Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7497 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 375  Następna
Autor Wiadomość
#7361 PostWysłany: 23 Maj 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 79 564
flus napisał(a):
kate1974 napisał(a):
W USA Trump mówi od razu, że w razie drugiej fali na jesieni nie będzie zamykania gospodarki

Mysle, ze zaden rozsadny rzad sobie juz na to nie pozwoli. Mam nadzieje, ze choc troche wyciagna nauke z sytuacji tej wiosny...

Nie wyciągną. Rządy nie kierują się rozsądkiem - po prostu jak zabraknie pieniędzy będą kierować się własnym interesem.
A nie ma takiej podłości, do której rządy się nie posuną gdy zabraknie im naszych pieniędzy.

I czy będzie to całkowite zamknięcie gospodarki skutkujące jej upadkiem czy całkowite otwarcie skutkujące rzezią seniorów to rzecz zależna tylko od widzimisia rządzących.
Zrobią co chcą. Nie ma tu NAJMNIEJSZEGO znaczenia opinia społeczeństwa czy zdanie lekarzy. To drobnostki.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7362 PostWysłany: 23 Maj 2020 11:27 

niebieski
flus napisał(a):
Zapominasz Kolezanko jeszcze o Bialorusi. brak lockdownu = brak upadku sluzby zdrowia
(przynajmniej oficjalnie).

Zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja za miesiąc czy dwa...To jednak nie Szwecja, gdzie wyniki podaje się chyba zgodnie z prawdą, czego pewnie o Białorusi nie można powiedzieć. Zresztą liczba zakażeń jest wprost proporcjonalna do ilości testów.
 Relacje PM off  

#7363 PostWysłany: 23 Maj 2020 12:08 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
bruce09lili napisał(a):
jar188 napisał(a):
Czy ktoś może mi wyjaśnić łopatologicznie jak działa test na przeciwciała covid-19 ? W jakim stopniu pokazują przebycie covid-19 a nie czegoś innego ? Bo coś te wszystkie cyfry podawane nie zgadzają się.
Na mój malutki rozumek jeżeli prawdą jest, że odsetek ludzi, którzy przeszli wirusa/chorobę jest 10-50x większy od oficjalnych danych to albo te testy na przeciwciała pokazują coś źle albo selekcja ludzi na całym świecie (nie tylko w Polsce) do badań na wirusa (nie na przeciwciała) jest zła i patrząc się po stosunku ilości testów do wykrytych przypadków jest dramat albo jednak te testy na przeciwciała pokazują może też coś innego niż powinny, stąd moje pytanie.
Wyjaśnieniem może być teoria wg której pierwsza fala wirusa była już w styczniu. Np. coraz więcej osób w moim lubuskim twierdzi że na przełomie stycznia i lutego ciężko przeszło ostre przeziębienie. U mnie w domu wszyscy długo się męczyliśmy z różnymi powikłaniami. Z rozmów z kilkoma osobami wiem że też chorowali gorzej niż w poprzednich latach. Zamierzam zrobić sobie test na przeciwciała jak się sytuacja nieco uspokoi.

Jedna z moich krewnych wróciła w styczniu z Londynu z wizyty u córki i przez kilka dni miała ciężkie przeziębienie z gorączką włącznie.

Prawdziwą, choćby w przybliżeniu, ilość zachorowań (i zgonów) poznalibyśmy dopiero po badaniach przesiewowych i analizie wszystkich przypadków grypopodobnych, i to tak poczynając od listopada 2019.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#7364 PostWysłany: 23 Maj 2020 12:57 

@warsawreceiver
Moja dziewczyna pracuje w jednym z butikow Bicester Village - wioski outletowej ktora przyciaga najwiecej chinskich turystow w UK po Buckingham Palace. Jeszcze w lutym obslugiwali tam przynajmniej kilku turystow z Wuhan dziennie (sprawdzane sa ich paszporty podczas transakcji, tak więc latwo bylo to sprawdzic). W lutym, jeszcze przed potwierdzeniem pierwszego oficjalnego przypadku w UK, wiele osob lacznie z moja partnerka mialo symptomy grypopodobne.

