Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2019 14:41 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Czy macie może informacje na tenat budżetowych wyożyczlni na wyspach? Będę wdzięczny za pomoc! Od siebie dodam, że ze wstępnego researcha znalazłem fajną stronkę, w której zamieszczone są odniesienia do lokalnych wypożyczalni.
https://visitfaroeislands.com/plan-your ... ar-rental/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Też szukam jakiejś dobrej (i stosunkowo taniej - :lol: ) wypożyczalni na 4dni w sierpniu. Póki co porównałam ceny na przesłanej przez @thingol stronie i najlepiej wypada (auto klasa A-max.B):
Bilrokt - 475dkk/dzień
Reyni - 500dkk
Vestcar - 530dkk
Cena przy 4osobach do przeżycia jak na Owce, ale może ktoś coś jeszcze poleci?
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
thingol uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2019 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
My wypożyczyliśmy samochód początkiem września (więc jeszcze ceny sezonowe) korzystając z: https://rentalcars.fo/
Ze wszystkich wymienionych było po prostu najtaniej. Jest to generalnie wspomniana tutaj wypożyczalnia Bilimport.

Samochód klasy B (w automacie) kosztował na 3 dni: 1600 zł. Z redukcją sumy ubezpiecznia oraz z nielimitowanymi przejazdami tunelami podmorskimi (na Owczych są dwa). Ta druga opcja kosztuje 99 DKK a jako że mieszkaliśmy w Sorvagur to biorąc pod uwagę ile razy przejechaliśmy tunel (x7), było to dla nas opłacalne (przejazd tunelem w jedną stronę kosztuje bodajże 100 DKK).

Po rezerwacji dostajemy linka do strony na której podpisujemy kontrakt (z danymi konkretnego auta) i wrzucamy zeskanowane dokumenty prawa jazdy (swoje + darmowego dodatkowego kierowcy). Wtedy nie trzeba podjeżdżać do ich biura w Tórshavn (które znajduje się na obrzeżach stolicy, można tam jednak dojechać darmową komunikacją miejską), auto odbieramy z parkingu, który znajduje się 5 min. pieszo od lotniska (nie jest to parking lotniskowy). Kluczyki znajdują się na tylnym lewym kole auta ;) Tak też auto oddajemy jeśli zostawiamy go pod lotniskiem. Wszystko odbywa się bezobsługowo.

Pierwotnie mieliśmy dostać Hondę Civic w dieslu i w automacie (mimo rezerwacji klasy B) ale dzień przed terminem zmieniliśmy bezpłatnie odbiór z lotniska Vagar na Tórshavn (oddaliśmy za to na lotnisku) i finalnie jeździliśmy benzynową Hondą Jazz w automacie. Samochód świeży, niecałe 7000 km przebiegu.

Plusy:
- można odebrać/zdać o każdej porze (np. o 5 rano tak jak my).
- super kontakt mejlowy z obsługą (chyba właścicielem). Odpisuje szybko i konkretnie.
- brak limitu kilometrów.
- bez żadnych niespodzianek z paliwem, stanem samochodu etc.

Minusy:
- oczywiście cena ale to Wyspy Owcze...
- depozyt pobrany przy rezerwacji w wysokości 1490 DKK. Co ciekawe zwracają tydzień po oddaniu auta ale potrącają... 120 DKK (processing fee). Jest to też zawarte w umowie wynajmu. Pierwszy raz spotkałem się z opłatą za zwrot depozytu i to w takiej kwocie. Trochę to niedorzeczne.

Mimo wszystko polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:02 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Z kolei nie polecam wypożyczalni w b&b w Sandavagur https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... ml#REVIEWS

