Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:06 

Rejestracja: 13 Sty 2019
Posty: 3
Gdybyśmy ponad godzinę przez odprawę nie przechodzili byśmy zdążyli. Ale syf i burdel tam w tych kolejkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No cóż, przez "syf" i "burdel" z Belfasta nici.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Na karcie pokładowej jest taka informacja: "Pamiętaj, aby zjawić się na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:17 

Rejestracja: 13 Sty 2019
Posty: 3
I tyle byliśmy. Tylko się nie spodziewaliśmy że w kolejce do odprawy ponad godzinę będziemy stali ! Z czwórką dzieci, ściąganie kurtek butów itd. Ubieranie. Wózek zwinąć, rozłożyć itd. Meksyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No przepraszam, ale c'est la vie. To się wtedy idzie 2 lub 3 przed lotem.
Nic nie wygrasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
spójrz na to z drugiej strony
masz już doświadczenie, które wykorzystasz następnym razem , no i szkoła życia dla maluchów, tylko im wytłumacz co i jak :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Fajki na handel czy dla siebie?
Jak dla siebie to jest do dobry pretekst by rzucic :)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
prawdę piszą, palenie naprawdę szkodzi :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:33 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
becek napisał(a):
no i szkoła życia dla maluchów, tylko im wytłumacz co i jak :idea:

Tylko nie tłumacz na zasadzie, że to wina tej złej pani. Tylko bardziej na zasadzie po co są takie informacje na karcie pokładowej i jak z nich skorzystać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 14 Sty 2019 00:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przeciez to zwykly troll....
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 25 Gru 2019 10:56 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 96 807
Nie wpuszczono mnie na pokład na locie z Londynu do Petersburga. W moim nazwisku mam literę "ń". Wiza wypełniona poprawnie z literą "n". Ot cały powód...
Wizzair na moją reklamację odpisał
"Uprzejmie informuję, że decyzję o niewpuszczeniu Pasażera na pokład z powodu braku wymaganych dokumentów podejmuje straż graniczna nie zaś pracownicy linii lotniczej. Straż graniczna może odmówić wjazdu na terytorium danego kraju na podstawie informacji, które są dla nas niedostępne."
To prawda, że podczas boardingu na pokład wpuszcza straż graniczna? Myślałem, że to pracownicy linii... Co zrobić z tym fantem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Gru 2019 13:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Gru 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@Matys500 W którym momencie Ci odmówili wejścia na pokład? Przy samej bramce ?
Dostałeś jakiś papier na to ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Gru 2019 11:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
W zasadach wypełnienia wniosku o e-wizę jest napisane, że ma się używać alfabetu łacińskiego oraz
Cytuj:
Please be very careful! Even one incorrect letter or digit in your passport details is a reason for denying entry into the Russian Federation and cancelling your visa at a checkpoint.

Jeśli formularz przyjmuje litery polskiego alfabetu to mogli mieć rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Gru 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
matys500 napisał(a):
W moim nazwisku mam literę "ń". Wiza wypełniona poprawnie z literą "n".

Ja mam w nazwisku "ó", w paszporcie "klasyczną " rosyjską wizę mam wklejoną bez polskich znaków i w aplikacji wizowej też wszystko podawałem bez polskich znaków.
Korzystałem również z darmowej elektronicznej wizy do obwodu kaliningradzkiego i aplikację wypełniałem bez polskich znaków.

Zapewne korzystałeś z darmowej elektronicznej wizy do Petersburga i tam też dozwolone są tylko litery alfabetu łacińskiego (Enter ALL name(s) as they appear on in the first machine-readable line of your passport.).

Pytanie kto konkretnie Ci odmówił wejścia na pokład, straż graniczna podczas kontroli dokumentów czy pracownik lotniska przy check-in lub gate ?
I czy masz dokument to potwierdzający ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Gru 2019 12:14 

matys500 napisał(a):
Nie wpuszczono mnie na pokład na locie z Londynu do Petersburga. W moim nazwisku mam literę "ń". Wiza wypełniona poprawnie z literą "n". Ot cały powód...
Wizzair na moją reklamację odpisał" "Uprzejmie informuję, że decyzję o niewpuszczeniu Pasażera na pokład z powodu braku wymaganych dokumentów podejmuje straż graniczna nie zaś pracownicy linii lotniczej. Straż graniczna może odmówić wjazdu na terytorium danego kraju na podstawie informacji, które są dla nas niedostępne."
To prawda, że podczas boardingu na pokład wpuszcza straż graniczna? Myślałem, że to pracownicy linii... Co zrobić z tym fantem?


e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408&p=1278458&hilit=petersburg#p1278458

Nie trzeba zakładać 1000 tematów.....

