Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:23 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Hej!
Za 5 tyg bede w Chile :)
Zdecydowanie bardziej jestem zainteresowana naturą aniżeli wielkimi miastami. Na liście mam na pewno elqui valley, san pedro de atacama, lake district, torres del paine.
Czy ktos może jeszcze cos polecic lub podzielić sie swoim planem?
Myślicie, ze warto połaczyc to z Argentyną (El Calafate, Perito Moreno, Elm Chalten, Fitz Roy itp) czy raczej poswiecic cale 3 tyg na Chile?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Osobiscie uważam, że będąc w Torres, zdecydowanie warto odwiedzić miejsca w Argentynie, które wymieniłaś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:48 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Jak juz jestes w Patagonii (Torres del Paine to koniecznosc!) to grzechem bylo by nie zahaczyc o Fitz Roya - alez tam pieknie! i Perito Moreno. Troche czasu zajmuje przejscie przez granice bo sprawdzaja bagaz czy nie wwozisz zywnosci zakazanej do Chile ale zdecydowanie warto odwiedzic Argentyne. Wiekszosc czasu bym poswiecila na Patagonie, na San Pedro 2-3 dni. W Lake District nie bylam ale ponoc tez pieknie, Bariloche bardzo turystyczne.
Udanego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lis 2017 00:46 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Bardzo dziekuje za rady!
Myslicie, ze taki plan jest do zrobienia w 3 tygodnie? Co ew. zmienic?
Chile
Przylot do Santiago de Chile, Elqui valley, San Pedro de Atacama, Lake district, Torres del Paine
Argentyna
El Calafate, Perito Moreno, El Chalten, Fitz Roy, Ushuaia, Canal Beagle, (Buenos Aires?)
Powrot do Santiago de Chile i lot powrotny do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lis 2017 10:41 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
kowalskichal napisał(a):
- będąc w Patagonii chilijskiej nie zwali Cię już z nóg Patagonia argentyńska (widok lodowca (Perito) z tak bliska może być główną atrakcją)

Czyli uważasz,że Patagonia chilijska jest lepsza, skoro po jej zobaczeniu częśc argentyńska nie zrobiłaby już na mnie wrażenia?

Eh, to jest wlasnie ten problem. Nie wiem czy skupić się na jednym kraju (tylko Chile) czy tylko na jednej części kontynentu (Patagonia)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lis 2017 10:57 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
Cytuj:
Czyli uważasz,że Patagonia chilijska jest lepsza, skoro po jej zobaczeniu częśc argentyńska nie zrobiłaby już na mnie wrażenia?


Może nie lepsza, ale dość podobna. W obu częściach masz lodowce (Perito, Grey), imponujące szczyty (Fitz, Torres), jeziora i parki narodowe. Biorąc to pod uwagę i wyraźnie wyższe koszty po stronie argentyńskiej, wybrałbym Chile:) Proponuję sprawdzić ceny autobusów/przelotów z części argentyńskiej do Buenos, Mendozy, Bariloche itp. i zastanowić się czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lis 2017 15:05 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
kowalskichal napisał(a):
Cytuj:
Czyli uważasz,że Patagonia chilijska jest lepsza, skoro po jej zobaczeniu częśc argentyńska nie zrobiłaby już na mnie wrażenia?


Może nie lepsza, ale dość podobna. W obu częściach masz lodowce (Perito, Grey), imponujące szczyty (Fitz, Torres), jeziora i parki narodowe. Biorąc to pod uwagę i wyraźnie wyższe koszty po stronie argentyńskiej, wybrałbym Chile:) Proponuję sprawdzić ceny autobusów/przelotów z części argentyńskiej do Buenos, Mendozy, Bariloche itp. i zastanowić się czy warto.


No to pomogłeś mi podjąć decyzję :) Serce podpowiadało mi żeby podskoczyć do Argentyny ale rozum podpowiadał mi, że oba te kraje zasługują na osobną wyprawę więc postawiłam na samo Chile :)

Na razie plan mam taki:
• Santiago de Chile (Cajón del maipo, jakiś trekking np Aguas de ramón, La campana national park)
• Elqui valley
• San Pedro de atacama
• może wspinaczka na wulkan Villarica
• Lake district
• Torres del Paine (może tydzień poświęcic na Circuit)
• Puerto natales + Glacier Gray

Wydaje sie OK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lis 2017 15:58 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 15
Moim zdaniem słuszny wybór. 3 tygodnie to jednak nie aż tak dużo na rozległą mapę atrakcji, ale Twój plan wydaje się całkiem realny i sensowny.

A lodowiec Grey zaliczysz przy robieniu pętli w Torres del Paine :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group