak ceny wziąłeś z kosmosu, jest mnóstwo pociągów w okolicach 50-60€, a za 70€ nawet w pierwszej klasie.
Ceny bardzo dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 14 Maj 2020 19:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
fighter napisał(a):
To ja proszę o pomoc w drugą stronę. Znajomy za kilka dni musi jechać na samolot do Monachium. Jak najłatwiej jest się dostać z Warszawy? Jak dotąd najlepszą opcją, jaką znalazłem jest podwózka do granicy z Niemcami i z Frankfurtu nad Odrą pociąg do Monachium za 133 euro. Czy znalazłoby się coś tańszego i lepszego? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Ja tam na stronie Sindbad widzę kurs ich autokarem np. 21.05 np z Krakowa za 286 zł do Monachium

Szczegóły kontakt telefoniczny na ich stronie, dodatkowe np poniżej

https://opole.naszemiasto.pl/sindbad-ro ... c1-7668943
Góra
 Profil Relacje PM off
fighter uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 23 Maj 2020 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jechał ktoś samochodem przez Niemcy ostatnio.?Otwarte są toalety na parkingach?, bo gdzieś czytałam, ze jest z tym problem. Nie wiem czy nie przejechać się z UK do PL dla zabicia czasu, papierek o pracy zagranicą mam, wiec mogłabym uniknac kwarantanny.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 23 Maj 2020 11:38 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Ruszam w podobna trase w przyszla niedziele z 1-2 dniowym przystankiem u kolegi pod Dusseldorfem - czyli akurat +/- w polowie trasy :) Stamtad do granicy 670km - 5h (o ile nie bedzie takich kolejek na przejsciach, jak byly 2 dni temu) - jesli nie zapomne, albo jak mnie przez te 5h przyprze, to zrobie rozpoznanie bojowe i Ci napisze :)
Moge tez ewentualnie zaanonsowac Cie u kolegi :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 23 Maj 2020 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@Tom Jed dwa dni temu to było Święto w Niemczech i wszyscy do Polski jechali na wakacie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 23 Maj 2020 11:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Gdyby ktos się autem wybierał z/przez Berlin do Polski (Poznań, Łódź, Warszawa) to chętnie się zabiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 23 Maj 2020 12:22 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Ja niestety dolem na Wroclaw bede jechal :(
@Zeus - ze bylo swieto, to wiem, ale nie jest do konca jeszcze zbadany wplyw zniesienia obowiazkowej kwarantanny dla wiekszosci osob na plynnosc ruchu na przejsciach - robi sie cieplo i moze sie okazac, ze tysiace stesknionych patriotow jedzie do kraju. Tyle dobrze, ze ja kolo srody, czwartku bede jechal, chyba ze sie u kolezki zasiedze ;)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 23 Maj 2020 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tom Jed napisał(a):
Ruszam w podobna trase w przyszla niedziele z 1-2 dniowym przystankiem u kolegi pod Dusseldorfem - czyli akurat +/- w polowie trasy :) Stamtad do granicy 670km - 5h (o ile nie bedzie takich kolejek na przejsciach, jak byly 2 dni temu) - jesli nie zapomne, albo jak mnie przez te 5h przyprze, to zrobie rozpoznanie bojowe i Ci napisze :)
Moge tez ewentualnie zaanonsowac Cie u kolegi :)

Jesli zdecyduję się, to wyplynę z UK w poniedzialek rano, zeby obrocic przed 8 czerwca i kwaratanna w UK.
Moja trasa pewnie bedzie przez Berlin - Poznan do Wawy. Nocleg planuję w Holandii po przyplynieciu promu do Hoek van Holland. Co prawda czytalam, ze niby hotele nie powinny przyjmowac gosci przed 1 czerwca, ale widze hotele dostepne do rezerwacji. Nie biore pod uwage promu do Calais, bo z tego co tu czytalam, to przejazd przez Belgie moze byc problematyczny.

Nie jestem jeszcze pewna, bo troche mi szkoda pieniedzy na prom i paliwo, zeby tak sobie pojezdzic po Holandii i Polsce, ale z drugiej strony dobrze byloby wyrwac sie przed kwarantanna w UK.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 23 Maj 2020 14:54 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Ja w niedziele o 16 wyplywam z Dublina do Cherbourga - tam kolo 12 w poludnie powinienem zjechac z promu i do Dusseldorfu mam ok 900km, wiec mam nadzieje, ze dojade przed polnoca, bo totalnie nie znam trasy i slyszalem, ze we Francji lepiej trzymac sie ograniczen, zeby sie na mandacik zaden nie zalapac.
Wlasnie ta pierwsza czesc Cherbourg - Dusseldorf mnie troche stresuje, bo pozniej, jak rusze od kumpla kolo 4-5 rano za dzien lub dwa, to na granicy bede ok 10 - 11, a do Warszawy powinienem doleciec najdalej na 17.
@Aga_podrozniczka - Co masz na mysli mowiac, ze Belgia moze byc problematyczna!? ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 23 Maj 2020 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Byly posty osob z Belgii o przekraczaniu granicy i jakichs karach dla mieszkancow.
Nie wiem jak z tranzytem, bo nikt o tym nie pisal.

kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,135,151716&hilit=sofizmat?start=80#p1339039 post @sofizmat
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 24 Maj 2020 18:04 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jechał ktoś samochodem przez Niemcy ostatnio.?Otwarte są toalety na parkingach?

The corona loosening in the federal states also has a positive effect on car and truck drivers. The service along the motorway service areas will be gradually increased again.

Motorway petrol stations are open

WCs are open almost everywhere

Restaurants partially reopen

Hot or cold snacks and beverages to take away at petrol stations


Stan na 19.05.2020. Za https://www.adac.de/verkehr/corona-tank ... utobahnen/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#220 PostWysłany: 24 Maj 2020 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dzieki, ruszam jutro rano. Dam znac jak poszlo. Moze komus sie przyda. Mam wydrukowana tone dokumentow potwierdzajacych podroz sluzbowa.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group