Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:00 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne i nie chodzi tutaj o to czy OWU jest po polsku czy nie, a o sumę ubezpieczenia i czy dana firma ubezpieczeniowa współpracuje z jakimś podmiotem na Białorusi. Jeśli nie to ubezpieczenie może być na cały świat, ale z ciemnej wólki pod Mińskiem nie będzie komu zabrać Cię do szpitala (o innych wariantach nie wspominam). I to tu jest najważniejsze. Jest to obowiązek przy wjeździe, ale nie zawsze sprawdzają. Schody zaczynają się, gdy coś się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@e-prezes Oj tam, oj tam... nie tragizujmy.
Kilka zdan z OWU:
"Okres i zasięg ochrony ubezpieczeniowej. Zasady kontynuacji umowy / wznowienia ochrony
Zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej obejmuje cały świat.
Okres trwania ochrony ubezpieczeniowej to maksymalnie 60 dni następujących kolejno po sobie
...
Część F – Ubezpieczenie kosztów leczenia
Suma ubezpieczenia na pokrycie kosztów opieki medycznej i repatriacji 7 500 000 euro
...
Część G – Ubezpieczenie następstw Nieszczęśliwych wypadków
Suma ubezpieczenia na wypadek Trwałego uszczerbku na zdrowiu 750 000 euro"

Chyba wsytarczy na kazda "Wolke" zarwno na Bialorusi w Korei Polnocnej jak i na Antarktydzie. :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Paź 2018 19:08 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Spox! Chodzi o ostatni punkt - czy ktoś to na Białorusi respektuje. Tyle i aż tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Paź 2018 21:58 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
A ja mam takie oto pytanie - może ktoś przerabiał

Jak db pójdzie to w czerwcu będę wolontariuszem na Igrzyskach Europejskich w Mińsku 21-30 czerwca
I teraz jak polecę tam i nazad do Mińska to bez wizy będzie, ale po 5 dniach roboczych a tu roboczych jest 6 trzeba sie zarejestrować w oddziałach terytorialnych obywatelstwa i migracji organów wewnętrznych Republiki Białoruś.

Ktoś wie gdzie to i jak to zrobić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Paź 2018 22:09 

Organizatorzy Ci tego nie załatwią? Przede wszystkim rejestracją zajmują się hotele.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Paź 2018 16:12 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Podstawowym punktem rejestracji jest Urząd Obywatelstwa... w danej miejscowości może jej nie być, ale w Mińsku bankowo. W przypadku takiej imprezy upewnij się, czy tego nie zrobi organizator,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Paź 2018 20:33 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Niewykluczone, że do tego czasu okres, w którym można przebywać bez rejestracji, zostanie wydłużony do 10 dni,a sama procedura rejestracji będzie możliwa w formie elektronicznej i bezpłatnie. Odpowiedni projekt jest już przygotowany przez MSW, ponoć ma wejść w życie w przyszłym roku, podejrzewam, że właśnie przed Igrzyskami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:37 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wg. informacji ze strony naszego MSZ mogą być tymi oddziałami także posterunki milicji. Wg. strony białoruskiej MSW urząd ludnościowy w Mińsku mieści się przy Bersona 16. A tu http://mvd.gov.by/main.aspx?guid=15581 macie pełną listę jednostek terytorialnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:49 

Rejestracja: 27 Cze 2014
Posty: 9
Lecę za 2 tygodnie do Białorusi. Mam ubezpieczenie na cały świat, które jest opisane po angielsku i polsku - czy to wystarczy na granicy? Na stronie ambasady jest napisane, że jest potrzebne oficjalne tłumaczenie na rosyjski lub białoruski, ale wiadomo że czasami praktyka wygląda inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Wg mnie nie wystarczy.
W zeszłym roku na granicy musiałem zakupić ichniejsze ubezpieczenie, bo moje było po polsku i angielsku. Koszt niewielki, ale dodatkowy czas stracony na bieganie.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja nigdy nie kupowałem ichniejszego. W konsulacie załącza się potwierdzenie zakupu ubezpieczenia (TU Europa i AXA - z takich korzystałem) i nigdy mi nie odmówiono wizy. Na granicy nikt nie sprawdzał (choć znam przypadki, że sprawdzają), ale na Warszawskim Moście miejscowe TU Europa zawsze przechodzi, choć jest po polsku. @kocureq Garmond ma rację, bo na lotnisku jest trochę inaczej i tam do tego przywiązują dużą uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:36 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
W tym roku byłem dwukrotnie na Białorusi.
Zawsze wjeżdżałem przez lotnisko w Mińsku. Na lotnisku przy odprawie paszportowej pogranicznik sprawdzał paszport oraz ubezpieczenie. Sprawdzają dokładnie czy jest "Worldwide" i daty obowiązywania i czy się nazwisko zgadza w paszporcie. Nie sprawdzano czy mam walutę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Sie 2019 22:11 

Rejestracja: 07 Sie 2019
Posty: 4
A jak wyglada sprawa z wizyta w „urzędzie meldunkowym”? Jeżeli będę na Białorusi od wtorku do niedzieli (6 dni) to czy ten obowiązek mnie dotyczy? Sobota jest 5. dniem, 6. dniem jest niedziela. Czy na wszelki wypadek lepiej się zgłosić? Ogarnie się to po angielsku? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Sie 2019 07:22 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Szobota liczy się jak dzień roboczy, więc lepiej się zameldować. Nie musisz fatygować się do urzędu, możesz zrobić to w formie elektronicznej na stronie www.portal.gov.by, nie wiem tylko, czy jest tam też wersja angielska.
Ewentualnie, jeśli przez tych 5-6 dni będziesz przebywał i nocował w różnych miastach, to teoretycznie meldunek nie będzie potrzebny, na wszelki wypadek zachowaj jednak innego rodzaju potwierdzenia typu bilety, rachunki za nocleg itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Sie 2019 01:17 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Może ktoś ma świeże doświadczenia z przekraczania granicy ?

