Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:39 

Powiedziałem na granicy w okienku opłat że jadę do Movenpicka. Pani powiedziała, że w takim razie najprawdopodobniej będzie zwolnienie z opłaty i żebym pokazał rezerwację. Zakreslila na kartce z rezerwacją imię, nazwisko i datę checkin/out. Zrobiła fotkę komórka i wysłała do szefa. Powiedziała żeby chwilę poczekać, po jakimś czasie zawołała nas i dała żółte karteczki z kodem kreskowym. Autobus to jedyny koszt. Niestety, w moim przypadku nie miało sensu kupować 7 dniowki.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 06 Mar 2017 07:43 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Jesteśmy w Eilacie, jutro mamy lot powrotny, ale chcemy zostać jeszcze jakiś czas 4-7 dni (piękna pogoda)
Chcemy pojechać do Taby, Konkretnie hotel El Wekala Resort, tylko ten - żaden inny. Transport do granicy i opłaty graniczne wszystko wiem i akceptuję.
Pytania:
Jak dostać się z granicy do hotelu Wekala i jak wrócić na granicę rano, żeby zdążyć na 282 z Taby do Ovdy i jaki jest koszt transportu z granicy do hotelu Wekala i z powrotem dla 2 osób?

Potrzebuję jak najszybszej odpowiedzi, max do wieczora muszę podjąć decyzję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2017 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Z granicy najtaniej dojedziecie autobusem, który rusza o 15-tej z "dworca" w Tabie (patrz mapka).
Cena to chyba 50 EGP od osoby za bilet do Nuwajbi.
Wysiąść trzeba przy stacji benzynowej w Taba Heights.
Powrót do granicy to tylko taksówką. Cenę to trzeba już sobie wytargować.
Może to być 10 USD, ale pewnie rozmowa zacznie się od 20 USD za dwie osoby.
Pamiętaj tylko, że 282 odjeżdża o 9:00 i o 9:30, więc trzeba dosyć wcześnie ruszyć z Taba Heights.
Powodzenia.
Aha... Po powrocie podziel się wrażeniami z El Wekala Resort.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2017 08:16 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Dzięki, ile potrzebuję liczyć czasu od opuszczenia taxi do wejścia do autobusu 282 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2017 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Chyba rozumiesz, że to zależy co będzie się działo na granicy?
Normalnie powinno wystarczyć pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2017 22:25 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Charles napisał(a):
Aha... Po powrocie podziel się wrażeniami z El Wekala Resort.


Jestem już w Wekala,podróż bez problemów, autobus Egged 15 do granicy za 4,20 ILS/os. Granica w 10 min.Kilka osób. Wpłata 101+ 5 ILS za płatność kartą. Taxi do Wekala 100 EGP/os po małych targach, w 30 min na miejscu. Po drodze 2 postoje na zdjęcia. Na miejscu zaproponowano nam dopłatę do All 7$/os (mieliśmy tylko śniadania). Szybka zgoda, opaski na ręce, bagaż w recepcji "zapłacicie póżniej" i na obiad bo do 15, a była za 4 min trzecia. Śniadania, obiad, kolacja podawane przez kelnerów do stołu. Bar przy basenie czynny do 17 (napoje), od 17 - 23 drugi bar przy restauracji. Od 10-17 bar na plaży przy Sofitelu lub Strand. Tak wygląda All in, bez alkoholi.Bus na plaże od 9,00 do wieczora co pół godz i godzinę zależy od pory dnia, Wekala- Sofitel-Strand. Plaże do wyboru.
Więcej jutro...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2017 14:43 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
W El Wekala w recepcji, podadzą emaila bezpośredniego do recepcji hotelu, prześlesz załączniki i od razu wydrukują bez problemów. Ich system nie otwiera pendrive.

-- 12 Mar 2017 14:04 --

Taksówki są zaraz za przejściem granicznym (male białe busy ok 9 osobowe) jest ich dużo.Targujcie się :) ogólnie chcą 10$/os.
ale to na początek. Ekipa 7 osób przyjechała za 20$, rodzina z 2 dzieci za 15$. Ogólnie jest tak, że busik i tak jedzie więc 2 osoby pokrywają koszt identyczny jak jedzie 6 osób. My mieliśmy też egipskie funty więc płaciliśmy w funtach. Umówiliśmy się z kierowcą na powrót. Podał nam nr.tel. Wieczorem przed wyjazdem podaliśmy nr.tel w recepcji i zadzwonili do kierowcy o której rano ma czekać pod hotelem, ósma rano spoko wystarczy 20 min jazdy do granicy.
Nie bierzcie euro, tylko dolary. Miejcie drobne 1/5/20. Przelicznik w dolarach najlepszy. Lepszy niż w ich funtach i dużo korzystniejszy niż w euro.
P.S. Jeśli chcecie kupić alkohol to najlepiej w wolnocłowym na przejściu w Tabie po Izraelskiej stronie. Nie jesteście w stanie nie zauważyć :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Mar 2017 15:22 

