Akceptuj臋 i chc臋 ukry膰 komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania tre艣ci i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologi臋 t臋 wykorzystuj膮 r贸wnie偶 nasi partnerzy. Szczeg贸艂owe informacje dotycz膮ce plik贸w cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajduj膮 si臋 w Polityce prywatno艣ci. Zapoznaj si臋 z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Je偶eli nie wyra偶asz zgody, aby pliki cookies by艂y zapisywane na Twoim komputerze, powiniene艣 zmieni膰 ustawienia swojej przegl膮darki internetowej.

[ 7 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
#1 PostWys艂any: 30 Pa藕 2018 20:34 

Duzo w necie i na forum szukalem jak sie dostac lokalnym transportem, i znalazlem jednak 馃槈 mimo ze wszedzie pisze ze sie nie da.

1. Uberem lub taxi trzeba dojechac do South Bus Station, miejscowym lepiej znana pod nazwa Wihdat Bus Station. Ja i tak musialem pokazac zdjecia z google maps bo srednio kumali.

2. Ze stacji odjezdza Bus, ktory prsejezdza zarowno przez Dead See a pozniej pod samym Wadi al Mujib i jedzie dalej gdzies na poludnie. Busa znalazlem dzieki naganiaczowi na stacji ktory mnie zaprowadzil w odpowiednie miejsce. Odjezdza jak sie zapelni, byc moze to jest 1 kurs dziennie. Ja bylem o 8.30 a wyjechalismy jakos 9.30. Kosztowal mnie cale 2 DJ.

3. W droge powrotna zoataje nam lapanie stopa, ktore przychodzi bez problemu, w wiekszosci za free. Ja jechalem do wioski Al Rama, i tam zlapalem busa do Ammanu jakos po 16.00 za ktorego zaplacilem 1 DJ

Cala podroz koszyowala 3 DJ w dwie strony.
G贸ra
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2 PostWys艂any: 30 Pa藕 2018 23:32 
Awatar u偶ytkownika

Loty: 42
Kilometry: 90 840
z艂oty
Co艣 s艂abo szuka艂e艣:
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1003233#p1003233

Jecha艂e艣 busem, kt贸ry jecha艂 pewnie do Akaby lub innej miejscowo艣ci po艂udniowej Jordanii i normalnie nie zatrzymuje si臋 przy Wadi Mujib, a zabrali Ci臋 na pok艂ad z 偶yczliwo艣ci wobec tursty, co nie zawsze musi si臋 zdarzy膰, bo chyba lepiej gdy kto艣 zap艂aci za ca艂y bilet. ;) Te偶 艂api膮c p贸藕niej stopa w pobli偶u Morza Martwego i Wadi Mujib zatrzymywa艂y si臋 przy mnie busy robi膮ce w艂a艣nie t臋 tras臋.

ps Na Wihdat station te偶 mo偶na dojecha膰 autobusem, a nie taksi 8-)

#3 PostWys艂any: 31 Pa藕 2018 00:21 

@Pabloo wzorowalem sie na twoim poscie wlasnie 馃槈 ale dla mnie bez znaczenia czy on jedzie do Aqaby czy do Wadi Rum, wazne ze przejezdza przy wejsciu do Al Mujib i nie musze kombinowac, wsiadam, place 2 JD i wysiadam przy wejsciu, reszta mnie nie interesuje 馃槈

A na Wihdat pewnie mozna dojechac autobusem, pewnie nawet na nogach z zawiazanymi oczami by sie kiedys doszlo, ale rozmawiamy tu o transporcie dla nas podrozujacych, czyli tanio i konkretnie a z arabskimi autobusami jezdzacymi kiedy chca to juz chyba nie o to tu chodzi... 馃槈 to juz w ramach rozrywki jak sie k9mus nudzi i chce sie sprawdzic czy dojedzie, taki wlasny challenge. Dla calej reszty bedzie sie liczyl czas dojazdu na dworzec w rozsadnej cenie.
G贸ra
 Relacje PM off  

#4 PostWys艂any: 06 Kwi 2019 21:17 

Pabloo, orientujesz si臋 co to mog艂o jecha膰 w okolicy wadi mujib do Aqaby i jak to znale藕膰? Ja osobi艣cie potrzebuj臋 si臋 dosta膰 z morza martwego do Aqaby, ale wygl膮da to na ta sam膮 tras臋. Bior膮c jednak pod uwag臋 problemy z dotarciem z Ammanu do Morza Martwego transportem publicznym, tym bardziej k艂opotliwa wydaje mi si臋 moja trasa. Jakie艣 porady, wskaz贸wki?
G贸ra
 Relacje PM off  

#5 PostWys艂any: 06 Kwi 2019 22:10 
Awatar u偶ytkownika

z艂oty
@An偶ej
Z Wadi Mujib do Aqaby, tak? Z Morza Martwego czyli dok艂adnie sk膮d?

W okolicach Morza Martwego nie znajdziesz przystanku, czy innego miejsca, na kt贸rym b臋dziesz m贸g艂 czeka膰 na zatrzymuj膮cy si臋 autobus do Aqaby. Ale je艣li troch臋 bardziej wymagaj膮ce sposoby przemieszczania nie s膮 Ci obce i jeste艣 wystarczaj膮co wytrwa艂y, to wydaje si臋, 偶e stoj膮c przy drodze i machaj膮c na przeje偶d偶aj膮ce busy szybko trafisz na taki, kt贸rym dojedziesz do Aqaby. Gdy ja chcia艂em przejecha膰 kilkana艣cie kilometr贸w z nad Morza Martwego do Wadi Mujib, to chyba ka偶dy przeje偶d偶aj膮cy tamt臋dy bus kierowa艂 si臋 w艂a艣nie na samo po艂udnie Jordanii.

#6 PostWys艂any: 07 Kwi 2019 22:31 

O Wadi Mujib wspomnia艂em w kontek艣cie poprzednich post贸w Marcina, ja chcia艂bym z艂apa膰 transport nieco bardziej z p艂n, bo b臋d臋 jedn膮 nock臋 w jednym z hoteli w okolicach miasteczka czy wioski 'Swameh', tam gdzie Morze Martwe si臋 zaczyna od p贸艂nocy. My艣la艂em, 偶e mo偶e masz poj臋cie sk膮d te busiki wyje偶d偶aj膮 i w jakich godzinach - cho膰 tego drugiego nie wie pewnie nikt :) - oraz czy w tamtych okolicach przy drodze 65 jest szansa na jaki艣 przystanek. Dzi臋ki za rad臋, mo偶e zrobi臋 w艂a艣nie tak jak proponujesz. Pozdrawiam!
G贸ra
 Relacje PM off  

#7 PostWys艂any: 07 Kwi 2019 23:30 
Awatar u偶ytkownika

z艂oty
Wi臋kszo艣膰 bus贸w na pewno wyje偶d偶a z Ammanu. Popytaj w hotelu, w kt贸rym b臋dziesz, pewnie pomog膮.

[ 7 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

phpBB® Forum Software © phpBB Group