Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eilat / Taba
#1 PostWysłany: 23 Lut 2017 14:43 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Dobra. Sytuacja wygląda tak: kupiłam na szybko bilety do Eilat 21-25 marca/5 osób.
Ceny noclegów są niemałe.
Czy dobrym rozwiązaniem jest mieszkanie w Tabie, w Movenpick?
Już nic nie kumam z tych wiz, opłat itd. Pomyślałam sobie, że mogłabym spędzić w Eilacie tlko jeden dzień w Delfinarium, a resztę w Tabie.
Tylko jak to jest? Jak dostać się z lotniska w Ovdzie do Taby?
Jakie to są koszty jeśli chodzi o przekroczenie granicy?
Czy spędzanie w Tabie wyjazdu ma sens?
Błagam podpowiedzcie cos bo zaraz mi kolejne najtańsze noclegi wykupią :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#2 PostWysłany: 24 Lut 2017 17:51 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 4
Dużo pytań :) więc odpowiedzi poniżej w punktach:
1. Z Ovda autobus 282 kończy trasę na przejściu Taba. Koszt do Eilat - 21,5 NIS, więc do Taby pewnie tyle samo - może kilka NIS więcej. Z Eilat do Taby jeździ autobus 15/16 - cena w jedną stronę - 4,20 NIS.
2. Koszty - opuszczenie Izraela to 100 NIS za osobę + 5 NIS opłaty dodatkowej podczas opuszczania kraju. Jeżeli nocujesz w Movenpick przez cały czas pobytu w Egipcie - poproś hotel o fakturę/zaświadczenie i opłata graniczna w całości zostanie zwrócona.
3. Pobyt w Tabie ma sens bo jest sporo taniej - ale jeszcze większy sens jest ruszyć trochę wzdłuż morza - np. do Dahab. Za wyjazd z Taby jest pobierana opłata 120 EGP ale warto. Spędziliśmy świetny dzień w Dahab - nurkowanie, wielbłądy, snorkling w Blue Hole. Firma z Dahab zorganizowała nam transport, atrakcje i posiłek - wszystko w bardzo rozsądnej cenie. Jeżli chcesz - mogę Ci podać namiar.
Dobrego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#3 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:32 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Jezuuuu! Dzięki Ci!!!! Dawno nie otrzymałam od kogokolwiek tak rzeczowiej odpowiedzi.
Jeszcze zastanawiam się nad tym rozwiązaniem...
A czy orientujesz się czy autobus Taba - Ovda kursuje w soboty rano tak aby na 10max być na lotnisku? Czy lepiej ostatnią noc spać w Eilatcie?
Szczerze mówiąc ta ostatnia noc w Eilatcie sprawia, że nocleg w Tabie przestaje się opłacać bo jeszcze 500 albo i lepiej trzeba dopłacić.... W sumie zależało mi też bardzo na delfinarium, a w Tabie raczej takiej atrakcji nie znajdę...
A powiedz mi jeśli mogę prosić - na jakiej zasadzie i przez kogo odbywa się zwrot tj opłaty granicznej? Myślisz, że tańszy hotel typu Wekala też by ją zwrócił? (Opłaty wyjdzie mi ponad 500, a hotel kosztuje 390 ;)
Bardzo chętnie w razie czego skorzystam z kontaktu który proponujesz, napisz koniecnie, jeszcze nie wiem gdzie w końcu wyląduję, ale szanse narazie są wyrównane :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Kairos lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#4 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:43 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
Jak chodzi o wady pobytu w Tabie - byłem ostatnio dosłownie na 1 dzień (10 lutego bodajże) i potem powrót do Polski z lotniska Ovda, przydzielają z marszu najwyższą kategorię jak tylko zobaczą egipską pieczątkę. Nas kontrolowali bez mała godzinę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#5 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:13 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Egipt zmienia ludzi ;) Nawet 1 dzień wystarczy abyś stał się islamskim terrorystą ;)

A ja podjęłam decyzję. Zrezygnowałam z Taby. Miał być Izrael - będzie Izrael.
Przy przeliczeniu wszystkiego i doliczeniu ostatniej doby w Eilacie ze względu na powrót do Ovdy, wychodzi mniej korzystnie.
Czy ktoś może leci 21go marca z Warszawy? :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#6 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Sensownie odpowiedział Ci @‌Kairos‌
Podobne tematy były już poruszane na forum.
Np. w wątku https://www.fly4free.pl/forum/eilat-szarm-el-szejk-transport,1208,103259?start=40#p860808
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#7 PostWysłany: 25 Lut 2017 01:39 

@‌alecrim‌ Właśnie miałem napisać to co Charles‌. W wątku przez niego podanym jest już odpowiedz na wszystkie Twoje pytania. Przeczytaj uważnie wątek i wtedy zdecyduj co do noclegów. Bo jeżeli nie będziesz jeździć po Izraelu (Jerozolima, Tel) to nie ma sensu zostawać w Ejlat. Masada i Morze Martwe to jeden dzień, możesz wrócić do Taby (sam tak zrobiłem). Ejlat jest paskudny i drogi. To już lepiej zostać w Movenpicku lub w ex Hiltonie za 1/2 lub 1/3 ceny.
@‌krasnal‌ Ty się opiekujesz tym działem? Może dałoby się jakoś scalić info nt. wszystkiego co związane z Tabą/ Szejk przy podróży z Ovdy?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#8 PostWysłany: 25 Lut 2017 21:26 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 4
Wichura napisał(a):
Jak chodzi o wady pobytu w Tabie - byłem ostatnio dosłownie na 1 dzień (10 lutego bodajże) i potem powrót do Polski z lotniska Ovda, przydzielają z marszu najwyższą kategorię jak tylko zobaczą egipską pieczątkę. Nas kontrolowali bez mała godzinę :D

Byłem kilka tygodniu temu 2 dni w Egipcie - Taba i Dahab. Na lotnisku Ovda nie dostałem żadnej kategori - co więcej nawet nożyczki w podręcznym przeszły ;).
Pewnie dobry dzień trafiłem!

