Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
Dzięki @smieci

Ponieważ podróżujemy z dziećmi w wielu miejscach wypożyczam samochód i zawsze przed wyjazdem czytam wiele komentarzy, że w tym miejscu to lepiej samochodu nie wypożyczać. A to że w Armenii drogi fatalne, że w Gruzji jeżdżą jak wariaci, że w ZEA 1000 zjazdów na km drogi i ciężko się połapać itd, mimo wszystko jakoś zawsze sobie radzimy...

Czytałem kilka blogów gdzie ludzie wypożyczali samochody na Palawanie i sobie to chwalili. Sprawdziłem na google maps, że w każdym miejscu, do którego będę chciał dojechać stoją jakieś samochody więc skoro miejscowi dojeżdżają to dlaczego ja mam nie dojechać? Zdaję sobię jednak sprawę, że to inna kultura jeżdżenia i podchodzę do tego z pokorą...

Tak jak napisałem poprzednio nadal zastanawiam się nad samochodem, ale nie z powodu, że się boję jeżdżenia samochodem tylko szkoda mi tej przygody jakim jest podróż lokalnym transportem. Podróżując z miejscowymi masz szansę ich obserwować, bardziej wczuć się w lokalne klimaty....

A gdybym zrezygnował z samochodu to macie pomysł jak w miarę tanio dostać się wieczorem (po 19) z lotniska PPS do Sabang?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie chodziło mi o to czy sobie poradzicie bo myślę że spokojnie tylko o to czy będzie wam lepiej/wygodniej.

Pisałem to z perspektywy osoby która była na Palawanie dwa razy w tym raz z dwójką młodszych dzieci i która też docenia zalety samochodu. Transport lokalny na pewno jest wolniejszy z tym nie ma co polemizować. Natomiast jest w miarę wygodny. Tam gdzie kończy się transport miedzy miasteczkowy (tu można mówić o przewadze samochodu) zaczyna sie transport lokalny i właściwie nie ma problemu żeby się gdzieś dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:48 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
Michal Szyszka napisał(a):
Dzięki @smieci
A gdybym zrezygnował z samochodu to macie pomysł jak w miarę tanio dostać się wieczorem (po 19) z lotniska PPS do Sabang?

Chyba lepiej zostać na noc w PPS, a rano ruszyć do Sabang.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
Nocowanie w Puerto Princesa odpada. Czytałem żeby zwiedzić podziemną rzekę na własną rękę bez wcześniejszego starania się o pozwolenie w biurze w Puerto Princesa muszę być w porcie w Sabang o 8 rano więc żeby to zrobić muszę nocować w Sabang.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 28 Lip 2019 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
My zdecydowalismy sie na taki plan

Lot do Manila przez HKG
nocleg Manila
Lot na Bohol
Bohol 7 noclegow (wyspa + island hopping)
Lot na El Nido
El Nido 3 noclegi (a&b + c&d)
Lot do HKG przez Manila
Hong Kong 3 noclegi
Powrot

Hotele dopiero bede ogarnial

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 28 Lip 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Zamieniłbym 7 dni na boholu, na 7 na palawanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 30 Lip 2019 18:53 

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 7
Loty: 2
Kilometry: 17 970
Hej,
co sądzicie o moim planie na Filipiny?

Cel: zwiedzanie plus wypoczynek.

1. Przylot od Manili 29.11 ok 16. - nocleg blisko lotniska
2. 30.11 rano wylot do Coron i zakwaterowanie, odpoczynek po locie i odkrywanie miasteczka
3. 01.12 - Island hopping - tour A
4. 02.12 - Island hopping - prywatna wycieczka na pobliskie wysepki w celu plażowania
5. 03.12 - Island hopping - tour c
6. 04.12 - poranny przelot do Cebu i transfer na wyspę Bantayan
7. 05.12 - odpoczynek na wyspie
8. 06.12 - Island hopping na pobliskie wysepki
9. 07.12- plażowanie i odpoczynek
10. 08.12 - poranny transfer z wyspy na lotnisko w Cebu i powrót o Manili - 22:00 wylot do domu.

Czy coś byście zmienili?, Czy nie przesadzam z ilością dni w Coron?
Czy Bantayan na odpoczynek to dobry wybór czy polecanie coś innego w okolicach Cebu?
Ewentualnie po Coron zamiast lecieć do Cebu mogę popłynąć promem na Palawan.