Czy ubezpieczenie zdrowotne do okazania na granicy musi być wystawione przez jedną z 4 firm wymienionych na stronie ambasady (AXA, SIGNAL IDUNA, EUROPA, BTA) - czy może być dowolne - bo zapis nie jest jednoznaczny.

Czy bardzo restrykcyjnie podochodzą do zapisu o tłumaczeniu polisy na język rosyjski/białoruski ?

W sumie mam 2 ubezpieczenia zdrowotne jedne z karty kredytowej , a drugie z firmy, ale obawiam się że żadne z nich może nie być wystarczające do przekroczenia granicy.

1) ubezpieczenie z AXA w ramach karty WE MBanku - tutaj nie mam imiennego potwierdzenia polisy.

2) AXA Assistance - tutaj mam polisę po polsku i angielsku - ale tłumaczenie na angielski jest fatalne bo nie obejmuje informacji o kwocie i zakresie ubezpieczenia, a co gorsza jest to ubezpieczenie bez limitu i ta informacja nie jest przetłumaczona.
BTW - ktoś się orientuje czy AXA i AXA Assistance są powiązane czy to niezależne podmioty ?

Załącznik:
Screenshot_20190820_011146.png
Screenshot_20190820_011146.png [ 93.19 KiB | Obejrzany 4380 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Sie 2019 07:30 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@SPLDER - byłem w maju więc w miarę na świeżo. Ja miałem z SIGNAL IDUNA, w najtańszej możliwej opcji (żeby limity się zgadzały). Na granicy poprosili o okazanie ubezpieczenia. Miałem wszystko po polsku, ale plus z tym ubezpieczeniem był taki, że wszystko było też drobniejszym drukiem napisane po białorusku.Czy tylko po angielsku/polsku będzie ok ? Pewnie zależy od widzimisię kontrolującego, ale spałbym spokojnie mając to wszystko w ichniejszym języku, bo dogadać się na lotnisku po angielsku było ciężko.
Ja kupowałem przez stronę gorilo.pl, wyszło 12 zł z groszami.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 20 Sie 2019 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Totalnie na luzie. Miałem z Warty za 10 zł wyklikane i wydrukowane parę godzin wcześniej. Cyfrowe nie przechodzą. Ważna żeby było gdzie pieczątkę przybić.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 20 Sie 2019 14:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przepis jest jasny! te 4 mają podpisane umowy z ich partnerami na Białorusi. Ma to znaczenie, bo jak Ci się coś stanie to możesz to ubezpieczenie wykorzystać. W przeciwnym wypadku zapłacisz za leczenie z własnej kieszeni, a świstek z ubezpieczeniem wywalisz do kosza jako bezużyteczny.
Jak z każdymi przepisami, można je stosować literalnie lub mieć wszystko w tyle. I pewnie spotkasz i takich i takich, bo tam rotacja na stanowiskach jest duża. Z lotniskiem jest dość specyficznie, bo tam jest brama bezwizowa i są pierwszą linią weryfikacji tych ubezpieczeń. Normalnie nie dostaniesz wizy jak nie masz ubezpieczenia. Mnie dopatrzono się (po przyjęciu dokumentów, jak już szedłem do banku zapłacić opłatę), że na wniosku mam o 1 dzień dłużej niż na polisie i złapała mnie urzędniczka telefonicznie, bym dokupił na ten jeden dzień, bo nie wydadzą.
Mnie za 10 wyjazdów tam sprawdzali tylko raz, ale nie leciałem samolotem. Było po polsku, a gdyby mieli wątpliwości istotne fragmenty polisy, czyli dla kogo, od kiedy do kiedy i suma ubezpieczenia są napisane cyframi zrozumiałymi przez wszystkie narody świata. Ważna jest w całym sowsajuzie bumaga/sztampy, czyli w telefonie nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 26 Gru 2019 20:42 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 6
Cześć,
Planuje podróż do Rosji z krótkim, dwudniowym przystankiem na zwiedzanie Mińska.
Zgodnie z tymi informacjami http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/bezwiz/ nie powinnismy się martwić załatwianiem wizy Bialoruskiej przy wlocie przez MSQ - aczkolwiek jest zapis, który mówi, że program bezwizowy nie dotyczy samolotów przylatujących z Rosji i/do Rosji.

Co w przypadku gdy rozkład połączeń wyglada tak:

14.06 - WAW - MSQ
16.06 - MSQ - DME
21.06 - LED - MSQ - WAW

Ktoś ma wiedzę/podobne doświadczenia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Gru 2019 21:22 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie leciałem, więc nie mam z tym doświadczeń, ale z tego co piszesz wlatujesz przez MSQ z PL, więc tu dostajesz uprawnienia do bezwizowego wjazdu na 30 dni i wracasz jeszcze na tych uprawnieniach. Zakładam, że wizę rosyjską masz?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group