Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2017 13:05 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie znalazłem, że było - a jeśli tak, to proszę o dołączenie do właściwego wątku.
Lecę w grudniu Wizzem do Dubaju z Katowic. Planuję wziąć bagaż dokładnie taki sam, jak "po staremu" w Wizzarze, czyli mały plecak - do tego chcę wrzucić laptop 15,4" i tablet 10". Nie wykupuję rejestrowanego - natomiast mam problem, bo nie wiem co zrobić:
Jeśli "uda się" przenieść to do samolotu - problemu nie ma, ale jeśli zechcą mi "wziąść" do luku na nowych zasadach "bezpłatnie", to wszak podobno w luku nie wolno wozić baterii?
Już nie mówiąc o tym, że jeśli taki plecaczek z mało zabezpieczonym laptopem czy tabletem wezmą i walną nim przy rozładunku, to laptop będzie do śmieci :(
Co radzicie - oprócz ponoszenia dodatkowych kosztów do biletu?
...a może za kilka/kilkanaście dni ktoś napisałby uprzejmie, że na przykład "małych plecaków nie biorą do luku" i przechodzą?
Czy może po prostu przyjechać na lotnisko 3-4 godziny przed wylotem i liczyć na bycie w puli tych pierwszych "90 pasażerów", dla których Wizz niby mówi, że bagaże podręczne "mogą wnieść" na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 29 Paź 2017 13:22 

@sanchopan - nie masz obowiązku oddawać do luku bagażowego sprzętu elektronicznego i innych cennych rzeczy (np. biżuterii). Za wartościowe przedmioty nikt nie ponosi odpowiedzialności (tak z reguły mówią regulaminy przewoźników itd.).

Jeśli będziesz musiał oddać bagaż podręczny do luku bagażowego, odpowiednio wcześniej zostaniesz o tym poinformowany. Zanim oddasz plecak/torbę, po prostu wyciągnij cenne przedmioty i wejdź z nimi na pokład. Resztę zostaw w plecaku/torbie, która trafi do luku bagażowego.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2017 13:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki za odpowiedź. Tylko nie wydaje mi się to takie... proste: co ja zrobię z laptopem w ręce? Nie mam pewności czy w ogóle wpuszczą mnie na pokład, bo "to bagaż" taki laptop w sumie?
A poinformowanie "wcześniej" w sensie na samym lotnisku nic nie zmienia - jak mnie "poinformują", to wyboru już nie będę miał, tylko postawią mnie pod ścianą. A laptop nie kosztuje 200 zł... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2017 14:02 

@sanchopan - jeśli masz jakiekolwiek obawy, to skorzystaj z usługi pierwszeństwa wejścia na pokład. Wizzair pozwala wtedy na pokład wziąć m.in. dodatkową małą torbę (40x30x18 cm), w której można umieścić np. sprzęt elektroniczny. Teoretycznie gwarantują też, że główny bagaż podręczny również znajdzie się w kabine samolotu. To nie jest droga usługa, a będziesz miał problem z głowy.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2017 14:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja rozumiem, ale wystarczy mi 1 mały plecak - jadę na niecałe 5 dni, w hotelu wyżywienie, zakładam, że ciepło na miejscu - więc poza laptopem i tabletem niewiele potrzebuję spakować. Ja już się pakowałem do tych plecaków z całą rodziną na 3 tygodnie bez hotelu i bez wyżywienia z małymi dziećmi, więc wiem, że się da :)
Wizz pokazuje 52 zł x2 (RT) za WizzPriority i mimo że nie sprawdzałem czy to od osoby (...?) czy od rezerwacji (2 osoby?), to zwyczajnie wydaje mi się to niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi...
A może laptopa pod sweter schować...? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2017 14:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wykup priority i wejdziesz na pokład z dwoma sztukami, spod swetra wypadnie na ziemie a laptop nie kosztuje 200pln
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2017 14:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale z tego co pisze Wizzair, to i tak nie ma 100% gwarancji w ten sposób, że na 100% wejdę z bagażem wykupując usługę Priority, chyba że coś źle rozumiem? Drugiej sztuki bagażu też nie potrzebuję i wchodzić jako pierwszy - również. Dlatego nie widzę sensu wydawania pieniędzy, skoro nie do końca można być pewnym nawet tego bagażu - np. odprawiając się w końcowej części kolejki (późniejsze przybycie na lotnisko).
Może będzie tak, że małe plecaki będą wpuszczać - ale to się dopiero okaże i na razie można tylko przypuszczać.
Jutro ktoś leci z plecakiem Wizzem bez prioryty? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2017 15:03 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
@sanchopan , a nie myslales by sprobowac... autostopem. Daloby rade moze nawet za darmo. Trwaloby moze rok, ale dowiedziec mozna sie wowczas tyle o zyciu, ze rozterka rozrywania wlosa na 1000 co sie nalezy/co zniszczy/co sie przydarzy/co mozna wlozyc komus spytanemu na forum do plecaka/a co przyoszczedzi wizzPriority by bez potrzeby nie wydac tej fortuny za pierwszenstwo i dodatkowy bag na trasie do...Dubaju - wiecej juz by Cie nie dreczyla;)

