Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:50 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Drodzy Forumowicze,

przejrzałem forum, widziałem tematy na 3 dni, ale kompletnie z drugiej strony wyspy. Czy moglibyście mi doradzić co zwiedzić w 7 dni z wynajętym autem? Bazą wypadową będzie Catania.

Od razu chciałem zastrzec, że 300 km w jedną stronę odpada - maksymalna odległość, albo nawet nie odległość, a czas w jedną stronę to 2h.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S.: Knajpka w Catanii na 30 urodziny Żony? Polecicie coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 15 Lut 2020 09:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jedz do Taorminy.
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2020 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
A tutaj odnośnie knajpek: katania,1317,52870
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2020 10:34 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
miszti napisał(a):
Drodzy Forumowicze,

przejrzałem forum, widziałem tematy na 3 dni, ale kompletnie z drugiej strony wyspy. Czy moglibyście mi doradzić co zwiedzić w 7 dni z wynajętym autem? Bazą wypadową będzie Catania.

Od razu chciałem zastrzec, że 300 km w jedną stronę odpada - maksymalna odległość, albo nawet nie odległość, a czas w jedną stronę to 2h.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S.: Knajpka w Catanii na 30 urodziny Żony? Polecicie coś?


https://www.fly4free.pl/forum/katania-i-okolice,1227,57149
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2020 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
1. Sobota, handlowy dzień. Wychodzimy z domu i idziemy do księgarni/empiku
2. Szukamy działu z przewodnikami
3. Patrzymy na przewodniki z słowa kluczowymi: Włochy/Italy/Sycylia/Sicily
4. Bierzemy ten który nam się podoba i kupujemy
5. Spędzamy weekend, czytając ją i robimy plan co nam się podoba
6. Wpisujemy plan na forum, i pytamy co dodać/co ująć
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2020 14:23 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
@Zeus bardzo dziękuję. Rozumiem, że jako moderator mogłeś zamknąć temat i dać mi ostrzeżenie, jeśli uznałeś, że moje pytanie nie spełnia wyśrubowanych standardów tego forum.

Twój post to zwykły spam - niczego nie wniósł do tej dyskusji. Rozumiem, że przez 10 lat forum zmieniło się i być może teraz działa na innych zasadach - mój błąd.

Możesz zamknąć temat. Przy okazji dzisiejszej wizyty w księgarni wpadła mi w oko pozycja dla CIebie "Zasady interpunkcji" :) Kropka na końcu zdania nie jest kropką nienawiści :) Przecinki też istnieją.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2020 14:37 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Niepotrzebnie się obrażasz. Jest tu sporo osob, które chętnie Ci pomogą, ale naprawdę mogleś wymienić przynajmniej dwa miejsca i poprosic o wskazówki.

Czy ty naprawdę myślisz ze forum (jakiekolwiek) jest po to by układać komuś plan wakacji od zera?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2020 14:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Dziesięć lat w forum, plus 12 lat podróżowania nauczyło mnie samemu szukać i nie czekać na gotowca. Więc twój post, podlega pod "nie chce mi się, zróbcie dla mnie"

Co do "Zasad interpunkcji", no cóż, zamiast być leniwym grekiem, uczyłem się obcych języków, żeby czekać na innych z pomocą. Więc jak ktoś mi "wypomina" błędy, to nie dociera do mnie. Bardziej preferuję ludzi, jak mi piszą gdzie błąd zrobiłem i dlaczego tak się nie pisze (np. Don_Bartos).

@brzemia od dłuższego czasu, forum stało się "darmowym biurem podróży". Ludzie szukają ofert na 10 osób, gotowych planów. Z chęcią przygotuję dla kogoś planu, ale po zaliczki za mój cenny czas.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2020 17:50 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Wracają do tematu:

Dzień 1: Cały dzień przeznaczony na Etnę - nie będziemy niczego wciskać, jeśli pójdzie szybciej niż zakłądamy, to jakieś pomniejsze kratety nawiedzimy :)

Dzień 2: Taormina i Castelmola
Dzień 3: Syracuse
Dzień 4: Noto, Pantalica i być może Modica (ale chyba odpuścimy, bo za dużo na jeden dzień?) + kanion Cavagrande del Cassibile - pytanie czy nie za dużo na jeden dzień? Nie chciałbym biegać.