Pozdr,
D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 29 Gru 2019 00:00 

Rejestracja: 28 Gru 2019
Posty: 1
krapio napisał(a):
Michal Szyszka napisał(a):
Dzięki @smieci
A gdybym zrezygnował z samochodu to macie pomysł jak w miarę tanio dostać się wieczorem (po 19) z lotniska PPS do Sabang?

Chyba lepiej zostać na noc w PPS, a rano ruszyć do Sabang.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 06 Sty 2020 21:22 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 42
Hej, w marcu wybieram się z narzeczoną na Filipiny. Przeglądamy wszystkie fora, blogi, informatory podróżnicze aby dobrze zaplanować naszą podróż. Jest kilka rzeczy, które jednak nas zastanawiają i chętnie usłyszymy co na ten temat mają do powiedzenia osoby, które mają już jakiś bagaż doświadczeń :) Żeby łatwiej się czytało, wypunktuje wszystkie zagadnienia:

1. Bilety kupiliśmy przez pośrednika Gotogate - wylot 4 marca z Berlina do Cebu. Zastanawia nas kwestia biletów i odprawy. Wcześniej lataliśmy tylko z Ryanair i Wizzair, więc logowaliśmy się na stronie i drukowaliśmy bilet, a jak wygląda sprawa z pośrednikiem i lotem z dwoma przesiadkami? Skąd wziąć bilety i kiedy będą one dostępne?

2. Jak kupowałem, widniała informacja, że wszystkie loty są na jednym bilecie, teraz jednak nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji. W amsterdamie mamy 1h na przesiadkę i obawiam się konsekwencji jeśli okaże się, że nie jest to na jednym bilecie. Loty wszystkie obsługiwane przez jednego przewoźnika. Jak to mogę zweryfikować?

3. Rezerwacje noclegu. Lepiej zaplanować sobie cały wyjazd na tip top i 3 tygodnie mieć porezerwowane np przez booking, czy lepiej zaklepać sobie na przykład pierwszy nocleg na cebu, a potem iść na żywioł i kupować na miejscu?

4. Bagaże. Jak się odbywa taka podróż w kontekście bagażu podręcznego i rejestrowanego? Nie są one jak kula u nogi? Nie zawsze będzie gdzie zostawić bagaż i co wtedy?

5. Czy karta revolut będzie przydatna?

6. Plan podróży mniej więcej mamy, ale może ktoś by chciał się jeszcze podzielić co warto zobaczyć począwszy od Cebu?

7. Loty wewnętrzne warto kupić w domu, czy na miejscu? Jedziemy na 3 tygodnie, ile wysp odwiedzić, żeby wypocząć, zwiedzić ale nie zajeździć się na śmierć?

8. Gdzie najlepiej kupić kartę z internetem?

9. Czy bez problemu wwiozę drona DJI Spark na teren filipin? Jakieś rady/sugestie odnośnie tego tematu?

To na razie tyle, bardzo proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 06 Sty 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
1. Bilety mają swoje 13-cyfrowe numery. Dobrze jest wydrukować potwierdzenie rezerwacji z takim numerem, ale same paszporty też wystarczą. Nic się nie martwcie. Podejdziecie to stanowiska odprawy, podacie paszporty, wydrukują Wam karty pokładowe na poszczególne odcinki. Ewentualnie będziecie musieli skorzystać z automatów do odprawy, zeskanują one paszport i wydrukują karty pokładowe.

2. Są na jednym bilecie, powinniście mieć kod rezerwacji, zwykle 6 znakowy i możliwość wyszukania rezerwacji w jednym z kilku systemów GDS (Amadeus, Sabre, Galileo). Tu brak trochę szczegółów, by pomóc, ale nie ma powodu do obaw.

3. Rezerwacje noclegu.
Ja uwielbiam planować podróżę, wyszukiwać ile się da online a potem realizować plan punkt po punkcie. Mało w tym przygody i fantazji, ale sporo komfortu i niewiele stresu. Musicie sami wiedzieć, czy lubicie spontaniczne zwroty akcji, czy też wolicie trzymać się planu.
Noclegi są, ale docierając na miejsca, będziecie zmęczeni, Jeśli będzie Wam się chciało targować, oglądać pokoje, przemieszczać między miejscówkami, to czemu nie.

