Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:32 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Mnie również aczkolwiek dla kilkunastu złotych nie ryzykowałbym konieczności tłumaczenia pogranicznikom że ktoś jest na ubezpieczeniu tylko tego nie widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#162 PostWysłany: 04 Lut 2020 22:52 

Rejestracja: 21 Sty 2020
Posty: 2
Wrocilam z Rosji, evviza ze spacja w miejscu lacznika w dwuczlonowych nazwiskach zadzialala i zadnych problemow nie bylo nigdzie,
ubezpieczenie mialam aczkolwiek nikt nas nie zatrzymal i nikt nas nie sprawdzal-

policja na ulicach sprawdza dokumenty ludzi z Kazachstanu, Uzbekistanu, Romów- czyli ludzi na rodowitych Rosjan nie wygladajacych- do turystow stosunek obojetny :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Lut 2020 01:06, edytowano w sumie 1 raz
K R U R
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 11 Lut 2020 04:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
Dla uspokojenia: nie mieliśmy absolutnie żadnych problemów z polskimi znakami (lub ich brakiem) w nazwisku. Ale faktycznie warto sprawdzić wszystko 10 razy, przy nas ktoś opowiadał przez telefon, że jego towarzysza podróży zawrócili przez literówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 12 Lut 2020 13:45 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 1
A ja mam inne pytanie dotyczące co wpisać w pozycje:
Czy posiadam inne imiona/nazwiska/imię zakonne - Have you ever had other names?

Czy jeśli jestem mężczyzną i w paszporcie nie ma informacji o np o nazwisku rodowym a w dowodzie osobistym ma nazwisko rodowe (takie samo jak moje nazwisko) to w to pole to wpisuje tak, jeszcze raz moje nazwisko? Kobiety wpisują swoje nazwisko panieńskie, a inne przypadki np holy order? czy jeśli mam święcenia i jako zakonnik używam innego zakonego imienia to też tu to wpisuje?
Jakieś podpowiedzi, sugestie jak to jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 12 Lut 2020 13:55 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@sienioo
Cytuj:
Have you ever had other names (maiden name, pseudonym, holy order etc.)?
If you ever used other names (maiden name, pseudonym, holy order etc.) you must enter them.

Opis jest dosyć jednoznaczny.
Jeśli miałeś kiedykolwiek inne imiona/nazwiska, to je tam wpisujesz. Jeśli nie - to nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 25 Lut 2020 19:23 

Rejestracja: 25 Lut 2020
Posty: 1
Witam serdecznie
niebawem wjeżdżam na ewizie do Petersburga. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju mianowicie moje ubezpieczenie turystyczne jest na łączną kwotę 200k PLN ale nie ma nigdzie podanego odpowiednika w EUR w polisie. Na kilku forach doczytałem że koniecznie musi być zaznaczona kwota w minimalna 30k EUR na polisie (lub większa kwota). Ubezpieczyciel powiedział mi jednak że nie ma takiej możliwości by zmienić w polisie walutę (AXA).

Czy ktoś kto był już w Petersburgu mógłby się wypowiedzieć czy potrzebnie się martwię? Mogę mieć problemy na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 25 Lut 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Chyba nikogo nie pytali o ubezpieczenie, więc ja bym się nie przejmował.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
nadia322 napisał(a):
herki99 napisał(a):
scud2 napisał(a):
Napisałem dziś do ambasady Rosji w Warszawie, zobaczymy co dalej.

Dostałeś odpowiedź?


Mnie również interesuje jak należy zapisać dwuczłonowe nazwisko w wizie. Próbowałam znaleźć informację na ten temat w internecie, ale niestety nie znalazłam :/

W paszporcie dwuczłonowe nazwisko było z myślnikiem, w wizie wpisałem ze spacją. Zero problemów na granicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 05 Mar 2020 01:33 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Potwierdzam, że nikt o żadne ubezpieczenie nie pyta. Nigdy w życiu się na żadną podróż nie ubezpieczałem i ani mi przez myśl nie przeszło, żeby to zmieniać na Petersburg, choć w wymaganiach niby było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 03 Maj 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Rosja przedłużyła zawieszenie wydawania e wiz do 18 maja. Tak informacyjnie,
bo pewnie nie będzie to ostatnie zawieszenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 10 Lip 2020 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Czy ktoś ma jakie kolwiek informacje na temat otwarcia granicy Federacji Rosyjskiej?
Dzwoniłem parę tygodni temu do konsula, i mówił że aż do odwołania, lecz nigdzie nie udało mi się wygooglować informacji o jakich kolwiek planach zniesienia tej restrykcji.
Może ktoś ma jakieś konkretne info odnośnie tego właśnie obwodu Leningradzkiego, który interesuje mnie najbardziej :) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 10 Lip 2020 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@Cubero4 viewtopic.php?p=1356228&f=11#p1356228
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group