Bardzo prawdopodobne ze wirus jest juz z nami przynajmniej od poczatku tego roku i w wielu krajach przeszedl juz przez znaczna czesc spoleczenstwa. Zarazil kogo mial zarazic i powoli sie "wypala". Zreszta to widac niezależnie od wprowadzonych restrykcji, wirus zaczal slabnac w tym samym momencie praktycznie wszedzie. Jego ewentualna druga fale odczuja najbardziej kraje ktore zamknely sie na niego za wczesnie.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7365 PostWysłany: 23 Maj 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
kate1974 napisał(a):
(...) nie mówię o Szwecji, gdzie zdaje się uprawia się morderstwa teraz, bo jednak eutanazja wymaga ZGODY pacjenta

Z całym szacunkiem ale wydaje mi się, że nie przeczytałaś dokładnie tego artykułu, który wkleił @Tulio ;) a tłumaczył @j_a w osobnym poście.
Nawet jeśli nie zgadzasz się z tym co robią Szwedzi (ja mam ciągle wątpliwości) to pisanie, iż "uprawiają morderstwa" jest daleko posuniętą demagogią.
My-Polacy oburzamy się (słusznie), gdy w zagranicznych gazetach piszą o "polskich obozach koncentracyjnych" ale z drugiej strony nie mamy zbytnio oporu, aby twierdzić, że w innych krajach "uprawia się morderstwa" (w domyśle, że jest to pomysł rządowy)...

Jak to jest z tym dystansem min. 1,5 m w restauracjach/kawiarniach dla osób nie mieszkających w jednym gospodarstwie domowym? Pewnie niektórzy widzieli zdjęcie naszego premiera w restauracji w Gliwicach, w której siedział z innymi osobami przy jednym stoliku bez zachowania odpowiedniego dystansu (https://twitter.com/MorawieckiM/status/ ... 6975763457). Nie mam zamiaru rozpoczynać kolejnej politycznej wojny ale rzekoma odpowiedź premiera na zarzuty dotyczące tej kwestii wydaje mi się dosyć ciekawa (- Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy - odpowiedział premier.). Jeśli faktycznie istnieje taki nakaz to i tak wydaje mi się on dosyć dziwny i nie do wyegzekwowania. Tylko w takim razie po co on istnieje? Czy jednak go nie ma? :?
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#7366 PostWysłany: 23 Maj 2020 17:51 
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 146 773
niebieski
Dla szarego obywatela są zakazy dla wybranych przez naród nie ma. Jeszcze taki odważny sie nie urodził by wystawić mandat dla premiera.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#7367 PostWysłany: 23 Maj 2020 18:19 
Awatar użytkownika

niebieski
monroe napisał(a):
Jak to jest z tym dystansem min. 1,5 m w restauracjach/kawiarniach dla osób nie mieszkających w jednym gospodarstwie domowym? Pewnie niektórzy widzieli zdjęcie naszego premiera w restauracji w Gliwicach, w której siedział z innymi osobami przy jednym stoliku bez zachowania odpowiedniego dystansu (https://twitter.com/MorawieckiM/status/ ... 6975763457).

I bez maski. A jak mi jakiś policjant powie, że jest mandacik, bo nie ma dystansu i maski, to mu powiem, że hola, ale chyba zdanie premiera to Święte Prawo, tak? :P
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7368 PostWysłany: 23 Maj 2020 18:27 
Awatar użytkownika

złoty
No ale w takim razie wychodzi na to, że nie ma żadnego nakazu ale tylko "zalecenia"? Czuję się trochę skołowany :?
Zaleca się różne rzeczy, np. zwolnić przed zakrętem do 60km/h, ale jak nie ma znaku zakazu jazdy powyżej tej prędkości to można próbować wejść nawet i jadąc 120km/h robiąc to zgodnie z przepisami (niekoniecznie ze zdrowym rozsądkiem)... ;)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7369 PostWysłany: 23 Maj 2020 18:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak poważnie to się zastanawiam co z tego wyniknie, bo albo premier nie wie co mówi, albo te wszystkie mandaty (w tym te dawane demonstrantom) nie mają żadnej podstawy prawnej.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7370 PostWysłany: 23 Maj 2020 18:39 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
@warsawreceiver Nie albo albo, jedno i drugie :D
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7371 PostWysłany: 23 Maj 2020 19:05 

złoty
@monroe @warsawreceiver

No cóż - nie zapominajmy że to wypowiedź człowieka dwukrotnie prawomocnie skazanego z mówienie nieprawdy.
Resocjalizacja okazała się najwyraźniej nieskuteczna ;-p

https://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/down ... 200697.pdf

