Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#241 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:13 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja w czerwcu we Wrocławiu w jednej z przychodni za szczepionkę przeciw wirusowi żółtaczki typ. A placiłem 175 zł. Lekarz wspominał, że jest problem z dostępnością tych szczepionek, bo producent nie przewidział epidemii (a cykl produkcyjny to kilka lat). A ile wołają za tą szczepionkę w LuxMedzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Szczepienia
#242 PostWysłany: 17 Paź 2017 15:00 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Z wizytą wychodzi 300 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#243 PostWysłany: 17 Paź 2017 15:35 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
Ja w sierpniu robiłem szczepionki w Medicover, była jeszcze wtedy łączona WZW a i b, miesiąc później na drugiej dawce pielęgniarkami mi powiedziała że mają już tylko oddzielne. Powód braki w hurtowniach.
Jak syn aptekarza wiem że ogólnie bardzo dużo leków zaczyna brakować.

Stan na 02.10:
Medicover
WZW A 155 zł
WZW B 65 zł

Z innego tematu:

michał_wro napisał(a):
Medicover - Wrocław Globis
stan na 28.08

TWINRIX ADULT (WZW A i B) 195 zł
Typhim Vi (dur brzuszny) 245 zł
Boostrix POLIO (błonica, tężec, krztusiec, polio) 220 zł

Kwalifikacja do szczepienia (z kartą) 0 zł

Na forum ktoś polecał http://podwale-siedem.pl/category/punkt-szczepien/ ale najbliższy termin za 3 tygodnie no i od dłuższego czasu nie mają szczepionki na WZW a i b i jak się dowiedziałem możliwe że nie będą mieć do końca roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#244 PostWysłany: 18 Paź 2017 11:57 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 10
Zbanowany
Ostatnio znalazłam listę obowiązkowych szczepień: [ciach link] i zastanawia mnie, czy w przypadku Tajlandii wszystko jest wymienione? Niestety na stronie nie podają cen szczepień, ale to zawsze można zadzwonić i się zapytać.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 18 Paź 2017 13:15, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#245 PostWysłany: 18 Paź 2017 12:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
ARMENIA

zalecane: błonica i tężec, dur brzuszny, wzw A, wzw B, wścieklizna

dodatkowo zaleca się chemioprofilaktykę przeciw malarii

Geeeez, co za bzdury...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#246 PostWysłany: 18 Paź 2017 16:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@Zeus dlatego polecam sprawdzone źródła ;)
https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinatio ... ne/armenia
https://www.cdc.gov/malaria/travelers/c ... ble/a.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#247 PostWysłany: 19 Paź 2017 15:50 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
@maciek
Spróbuj tu: http://www.szczepienia.waw.pl/

W lipcu robiłam wzw A+B, już wtedy babeczka mówiła, że brakuje. Ale w spisie A jest dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#248 PostWysłany: 19 Paź 2017 15:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jakas epidemia zoltaczki A jest, dlatego szczepionki sie pokonczyly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#249 PostWysłany: 19 Paź 2017 16:03 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Ano jest. Na Śląsku w roku ubiegłym 3 przypadki, w obecnym już 198, a w kraju 1685. Jak widać szczepienie na podróż może się przydać i na miejscu. A WZW A starcza na wiele lat (różnie podają do 25 lat lub dożywotnio).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#250 PostWysłany: 06 Gru 2017 22:57 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nadal jest problem ze szczepionką na wzw a?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#251 PostWysłany: 16 Gru 2017 18:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Zdaje sobie sprawę, że może to być nieodpowiednie miejsce na takie pytanie, ale spróbuje. W lutym zaczynam RTW w jego trakcie będę łącznie przez trzy dni w Manili, Bangkoku i Singapurze, pozostałe państwa to Dubaj, Australia, USA i Ukraina. Czy będąc w Bangkoku i w Manili przez 48 H jest sens szczepić się na WZWA, dur i tężec? Mam skierowanie do poradni chorób tropikalnych, ale czy wam lekarz wskazywał jakiś minimalny czas pobytu czy nawet jeden dzień jest wystarczający?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#252 PostWysłany: 16 Gru 2017 18:52 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Nie ma czegoś takiego jak minimalny czas, po którym możesz się zarazić. Raz będziesz pół roku i nic cię nie spotka, a innym razem zarazisz się po ułamku sekundy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#253 PostWysłany: 29 Mar 2018 10:55 

Rejestracja: 08 Lip 2016
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 2 910
Ostatnio chciałem zrobić komplet szczepień i lekarz rodzinny powiedział mi że NIE MA szczepionki na dur brzuszny. Nie rozumiem czemu tak twierdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#254 PostWysłany: 30 Mar 2018 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Zmień lekarza, na odchodne podaj mu linka do Państwowego Zakładu Higieny :)
http://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/dur-brzuszny/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#255 PostWysłany: 22 Kwi 2018 22:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Korzystałem z Enel-Med i mam następujące zastrzeżenie - zawsze upewnijcie się czy dana szczepionka jest w danej placówce i domagajcie się aby konsultant to sprawdził telefonicznie a nie w systemie komputerowym. Miałem w tym roku sytuacje że przyjechałem, przeszedłem badania kwalifikacyjne po czym usłyszałem że nie mają jednak szczepionki (podczas gdy 2 h wcześniej na infolinii twierdzili że jest).