Widac, ze umiesz nie tylko dostrzegac za wczasu potencjalne problemy, ale tez przede wszystkim drąąązyc je, a to pewien specyficzny daaar. Porada udzielona juz przez dwoch kolegow (do ktorej szczerze i z doswiadczenia sie dolaczam) pozwoli poradzic sobie nie tylko Tobie, ale zapewne i nam na forum i otoczeniu. Bardzo trzymam kciuki za Twoj laptop, stan konta i w ogole. No i wspanialego pobytu w Dubaju. To ciekawe miejsce, ta kultura, jakze odmienna, jakze fajnie ze jedziesz :)

Staniesz przy gacie na lotnisku jako jeden z pierwszych wsrod znerwicowanych emerytow, bedziesz tak stal i stal az otworza i zapowiedza reszcie by sie ustawila;) az nogi Ci co prawda przyrosna i pozalujesz tej oszczednosci po locie, ale jak nie bedziesz w panice swiecil oczami i nerwowo podrygiwal to wejdziesz wtedy pierwszy z ta Twoja torba na poklad normalnie, chyba ze zachowaniem lub rozmiarami (torby) sprowokujesz by Cie koniecznie kwadrans mierzyli (co specyficznym pasazerom od wielkiego dzwonu sie zdarza;). A tak naprawde zamiast calego tego watku wystarczyloby odkrycie, ze wynaleziono juz podobno cienkie case na laptopy :) naprawde :) woze w takim sprzet, ipada i ksiazke oraz kopie dokumentow i planu podrozy, by zawsze moc wyjac jednym ruchem calosc na wypadek koniecznosci rozstania z podrecznym wedrujacym do luku. Ale... jak nie masz to trzeba by pewnie pojsc do sklepu i kupic/zaplacic, moze od kogos z forum pozyczyc a mnie nie ma w PL, zmierzyc a moze byc za maly lub za duzy, albo nie ten kolor, tyle problemow, tyle problemow. Hakuna matata stary, rozwaz ten wyjazd lub autostop albo naprawde hakuna matata ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Ale story :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2017 16:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...no i wyjmę cienki "case" i... co z tego? Gdzie go dam, włożę czy jakim "stopem" wyśle do samolotu, jeśli obsługa stwierdzi, że to "dodatkowy bagaż", bo jak rozumiem temu ma służyć cała "opowieść", ale puenty zabrakło (prócz tej o autostopie)? ;P
Bo jakoś nigdzie nikt nie pisze, że można "laptop w cienkim cas'ie" przewieźć i nie wlicza się go do bagażu. Chyba Kolega pomylił "cienki case" z kocem albo poduszką :) Chociaż... jakby tak powiedzieć, że właśnie z autostopu wracam, to kto wie... :) :) :)

P.S. Naprawdę lubisz bez powodu wydawać pieniądze, ot, tak wyrzucać bez sensu? Ja natomiast - nie. :)