Początkowo wszystko było ok, ale właściciel bez żadnego powodu po 2 tygodni h od oddanoa auta pobrał 500 dkk za sprzątanie samochodu, choć nie miał ku temu żadnych podstaw. Wcześniej szybko kontakt z właścicielem, po pobraniu kasy kontakt się urwał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Masz w protokole zdania adnotację o stanie czystości auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2019 21:51 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
No właśnie nasz błąd ponieważ na szybko oddawaliśmy i nie było żadnego protokołu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2020 09:10 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Zrobiłem wczoraj rezerwacje w Arctic.fo i odradzam. Po transakcjo dostałem do zaakceptowania kontrakt ktory zawiera zapisy sprzeczne z warunkami dostepnymi przed rezerwacja. Pojawila sie oplata za zwrot depozytu oraz zniesienie odpowiedzialnosci wypozyczalni za holowanie samochodu w razie awarii z winy wypozyczalni. Zapisy niedopuszczalne, cala akcja niezgodna z prawem.
Napisalem im ze zakladam iz nie sa to dzialania celowe i zostana naprawione, ale jak na razie po dniu bez odpowiedzi co utwierdza mnie w przekonaniu ze jednak celowe.
Odczekam jeszcze troche i rozpoczynam chargeback z platnoscia i szukam jakiegos lokalnego organu wsparcia klientow.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2020 03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
@rob_sad
Tak, to jest wypożyczalnia, z której my korzystaliśmy, opisałem ją powyżej. Mają tylko inną/drugą stronę internetową jak widzę. Masz rację z tym depozytem (z holowaniem chyba też), zauważyłem to samo krótko po rezerwacji ale przełknąłem tę żabę (z małym niesmakiem) i ze względu na pozytywne opinie oraz cenę, postanowiłem, że jednak skorzystamy (dodatkowo mieliśmy wylot o 6 rano więc szukałem wypożyczalni w której nie będzie to problemem). Mogli po prostu ukryć tę kwotę w cenie wynajmu, nie byłoby takich dylematów.

Mimo wszystko polecam. Miałem kłócić się o tę opłatę za zwrot depozytu po oddaniu auta ale najpierw nie miałem czasu a potem zapomniałem... To miejsce w którym nie masz za dużego wyboru jeśli chodzi o wypożyczalnie więc niejako godzisz się na ich warunki (bardzo drogo i z dodatkowymi opłatami). Nie sądzę też, aby jakaś instytucja Ci pomogła ale życzę powodzenia ;)

Przelicz sobie całość i zobacz czy mimo wszystko cenowo nie wychodzi najlepiej. Pamiętaj, że wypożyczalnie na Owczych pokazują zazwyczaj ceny netto i w ostatnim kroku można się mocno zdziwić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2020 19:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Znalazłam informację w jakiejś anglojęzycznej relacji z Wysp Owczych, że pewien hostel niedaleko lotniska Vagar (9 km) wypożycza samochody.
https://www.giljanes.fo/hostel/index.php/price
Zarezerwowałam dla siebie w pierwszej dekadzie września. Cena 250 DKK za dobę.

Taki opis floty :D otrzymałam na mejla: "The cars are old Toyotas corrola which drive you safely from place A to B." Więc nie ma tutaj co liczyć na super auto, natomiast nie ma limitów kilometrów, ani za dużo formalności. Można wybierać pomiędzy skrzynią ręczną i automatyczną (w miarę dostępności), cena bez zmian.
Trzeba zapłacić z wyprzedzeniem -> przelew przez paypal. Obiór i zwrot auta w hostelu, z lotniska dojeżdża bus 300.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2020 22:33 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 327
Kilometry: 647 009
Polecam Vest Car Rent.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2020 13:43 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
monroe napisał(a):
@rob_sad
Tak, to jest wypożyczalnia, z której my korzystaliśmy, opisałem ją powyżej........Mimo wszystko polecam. Miałem kłócić się o tę opłatę za zwrot depozytu po oddaniu auta ale najpierw nie miałem czasu a potem zapomniałem... To miejsce w którym nie masz za dużego wyboru jeśli chodzi o wypożyczalnie więc niejako godzisz się na ich warunki (bardzo drogo i z dodatkowymi opłatami). Nie sądzę też, aby jakaś instytucja Ci pomogła ale życzę powodzenia ;)


Odpisali mi na maila po kilku dniach, że nie ma żadnej opłaty za zwrot depozytu. Więc jak widać jazda ;)

Mam jednak z nimi teraz większy problem. Mam przylot 1 lipca i z racji wirusa nie wiem czy dojdzie do lotu.
Patrzę dziś na ich stronę i widzę, że dla rezerwacji po 1 kwietnia zwrot jest 100% gratis, ale dla rezerwacji przed 1 kwietnia (moja jest z lutego) zwrot z potrąceniem 500DKK nie do 24h przed odbiorem samochodu a tylko do 69dni przed odbiorem. Potem już 50% zwrotu tylko, a poniżej 1 miesiąca przed odbiorem żadnego zwrotu. Zgłupiałem.
Na szczęście mam screenshoty, zapisane strony z regulaminem oraz kopię ich regulaminu z dnia mojej rezerwacji w mailach do nich w sprawie opłaty za zwrot depozytu.
Może zgłupiałem, że wg mojej wiedzy obowiązują mnie warunki z dnia mojej rezerwacji. Dziwi fakt, że albo w regulaminie celowo wprowadzają w błąd i łamią prawa osób które mają rezerwacje, albo była jeszcze pośrednia wersja warunkow w marcu i zapomnieli o warunkach przed nimi tworzac te w kwietniu (w co wątpię).
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Lip 2021 17:35 

Rejestracja: 13 Lip 2021
Posty: 1
Karolina_s napisał(a):
Znalazłam informację w jakiejś anglojęzycznej relacji z Wysp Owczych, że pewien hostel niedaleko lotniska Vagar (9 km) wypożycza samochody.
https://www.giljanes.fo/hostel/index.php/price
Zarezerwowałam dla siebie w pierwszej dekadzie września. Cena 250 DKK za dobę.

Można wypożyczyć auto jeśli się u nich nie nocuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2021 11:27 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Tak, nie ma to żadnego znaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Wrz 2021 15:54 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Bilrokt bez problemów, muszę im tylko przelew zrobić za przejazdy tunelami - o czym informowali na początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Gru 2022 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
może komuś się przyda - w https://phdcarrent.fo z kodem NEWYR2023 25% zniżki -The offer is valid till 31 December 2022 at 11:59:59pm!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Mar 2023 13:20 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Czy ktoś korzystał z MyCar ?
Zdecydowana większość wypożyczalni ma cenę w okolicach 600 DKK za dzień, a u nich Ford Fiesta jest za 300 DKK za dzień.
Zastanawiam się czy to, aby nie zbyt piękne żeby było prawdziwe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Kwi 2023 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Wypożyczyłem auto w UniCar, czy ktoś też już brał od nich? Całość zapłacona, ale moje pytanie o depozyt jest bez odpowiedzi od tygodnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Kwi 2023 15:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
DEPOSIT
When you pick up the car a deposit will be reserved on your credit card. The amount depends on whether or not self-risk insurance has been purchased. The reserved amount gives us the possibility to subtract the fee for any additional sub-sea tunnels trips, a car returned without a full tank, parking tickets, damages and the likes from it, should it be necessary. If you have self-risk insurance included in the rental, the amount reserved on your credit card is DKK 2500. Otherwise DKK 5000 will be reserved as a security for the selfrisk.

We recommend that you include the self-risk insurance in the rental to reduce your risk of unwanted extra expenses

https://unicar.fo/termsandconditions.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sie 2023 13:08 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 230
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
Wypożyczałem w Unicar auto w klasie tzw. "outlet - used cars" i dostaliśmy Opla Astre K (5 generacja) hatchback (ale bez koła zapasowego, więc bagażnik dał radę pomieścić 4 duze plecaki i 4 małe) o przebiegu 57k, więc wcale nie takie "used" :)
Zapłaciliśmy za tydzień w sierpniu 4815 DKK z redukcja wkładu własnego (do 2500 DKK) i nielimitowanymi tunelami (oprócz tunelu przy Torshavn w strone Klaksvik, ale opłacało się bardzo i tak, bo resztą płatnych tuneli przejechaliśmy ok 10 razy, każdy kosztuje 100 DKK, a za nielimitowane tunele zapłaciliśmy 350 DKK). Co ciekawe żadnego depozytu nie robiliśmy, po prostu odebraliśmy auto z parkingu przed lotniskiem, porobiliśmy fotki (przesłaliśmy jeszcze im na maila fotki zarysowań, które nie były zaznaczone na aucie naklejką) i odstawiliśmy auto w to samo miejsce przed wylotem. Wszystko w jak najlepszym porządku, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group