Oprócz tego Poznaniu i zapewne wszystkich placówkach gdzie nie ma lekarza medycyny podróży na pewno nie szczepią na żółtą febrę, bo od pewnego czasu zwykły lekarz nie ma możliwości kwalifikować osób do tego szczepienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#256 PostWysłany: 22 Kwi 2018 23:21 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Ja polecam mało popularny chyba sposób - szczepienie w przychodni, do której jesteście zapisani. Sama szczepionka kupowana w aptece, oczywiście na receptę.
Szczepiliśmy się tak kilka lat temu z mężem, córkę ostatnio też. Może być problem ze szczepionką - w zeszłym roku skończyła się w hurtowniach akurat na dur brzuszny dla córki, akurat miała mieć 2 dawkę. Ale udało się jeszcze przed wyjazdem ją dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#257 PostWysłany: 26 Kwi 2018 08:45 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Witam,
szybkie pytanie: jakie choroby powinienem mieć na uwadze przy 3-tygodniowym wyjeździe na Borneo, Aceh, do Singapuru, Kambodży i Tajlandii? Obowiązkowych szczepień nie ma, z tego co się orientuję warto rozważyć WZW A i B, dur brzuszny. Co sądzicie o wściekliźnie i cholerze? No i oczywiście pozostaje problem malarii, dengi i ziki. Polecacie jakąś wiarygodną poradnię (jestem z Warszawy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#258 PostWysłany: 11 Maj 2018 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Fajna grafika opisująca Zalecanych/Obowiązkowych szczepień

Załącznik:
szczepienia.jpg
szczepienia.jpg [ 85.55 KiB | Obejrzany 6145 razy ]


http://szczepieniadlapodrozujacych.pl/materialy.html
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#259 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:26 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 24
Przejrzałem większość wpisów i mam zapytanko odnośnie szczepień w Krakowie. Gdzie na ten moment najkorzystniej wybrać się po szczepienia na febrę, dur brzuszny, WZW A+B? Nie planujemy buszować po nieodkrytych miejscach w Malezji/Singapurze natomiast street food jak najbardziej stąd pytanko - powyższy zakres szczepień będzie wystarczający? Wiadomo, że lekarz wskaże dokładny pakiet szczepień ale chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia.
Póki co znalazłem 2 miejsca warte uwagi - w szpitalu na Prądnickiej 80 i Szpital Uniwersytecki. Niestety w tym pierwszym ceny od maja poszły znacząco do góry - średnio po 30-40zł na każdej szczepionce, plus jest taki że nadal konsultacja w cenie i zniżka 10% dla studentów :) Szpital Uniwersytecki - bardzo mili ludzie pracują, ale sama konsultacja 120zł...no i szczepionki standardowe ceny.
Znacie jakieś inne miejsca? Może sanepid albo inne centrum medycyny podróży?
Pozderki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#260 PostWysłany: 04 Sie 2018 08:38 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 2
Szczepienia mogą niewiele pomóc na choroby przenoszone drogą pokarmową i trzeba być tego świadomym. Po pierwsze żywność tylko z pewnego źródła, woda tylko przegotowana, no i produkty spożywcze ze sklepów nie z bazaru. Niestety wielu z Was zapomina że żółtaczka typu A powstaje tam gdzie nie ma higieny, szczepienia w dodatku nie zawsze są efektywne (specyficzne). Dobrym rozwiązaniem jest spryskiwacz (aerozol) ze spirytusem aby zawsze po można był ręce spryskać. Trzeba też uważać w restauracjach na widelce i noże, warto je wytrzeć chusteczką lub spryskać bo wiele hoteli nie zawsze dezynfekuje w autoklawie sztućce, a tutaj mogą pojawić się problem jelita wrzodziejącego http://www.wzjgforum.pl/podroze-i-wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego/ i można mieć parę lat wycięte z życia. Mój brat przywiózł to coś z Egiptu, oczywiście jadł kebaby gdzie popadło, mówił, że na ulicy najsmaczniejsze - o i dostał w prezencie coś co leczy do dziś. Więc szczepienia jak najbardziej, ale świadomość i otwarta głowa to drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group