Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Mar 2018 01:48 

Rejestracja: 05 Mar 2018
Posty: 1
Drodzy podróżnicy,

Wiadomość ta została napisana w języku angielskim i przetłumaczona na język polski w celu udostępnienia istotnych informacji dla ludzi nieznających języka angielskiego.
Zamieszanie i nieporozumienia zostały zauważone wśród podróżnych przylatujących na lotnisko Castellon, by dostać się do Walencji. Jednym z głównych błędów, jakie popełniają podróżnicy, którzy chcą się dostać z tego lotniska do Walencji, jest brak planowania podróży. Wiele osób dostaje się na lotnisko bez wcześniejszego zapoznania się, jak dojechać do miejsca docelowego.
Port lotniczy Castellon (CDT) jest sprzedawany przez linie lotnicze jako lotnisko Castellon-Valencia ze względu na jego bliskość do tegoż miasta, ale nie jest to Lotnisko Walencja (VLC), również nazywane Valencia Manises.
Port lotniczy Castellon jest zlokalizowany około 100 kilometrów (62 mile) od miasta Walencja. Podróżujący szukający informacji na temat portu lotniczego Walencja dowiedzą się o istnieniu stacji metra na lotnisku, ale nie dotyczy to portu Castellon, tylko Walencja (VLC). Na lotnisku Castellon nie ma stacji metra.
Istnieje 5 sposobów, by dostać się do Walencji z lotniska Castellon (CDT). W tym artykule (https://carrentals.deals/blog/how-get-v ... n-airport/) znajduje się więcej informacji o kosztach i czasie podróży.
Oto sposoby podróży:
-Autobus wahadłowy bezpośrednio do Walencji, na przystanek Paseo de la Alameda, naprzeciwko Palau de la Musica.
- Autobus wahadłowy do dworca kolejowego w Castellon, a następnie pociąg do miasta Walencja (3 przystanki, ostatni jest w centrum miasta, obok Plaza de Toros de Valencia - areny walki byków)
- Taxi, najszybszy sposób, ale najdroższy (około 150 €). Obok wejścia ze strony przylotów znajduje się postój taksówek.
- Transfery prywatne. Samochody dla od 3 do 8 osób, z możliwością rezerwacji z wyprzedzeniem. Od 50 € za osobę w jedną stronę.
- Wynajem samochodów. Od 20 € za dzień.
Zaleca się przeczytanie artykułu umieszczonego powyżej, aby dowiedzieć się więcej i rozwiać jakiekolwiek wątpliwości związane z podróżą, ponieważ są to przydatne informacje.

Do zobaczenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:42 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 1
-- 16 Kwi 2018 22:35 --

Witam, orientuje się ktoś czy autobus z lotniska jadący do Castellon przejeżdża przez Oropese lub Benicàssim ? Na stronie napisane, że niby tak :) http://www.autosmediterraneo.com/en/cas ... e-flights/

-- 16 Kwi 2018 22:42 --


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Kwi 2018 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Podwojony post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jak przejdziesz na podstronę do kupna biletów, to do wyboru jest tylko lotnisko, dworzec w Castellon i końcowy przystanek w Walencji.
Aczkolwiek my w drodze do Walencji kluczyliśmy po tych mniejszych miejscowościach na wybrzeżu, bo jeden z pasażerów wysiadał w jednej, a inny w drugiej. Natomiast jak sobie to załatwili z kierowcą, to tego Ci nie powiem.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Kwi 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 4
Wysłałam zapytanie do Mediterraneo o dojazd autobusem z lotniska Castellon do Oropesy del Mar i niestety odpowiedzieli, że ten autobus nie jedzie przez Oropesę :( Taxi wychodzi bardzo drogo. Gdyby ktoś coś wiedział o transporcie z lotniska Castellon do Oropesa Del Mar, to proszę o info (lecimy w połowie maja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:51 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 1
Witam. Proszę o odpowiedz w sprawie dostania się z lotniska Castellon do miejscowości Oropesa. Jak to wyglada? Naprawdę nie kursuje żadna komunikacja? Taksówki drogie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Maj 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 21
Loty: 510
Kilometry: 982 212
Autobus z lotniska jedzie do Walencji i jedyny przystanek ma w Castellon.
Ja wraz z trójką znajomych leciałem w sobotę 21.04. Przed lotniskiem stały trzy taksówki
w tym jeden minivan. Zapytałem o transport to Oropesy, skierowano mnie do kierowcy minivana
(7 osobowego). Za kurs do Oropesy zapłaciliśmy 40 EUR wg licznika.
Wracaliśmy autobusem 25.04 z Castellon. Bilet kosztował 12 EUR od osoby. Autobus nie przyjechał
z Walencji, lecz podstawiono drugi, który zabrał wszystkich pasażerów (15 osób) na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Maj 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@Adrien93, teoretycznie ten autobus może jechać przez Oropesę... Tylko nie jest to oficjalne. Gdy ja jechałem do Castellon to jechały ze mną również osoby, które chciały się dostać do pobliskich miejscowości turystycznych, powiedziały o tym podczas kupna biletu a kierowca porozwoził ich po drodze. Co prawda traci się na tym trochę czasu, być może nie zawsze tak chętnie do tego podchodzą. W drodze powrotnej natomiast raczej nie ma szans.

Jeżeli na lotnisku nie zgodzą się jechać przez Oropesę to trzeba jechać do Castellon, a stamtąd połączeniem kolejowym. Według internetu jeżdżą też jakieś autobusy. Polecam sprawdzić przez stronę rome2rio, tam powinien być też przybliżony cennik taksówki. Możecie też skorzystać z hiszpańskiego blablacar, bo na polskim nie zobaczycie żadnego przejazdu.

Po co ja to piszę... Przecież w tym wątku już wszystko było. Wstydźcie się ludzie, macie przecież odpowiedzi na wyciągnięcie ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Maj 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
40 Euro + 12*4? 88 E =374 zł (4,25 kurs)? Strasznie drogie te bilety. Lepiej już polować na Ryanaira, który ląduje koło Walencji. Szkoda kasy.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 21 Maj 2018 11:44 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Witam.
Pomoglby mi ktos znalezc transport publiczny z lotniska Castellon do Alcossebre Carrer Canaret, 2 ?

Numer busa ktory jezdzi na tej trasie? Nie moge nic namierzyc przez google maps
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Maj 2018 11:46 

Rejestracja: 30 Maj 2018
Posty: 1
Korzystałam z wypożyczalni usytuowanej na lotnisku : http://www.castellon-airport.net/
Polecam- autko zarezerwowane przez chat na ich stronie www,ceny znośne, płatność kartą płatniczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Cze 2018 14:23 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 1
Witam, znalazł ktoś jakis sensowny i niedrogi transport? Musze dojechac do Penisicola.. wypozyczenie auta 250euro na tydzien :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Lip 2018 11:59 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 2
Cześć ludzie :-) mam pytanie do zorientowanych osób - jak odbywa się płatność za bilety autobusowe na https://www.mediterraneoholidays.com/ae ... n-valencia ? Chcą karty kredytowej, paypala czy jeszcze coś innego. Do Valencii wybieramy się 1 sierpnia więc najwyższy czas zająć się transportem z lotniska :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
A szybciej nie byłoby jakbyś sprawdził sam, niż stworzyć konto i napisać posta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:14 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 2
Myślałem że forum służy m.in. do dzielenia się wiedzą z innymi użytkownikami (jeśli np. nie znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytanie) ale widocznie się pomyliłem. Przepraszam, zaraz się zwijam i będę śledził wątek jako bierny obserwator. Pozdrawiam :-)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Lip 2018 12:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
jeśli np. nie znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytanie

Jeśli nie znajdą. Ale Ty nawet nie próbowałeś szukać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Lip 2018 12:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Zajęło mi 5 minut, sprawdzić jak płatność.
W tym samym czasie gadałem z klientem i naprawiałem mu problem.
Więc napiszę ci def. forum:
Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Twój post był bardzie: nie chce mi się sprawdzać, sprawdźcie i powiedzcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Wrz 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Ktoś wskazał Benlloch, jako alternatywę na przejazd z lotniska.

Wykaz godzin wyjazdów z Benlloch do Castellon, dla osób chcących zaoszczędzić. Wyjście z lotniska i 5 km do miejscowości Benlloch. Ceny 3-5 Euro

Odnośnie połączenia tego z Ryanairem. Według godzin, lądowanie w Castellon airport to 15:50, bez opóźnień. Ostatnie połączenie około 17:10, więc dla osób nei wprawionych w marszach nie do zrobienia. Autobus do Bennloch z Castellon nie kursuje w soboty, akurat gdy są wylot Ryainarem do Polski.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Wykaz godzin wyjazdów z Benlloch do Castellon
CASTELLON-MORELLA-2016.jpg
CASTELLON-MORELLA-2016.jpg [ 555.65 KiB | Obejrzany 13677 razy ]
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Paź 2018 22:59 

Rejestracja: 18 Paź 2018
Posty: 1
hicarian napisał(a):
Ktoś wskazał Benlloch, jako alternatywę na przejazd z lotniska.

Wykaz godzin wyjazdów z Benlloch do Castellon, dla osób chcących zaoszczędzić. Wyjście z lotniska i 5 km do miejscowości Benlloch. Ceny 3-5 Euro

Odnośnie połączenia tego z Ryanairem. Według godzin, lądowanie w Castellon airport to 15:50, bez opóźnień. Ostatnie połączenie około 17:10, więc dla osób nei wprawionych w marszach nie do zrobienia. Autobus do Bennloch z Castellon nie kursuje w soboty, akurat gdy są wylot Ryainarem do Polski.


Cześć, nie wiem czy czegoś nie rozumiem ale na załączonym zdjęciu i na stronie jest jedno połączenie sobotnie - chyba powrót można w ten sposób ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Lis 2018 16:05 

Rejestracja: 24 Paź 2017
Posty: 4
Czy ja coś źle robię, czy strona z zakupem biletów na transfer z lotniska po prostu nie działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Lis 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Polecam Bla Bla Car wersję hiszpańską. Za przejazd z lotniska do centrum Walencji płaciłem 8,5 euro. Może tak trafiłem, ale akurat chłopak odbierał dziewczynę z tego samego lotu. Warto parę dni przed przylotem śledzić B.B.C. Przy dwóch osobach oszczędność 23 euro ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group