Tak właściwie to prośba była z mojej strony, żeby ktoś lecący od jutra zaobserwował, na czym w praktyce nowe zasady przewodu bagażu będą polegać. No, ale na każdym forum znajdą się prześmiewcy. Jak to mówią: gdybym był głupszy, to może i bym się obraził... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2017 16:49 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Nie da sie pomóc przyjacielu, w sprawie tak jak Ty ja widzisz i ile zalapales z tego co przeczytales wczesniej oraz o lataniu - nie da sie pomóc. Nie pomaga ani poezja ani proza. Lec! Dubaj - ciekawe miejsce, bedzie co wnukom opowiadac, no i ze laptop byl i w ogole, ten samolot i te procedury bagazowe. Ja nie probuje byc przesmiewca, ani nie wydaje pieniedzy bez powodu jak bezpodstawnie i wbrew temu co napisalem zakladasz - toz napisalem co robie i co dziala i jest zgodne ze wszystkimi procedurami. Ale ten daaaaar. Drąż dalej. Moje poczucie humoru nie wyrabia, by pomoc jakos jeszcze skuteczniej... Zawodowy wątek, pracujesz dla portalu, by podniesc wesolosc przed smutnymi swietami? Az polece znajomym. A Ty polec tym samolotem i oszczedzaj szczesliwie.

P.S. To co wyjmiesz z regulaminowego bagazu podrecznego w zwiazku z nadaniem go przez obsluge do luku - nie jest liczone jako kolejny bagaz. Daaaaar, naprawde, to nie jest do wymyslenia...
I to to co wyjmiesz mozesz sobie wlozyc chocby w... w.... w... kieszen fotela przed soba jesli jest (kieszen) , albo polozyc w schowku na gorze narzekajac, ze zostalo zgniecione albo wypadlo na ziemie przy otwieraniu;) [wiec lepiej w kieszen fotela, co?, ale to zabiera cenne miejsce na nogi lub moze sie nie zmiescic;) choc daje oszczednosc !]. Naprawde wszyscy chca Ci pomoc, ale nie sposob... Jest tak wiele ogromnych przestróg i niebezpieczenstw, ogromnych obaw, ktore mozna opacznie zrozumiec (jak slepy watek koca i poduszki,ktory zmiksowal Ci sie nagle z elektronika wyjetą z podrecznego) i posądzic innych ze namawiaja Cie do zlego podczas gdy sami nie szanuja pieniedzy ani szczerego zaklopotania... "Kolega" niczego nie pomylil;) koc to koc, case to case , ot taki pokrowiec , i jezdzi od lat w podrecznym i wychodzi na zewnatrz gdy musi. Co Ty mieszasz? Juz ciezko poprzestac na szerokim usmiechu czytajac kolejne "watpliwosci". I uwazaj na ten otworek w oknie, on ponoc wyrownuje cisnienie (powaznie) ale mnie w iPadzie raz zimny lut (niby taki zimny) chyba rozmrozil, a tesciową kolegi kok bolał cały tydzien bo zasnela przy szybie, to tak przy okazji. I duuuuuzo poczucia humoru, takiego wewnetrznego - moze Ci sie przydac by kolejne oszczednosci- inaczej niz my marnotrawcy - poczynic juz w Dubaju. Ja naprawde zycze Ci udanego wyjazdu, inaczej nie zatroskalbym sie Twoim pytaniem i nie tracil czasu... Wysle chyba Twoj post znajomym z Wizza, zeby mieli jakas frajde w nielatwej robocie... Dawno nie bylo tak fajnego wątku o bagazach. Zycie jest piekne! Elvis, spiewaj z nami, swiat wciaz jest kolorowy dzieki takim prosbom i pytaniom. Dzieki! Bez odbioru
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Paź 2017 18:23 

@sanchopan - postaram się Tobie to inaczej wyjaśnić. Chyba nie do końca odróżniasz dwóch kwestii. Czym innym jest kontrola bagażu podręcznego (odnośnie jego ilości i wymiarów), a czym innym jest skierowanie bagażu podręcznego do luku bagażowego.

Najpierw ewentualnie skontrolują Twój bagaż podręczny, czy nie przekracza dopuszczalnych limitów. Jeśli jest wszystko OK, to nie grożą Tobie żadne dopłaty. Później ewentualnie będą podejmowane decyzje, które torby/plecaki można wnieść do kabiny samolotu, a które mają zostać oddane do luku bagażowego.

Twoim prawem (a wręcz obowiązkiem) jest nieoddanie do luku bagażowego w plecaku/torbie wartościowych rzeczy, za które zniszczenie/zaginięcie nie bierze odpowiedzialności linia lotnicza (co reguluje regulamin, który zaakceptowałeś przy kupnie biletów i/lub odprawie).

