Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jerozolima - parking
#1 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:56 

niebieski
Cześć,
Ogarniam właśnie logistykę wyjazdu do Izraela.
Z tego co zdążyłem zaobserwować większość osób korzysta z parkingu przy Mamilla Mall w Jerozolimie
W miarę poszukiwań trafiłem na informacje o parkingach P&R które są bezpłatne jeśli podróżuje się komunikacją miejską.
http://jet.gov.il/Web/En/Info/Parking/Default.aspx
Jednym z nich jest parking przy Mount Herzl z dogodnym połączeniem z centrum Jerozolimy kolejką.
Czy ktoś korzystał z tych parkingów i zostawiał tam auto na noc?

Pytanie to zadałem poprzez formularz na stronie instytucji która wydaje się zarządzać tymi parkingami i komunikacją miejską w Jerozolimie, ale nie spodziewam się natychmiastowej odpowiedzi.
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:25 

Loty: 28
Kilometry: 61 265
Parkowałam na tym parkingu dwa razy na cały dzień. Nie zostawiałam samochodu na noc, ale o ile pamiętam, nie było żadnych przeciwwskazań. Parking czynny był całą dobę, bilet na tramwaj służył jako bilet umożliwiający wyjazd z parkingu. Z parkingu wjeżdża się windą prosto na przystanek tramwajowy, na którym są też automaty do biletów.
 Profil Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:34 

platynowy
Trzeba tylko pamiętać, że w sobotę ten parking na górze Herzla jest nieczynny.

Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 12 Gru 2018 01:19 

niebieski
Będąc na parkingu chcieliśmy ustalić czy można zostawić tam samochód na noc. Próbowaliśmy dogadać się z obsługą parkingu, ale kiepsko było ze znajomością angielskiego. Pytaliśmy ludzi spotkanych na parkingu i odpowiedzi były pomiędzy "raczej nie" a "chyba tak". Ostatecznie bardzo miła Pani zapytała w naszym imieniu obsługę parkingu i okazało się ze można zostawić auto na noc i nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Samochód stał tam przez prawie 2 doby i nikt nie robił problemów przy wyjeździe.
 Profil Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 03 Lut 2019 09:43 

Dziękuję za informację o tym parkingu, bardzo dobre połączenie ze starym miastem linią nr 1 tramwajową i obok znajduję się też Yad Vashem.

Potwierdzam informację, że za darmo można tam parkować przez dłuższy czas (my staliśmy ponad dwie doby). Przy wyjeździe nie musieliśmy pokazywać nawet biletów komunikacji miejskiej, tylko szlaban od razu się podniósł.
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 16 Lut 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Czy ten parking Mamilla Mall to jest ten wjazd ?

https://www.google.com/maps/@31.7761801 ... 312!8i6656

Jaki może być koszt za 2 dni ?

#7 PostWysłany: 16 Lut 2019 23:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak. Chyba 90 szekli
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 17 Lut 2019 01:01 
Awatar użytkownika

Dobrze, dziękuje za informacje.

Znalazłem jeszcze bezpośrednio link do informacji na temat tego parkingu:

https://www.itraveljerusalem.com/ent/mamilla-parking/

Załączniki:
Manilla wjazd.jpg
Manilla wjazd.jpg [ 296.07 KiB | Obejrzany 35 razy ]

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości