Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 10 Sty 2020 11:25 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
scud2 napisał(a):
I. Ciągle mnie nurtują dwa pytania, co wpisać pomiędzy dwoma członami nazwiska? Jaka forma jest poprawna?
Np.:
1. Luszcz-Stepien
2. Luszcz Stepien
3. Luszcz<Stepien (jak jest określone w pierwszej linii paszportu czytanej maszynowo)
II. Jak rozumieć zapis 3 punktu regulaminu:
Cytuj:
3. If your surname consists of several parts (words) and they do not fit in the "Surname" field of the application form, you should indicate all the initial parts (words) of your surname that can be entered in full in this field, in the same order and exactly as they appear in the first machine-readable line of your passport. Parts (words) of the surname that could not be entered in full in the "Surname" field of the application form may not be abbreviated and/or entered in the "Given Name(s)" field.
4. Your given name(s) and patronymic name (if any) must be entered in the "Given Name(s)" field of the application form in the same order and exactly as they are written in the first machine-readable line of your passport, even if they appear in this line as separate letters.

Czy jeśli nazwisko się nie mieści to nie wolno wpisywać w ogóle drugiej części nazwiska? Czy można wpisać np. Luszcz-Step?
Może napisać maila do ambasady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 11 Sty 2020 17:08 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Napisałem dziś do ambasady Rosji w Warszawie, zobaczymy co dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Sty 2020 20:17 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Czy ktoś kto już podróżował na tej trasie może potwierdzić czy na lot z Sankt Petersburga do Londynu można się normalnie odprawić w apce/przez przeglądarkę czy trzeba na lotnisku?

Jesli można się samemu odprawić, to czy akceptują wersję mobilną czy koniecznie trzeba wydrukować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Sty 2020 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja miałem wydrukowana i chciałem iść od razu do Security to mnie cofnęli do check-inu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 14 Sty 2020 00:53 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Przeczytałem relację o niewpuszczeniu na pokład wizza przez polskie znaki w imieniu/nazwisku i jestem mocno zdumiony. Spodziewal bym się takich akcji po Rosjanach a nie po Anglikach. Sytuacja jest absurdalna bo wpisac w we wniosku polskich liter się nie da jak pisaliście. Ja lecę 9 lutego i napiszę czy byl problem. Moze ktos lecial w ostatnich dniach z polskimi literami w nazwisku i potwierdzi czy rzeczywiscie robią problem czy juz nauczyli sie, ktore miejsce w paszporcie porównuje się z wizą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 14 Sty 2020 15:54 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Rozumiem, że sytuacje niewpuszczenia do samolotu tutaj opisane są różne:
- brak drugiego imienia w wizie (= niezgodność z paszportem) => niewpuszczenie uzasadnione
- niepoprawny numer paszportu w wizie (= niezgodność z paszportem) => niewpuszczenie uzasadnione
- brak polskich liter w wizie (=nie ma niezgodności z paszportem, formularz wizy nie przepuszcza polskich liter oraz instrukcja wizowa zakazuje wpisywania znaków specjalnych) => widzimisię Wizzaira

Ja dla pewności wydrukuję instrukcję wizową po angielsku i rosyjsku i ściągnę rosyjski offline w Google translate ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 17 Sty 2020 23:43 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Loty: 25
Kilometry: 49 967
Bilety lotnicze kupiłam przez kiwi.com.Oczywiscie dostałam od nich numer potwierdzenia więc razem z nazwiskiem mogę go wpisać na wizzair.com i wejść do mojej rezerwacji.
Zawsze korzystam z kart mobilnych, ale jak czytam to będę musiała mieć najlepiej wszystko wydrukowane.Czy logując się z takiego poziomu normalnie będę mogła to zrobić i nie będzie z tym problemu ?

Jeszcze jedno pytanie które mi się nasuwa do głowy, mianowicie czy są przypadki kiedy dana osoba im się nie spodoba, nie wiem będą chcieli się bardziej dopytać o jakieś tematy (nocleg,pieniądze itp) i także mogą jej nie wpuścić ?
Mam odłożone pieniądze, jestem stosunkowo młoda i lecę sama i jak ubiegając się o wizę do Chin pare dni po skończeniu 18-taki nie miałam z tym wszystkim problemu, to wspominając moja wizytę w konsulacie Stanów Zjednoczonych gdzie wyciąg z konta oraz praca im nie wystarczyła i stwierdzili że mam jeszcze czas na odwiedzenie USA rysuje mi się wizja że, mogą się o to przyczepić na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 19 Sty 2020 18:32 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Straż Graniczna w każdym kraju może odmówić wpuszczenia.
W przypadku Rosji pamiętaj, że pogranicznik to świętość (mundur to świętość) i jak nie będziesz się kłóciła to nie ma powodów dla których mieliby Cie nie wpuścić :)
Jeżeli w papierach się będzie wszystko zgadzało ofc.
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 20 Sty 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
scud2 napisał(a):
Napisałem dziś do ambasady Rosji w Warszawie, zobaczymy co dalej.

Dostałeś odpowiedź?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 20 Sty 2020 19:22 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Niestety jeszcze nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 26 Sty 2020 15:11 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 47
Mam pytanie dotyczące zdjęcia
Jakie zdjęcia wgrywaliście we wniosek przy składaniu e-wizy?
Dokładnie takie jak w paszporcie? Czy po prostu aktualne zdjęcie?

Niektórzy pisali tutaj, że wydrukowana e-wiza może być druknięta nawet na czarno-biało. Tak _ że chyba nie jest aż tak ważna zgodność zdjęć paszport - e-wiza (?)

Ktoś coś może powiedzieć na ten temat?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Sty 2020 15:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Sty 2020 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Zdjęcie ma być takie, żeby zostało zaakceptowane przez aplikację i to w moim mniemaniu jedyny istotny element. A poza tym t jest chyba napisane, że ma być nie starsze niż 6 miesięcy, a.co za tym idzie użycia zdjęcia paszportowego sprzed x lat to jest teoretyczne robienie sobie kłopotów.

To może być selfie robione telefonem tak przy okazji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 26 Sty 2020 20:16 

Rejestracja: 26 Sty 2020
Posty: 2
herki99 napisał(a):
scud2 napisał(a):
Napisałem dziś do ambasady Rosji w Warszawie, zobaczymy co dalej.

Dostałeś odpowiedź?


Mnie również interesuje jak należy zapisać dwuczłonowe nazwisko w wizie. Próbowałam znaleźć informację na ten temat w internecie, ale niestety nie znalazłam :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 26 Sty 2020 20:50 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Jechałem ostatnio z podwójnonazwiskową koleżanką do Kaliningradu. Do e-wizy, po długim zastanowieniu, wpisaliśmy nazwisko ze spacją w miejsce łącznika i wiza została bez problemu wydana i uznana na przejściu granicznym; na końcu procesu wizowego pokazuje się wygenerowany automatycznie obraz dolnego pola (tego do czytania maszynowego) strony paszportu z danymi osobowymi i to ten obraz powinien się zgadzać, a w tym polu spacja i myślnik zastępowane są tym samym znakiem "<". Mniemam, że podobnie jest przy wizie do Petersburga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Sty 2020 16:22 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Może ktoś ma podobne doświadczenie i stąd wiedzę:

jaka jest szansa wpuszczenia do Petersburga znajomych (przelot LOTem) w przypadku kiedy wylot jest za kilka dni, a ważność paszportów kończy się w maju i w lipcu ale e-wizy są wydane i ważne (na nich nie ma dat ważności paszportu). Czy to, że wizy są ważne wystarczy i przy kontroli paszportowej przymkną oko na to, że ważność paszportów kończy się wcześniej niż za 6 miesięcy? Domyślam się, że po przejechaniu paszportem przez czytnik wyskoczy pewnie jakaś informacja, że paszporty tracą ważność szybciej niż za 6 miesięcy...

Czy warto ryzykować czy pozamiatane i bez szans?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 27 Sty 2020 16:25 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Jak ja leciałem, mojej siostrze jeszcze przy skanowaniu paszportu na bramce w Waw pani z Wizzaira zwróciła uwagę że paszport kończy się za 7 miesięcy i żeby o tym pamiętać. Więc nie wiem czy nawet w Warszawie by przepuścili.
Nie sądzę żeby Rosjanie byli bardziej wyrozumiali więc jeśli macie czas to zdecydowanie radzę nie ryzykować i zaoszczędzić sobie stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 27 Sty 2020 22:10 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
runningpotato napisał(a):
Jechałem ostatnio z podwójnonazwiskową koleżanką do Kaliningradu. Do e-wizy, po długim zastanowieniu, wpisaliśmy nazwisko ze spacją w miejsce łącznika i wiza została bez problemu wydana i uznana na przejściu granicznym; na końcu procesu wizowego pokazuje się wygenerowany automatycznie obraz dolnego pola (tego do czytania maszynowego) strony paszportu z danymi osobowymi i to ten obraz powinien się zgadzać, a w tym polu spacja i myślnik zastępowane są tym samym znakiem "<". Mniemam, że podobnie jest przy wizie do Petersburga.

Trochę spraw się zatem wyjaśnia, a czy ma może ktoś doświadczenie z dwuczłonowymi miejscami urodzenia jak np. Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki itp. Są to dość długie nazwy więc jak je wpisać jeśli się nie zmieszczą w rubrykę formularza wizowego. Czy można je skracać? Np. Piotrkow Tryb. czy też nie i należy wpisać tylko Piotrków ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 27 Sty 2020 22:15 

Rejestracja: 21 Sty 2020
Posty: 2
ja mam dwuczlonowe nazwikso- ewize wypelnilam ze spacja w miejscu lacznika, lece za 2 dni, ontaktowalam sie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej-Wydział konsularny i dostalam od nich maila potwierdzajacego ze ewiza powinna byc tak wpypelniona z gdyz system i tak automatycznie myslnik kasuje,
pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:02 

Rejestracja: 26 Sty 2020
Posty: 2
Ja bym chciała poruszyć kwestię ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu w Rosji. Jeśli moja mama jest "podpięta" pod ubezpieczenie zdrowotne(turystyczne) mojego ojczyma to może bez problemu wybrać się z takim ubezpieczeniem do Rosji? Będą robić problemy? Czy lepiej,zeby na tym turystycznym ubezpieczeniu widniały tylko dane osobowe mojej mamy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Mnie o ubezpieczenie nikt nie pytał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group