Zostały jeszcze 3 dni - rozważamy:
a) Messinę - ale czy rzeczywiście caly dzień będzie co tam robić?
b) Schody tureckie - 180 km, więc chyba odpuścimy, bo w samym aucie to wg google ok. 2,5h w jedną stronę,

Jeśli mimo nieprzyjemnej wymiany zdań z kolegą z posta wyżej zechcecie rzucić jakieś swoje propozycje, to byłbym bardzo wdzięczny :) Wystarczy hasłowo nazwa miejscowości lub jakieś fajne miejsce max 100 km od Catanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2020 18:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Miejsce noclegu stale?
Odwiedzając Taormine proponuje noclegw Giardini-Naxos super plaza i mozna odpocząc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2020 18:26 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
@brzemia, tak mieszkanie z airbnb w Catanii na cały pobyt (trochę się chyba pospieszyłem...).

Małe zmiany - jednak pojedziemy na schody tureckie.

Dzień 1: Cały dzień przeznaczony na Etnę - nie będziemy niczego wciskać, jeśli pójdzie szybciej niż zakłądamy, to jakieś pomniejsze kratety nawiedzimy :)
Dzień 2: Taormina i Castelmola
Dzień 3: Syracuse
Dzień 4: Noto, Pantalica i być może Modica (ale chyba odpuścimy, bo za dużo na jeden dzień?) + kanion Cavagrande del Cassibile - pytanie czy nie za dużo na jeden dzień? Nie chciałbym biegać.
Dzień 5 Schody tureckie, Agrigento, Enna

Zostają więc poniższe wątpliwości:
a) Czy warto do Mesyny?
b) wąwóz Alcantara - czy cały dzień?

Jeśli do Mesyny nie warto, to zostaje wąwóz i jeden dzień na Catanię i to by było chyba na tyle.
Może z tego planu coś warto odpuścić? albo zamienić i jechać gdzieś indziej? Z góry dzięki za podowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2020 18:47 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
miszti napisał(a):
a) Czy warto do Mesyny?

Moim zdaniem - nie warto. Szwędałam się tam z dwie godziny i nic ciekawszego niż Piazza Duomo z wieżą zegarową nie widziałam.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
miszti uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Lut 2020 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Kanion Cavagrande bardzo przyjemny, ale raczej na cały dzień -chyba że uprawiacie biegi górskie. Alcantara też fajna, tyle że zależy jaka temperatura bo sama woda lodowata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miszti lubi ten post.
miszti uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Lut 2020 10:16 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Masz w planie Noto oraz Modice, te drugą moim zdaniem warto zastąpić Ragusą, wyjątkowo urokliwe miasto i nie nadzwyczajnie zatłoczone. W Noto unikajcie festiwalu kwiatów. Ewentualnie Odwiedzić te trzy miasta plus Pantalice (parking pantalica necropoli nord jakby co) ale w dwa dni.

Warto dodać Savoce, choć to nie wycieczka na cały dzień, ale moim zdaniem jak najbardziej warto. Cavagrande to dobra sugestia. Marzamemi jest ładne, ale nie warto tam specjalnie jechać, najwyżej przejazdem.
Możesz też rozważyć prom z Milazzo na jedną z wysp liaparyjskich. Jeden dzień możesz również poświęcić na Katanie - a może zahaczyć o jakiś meczyk :) - choć pewnie będzie zwiedzana nocami poszukując jedzenia :)

Mnie Syrakuzy bardzo rozczarowały, ale to obowiązkowy punkt każdej wycieczki więc może warto samemu sie przekonać.
Góra
 Profil Relacje PM off
miszti lubi ten post.
miszti uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group