Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Gru 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Rzadko się zdarza, że jakieś miasto jest w stanie wzbudzić mój zachwyt. Za dużo widziałem, za bardzo wybredny jestem. Ale Meksykowi się udało.

Mexico City to w mojej opinii połączenie Limy z Buenos Aires. Odnajduję podobieństwa do obu miejsc, czasem z nutką Santiago de Chile.

Podróż zaczynam na lotnisku MEX. Na przylotach przy wyjściu nr 7 można złapać Ubera, jest darmowe wifi, podróż do centrum zajęła mi ok 40 minut i kosztowała 120 pesos (niecałe 24zł). Miasto jest koszmarnie zakorkowane, trzeba się na to nastawić.

Zatrzymuję się w NH Hotel (ul. Palma 42) w Centro Historico co okazuje się doskonałym pomysłem. Wszędzie mam blisko, mogę sobie pospacerować. Knajp i restauracji tyle, że głowa boli. Po porannym wyjściu z toalety odkrywam, że nie tylko głowa. Jednak w Meksyku pikantne to pikantne. Żartów nie ma… Czuję się jakby mnie zgwałciła męska część murzyńskiej wioski…

Do tego mnóstwo sklepów, muzeów i takich tam.

Do picia polecam oczywiście tequilę, moja ulubiona to Herradura Reposado. Jak ktoś woli blanco to Herradura też robi, całkiem niezła.

Image

Warto też spróbować Mezcalu z górnej półki. 100 pesos (niecałe 20zł) za kielonek ale przyjemność niesamowita! Browarki są ok, w knajpie kosztują poniżej 10zł. Na lager mówi się cerveza clara. Najlepiej wchodzi Bohemia, Modelo daje się wypić, polecam też Noche Buena i niszowe Jabali.

Image

Jedzenie jest pyszne. Jestem tu już 2 doby i co prawda w żadnej restauracji nie widziałem burrito, ale za to tacos są niesamowite, fantastyczne, cudowne. El Cuatro 20 przy ul. Isabel la Catolica no 10 to jedno z lepszych miejsc, żeby je spróbować. Polecam usiąść przy barze, przy wejściu, spojrzeć w menu a potem z zatroskaną miną rozejrzeć się wokół. Życzliwy sąsiad od razu przetłumaczy, wytłumaczy, doradzi. Kulturalny ze mnie chłopak więc odwdzięczałem się lufką tequili. W zamian dostawałem jeszcze więcej dobrych porad. Moje ulubione to taco de pulpo (z ośmiornicą)

Image

oraz najpopularniejsze – taco de pastore. Tak, tak na poniższym zdjęciu grillują mięsko (wieprzowinę) na taco de pastore. Proszę tego nie mylić z kebabem, mogą się obrazić.

Image

Czuję się bezpiecznie. Na ulicy otaczają mnie kurduple sięgające mi nie wyżej niż do sutków. Senority rzucają mi zalotne spojrzenia. Może nie ma szału jak w Sao Paulo ale czuję, że gdybym był singlem to nieźle bym tu powalczył ;) Tym bardziej że konkurencji nie widać, rzadko trafia się jakiś gringo. Spaceruję samotnie w dzień i w nocy, nikt nawet nie zaczepia. Aczkolwiek zrezygnowałem ze swojego pomysłu, żeby na głównym placu zrobić sobie selfie w czapeczce „Make America Great Again”…

Image

Nie polecam autobusu Hop On – Hop Off – 80% trasy wlecze się w korkach po nowoczesnych dzielnicach, szkoda czasu. Za to przy ich głównym przystanku, przy katedrze można zabookować helicopter tour za 3000 pesos oraz jednodniową wycieczkę do jakichś ruin.

Image

Czy tak fajne miejsce może mieć jakąś wadę? Niestety może, tylko i aż jedną – 2200m nad poziomem morza. Dłużej niż na weekend bym nie wytrzymał a szkoda, bo bawię się świetnie. Niestety po przejściu kilkuset metrów muszę się zatrzymać na chwilę, na kilka głębokich wdechów…

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 03 Gru 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W lutym szykuje mi się 10-godzinny stopover w MEX, więc oczywiście zamierzam skorzystać z okazji i wyskoczyć na miasto. Początek relacji jeszcze bardziej mnie ku temu zachęca ;)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2017 23:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tez sie zastanawiam co lepsze, miasto czy ruinki... pewnie wygra opcja kulinarna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2017 02:46 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Jak smakowały ośmiorniczki, bo apetycznie one nie wyglądają :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2017 04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
kulturalnie mówiąc - przepyszne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
My właśnie jesteśmy i również jestem zachwycony szczególnie jeżeli chodzi o kubki smakowe. Dla mnie na chwilę obecną nr 1 to pozole surtido i quesadillas sesos. Co do burrito to nasz host jak i kelner stwierdzili że nie jest to danie meksykańskie i poza USA ciężko zjeść

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Gru 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Dopiszę Wam jeszcze kilka informacji.

Tinder działa nieźle (znów jestem singlem więc już mogę napisać), kilka fajnych lajków, jeden z happy endem ;)

Wiem, że sporo z Was będzie mieć w MEX przesiadkę. Zabierzcie ciepłe ubranie. Nigdy w życiu nie byłem na zimniejszym lotnisku. Jakiś debil tak to zaprojektował, że w ścianach są dziury, chyba sztuka czy coś... Masakra. Salonik Aeromexico, nie licząc kiepskiego wifi jest przyzwoity, fajny wybór alkoholi.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2017 22:16 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@BusinessClass burito to mozesz dobre zjesc w Teksasie :mrgreen: troche sie obrazaja jak pytasz o burito
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Niech rzuci pierwszy kamieniem ten, kto jadąc do Meksyku wiedział, że tam nie ma burrito. Po wizytach w meksykańskich knajpach w wielu krajach byłem pewien, że dla Meksykanów Burrito to jak dla nas schabowy.

I jeszcze ciekawostka z Mexico City, lubię ciekawe graffiti więc czasem je fotografuję. Z tego się pośmiałem, ale proszę, nie komentujcie, bo mi kolejną relację zamkną. A fajnie by było, gdyby inni Forumowicze wrzucili tu swoje zdjęcia i opisali swoje wrażenia z tego ciekawego miasta.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2018 22:53 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
BusinessClass napisał(a):
...Nie polecam autobusu Hop On – Hop Off – 80% trasy wlecze się w korkach po nowoczesnych dzielnicach, szkoda czasu...

A o której trasie piszesz, bo są 4:
Circuito Centro Histórico
Circuito Sur
Circuito Polanco
Circuito Basílica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group