Jeśli Twój bagaż podręczny będzie musiał znaleźć się w luku bagażowym, masz prawo ze sobą na pokład samolotu zabrać wartościowe przedmioty w nim się znajdujące (np. sprzęt elektroniczny, biżuteria). W jaki sposób to wniesiesz na pokład samolotu, nie ma większego znaczenia (możesz w reklamówce albo luzem trzymając to w dłoniach) - to nie jest dodatkowy bagaż (Twój bagaż podręczny był OK;z nie Twojej winy nie możesz go wziąć ze sobą do kabiny; za wartościowe rzeczy odpowiadasz tylko Ty). Wartościowe przedmioty możesz schować pod siedzeniem na pokładzie samolotu. Nikt nie może Ciebie zmusić oddać do luku bagażowego przedmiotów, za których uszkodzenie/zagubienie linia lotnicza nie bierze odpowiedzialności.

No chyba, że w bagażu podręcznym Ty zamierzasz przewozić tylko wartościowe rzeczy (np. torba/plecak będą wypełnione w 100% tylko elektroniką), to wtedy możesz mieć problem (i to raczej dużo wcześniej, np. w trakcie kontroli bezpieczeństwa bagażu podręcznego).
Góra
 PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Paź 2017 18:40 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Bierzesz "płóciaka" i w razie potrzeby przepakowujesz tam cenne rzeczy. Plecak oddajesz, a na pokład wchodzisz z małym bagażem, który możesz trzymać pod siedzeniem albo w kieszeni fotela. Potwierdzam po przedmówcach, że takie nadanie bagażu podręcznego jest bezpłatne. W czym problem?


To, że jutro nie będą bagaży zabierać do luku nie oznacza, że przy Twoim locie będzie tak samo. Zależy to od obłożenia lotu i chęci obsługi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Paź 2017 21:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Przyznam się szczerze, że... nie wiedziałem. Nie wiedziałem, że tak można :)
Może dlatego, że nigdy nie miałem takiego problemu - bo albo wnosiłem na pokład podręczny albo te mniej wartościowe rzeczy wiozłem w bagażu rejestrowanym.
Dziękuję w takim razie - całe życie człowiek się uczy! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Paź 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Ale co się pośmialiśmy to nasze ;) @Artycjusz masz dar pisania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Paź 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie wiem czy to jest dobre miejsce na tę informację, ale właśnie wsiadam do Wizzaira.

Oni są znów zasadniczy jeśli chodzi o bagaże. Mają limitowaną liczbę zawieszek na bagaż, a potem dają zawieszki z kuponem do luku.
Na lot jest ponad 160 pasażerów.

Może nie ma w tym poście nic odkrywczego, ale wydaje mi się, że Ryanair podchodzi do swojej regulacji bardziej swobodnie
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Paź 2017 13:04 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Ale na jakiej podstawie decydują, który bagaż do środka, a który do luku bagażowego? Kto pierwszy przy gate ten bierze bagaż do środka? A jeśli stoję z tyłu w kolejce, ale mam plecak, który swobodnie mieści się pod siedzeniem to też mi mogą kazać go nadać do luku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Paź 2017 13:27 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Do luku trafiają duże bagaże podręczne. Nie jestem w stanie powiedzieć od którego pasażera. Pewnie zależy od ilości bagaży gwarantowanych, ile osób wnosi duży bagaż, obłożenie i czy się obsłudze chce.
Moim zdaniem powinny być dokładniejsze kontrole rozmiaru bagażu wnoszonego na pokład. Niestety nie raz widziałam, jak załoga kombinowała bo walizka nie mieściła się do luku czy widziałam ludzi z 2 wielkimi torbami jako bagaż podręczny. Inna sprawa to, że pasażerowie powinni zdać sobie sprawę, że ograniczenia bagażu podręcznego czemuś służą (nie mówię o robieniu afery o torebkę/sakiewkę na dokumenty czy inny mikrobagaż, który specjalnie miejsca nie zajmuje)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Paź 2017 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak plecak miesci sie pod siedzenie, to nie powinno byc zadnego problemu w liniach lotniczych, ogolnie. Limit liczby bagazy na pokladzie dotyczy glownie wiekszych sztuk, ktore ida na polke nad siedzeniami. Tam brakuje miejsca, a nie pod nogami pasazera.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Paź 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
A co,jeśli będę w kolejce między ostatnimi(albo przyjdę w ostatniej chwili) i przy tym mam zakupione WIZZ Priority.Gwarantują mi te warunki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group