4. Bagaże.
Bagaż rejestrowy opóźnia nieco podróż a czasami trzeba za niego dodatkwo zapłacić np. przy podróży vanem, bo zajmuje sporo miejsca.
Bagaze podręczne w azjatyckich liniach lotniczych mają limit 7kg (w Europie 10kg) - jak macie dwa, to polecam jeden plecak, któy można przeładować i jeden wyzywający bagaż na kółkach, który będzie ważyć te 7-8kg.
Bagaz jest zawsze kulą u nogi, ale niektórzy potrafią podróżować z jednym plecakiem i nie muszą go zrzucać najpierw w hotelu, żeby coś zobaczyć w okolicy.

5. Czy karta revolut będzie przydatna?

Revolut działa jak marzenie i jest przydatny - można nim robić zakupy w cywilizowanych sklepach (7eleven, SM Supermarket itd.) i wybrać gotówkę z bankomatu (tylko bankomaty HSBC są bez prowizji, praktycznie tylko w Manili i Cebu, całą reszta pobiera 250PHP i wydaje jednorazowo do 10000PHP)

6. Plan podróży mniej więcej mamy, ale może ktoś by chciał się jeszcze podzielić co warto zobaczyć począwszy od Cebu?

Nie pomogę

7. Loty wewnętrzne warto kupić w domu, czy na miejscu? Jedziemy na 3 tygodnie, ile wysp odwiedzić, żeby wypocząć, zwiedzić ale nie zajeździć się na śmierć?

Loty zdecydowanie w domu, najlepiej w często powtarzających sie promocjach. Na miejscu loty od 3000PHP, zwykle dwa-trzy razy tyle.
Ile wysp? Macie Cebu, dodajcie Palawan i będzie rewelacyjnie.

8. Gdzie najlepiej kupić kartę z internetem?

Można od razu na lotnisku, są specjalne kioski. Ja polecam kupić później np. w 7eleven (SMART), kosztuje to coś 50PHP, od razu ma się 3 dni internetu a za 100PHP jest 2GB na 7 dni plus 1GB na Youtube, Netflix...

9. Czy bez problemu wwiozę drona DJI Spark na teren filipin? Jakieś rady/sugestie odnośnie tego tematu?

Bez problemu, nie wolno używac na Boracay bez uzyskania pozwolenia, poza tym raczej spoko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#191 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:23 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 42
Super, naprawde wielkie dzięki, bardzo ale to bardzo mi pomogłeś :) Do tej pory podróżowałem po europie i wyjazdy nie trwały dłużej niż 7 dni - wtedy miałem wszystko zaklepane na tip top i wszystko realizowałem zgodnie z planem, więc chyba przy takiej wyprawie na 3 tyg na drugi koniec świata, nie będę zmieniał moich przyzwyczajeń i załatwię wszystko z domu :) Jakby coś mi przyszło jeszcze na myśl, to pozwolę sobie jeszcze zapytać:D Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 10 Sty 2020 12:41 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 9
Zaczynam wstępnie przymierzać się do planu na 10 dni/ 9 noclegów (21-31 marca)? na Palawanie. Na razie mam kilka pomysłów i pytań:
- przylot o 23 do PPS - chyba nie będzie wyjścia, trzeba będzie tam zostać na noc, i rano ucieczka na północ
- el nido - 4 dni (dwa na island hopping a i c, jeden/dwa na zwiedzanie pobliskich plaż)
- i tu pytanie- warto zrobić jeden nocleg na nacpan beach, czy lepiej wycieczka jednodniowa z powrotem wieczorem do EN?
- potem powrót na południe - 3-4 noce w Port Barton
- z Port Barton w kierunku PPS z przerwą na rzekę - wykonalne pod kątem transportowym?
- ostatni dzień to wylot z PPS ok. 15
- czy może poświęcić jakiś czas na Coron? Widziałam, że transport trwa pół dnia, więc nie wiem, czy warto tracić w sumie dzień urlopu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 10 Sty 2020 13:27 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak masz EL I Port B to nie wciskaj Coron

na Nacpan masz super namioty-jak upolujesz dobra cene to warto zostac noc
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 10 Sty 2020 16:12 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 9
Kian napisał(a):
Jak masz EL I Port B to nie wciskaj Coron


też mi się tak wydawało, wolałam się upewnić, czy nie jest to miejsce z gatunku must-see i np. zrezygnować z czegoś innego na powyższy cel

Kian napisał(a):
na Nacpan masz super namioty-jak upolujesz dobra cene to warto zostac noc

własnie jest tam sporo ofert na domki, namioty itd., wydaje mi się, że jedna noc mogłaby tam być przyjemną ucieczką od zgiełku El Nido i pozwolić nacieszyć się plażą, ale może nie ma to sensu (od strony logistycznej wiadomo każda zmiana hotelu, przeprowadzka, przepakowanie - będziemy mieć bagaż - jest jakimś wyzwaniem) skoro chcę też nocować w spokojniejszym Port Barton?
A może warto zatrzymać się gdzieś jeszcze?

I ponawiam pytanie o możliwość zorganizowania wycieczki tak, żeby to Port Barton był miejscem startowym do Sabang - czyli wyjazd z PB do Sabang, tam UGR, a potem stamtąd transfer do PPS (bez powrotu do Port Barton)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:40 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
po co Ci bagaz? tylko klopot i koszty. jedziesz ttylko na 10 dni. zamiast doplaty do bagazu kupisz to co zabraknie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 10 Sty 2020 23:01 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 9
Kian napisał(a):
po co Ci bagaz? tylko klopot i koszty. jedziesz ttylko na 10 dni. zamiast doplaty do bagazu kupisz to co zabraknie


Popieram. Po tym jak w zeszłym roku, na miesięczną podróż po Tajlandii i Kambodzy córka spakowala się w nie całe 8kg ( a my nie wiele więcej)!
Nadawaliśmy bagaż bo mieliśmy w cenie a mąż miał plecak ze stelażem przekraczającymi wymiary ale żałowaliśmy srogo przy wewnętrznych lotach (1,5 godz. czekania po przylocie z Surat Thani). W tym roku Hkg + Palawan na 3 tyg. z podręcznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:43 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 9
luage30 napisał(a):
Kian napisał(a):
po co Ci bagaz? tylko klopot i koszty. jedziesz ttylko na 10 dni. zamiast doplaty do bagazu kupisz to co zabraknie


Popieram. Po tym jak w zeszłym roku, na miesięczną podróż po Tajlandii i Kambodzy córka spakowala się w nie całe 8kg ( a my nie wiele więcej)!
Nadawaliśmy bagaż bo mieliśmy w cenie a mąż miał plecak ze stelażem przekraczającymi wymiary ale żałowaliśmy srogo przy wewnętrznych lotach (1,5 godz. czekania po przylocie z Surat Thani). W tym roku Hkg + Palawan na 3 tyg. z podręcznym :)


Mamy tylko dwa loty wewnętrzne (HGK-PPS-HGK), oba o takich porach, że nie ma różnicy, czy bagaż odbierzemy za godzinę czy za piętnaście minut, i tak już będzie środek nocy, więc to akurat dla nas nie jest argument.

Jeszcze nie wykupiłam bagażu, ale to chyba zależy od tego, kto jak lubi podróżować. Są przedmioty, które muszę wziąć (np. laptop, ładowarki, płyn do soczewek), a są takie, którymi chce po prostu urozmaicić sobie wyjazd - dron, kamerka, ale tez np. ulubiona gra karciana do zagrania wieczorem na plaży, głośnik bluetooth, książka do samolotu itd. itd... Jak bliżej wyjazdu okaże się, że że zbyt wielu rzeczy musiałabym zrezygnować żeby spakować się w 8kg, to dokupie jeden bagaż na naszą dwójkę.

Zresztą mam wrażenie, że nasze bagaże to mało ciekawy temat w tym wątku;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 11 Sty 2020 19:00 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Agata Paplińska napisał(a):
luage30 napisał(a):
Kian napisał(a):
po co Ci bagaz? tylko klopot i koszty. jedziesz ttylko na 10 dni. zamiast doplaty do bagazu kupisz to co zabraknie


Popieram. Po tym jak w zeszłym roku, na miesięczną podróż po Tajlandii i Kambodzy córka spakowala się w nie całe 8kg ( a my nie wiele więcej)!
Nadawaliśmy bagaż bo mieliśmy w cenie a mąż miał plecak ze stelażem przekraczającymi wymiary ale żałowaliśmy srogo przy wewnętrznych lotach (1,5 godz. czekania po przylocie z Surat Thani). W tym roku Hkg + Palawan na 3 tyg. z podręcznym :)


Mamy tylko dwa loty wewnętrzne (HGK-PPS-HGK), oba o takich porach, że nie ma różnicy, czy bagaż odbierzemy za godzinę czy za piętnaście minut, i tak już będzie środek nocy, więc to akurat dla nas nie jest argument.