Warszawa, dnia 19 kwietnia 2020 r.
Poz. 697 ROZPORZĄDZENIERADY MINISTRÓW z dnia 19 kwietnia 2020 r.
...
§ 18. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo
kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustaw
...
b) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby:
... gastronomii...
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#7372 PostWysłany: 23 Maj 2020 19:25 
Awatar użytkownika

złoty
@SPLDER
Z maseczką akurat to nie jest tak do końca - rozporządzenie z 16 maja, str. 16:

3. Odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku:
spożywania posiłków lub napojów w lokalu, ogródku gastronomicznym, wydzielonej strefie gastronomicznej, o których mowa w § 7 ust. 4.

http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000087801.pdf

Natomiast wychodzi na to, że "dystans fizyczny" w lokalach gastronomicznych, który powinien dotyczyć osób niezamieszkujących jedno gospodarstwo domowe, jest tylko "zaleceniem"... ;)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#7373 PostWysłany: 23 Maj 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zapraszam na Koronawirusowe Statystyki:
- liczba aktywnych przypadków na świecie przekroczyła poziom 2 800 000 osób,
- Kanada przeskoczyła Chiny pod względem łącznej liczby wykrytych przypadków (83,6 tys. vs 83,0 tys. osób),
- Katar znajduje się u progu przeskoczenia Turcji pod względem łącznej liczby aktywnych przypadków,
- Indie: najwyższy poziom dobowych potwierdzeń (dziś ~6,7 tys., rekord ~6,6 tys.),
- zdecydowany rekord wykrytych przypadków w Afganistanie (782, poprzedni to 581),
- trzeci najwyższy poziom dziennych potwierdzeń w Katarze (1732),
- rekord dobowych potwierdzeń w RPA (1218, poprzedni wynosił 1160),
- rekord zgonów (28) w Egipcie. Poprzedni wynosił 22 osoby.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7374 PostWysłany: 24 Maj 2020 01:31 

platynowy
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
- Kanada przeskoczyła Chiny pod względem łącznej liczby wykrytych przypadków (83,6 tys. vs 83,0 tys. osób),

to jest dosc wymowne. spokojnie mozna chinskie oficjalne statystyki przemnozyc x10, albo lepiej.

sa tak samo wiarygodni jak ich certyfikaty na maseczki.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7375 PostWysłany: 24 Maj 2020 02:49 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
Pamiętacie, gdy jakiś czas temu pisałem Wam o szczycie głupoty, czyli kolesiu który samotnie płynął skuterem wodnym 100m od brzegu w maseczce? Dziś znów zostałem zaskoczony:

Siedzę sobie na krawężniku pod knajpą i walę double IPA. Patrzę i nie wierzę: idzie duży Murzyn. Z dziewczynką w wieku 2-3 lata. Murzyn na luzie bez maseczki. A to biedne dziecko w maseczce. Nie przepadam za dziećmi, bardziej się wzruszam jak jakiś piesek cierpi ale tu aż mi się przykro zrobiło...

Ostatnio edytowany przez klapio, 24 Maj 2020 09:37, edytowano w sumie 1 raz
ot
 Relacje PM off  

#7376 PostWysłany: 24 Maj 2020 07:23 

niebieski
-- 24 Maj 2020 07:21 --

monroe napisał(a):
Z całym szacunkiem ale wydaje mi się, że nie przeczytałaś dokładnie tego artykułu, który wkleił @Tulio ;) a tłumaczył @j_a w osobnym poście.
Nawet jeśli nie zgadzasz się z tym co robią Szwedzi (ja mam ciągle wątpliwości) to pisanie, iż "uprawiają morderstwa" jest daleko posuniętą demagogią.

