Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Pieczątkami nikt sobie głowy w konsulacie(nie w ambasadzie) nie zawraca. Chodzi o to, by to co się mówi było zgodne z tym co się okazuje w papierach. Czyli nie należy kłamać. Mogą czasami zadawać głupie pytania żeby sprawdzić czy nie ściemniasz. Czyli żeby dostać wizę należy uprawdopodobnić związki z krajem, wskazujące, że chce się tu wrócić oraz mówić prawdę. Tak też zresztą wskazywał w rozmowie konsul generalny USA w Krakowie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo 05 Sie 2017 00:18, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 05 Sie 2017 01:24 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
-- 05 Sie 2017 01:22 --

Zeus napisał(a):
Jak blisko Kaliningradu jesteś zameldowany, to tam także.

zameldowanym blisko tego Kalinigradu moge byc w kazdej chwili, ale z tego co sie orientuje to
obecnie bezwizowe podrozowanie do Rosji jest zawieszone, niestety :(

-- 05 Sie 2017 01:24 --

lovenz napisał(a):

Więc wychodzę z założenia że kilka stempli posiadać warto! Ale to tylko moja opinia z którą nie musisz się zgadzać

to twoje widzimisie, a nie opinia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Sie 2017 01:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
cccc napisał(a):
Czy mozna zapytac, czemu te pieczatki sa potrzebne? ;)
Wlasnie sprawdzilem w moich paszportach, w Czarnogorze i Bosni mi nie wbili, ale mam z Albanii.
Pozdr.

a mi po przeplyniecie wodolotem z Corfu w Grecji do Saranda w Albanii nic nie wbili...
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Sie 2017 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja plynalem z Albanii na wyspe Corfu wodolotem i z powrotem, mam wbite 2 pieczatki z napisem Sarandë. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Sie 2017 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chcialbym tylko dodac, ze raczej nie ciesze sie z pieczatek granicznych w paszporcie, ktore zapychaja mi paszporty.
Kiedys w PL wbijano mi notorycznie pieczatki przy kazdym przekroczeniu granicy i cale szczescie, ze przestali.
Co innego pieczatki okolicznosciowe, ale teraz wiem ze nie wolno. ;)
Moj znajomy Polak, zamieszkaly w Anglii powbijal sobie przez pomylke pieczatki okolicznosciowe tam gdzie byly adnotacje urzedowe i lamal sobie glowe, ze bedzie musial wymienic paszport.
Powiedzialem mu zeby sie nie przejmowal, w razie czego moze powiedziec, ze byl tam urzedowo. :D :D :D
Taka ciekawostka, podczas mojej podrozy trasa transyberyjska z Chin do Moskwy przez Mongolie w maju 2015 zlapalem czas bezwizowy i nie moge znalezc zadnej pieczatki z Mongolii.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Sie 2017 15:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
qwesn napisał(a):

Dlatego też będę chciał się starannie przygotować do zdobycia tego wymarzonego cuda w postaci wizy. Jeśli pieczątki mogą w czymś pomóc, to czemu by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zrobić sobie jakichś weekendowych wyjazdów choćby na Ukrainę lub Bałkany jak radzicie. Co z tego, że mogłem zwiedzić pół Europy, skoro nie ma na to żadnego dowodu? Ot taka drobna "wada" Schengen. :lol:

pieczatki nic nie znacza, piszesz we wniosku w jakich krajach byles w ciagu ostatnich 10 lat i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Sie 2017 20:10 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Dokładnie. Uzależnienie otrzymania wizy od liczby pieczątek to jedna z lepszych "urban legends" jakie ostatnio słyszałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 04 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Nie chcąc tworzyć kolejnych wątków, zapytam tu:
jeśli polecę do UK, czyli poza schengen, z paszportem, nie z dowodem osobistym, to czy na 100% dostanę pieczątkę w paszport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Lip 2019 14:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W chwili obecnej na 100% nie dostaniesz.

Być może coś się zmieni po Brexicie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lip 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Miesiac temu w ATH zazyczylem sobie stempel do paszportu i bez problemu ani zdziwienia pieczatke dostalem. Przylot z NS.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
myślę, że jak ładnie poprosi to nie odmówią, mi się czasami zdarza prosić o stempel i nigdy mi nie odmówiono, inna sprawa że rok przed końcem ważności paszportu nie mam w nim już miejsca na wizy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
W ostatnim czasie na 3-4 lotniskach w Polsce mi odmówiono.
Wszędzie powiedzieli że trzeba napisać pismo i zapłacić opłatę skarbową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lip 2019 18:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Dlatego dobrze zachować jedną stronę na wizę i starać się już o nowy. Jeśli jest aktualna wiza w starym możesz posługiwać się oboma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lip 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z pieczatkami w paszporcie jest teraz ciezko. Nawet w HK, Aus czy NZ przestali stawiac, bo zrobili bramki elektroniczne. Jak poprosilam o pieczątkę w HK, to powiedzieli, ze nie maja i nie moga wbic.

Ostatnio pewien rekruter powiedzial: "rozumiem, ze pieczatki w paszporcie potwierdza Twoje podroze", na co ja stwierdzilam, ze teraz to ciezko i malo kto stawia. Ja nawet nie dostaje w USA, bo Global Entry.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 09 Lip 2019 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 09 Lip 2019 20:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
W USA często nawet przy "visa entry" już też nie dają pieczątek ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Lip 2019 20:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
e-prezes napisał(a):
Dlatego dobrze zachować jedną stronę na wizę i starać się już o nowy. Jeśli jest aktualna wiza w starym możesz posługiwać się oboma.

no z ta jedna strona to nie zawsze dziala, np. Rosja czy Chiny wymagaja 2 lub 3 stron czystych w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lip 2019 21:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
marek2011 napisał(a):
W USA często nawet przy "visa entry" już też nie dają pieczątek ;-)


W Kanadzie także bez.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Akurat przy częstym podróżowaniu brak pieczątek jest zbawienny bo wydłuża żywotność paszportu :)
Mój poprzedni przetrwał 4,5 roku i musiałem go wymienić na nowy z powodu braku miejsca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
No ale wcześniej wymieniony mniej kosztuje,
Ja ładnie poprosiłem i pieczątkę w Australii dostałem, w Kanadzie też będę próbował zapełnić ostatni wolny skrawek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Lip 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Dużo zależy od uprzejmości/chęci pomocy pracownika w porcie lotniczym. Służbista zasłoni się przepisami. Inni nie będą robić większych problemów, jak ładnie poprosimy i nie damy się spławić domyślnym „nie da się”. Przykład sprzed kilkunastu dni. Przylot na lotnisko w rumuńskiej Krajowej (CRA), lot z Izraela. Pytanie o pieczątkę – odmowa. Ponowienia pytania i prośba, aby jednak znalazł 3 sekundy wolnego czasu i kawałek miejsca w paszporcie, podparta uśmiechem - i pieczątka przybita.
Załącznik:
CRA.jpg
CRA.jpg [ 51.76 KiB | Obejrzany 6206 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group