Wizzair musi/ał zajmować się pasażerami (a jest ich SPORO) cofanymi na lotnisku w Petersburgu z powodu braku w e-wizie głównie drugiego imienia czy nazwiska, które to figurują w paszporcie
Dlatego na bramce przed lotem do Rosji z e-wizą SKRUPULATNIE wyłapują wszelkie niezgodności :!: :!: :!:

Jak Ci w cytowanym temacie @piatek obiecał odszkodowanie to do niego uderzaj na pw, zapewne pomoże w jego uzyskaniu ;)

Aż sprawdziłem swoje FAN ID, imię i nazwisko bez polskich znaków zgodnie z danymi w paszporcie :!:

Według mnie nie podajesz prawdziwej przyczyny niewpuszczenia na pokład samolotu w locie do Rosji z e-wizą do Petersburga

A! i zasadnicze pytanie: skąd w Anglii czy Rosji by wiedzieli, że w twoim nazwisku masz literę ń ;) :roll:


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Gru 2019 12:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
savoj lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 25 Gru 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Aż sprawdziłem bo chcę się tam wybrać i mam "felerne" nazwisko - strona nie przyjmuje polskich znaków i dodatkowo w instrukcji obsługi jest wyjaśnione skąd przepisać imię i nazwisko.
Pewnie pracownik ma powiedziane, że każda literka z paszportu ma się zgadzać i tyle. Tylko nie wie co z czym porównać.

Załączniki:
IMG_7552 (1).jpg
IMG_7552 (1).jpg [ 323.31 KiB | Obejrzany 5924 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 25 Gru 2019 15:50 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 96 807
littleboy1989 napisał(a):
@Matys500 W którym momencie Ci odmówili wejścia na pokład? Przy samej bramce ?
Dostałeś jakiś papier na to ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Przy bramce- przed samym wejściem do samolotu. Nie mam na to papieru.
Początkowo myślałem, że to ja dałem ciała i zrobiłem tą literówkę, ale sprawdziłem, że nawet się nie da wpisać "Ń". Zresztą tego dnia 4 osobom odmówiono wejścia na pokład.

Hose napisał(a):
Według mnie nie podajesz prawdziwej przyczyny niewpuszczenia na pokład samolotu w locie do Rosji z e-wizą do Petersburga

A! i zasadnicze pytanie: skąd w Anglii czy Rosji by wiedzieli, że w twoim nazwisku masz literę ń


A Paszporcie na pierwszej stronie pod 1. Nazwisko jest zapisana z polskimi znakami. Dopiero na dole zapisane maszynowo w łacinie... Tak miała być wypełniona e-visa zgodnie z tym co załączył @paweł p.

Hose napisał(a):
Pytanie kto konkretnie Ci odmówił wejścia na pokład, straż graniczna podczas kontroli dokumentów czy pracownik lotniska przy check-in lub gate ?
I czy masz dokument to potwierdzający ?


Nie mam pojęcia kto to był. Myślałem, że to pracownicy wizz wpuszczają do samolotu przy gate. Oni odmówili i zaprowadzili do centrum obsługi klienta wizzair. Wyjaśniono nam, że Rosjanie z byle powodów zawracają podróżnych i linia lotnicza ma obowiązek zabrać pasażera rejsem powrotnym co generuje problemy...

Cała sprawa polega na tym, że niesłusznie zostałem niepuszczony na pokład. Wizz umywa ręce. Sprawę trzeba zgłosić do brytyjskiego odpowiednika polskiego ULC. Uważam, że m.in po to jest to forum, aby zrzeszać ludzi, którzy byli w podobnej sytuacji lub wiedzą jak załatwić odszkodowanie za pogwałcenie praw pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 26 Gru 2019 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Jasna rzecz że trzeba coś zostawić dla potomnych.

Ja też mam "ń" w nazwisku. E-visa wypełniona bez polskich znaków. Na LTN żeby dostać kartę pokładowa musiałem iść do check-in (chociaż lecialem z podręcznym) tam sprawdzili e-vise i na pisali na karcie coś w stylu "ok" czy "checked". Przy wejściu do samolotu to tylko rzucili okiem na kartę, wizę i paszport i Elo. Dlatego dziwne dla mnie jest to że ta sprawa dopiero wyszła przy bramce, bo w moim przypadku dokumenty weryfikowali wcześniej.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 26 Gru 2019 01:39 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 96 807
@littleboy1989

Kiedy leciałeś?
Mi też przy check-in sprawdzili wizę, paszport i wydrukowali kartę pokładową
Przeglądając neta można znaleźć osoby, które zostały cofnięte, ale w Rosji
-z powodu literówki czy braku drugiego imienia. Wtedy wizzair musiał ich zabrać rejsem powrotnym. Sytuacji może było na tyle dużo, że zaczęli aż nadto zwracać uwagę na litery...

Jasnym jest, że było coś nie halo i niesłusznie odmówiono mi wejścia na pokład.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Gru 2019 01:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 26 Gru 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Miesiąc temu lecialem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: gruda oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group