-- 25 Lut 2017 21:31 --

Anonymous napisał(a):
Ejlat jest paskudny i drogi. To już lepiej zostać w Movenpicku lub w ex Hiltonie za 1/2 lub 1/3 ceny.

Zgadzam się. Wg. mnie przelot do Ovda i potem pobyt w Tabie, czy nawet wyruszenie nieco dalej to świetna opcja. Koszty noclegów oraz usług (transport, nurkowanie itp.) dużo niższe niż w Izraelu.
Tym razem byliśmy większość czasu w Eilat ale jeżeli będziemy się wybierać w przyszłości to Izrael ograniczy się raczej to przejazdu 282 do granicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#9 PostWysłany: 25 Lut 2017 21:37 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Hrrrr nie drażnijcie mnie z tymi cenami bo już i tak wiem, że ma być drogo,a teraz mi się wydaje, że będzie jeszcze drożej :) O siebie się nie martwię, ale ludzie z którymi jadę zabiją mnie za taką podróż niespodziankę ;)
Faktycznie, temat który podaliście jest świetny, jakoś nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać w temacie z Sharm.
Decyzja podjęta, hotel w Eilacie opłacony, zwrócić się nie da.
Jeśli chcecie to oczywiście przenoście temat czy usuwajcie niepotrzebne posty, ja ze swojej strony baaaardzo dziękuję za pomoc, jak zawsze można na Was liczyć :) Recenzja wpadnie po powrocie, pozdrawiam :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#10 PostWysłany: 25 Lut 2017 21:46 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 4
alecrim napisał(a):
A powiedz mi jeśli mogę prosić - na jakiej zasadzie i przez kogo odbywa się zwrot tj opłaty granicznej? Myślisz, że tańszy hotel typu Wekala też by ją zwrócił? (Opłaty wyjdzie mi ponad 500, a hotel kosztuje 390 ;)
Bardzo chętnie w razie czego skorzystam z kontaktu który proponujesz, napisz koniecnie, jeszcze nie wiem gdzie w końcu wyląduję, ale szanse narazie są wyrównane :)

O ile wiem, to Wekala raczej nie.
Kontakt: http://www.dahabsafari.info/
Może następnum razem uda się z tym Egiptem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#11 PostWysłany: 25 Lut 2017 23:07 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Tak, zgadza się, Wekala nie. Tylko ta najbliższa strefa - na pewno Movenpick i Hilton i chyba jeszcze jakis jeden hotel, ale pewna nie jestem.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#12 PostWysłany: 26 Lut 2017 11:14 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Od nas opłata wyjazdowa (byliśmy 10 lutego) nie została pobrana w ogóle. Pokazaliśmy tylko potwierdzenie rezerwacji noclegu w Movenpicku, celnik zrobił mu telefonem zdjęcia i wysłał je do hotelu żeby potwierdzili nasz pobyt, po czym gdy dostał odpowiedz pozytywną wydrukowal nam zamiast potwierdzeń opłaty bloczki z napisem FREE, które pozwoliły na wyjazd bez żadnej kaucji.

Aha, i jeden z celników mówi po polsku wiec radzę uważać co mówicie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alecrim lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#13 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:21 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 4
Z tymi celnikami po polsku - potwierdzam - chyba nawet więcej niż jeden :).
Odnośnie opłaty - wygląda na to, że to zależy od osoby, która pobiera opłatę.
Nas obsługiwała pani, która nawet jak zobaczyła rezerwację w Taba Sands poinformowała, że zapłacić musimy, a odzyskamy pieniądze wracając. Mieliśmy więc szekle na zakupy przed wylotem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#14 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
A wizy do Egiptu nie trzeba kupować ??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#15 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@juggler5: Jak się ktoś do Kairu nie wybiera, to można odebrać darmową "Sinai only"
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2017 23:33 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
A czy jechał ktoś Eilat Shuttle?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Paź 2017 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#17 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:24 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 10
Loty: 48
Kilometry: 97 036
03 listopada wylatujemy (piatek) jesteśmy w Ovda pytanie o Hiltona
to ma być weekendowy tani pobyt nad morzem , poradźcie czy kupić od razu opcję śniadanie i obiadokolacja? czy na miejscu ?? cena wychodzi za 3 noce 2 os za 708zł

można na miejscu taniej ??? czyli tylko opcja przez booking ze sniadaniem a przy recepcji się dogadać ? może all??

dziękuje

to mój 1 wpis :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#18 PostWysłany: 25 Paź 2017 23:34 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 37
tylko do tych 708 dodaj 27% kosztow, wypisane są pod spodem, co jest niewliczone


witajojo napisał(a):
03 listopada wylatujemy (piatek) jesteśmy w Ovda pytanie o Hiltona
to ma być weekendowy tani pobyt nad morzem , poradźcie czy kupić od razu opcję śniadanie i obiadokolacja? czy na miejscu ?? cena wychodzi za 3 noce 2 os za 708zł

można na miejscu taniej ??? czyli tylko opcja przez booking ze sniadaniem a przy recepcji się dogadać ? może all??

dziękuje

to mój 1 wpis :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#19 PostWysłany: 26 Paź 2017 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No i gwoli wyjaśnienia Hiltona w Tabie nie ma od początku 2017 roku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#20 PostWysłany: 01 Lis 2017 22:23 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
A jaki jest aktualnie? Booking znajduje tylko Movenpick w Taba.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group