Ok, trochę się zagolopowałam... :?

Coś na temat morfiny
https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 34445.html

Dr med. Tomasz Grądalski, specjalista medycyny paliatywnej i geriatra:
Morfina, obok działania przeciwbólowego, rzeczywiście zmniejsza także uczucie duszności m. in. wpływając na ośrodek oddechowy w mózgu i zwalniając częstotliwość oddychania. Efekt ten jest korzystny w przypadku stopniowego zwiększania dawek morfiny podawanej systematycznie, zaczynając od minimalnych ilości leku, drogą doustną. Zwolnieniu nadmiernie przyspieszonego oddychania towarzyszy poprawa utlenowania krwi i tkanek. Oczywiście nieumiejętne, niezgodne ze sztuką medyczną, zastosowanie od początku zbyt wysokich dawek morfiny, podawanej zwłaszcza we wstrzyknięciach, może skutkować nadmiernym "hamowaniem oddechu" i w konsekwencji także zgonem.

A co do premiera:
Co wolno wojewodzie to nie Tobie....

Podobny przypadek w UK, chociaż sprawa dotyczy doradcy premiera. Facet wsiadł w samochód i pojechał na wywczas, wbrem zakazom, trwa dyskusja, czy go nie zdymisjonować...

-- 24 Maj 2020 07:23 --

warsawreceiver napisał(a):
Tak poważnie to się zastanawiam co z tego wyniknie, bo albo premier nie wie co mówi, albo te wszystkie mandaty (w tym te dawane demonstrantom) nie mają żadnej podstawy prawnej.

Zakaz jest, chociaż właściwie to nakaz
Wybory były, chociaż właściwie ich nie było
Kampanii wyborczej nie ma, chociaż właściwie jest
I na koniec:
Premier mówi: Twój zakaz (obywatelu) jest większy niż mój...
(swoją drogą powiedzonko weszło już do języka powszechnego, jak "bez trybu")

Ot taki (kwantowy) kraj paradoksów... :lol:
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

#7377 PostWysłany: 24 Maj 2020 08:07 
Awatar użytkownika

niebieski
Tzw. bezpieczny dystans Schrödingera. :D

Ten przypadek angielski pokazuje nam jak na dłoni jaka jest różnica między Wielką Brytanią, nawet tą pozaunijną i sterowaną przez kogoś takiego jak Borys: tam się zastanawiają czy doradcy premiera nie zdymisjonować, a u nas premier i minister zdrowia z klasycznym konfliktem interesów (co najmniej) i tak będą trwali.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#7378 PostWysłany: 24 Maj 2020 08:41 

niebieski
Tak, no cóż...
Wcześniej pani z ministerstwa zdrowia Szkocji czy Irlandi Płn. też sobie jeździła nad morze do swojego domku, mimo zakazu poruszania się po kraju, robiła tam spotkania rodzinne z dalszą rodziną...podała się do dymisji (teoretycznie) sama, najpierw pokajała się w publicznej TV
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#7379 PostWysłany: 24 Maj 2020 10:26 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
monroe napisał(a):
Jak to jest z tym dystansem min. 1,5 m w restauracjach/kawiarniach dla osób nie mieszkających w jednym gospodarstwie domowym? Pewnie niektórzy widzieli zdjęcie naszego premiera w restauracji w Gliwicach, w której siedział z innymi osobami przy jednym stoliku bez zachowania odpowiedniego dystansu

Moje prawa są większe niż twoje.

Pewnie żadna restauracja nie odważy się zastosować zaleceń Morawieckiego bo grozić to będzie wysokim mandatem czy też karą od sanepidu.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7380 PostWysłany: 24 Maj 2020 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
Wg tego artykułu: wyszliśmy już z głębokiej doopy, niestety w kierunku okrężnicy, a nie światełka nadziei.

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-szcz ... druga-fale
6 ludzi lubi ten post.

[ 7497 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372 ... 375  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: _martini, JanuszOnTour, jar188, klapio, lluukk, lot, rattaman oraz 18 gości