Rejestracja: 10 Mar 2017
Posty: 5
A jak z bankomatem na granicy ,żeby wybrać funty Egipskie ?
Bo podobne ten check point przyjmuje tylko gotówkę za wyjazd ze strefy przygranicznej..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:48 

To ja może opiszę jak wyglądał pobyt w Movenpicku w Tabie. Bardzo miła obsługa, zarówno na recepcji jak i pozostali. Dostaliśmy pewnego wieczoru cały tort, a od sprzątacza dostałem butelkę wina, którą ktoś zostawił w pokoju :D Jedzenie nawet niezłe. Nie było wybitne, ale było w porządku. Śniadanie w cenie, lunch 10 USD, kolacja 12 USD (oczywiście buffet, ceny za osobę). Na śniadanie robione naleśniki i jajka, na kolację czasami był grill z kurczakami. Hotel świeci pustkami, ale otwarte jest kilka sklepików i restauracji. Polecam szczególnie restaurację "Sea Shell", podali nam tam rewelacyjną zupę z białych warzyw z kurczakiem. Usługi tanie (film PPV około 4 PLN), masaże z odnową biologiczna za 40 USD. Ceny w barze niskie, chyba coś około 60 funtów za szota (ale porcja duża, myślę że około 100 ml), duża woda 10 EGP. Alko nie było rozwodnione. Pokoje czyste i przestronne, standardowo upgrade do pokoju z widokiem na morze. Teren hotelu i plaża czyste i zadbane. Kilka razy były animacje wieczorem (tańce brzucha, itp). Między Movenpickiem a b.Hiltonem przejście plażą. Ogólnie bardzo na plus, a klątwa faraona dorwała nas dopiero po kolacji w Hiltonie (15 USD).
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Maj 2017 13:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Z Taby chciałem pojechać na Górę Synaj. Stąd pytania:
Czy w Tabie jest wypożyczalnia samochodów?
Czy taka eskapada jest możliwa? bezpieczna?
Czy jest inna opcja zobaczenia Góry Synaj wjeżdżając od Izraela?
Czy na taki wyjazd potrzebuję egipską wizę?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Sie 2017 09:47 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 8
Witam mam lot do eilat pod koniec listopada, chce zarezerwować hotel w tabie all inclusive, i moje pytanie czy rezerwować teraz czy może ceny jeszcze stanieją (albo zdrożeją?). Przykładowo Hotel Mövenpick Resort Taba na 4 noce 2 osoby dorosłe + dziecko(gratis) 1878zł. Pozdrawiam dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:53 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Skuszony dosyć tanimi lotami do Ovdy z Gdańska na przełomie października i listopada postanowiłem się wybrać na taki krótki wypoczynek. W końcu mamy niedobór słońca na pomorzu podczas obecnych wakacji. Loty mam 29.10-2.11. Z tego co obserwuję to noclegi bezpośrednio w Ejlacie są dosyć drogie, ale w oko mi wpadł El Wakala Resort i tutaj się nagle zagłębiłem w lekturze o całości wyprawy z Ovdy aż po samą Taba Heights. Recenzję widziałem, że pozytywne.

Mam co do tej wyprawy pytania. Czy zwrot opłaty przy wyjeździe z Ejlatu jest zwracany na podstawie faktury/rachunku za ostatnią noc pobytu tj. powrotu do Izraela?
Jeśli tak to obmyśliłem sposób polegający na zakupie 3 nocy w El Wakala Resort ~212 zł + opłaty all inc na miejscu oraz ostatniej nocy w Mövenpick Taba Resort & Spa (podobno się zalicza do tych 3 hoteli przy których zwracają kasę?) za promocyjną cenę 188 zł ze śniadaniem. Skoro jadę w 2 to teoretycznie 200 zł nam się zwróci i za 4 noce zapłacimy przy takim zestawieniu 400 zł. Z 4 noclegami w El Wakala wyniosłoby to nas prawie 500 zł. Różnica niby niewielka, ale zawsze darmowy obiadek sobie wpadnie. :mrgreen:

Cały proces odnosi się do transportu 282 do granicy -> przejscie przez bramki -> negocjacje taxi -> jesteśmy w hotelu? No właśnie, wchodzę na stronę egged, ale jest problem bo nie ma linii 282. Czyżby ją usunęli? Teoretycznie loty do Ovdy zaczynają sie dopiero pod koniec października, ale czy zamierzają przywrócić 282?
Napisałem do nich wiadomość, podzielę się jak odpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2017 19:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czy ktoś spał może w Strand Beach & Golf Resort? Bo to jest chyba ten trzeci zwalniający z opłaty granicznej i nieco tańszy od Movenpicka. Zastanawiam się, czy warto tam się ulokować, czy jednak w Movenpicku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Wrz 2017 23:23 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
Ostatnio czytałem gdzieś wiadomości że zamykają granicę w Taba w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Ktoś ma info jak to teraz wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:59 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
Co do granicy to już wyjaśnione że jest otwarta cały czas. Fajna by była ta opcja w El Wekala. Może ktoś się wypowie jak to by wyglądało cenowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2017 09:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale o czym tu się wypowiadać? Zrób rezerwację lub jej symulację i będziesz wiedzieć, ile kosztuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2017 09:44 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Sudoku napisał(a):
Czy ktoś spał może w Strand Beach & Golf Resort? Bo to jest chyba ten trzeci zwalniający z opłaty granicznej i nieco tańszy od Movenpicka. Zastanawiam się, czy warto tam się ulokować, czy jednak w Movenpicku?


Strand jako hotel jest ok. ale... według mnie ma gorszą plażę od Movenpicka. Konkretnie nie chodzi mi o część piaszczystą ( to ta sama plaża, tylko ok. 1 km. dalej ) lecz o morze. Niezbyt ciekawe wejście do wody na plaży Stranda. Plaża Movenpicka ma pomost którym schodzimy bezpośrednio na rafę. Wszystkie związane z tym atrakcje w morzu mamy na wyciągnięcie ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Jak widzicie możliwości dotarcia nocą do El Wekala z przejścia granicznego Taba ?
Tzn. Przylot VDA wizz ok. 20:05 autobus 282 (jeździ wtedy prawda?) do granicy, przekroczenie jej ok 22ej i co dalej?
Taxi bądź busy będą na mnie czekać, by mnie nocą wozić?
Przy okazji upewnię się: 282 w piątki jeździ z przejścia na Ovdę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Wrz 2017 23:23 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 47
Eilat Shuttle jest dostosowane do przylotów. Zawiozą nawet do Taby i pomogą przy przekroczeniu granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Paź 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
wtak napisał(a):
Jak widzicie możliwości dotarcia nocą do El Wekala z przejścia granicznego Taba ?
Tzn. Przylot VDA wizz ok. 20:05 autobus 282 (jeździ wtedy prawda?) do granicy, przekroczenie jej ok 22ej i co dalej?
Taxi bądź busy będą na mnie czekać, by mnie nocą wozić?
Przy okazji upewnię się: 282 w piątki jeździ z przejścia na Ovdę?


Autobusem 282 dojedziesz do granicy. Widze na ich rozkladzie jazdy ze faktycznie dostosowuja sie do samolotow (np jest kurs ktory do Ovdy przyjezdza o 1:15 w jakims tam dzien i tylko w ten dzien). Zaplacisz 21.5 NIS (w jedna strone. w dwie x2). I to jest latwiejsza odpowiedz na Twoj post.

Czy beda staly taxi? Trudno powiedziec. Mysle ze tak. Jednak moze byc 1-2 i wtedy oni beda mieli lepsza pozycje w negocjacjo ;-)

Gdzie pozniej sie udajesz? Czesto hotel moze przyjechac po Ciebie (Was). Sofitel chce 30 USD za kurs po Ciebie (Was. Max 3 osoby).

Co do busikow z EilatShuttle. Do niedawana cena Ovda->Taba, nawet ta dalsza (np. Sofitel) to cena byla za 8 USD. Teraz widze ze 25USD. I podwioza pod hotel. Jednakze spoktalem sie z opiniami na forach ze podjezdzaja pod granice i od pasazerow zbieraja kase na oplaty wyjazdowe, wjazdowe, i jeszcze pomoc rezydenta(?). I za Tabe biora 77USD. Przyjmujac ze 33USD to oplata wyjazdowa z Izraela, 10 USD to oplata egipska, wychodzi ze 30USD sobie przytulaja. Czyli totalnie nie oplacalne.. Ktos podobnie opisywal przekroczenie z nimi granicy w Akabie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group