Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lut 2019 21:23 

niebieski
Z Ammanu do Petry (Wadi Musa) można też zwykłym mikrobusem z South Bus Station. Busiki do południa odjeżdżają teoretycznie co godzina, ale faktycznie ruszają dopiero po zapełnieniu się. Tak więc można trochę poczekać - nasz miał odjechać ok. 9 rano, a odpalił ok. 10:30
Obecna cena (podrożało) to 10 JOD od osoby choć kwota jest dość uznaniowa i można próbować ją obniżyć.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:32 

Hej,

Czy jest jakakowiek szansa dojechać jakimś busem z Petry nad Morze martwe, jakos rano?

Nigdzie nie mogę znaleźc takiej opcji połączenia ;/
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:34 

hej

a orientujecie sie jak w praktyce wyglada bus Wadi Musa - Wadi Rum w piątek?

a. czy kursuje tylko jeden dziennie o 6 rano
b gdzies widizalem,ze mozna go zarezerwowac poprzez swoj hotel (testowal ktos) albo poprzez bezposredni kontakt z kierowca (niby jak)?
c. ile kosztuje taxi jako smutna alternatywa?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:59 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 110 274
niebieski
Cze,

a. jeden dziennie (około 8:30-9:00 w drugą stronę);
b. hotel bez problemu, testowane, zabrali sprzed drzwi;
c. 40-60 JD

Czy w piątek, nie dam sobie łba urwać, bo jechałem w sobotę. Ale niemal na pewno tak. Najlepiej zapytać w hotelu, wiedzą doskonale.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:17 

Loty: 2
Kilometry: 4 884
srebrny
Wadi Rum - Petra - ok. 9 był mały autobus Jett - 12 dinarów (bagaż w cenie).

Amman - Rama (10 km od Morza Martwego) - z Ramy do Ammanu za 1 dinara zajechaliśmy busikiem w okolice Jordan Museum. Był tam przystanek busów, kilka stało, więc możliwe, że jeżdżą i w drugą stronę. Na plus, że to Downtown, więc oszczędność na dojeździe na dworz, jeśli się mieszka w okolicy.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 05 Cze 2019 14:50 

mam pytanko czy w piątek po 12:00 jest jeszcze jakaś możliwość dojechania do Akaby busem?
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Z Hogwartu i Hadesu tak, z Acapulco tylko wodolotem ciągniętym przez zaprzęg aligatorów. Z Al-Rakki kiedyś można było nocnym coachem Państwa Islamskiego przez Akabę na Synaj.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:42 

Loty: 74
Kilometry: 82 045
Mikoś Messier napisał(a):
mam pytanko czy w piątek po 12:00 jest jeszcze jakaś możliwość dojechania do Akaby busem?

Wg. systemu rezerwacji JETT po 12:00 w piątki są jeszcze 4 autobusy, ostatni o 19:00.

Sz@lony napisał(a):
Z Hogwartu i Hadesu tak, z Acapulco tylko wodolotem ciągniętym przez zaprzęg aligatorów. Z Al-Rakki kiedyś można było nocnym coachem Państwa Islamskiego przez Akabę na Synaj.

Nie Al-Rakka, tylko Ar-Rakka. Przed literami słonecznymi w rodzajniku "al" litera "l" zmienia się na pierwszą literę określanego słowa ;)

#29 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:11 

Loty: 6
Kilometry: 2 473
niebieski
Czy lokalne minibusy w Wadi Musa odjeżdzają też spod Petra Visitors Center czy mają swój dworzec ?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Mnie (w kierunku Wadi Rum) zabierał sprzed drzwi hotelu. Warto o tym pogadać w miejscu noclegowym.
Ale ogólnie coś a'la dworzec jest na dole, trochę za (lub przed - zależy, z której strony patrzeć ;-)) Visitors Centre.
 Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.

#31 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:34 

Loty: 6
Kilometry: 2 473
niebieski
Dzięki.
Zastanawiam sie czy kupować przez internet JETT do Akaby płacić 15 JOD i mieć to z głowy czy kombinować coś taniej. Będę jechał po południu.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:42 
Awatar użytkownika

niebieski
Kupisz, masz z sprawę z głowy i praktycznie pewność, że jedziesz. Choć trochę drożej (pewnie coś koło razy dwa), niż mini busami. No i bez tego dreszczyku emocji ;-)
 Relacje PM off  

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości