Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Lip 2019 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
W Korei Południowej też nie wybijają.
Przy wyjeździe z Singapuru droga lądową też nie dostałem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 10 Lip 2019 09:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Pieczątki powoli odchodzą do lamusa, a poza tym jeszcze kilka, może kilkanaście lat i żadne papierowe czy plastikowe dokumenty nie będą potrzebne. Identyfikacja na granicy danej osoby będzie biometryczna, a wszystkie niezbędne informacje o wizach, datach przekraczania granicy i opuszczania danego kraju będą zapisane w systemach/chmurze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:06 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wystarczy, że system padnie i kaplica. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Albo, nie daj Boże, mordę solidnie obiją.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Przypominam, że piszę o tym, co będzie najwcześniej za kilka, a może nawet kilkanaście lat. Już obecnie jak system padnie to często jest zapasowa instancja, którą można uruchomić w kilka minut, a jestem pewien że za kilka lat ludzie na pewno wymyślą coś jeszcze bardziej niezawodnego. A jak obiją mordę, to zawsze można polegać na odcisku palca czy skanie siatkówki oka. ;)
Poza tym czym właściwie są teraz pieczątki? Kiedyś poświadczały datę wjazdu do danego kraju i prawo pobytu w nim przez określony czas, ale już teraz to wszystko jest w systemach komputerowych i w razie kontroli odpowiednie służby nie muszą sprawdzać daty na pieczątkach i na tym się opierać, czy ktoś w danym kraju jest legalnie, czy nie.
Obecnie to tylko niepotrzebny dodatek,który wydłuża o kilka sekund czas kontroli, a przy milionach sprawdzanych pasażerów robi się już z tego pewnie całkiem pokaźna oszczędność czasu. Pewnie nawet dałoby się to jakoś przeliczyć na wzrost globalnego PKB. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 10 Lip 2019 12:38 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Są najlepszą pamiątką z podróży;-)


littleboy1989 napisał(a):
W Korei Południowej też nie wybijają.
Przy wyjeździe z Singapuru droga lądową też nie dostałem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



W 2017 normalnie bez prośby wbita
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Lip 2019 12:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
W Korei wydają karteczki z potwierdzeniem wjazdu i okresu dopuszczalnego pobytu. Jak ktoś kolekcjonuje są jak znalazł. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lip 2019 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Karteczki wklejaja w Japonii plus pieczatki na wylocie, w Korei - pieczatki (lotnisko).

Ktos jeszcze podrozuje w czasie :?:
Załącznik:
20190710_122339.jpg
20190710_122339.jpg [ 185.39 KiB | Obejrzany 6468 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Lip 2019 13:54 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
moja prosba o pieczatke z czerwca tego roku z ICN spotkala sie z odmowa, gosc chyba nawet fizycznie nie mial pieczatki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lip 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
p.wl napisał(a):
[...] Ktos jeszcze podrozuje w czasie :?: [...]

Zdarza się ;) Cofnięto mnie w czasie o 17 dni i to bez przekraczania linii zmiany daty :mrgreen:

PS. Pewnie zaraz posypią się kolejne obrazki i powstanie nowy wątek :lol:

Załączniki:
17 dni extra.jpg
17 dni extra.jpg [ 87.22 KiB | Obejrzany 6422 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Lip 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Mnie cofnelo o 43 lata ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Lip 2019 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja nigdy nie cofnelam sie w czasie z paszportem. Sprawdzilam i nie mam pieczatki z Korei z 2018 (w 2016 wbili), ani Australii czy NZ. W NZ na pewno byly bramki, a w AUS nie pamietam. Dobrze, ze te bardziej egzotyczne kraje ciagle daja pieczatki :-) zawsze fajnie obejrzec sobie paszport. Jak czasami przekraczam granice UK samochodem i nudza sie, to ogladaja sobie moj paszport i komentuja, ze duzo podrozuje. Coz, widza tylko część podróży.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Sie 2019 01:14 

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 11
Loty: 23
Kilometry: 39 759
Nie wiem jak reszta, ale u mnie nie raz zdarzało się że "głupie pieczątki" były czasem zaczynkiem do dłuższych rozmów bądź nawet znajomości np. zakładam sobie konto w banku, jako że dowód osobisty mam nadłamany a nie chce mi się wymieniać, to biorę paszport. Pani zakłada konto i przy okazji sobie przejrzy pieczątki i zaraz tekst typu : "O, był pan w Jordanii, jak się podobało, może pan mi coś poradzić, bo chodzi o to że ..." :D


Ostatnio edytowany przez marcino123, 08 Sie 2019 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 19 Kwi 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Wróciłem pare dni temu z Albanii, przykro i wylot z lotniska TIA. Byłem z paszportem i nie dali mi stempla a jak poprosiłem to powiedział ze nie może... :(
Także:
1. Jak to jest ze stemplami z Albanii? Dają czy nie?
2. Niedługo mam loty do Czarnogóry a potem do Bośni i Hercegowiny. Jaka jest szansa ze dostanę w tych krajach pieczątki na lotniskach? (TGD i SJJ)
3. Turcja właśnie ogłosiła ze będzie można lecieć bez Paszportu do TR. Jaka jest szansa ze przestaną stemplować Paszporty Polskie?
Do Gruzji można lecieć z Dowodem jak i z Paszportem i normalnie dają bez proszenia się pieczątkę, to samo w Mołdawii na Lotnisku :D mimo ze można było na Dowodzie przekroczyć granicę (Tak było w Lutym 2020 o ile się nic nie zmieniło).
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Kwi 2022 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1. TIA nie dawało nawet w 18 roku, ale będę testować za miesiąc poprosić po albansku
2. W TGD jak poprosiłem w 19 dostałem
3. W TUR jak się leci dowodem, dostaje się kartkę przy przejściu gdzie dają stempel (taki sam jak do paszportu) więc jak podasz paszport będzie pieczątka.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:28 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
W SJJ pare dni temu dostalem pieczatke nawet bez proszenia.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Z Bałkanów stemplują też w Belgradzie bez specjalnych próśb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Kwi 2022 17:30 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Też bardzo lubie pieczątki i w latach 90-tych miałem ich mnóstwo w paszporcie - niestety ostatnimi czasy dostać pieczątke do paszportu to nie lada wyzwanie. Nawet w USA na wlocie facet mocno się zdziwił gdy poprosiłem o pieczątke spytał ale po co? Mówię, że na pamiątke OK - uśmiechnąl się i wbił. Na wyjeździe nie było szans babka stwierdziła, że nie ma i nie da. Szkoda. Pieczątki zawsze były dla mnie fajną pamiątką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Kwi 2022 00:53 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
od 25 kwietnia Argentyna rezygnuje z wbijania pieczatek do paszportow.
Strona rzadowa: http://www.argentina.gob.ar/noticias/migraciones-eliminara-los-sellos-en-los-pasaportes-en-los-tramites-de-ingreso-y-salida-al

Biorac pod uwage argentynska rzeczywistosc, troche mnie martwi calkowite przejscie na systemy/chmury 😅
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 24 Kwi 2022 05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 426
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Martinuss napisał(a):
Wróciłem pare dni temu z Albanii, przykro i wylot z lotniska TIA. Byłem z paszportem i nie dali mi stempla a jak poprosiłem to powiedział ze nie może... :(
Także:
1. Jak to jest ze stemplami z Albanii? Dają czy nie?


mnie w lipcu 2020 powiedzieli na przejsciu MK / AL (Blato) ze nie daja, bo fizycznie nie maja pieczatki :/ w 2017 tez nie wbijali... (ogolnie w niektorych panstwach dostac ich pieczatke to trud trudow - przykladem Albania, Rumunia czy Polska - w tych dwoch ostatnich udalo sie chyba za 10 razem :lol: )


a btw podepne sie pod temat - czy ktos sie moze orientuje czy daja (na prosbe) pieczatki na lotnisku w Zagrzebiu i kolejowym przejsciu (Savski Marof / Dobova) ze Slowenia? Zarowno po slowenskiej, jak i chorwackiej stronie? I czy jest tam w ogole mozliwosc poproszenia o pieczatke, czy zbieraja z calego wagonu i potem przynosza? :D
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group