Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lis 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zjeździłem kilkanaście tys. km Focusem czy Elantrą z najniższej grupy i byłem bardzo zadowolony. Niskie spalanie ok 7l, jazda bardzo przyjemna, zwłaszcza podróżowanie Fordem. Nie wiem, może jestem mniej wymagający? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Sty 2019 00:03 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
elantra i focus to compacty (C) a nie najniższa grupa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Sty 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po pierwsze to grupa B w przypadku Hertz, a po drugie to u nich najniższa grupa (przynajmniej dla lokalizacji SFO i MIA).

Nie zmienia to faktu, ze spokojnie da się tym jeździć (pod górę, w dół i po prostej), a spalanie jest rzędu 7-8l.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:34 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Wszystko pewnie zależy czym się jezdzi na codzien w Polsce. Ja jezdziłem najnizsza klasa byliśmy we 2 (dostałismy Toyote Yaris 1.5 ) bez problemu dawała rade pod wszystkie górki do tego nigdy nie miałem problemu z parkingiem, zawsze było gdzie się wcisnać tym maleństwem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2019 22:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Dużo zostało już powiedziane, ale dodam od siebie:

04.05 - przed wyjazdem na MV dodałbym zaporę Glen, bliziutko i warto. W pobliżu także Visitor Center, bardziej do skorzystania z toalety niż do uzyskania info.
05.05 - Bryce Canyon, bardzo warto. Co najmniej kilka godzin.

LV nie warto na cały dzień. Raczej wieczorne przejście. No i nie przepuściłbym okazji zagrania, choć na chwilę na którejś z maszyn.

11.05 - dla nas Lake Tahoe to był genialny wypoczynek, ale faktycznie w wielu miejscach otoczony prywatnymi rezydencjami. Polecam kajaki na 2 godzinki, widoki przepiękne. W Yosemite byliśmy jeden dzień, więcej nie widzieliśmy potrzeby, no chyba, że Half Dome.
14.05 - w Monterey możliwość wypłynięcia na wieloryby, rejs trwa ok. 4h, samo miasto mnie nie zachwyciło.

W LA warto odwiedzić obserwatorium Griffith (szczególnie, jeśli ktoś lubi La La Land).

Na Waszym miejscu brałbym Mustanga lub Dodge Challengera, ja jeździłem tym drugim i to było świetne doświadczenie. Możecie mieć problemy jedynie w Monument Valley, droga jest bardzo wyboista, ale ludzie jakoś dawali radę.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
John Tyree lubi ten post.
John Tyree uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:01 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 20
@szajbek

dziękuję Ci bardzo informację. Od mojego pierwszego wpisu plan uległ sporym zmianom, na pewno wrzucę go dla potomnych - bliżej daty wyjazdu :-)
Jeżeli chodzi o samochód, mamy już rezerwację w Alamo i oczywiście padło na mustanga, mam tylko nadzieję, że będzie w dobrym stanie i wytrzyma całą trasę bez problemu :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Lut 2019 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Sty 2019 19:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Spoko, przeważnie mają nowe samochody. Nawet jeśli coś by się stało, to przy wypożyczeniu w Kaliforni masz obowiązkowe ubezpieczenie, więc jesteś w miarę bezpieczny. W moim przypadku, ktoś wgniótł drzwi od mojego Dodge'a, stresowałem się tym trochę, ale przy oddaniu zupełnie to olali. Zaznaczyli markerem, że coś jest nie tak i nawet nie interesowało ich co dokładnie miało miejsce. Pewnie też wiesz, że warto czekać na właściwy samochód, ja spędziłem w Alamo w SF lekko ponad 2h, aż wjedzie coś normalnego, co nie było by Mini Cooperem w kabrio albo jakąś Mazdą
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Sty 2019 20:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Monument Valley takim mustangiem przejedziesz ? Ktos moze wrzucic streetview z takiej drogi?
To jest ta droga widziana w oddali?
Monument Valley View
https://goo.gl/maps/ZZGozarc6gF2

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Sty 2019 20:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Tak, to jest ta droga widziana z oddali.

Kiedy ja tam byłem, niektórzy porywali się mustangiem. Moim zdaniem nie będzie łatwo przejechać, ale jadąc ostrożnie powinno dać radę.

PS: Nie polecałbym jechać tam z otwartym dachem. My na samochodzie mieliśmy grubą warstwę czerwonego piachu, nawet na parkingu hotelowym od razu widać kto był w MV.

