Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taormina- targ
#1 PostWysłany: 10 Lip 2019 20:42 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy w Taorminie lub okolicy działa jakiś targ, gdzie można kupić owoce morza, ryby lub miejsce gdzie sprzedaja je rybacy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#2 PostWysłany: 25 Lip 2019 22:42 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Ponieważ poszperałam trochę, a widzę , że nikt nie dał mi odpowiedzi, wrzucam- może komus sie przyda
Targ rybny- Riposto Pesca Srl Adres: Strada 19, 7 Contrada Rovettazzo, 95018 Riposto ( 25 km od Taorminy)
Świeże ryby – markety:
Pescheria Da Filippo Via Umberto I, 18, 98030 Gaggi (14 km od Taorminy)
Capricci Del Mare Via Umberto, 88, 95013 Fiumefreddo Sicilia (11 km od Taorminy)
Targ rybny – Catania, Czynny oprócz niedziel Otwarcie: ., 03:00- 13.30
Mercato del pesce Catania
Via Gemelli Zappalà
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#3 PostWysłany: 28 Lip 2019 17:09 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Dla mieszkających na dole Taormina/Giardini Naxos. Jest sklep rybny przypominający bazar w kamienicy, z dużym ruchem chyba codziennie.
Jest na granicy Giardini Naxos i Taorminy. Idąc z Taorminy wkraczając w obszar Giardini Naxos patrząc na mapę droga rozchodzi się na dwie jezdnie jednokierunkowe. Trzeba wejść w uliczkę, nie tą przy morzu ale równoległą (ruch samochodów w kierunku Taorminy). Stamtąd kilkadziesiąt metrów (jak pamiętam) w stronę Giardini do sklepu.
Jest też ładne wejście do górnej Taorminy (starówki)- szlakiem.
Mapa pokazuje brzydkie, niebzpieczne (w pewnym momencie trzeba iść estakadą bez chodnika) i długie wejście obok szpitala.
Wejście na szlak jest z końca plaży jeszcze za stacją Taormina/Giardini Naxos (nie pamietam odległości ale na pewno przynajmnie 100m od stacji), na końcu plaży jest w lewo tulel gdzie pod drogą wchodzimy w małą uliczke prowadzącą do górnej Taorminy najpierw uliczkami, potem szlakiem. Można wejść z drogi ale trudno trafić w małą uliczke w lewo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#4 PostWysłany: 28 Lip 2019 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
taki naj naj i naj to jest w Syrakuzach
bardzo przzyjemny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#5 PostWysłany: 29 Lip 2019 16:06 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dzięki VincentV. Własnie będę mieszkała w okolicy stacji Giardino Naxos przy Via nazionale i twoja informacja jest dla mnie cenna. Uwielbiamy takie sklepiki ze świeża rybką. Jesli znajdę to na pewno skorzystamy (na street view nie udało mi się go zlokalizować). Moze pamiętasz jakiś punkt orientacyjny. O wejściu do centrum Taorminy tez słyszałam, więc Twoje informacje pomogą mi zlokalizować tą drogę. Jeśli masz jeszcze jakieś ciekawe spostrzeżenia to czekam na info. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#6 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:38 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Nina104, co do dokładnej lokalizacji rybek to nie pomogę. Zlokalizowaliśmy ten sklep w ostatnim dniu. Co naturalne chodziliśmy wzdłuż wybrzeża, wtedy poszliśmy równoległą by schronić się przed słońcem. Choć mały sklep, zrobił na mnie wrażenie bo ruch i gwar był jak z włoskich targów rybnych. Sprzedaż bezpośrednio ze skrzyń z lodem. Mam wrażenie że był niedaleko od placu.
Mieszkaliśmy z tyłu stacji, w Statzionehouse, tak się chyba ta miejścówka z booking nazywała właśnie przy tym placu, o którym pisałem (rozchodzą się drogi), jest przystanek ETNA transporti do Taorminy- pamiętaj że można kupić bilet taniej tam i z powrotem.
Właśnie dzięki takim miejscom jak ten plac wracam na południe Włoch. Rano w Tabachi pijesz wyśmienitą kawę + ciasto, wieczorem fajna knajpka tuż obok dla lokalnych, z wyśmienitą jagnięciną i owocami morza w dobrych cenach. Więc po co szukać targu:) Zresztą jak byliśmy w marcu, było sporo wędkarzy z naprawdę fajnymi rybkami, pewno sprzedaliby chętnie gdyby ktoś reflektował.
Co do Taorminy to pewno większość wyczytałaś. Mogę podpowiedzieć, że w centum (górna część) naprzeciw wejścia na piętrowy parking jest hotel z fajnym ogrodem. Chcieliśmy skrócić drogę na dół i tam trafiliśmy, wejście zę ślepej ulicy, nie przez hotel, więc żadnych oporów.
Polecam też oczywiście Castelmola, jeśli ktoś lubi chodzić jak my, pieszo z Taorminy - uwaga jest możliwe schodami i uliczkami a nie drogą dla samochodów. Choć jak to w Kampanii czy Sycylii trzeba być czujnym by namierzyć te przejścia dla mieszkańców, zwłaszcza w mieście. Z centrum jest też miłe, spacerowe zejście obok stadionu do plaż. Już niedługo po sezonie wakacyjnym wracam tam.Mimo wszystko wolę tą część z Catania niż historyczne Syracusy, Noto etc. Udanego wypoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taormina- targ
#7 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:28 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziekuję za informacje. Postaram się skorzystać ze wszystkich rad, to mój pierwszy raz na Sycylii. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group