Jeszcze nie wykupiłam bagażu, ale to chyba zależy od tego, kto jak lubi podróżować. Są przedmioty, które muszę wziąć (np. laptop, ładowarki, płyn do soczewek), a są takie, którymi chce po prostu urozmaicić sobie wyjazd - dron, kamerka, ale tez np. ulubiona gra karciana do zagrania wieczorem na plaży, głośnik bluetooth, książka do samolotu itd. itd... Jak bliżej wyjazdu okaże się, że że zbyt wielu rzeczy musiałabym zrezygnować żeby spakować się w 8kg, to dokupie jeden bagaż na naszą dwójkę.

Zresztą mam wrażenie, że nasze bagaże to mało ciekawy temat w tym wątku;)
Leżak na plażęz lodówkę podręczną, zastawę z porcelany - w samolocie zawsze możecie przełożyć sobie jedzenie z plastiku na swoje talerze. Polecam spakować whiskeyz gdyby ta na miejscu jednak okazała się mniej smaczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:10 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 9
Kothson napisał(a):
Agata Paplińska napisał(a):
luage30 napisał(a):
Kian napisał(a):
po co Ci bagaz? tylko klopot i koszty. jedziesz ttylko na 10 dni. zamiast doplaty do bagazu kupisz to co zabraknie


Popieram. Po tym jak w zeszłym roku, na miesięczną podróż po Tajlandii i Kambodzy córka spakowala się w nie całe 8kg ( a my nie wiele więcej)!
Nadawaliśmy bagaż bo mieliśmy w cenie a mąż miał plecak ze stelażem przekraczającymi wymiary ale żałowaliśmy srogo przy wewnętrznych lotach (1,5 godz. czekania po przylocie z Surat Thani). W tym roku Hkg + Palawan na 3 tyg. z podręcznym :)


Mamy tylko dwa loty wewnętrzne (HGK-PPS-HGK), oba o takich porach, że nie ma różnicy, czy bagaż odbierzemy za godzinę czy za piętnaście minut, i tak już będzie środek nocy, więc to akurat dla nas nie jest argument.

Jeszcze nie wykupiłam bagażu, ale to chyba zależy od tego, kto jak lubi podróżować. Są przedmioty, które muszę wziąć (np. laptop, ładowarki, płyn do soczewek), a są takie, którymi chce po prostu urozmaicić sobie wyjazd - dron, kamerka, ale tez np. ulubiona gra karciana do zagrania wieczorem na plaży, głośnik bluetooth, książka do samolotu itd. itd... Jak bliżej wyjazdu okaże się, że że zbyt wielu rzeczy musiałabym zrezygnować żeby spakować się w 8kg, to dokupie jeden bagaż na naszą dwójkę.

Zresztą mam wrażenie, że nasze bagaże to mało ciekawy temat w tym wątku;)
Leżak na plażęz lodówkę podręczną, zastawę z porcelany - w samolocie zawsze możecie przełożyć sobie jedzenie z plastiku na swoje talerze. Polecam spakować whiskeyz gdyby ta na miejscu jednak okazała się mniej smaczna.



Your point?
Wybacz, ale to, co zabieram na urlop, to chyba nie jest przedmiot tego wątku, ani Twoja sprawa. Pytałam o wskazówki co do podróży z uwzględnieniem bagażu, a nie o zdanie innych forumowiczów na temat tego, co zabieram na wakacje.
Odbieram ten komentarz z pewnym niesmakiem. Po co ta złośliwość? Jeśli nie ma więcej merytorycznych uwag, skończmy temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Wrzucę też w tym wątku: Na Filipinach obudził się wulkan Taal.
Wszelkie loty z MNL aktualnie wstrzymane przez chmurę pyłu wulkanicznego.

Sporo informacji i zdjęć na necie, np tutaj:
https://twitter.com/phivolcs_dost/statu ... 7718665217
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group