Załączniki:
MV2kopia.JPG
MV2kopia.JPG [ 105.29 KiB | Obejrzany 1181 razy ]
MV1kopia.JPG
MV1kopia.JPG [ 131.09 KiB | Obejrzany 1181 razy ]
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 29 Sty 2019 22:10 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Potwierdzam, że Mustangiem da się przejechać.
Trzeba bardzo, bardzo uważać!!
Ale da się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Sty 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Widziałem ludzi w Mustangu i tak da się :) czy chciałbym przebyć tą drogę Mustangiem? Nie :) Chyba wygodniej byłoby być ciągniętym przez konie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 01 Lut 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie do końca rozumiem tego powszechnego pędu do wypożyczenia w USA Mustanga i pojeżdżenia nim po szutrach. Owszem, sam ostatnio będąc w USA wziąłem "konia" w wersji cabrio, tak dla zasady oraz dla tego "pędu" i troszkę żałowałem. Czemu? Niskie zawieszenie, długa maska utrudniająca manewrowanie (nie polecam na Road to Hana), mały bagażnik na 1 walizkę, wysokie spalanie, konieczność zamknięcia dachu przy prędkości powyżej 50 mph (bo głośno i za duży wiatr, oczywiście jak na zewnątrz gorąco to aby się schłodzić też trzeba zamknąć dach!), wysoka cena wynajmu, silnik 2.3 a nie 5.0 (rzadkość w wypożyczalniach chociaż ostatnio Prokopowi się udało ;) ).

Ja wiem, że Mustang to legenda, ja ten samochód bardzo dobrze znam i wcześniej miałem okazję jeździć nim wiele razy również na torze (swoją drogą wersja po lifcie prowadzi się dużo pewniej niż przed liftem a skrzynia A10 jest świetna) ale niech każdy przemyśli to co wyżej napisałem. Na kilka dni i na spróbowanie oraz dla fotek: ok, fajnie i cool (dlatego sami wypożyczyliśmy) ale na cały trip np. 2 tyg. - nie polecam. Jest wiele praktyczniejszych, wygodniejszych i tańszych samochodów do wypożyczenia w USA :)

Jak ktoś pisze, że przez 2 tygodnie super komfortowo jeździło mu się Mustangiem to znaczy, że albo kłamie albo to był jego drugi samochód w życiu :) Wygodniejsza jest chociażby taka niewielka - jak na amerykańskie warunki - Elantra, serio!!

PS. Kilka dni temu wróciliśmy z Andaluzji, gdzie wypożyczalnia dała nam prawie w cenie VW Polo - BMW 1. Zmieniam zdanie nt plastików w Mustangu :D W porównaniu do "1" są rewelacyjne! A za system multimedialny w BMW konstruktor powinien siedzieć (akurat systemu SYNC 3 powinni się od Forda uczyć nie tylko oni) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2019 11:29 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 20
Dziękuję wszystkim za konstruktywne komentarze. Zostały już tylko dwa tygodnie do wylotu i tak jak napisałem wcześniej, wrzucam końcowy plan - po wprowadzeniu poprawek.

Z góry dziękuję za uwagi dot. trasy/noclegów :D

Załączniki:
plan aktualny 14_04.PNG
plan aktualny 14_04.PNG [ 71.78 KiB | Obejrzany 818 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Kwi 2019 12:13 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
2/05 i 9/05 są dość wyczerpujące., robiłem kiedyś dokładnie te same trasy. Radzę wyjechać mocno wcześnie rano i upewnić się wszystkie drogi są przejezdne (np Twentynine Palms -> I40). Jeden dzień pozwala jedynie na dość pobieżne zwiedzanie Joshua i Death Valley.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Kwi 2019 13:07 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 20
@rattaman
dokładnie taki jest plan - wyjazd skoro świt z pozytywnym nastawieniem. Odcinki dla wymienionych dni są ciut większe, natomiast myślę, że będzie to czysta przyjemność :-)
dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Kwi 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@John Tyree podoba mi się bardzo :) (hehehe, bo moja trasa, nawet jeden ten sam nocleg ;)). Dobrze, że dodałeś 1 nocleg w Fresno po SNP, bo tam była męcząca jazda, a to będzie akurat i dłużej można posiedzieć z sekwojami ;). Ekstra, to musicie być już mega podekscytowani :)! My będziemy akurat w tym samym czasie też w USA, ale na wschodzie :) hehehe. Powodzenia :)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Kwi 2019 10:37 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 20
@Bubu69 dziękuję bardzo za cenne informacje (i oczywiście za super relacje :D). Udanego zwiedzania wschodu! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Kwi 2019 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
2.05 męczący ale ze spokojem do zrobienia. Robiliśmy taką trasę we wrześniu. Musisz być tylko świadomy, że cały 1 dzień spędzicie w aucie :)
Osobiście poświęciłbym 1 dzień z LA lub SF na Archesy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Kwi 2019 05:10 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Potwierdzam. My zrobiliśmy trasę w przeciwnym kierunku. Z Williams do Joshua Tree prze Oatman. Po drodze tankowanie, obiad, przystanki na foty - trasa bez spiny. Z Williams wyjechaliśmy rano przed 8. W Joshua Tree byliśmy o 17. Niby w 2 godziny dało się park liznąć, ale pozostał niedosyt.

Pamiętajcie o korkach w LA. W godzinach szczytu potrafią być okrutne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Cze 2019 09:27 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wróciłeś? Napisz czy udało się zrealizować plan i czy coś byś zmienił
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group