Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 02 Paź 2017 23:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Szybki Bill napisał(a):
Który ma lepszy zasięg LTE?


byle nie Play
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#222 PostWysłany: 03 Paź 2017 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Szybki Bill napisał(a):
W jaki sposób się przenosi numer? Czy muszę wypowiadać w Orange i dopiero kontaktować się z innym operatorem czy ten nowy operator wszystko za mnie załatwi?


W kazdym przypadku idziesz do nowego operatora i on zalatwia wszystkie formalnosci. A2mobile zalatwiasz online i z papierami przychodzi do Ciebie kurier - tutaj trwa to troche dluzej, do tygodnia, nie mozna czekac do ostatniej chwili bo mozesz nie zdazyc z okresem wypowiedzenia. Ustawiasz date przeniesienia numeru na koniec okresu promocyjnego i nie martwisz sie o nic. Dostajesz nowa karte SIM i jak w nocy podanego dnia przeniosa numer, przekladasz do telefonu i tyle.

Po zlozeniu tych kwitow u nowego operatora przychodzi sms od jednego i drugiego operatora z informacja, Orange jeszcze prosi zebys zostal, nawet dzwoni zebrac, ale po pytaniu "co mozemy panu zaproponowac zeby pan zostal?" i mojej odpowiedzi "nielimitowane rozmowy, smsy i internet za 20zl bez umowy" odpowiadaja ze takie rzeczy to tylko w erze i nikt mi tego nie da, a ja im ze owszem da, prosze sprawdzic i przeniesc numer samemu, dziekuje i milego dnia zycze.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 03 Paź 2017 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Szybki Bill napisał(a):
I teraz nie wiem czy Nowy Plush za 25 zł czy a2mobile za 19,99 zł... ;)

sprawa prosta - wysyłasz MMS`y ?

Plush - MMS`y no limit
A2 - 10gr / szt
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 03 Paź 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
w a2 mmsy też są no limit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 03 Paź 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
aaa fakt :oops:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 07 Paź 2017 10:39 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Właśnie skończyła mi się umowa w Orange, przejrzałem wątek i oferty i wybrałem Plush na kartę:

opcja wszystko bez limitu kosztuje 25zł/mc
rok ważności konta
trochę ponad 1gb w roamingu
co piąte doładowanie gratis czyli realnie wychodzi 20zł/mc
pierwsze doładowanie na ich stronie plus 40% kwoty doładowania
za przeniesienie numeru 3 miesiące za pół ceny.

I teraz:
doładowuje karte za 150zł - dostaje 40% więcej oraz 30zł za kwotę doładowania czyli na koncie do wydania mam 240zł
3 miesiące za 12,50 - na koncie zostaje 202,50zł
202,50zł/25=8,1 miesiąca
czyli za wydanych 150zł mam 11,1 miesiąca wszystkiego bez limitu
150/11,1=13,50

Jeśli wszystko zadziała, a nie ma powodu, żeby nie miesięcznie na wszystko bez limitu (prawie wszystko bo net jest chyba 10gb) wydam 13,50zł
Tańszej oferty nie znalazłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 07 Paź 2017 11:26 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 77
A już chciałem brać a2mobile, plusha aż tak dokładnie nie analizowałem. Sprawdzi się Twoja taktyka? Jak tak to wybór jest oczywisty... ;)
Zamówiłeś już plusha?

Edit:
Wychodzi na to, że tak. Pierwsze doładowanie 40% i 3 miesiące za pół ceny za przeniesienie.
Przekonałeś mnie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 07 Paź 2017 11:41 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Tak, przeniosłem numer, dostałem kartę, ale wypowiedzenie kończy mi się z końcem października.
W Plushu wystarczy iść do salonu Plusa i załatwić to od ręki, a nie jak w a2 bawić się z kurierami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szybki Bill uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 07 Paź 2017 13:58 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 77
Mi pod koniec listopada. W takim razie przejdę się do Plusa, na lepszą ofertę od O. nie ma co liczyć. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 07 Paź 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
A jak jest z "Punktem dostepy Wi-Fi" (tethering) w a2 i w plushu. Mam w tej chwili Orange i oni blokuja ta funkcjonalonosc telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 07 Paź 2017 17:20 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Szybki Bill napisał(a):
Mi pod koniec listopada. W takim razie przejdę się do Plusa, na lepszą ofertę od O. nie ma co liczyć. Dziękuję.


Tylko pamiętaj, żeby wypowiedzieć umowę miesiąc przed końcem, nie później.
Ja jak zwykle się zagapiłem i okazało się, że okres wypowiedzenia kończy się po okresie umowy na dwa lata.
Płaciłem abonament 45zł/mc, a przysłali mi smsa,że w związku z zakończeniem umowy promocyjnej ostatni abonament wyniesie 75zł :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 07 Paź 2017 17:24 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Ja miałem, a raczej jeszcze mam telefon na kartę w Plusie. Niepotrzebnie miałem na kocie minuty za 1200 zł. Kilka miesięcy temu, okazało się, że te pieniądze... zniknęły. Podczas reklamacji stwierdzili, że sprawdzili wszystko i w ciągu 3-4 dni korzystałem z Internetu za powyższa kwotę. Gdy proszę o konkretne dane; kiedy i ile bajtów ściągnąłem, to tych danych nie są mi w stanie podać. Cały czas, jak mantrę powtarzają, że wszystko jest w porządku. Dziwię się tylko, że jak wszystko w porządku, to dlaczego nie chcą/nie są w stanie podać konkretów. Jak trzeba będzie to pójdę do sądu, bo nie podoba mi się takie postepowanie.
Tym bardziej, że to nie pierwszy raz. Wcześniej w podobny sposób zniknęło mi 500 zł. W trakcie reklamacji odpisali, ze wszystko jest w porządku, ale z tego względu na to, że jestem długoletnim klientem, to mi te 500 zł przywracają.
Jak mnie tak potraktowali, to tylko czekałem, kiedy minie mi umowa i rezygnowałem z ich usług. Już mam 3 numery telefonów na abonament przeniesione. Za kilka dni przenoszę numer na kartę, ale jeszcze nie wiem gdzie, dlatego czytam ten wątek. W maju 2018r. przenoszę od Plusa ostatni numer telefonu na abonament.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 08 Paź 2017 19:25 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
heniek napisał(a):
Właśnie skończyła mi się umowa w Orange, przejrzałem wątek i oferty i wybrałem Plush na kartę:

opcja wszystko bez limitu kosztuje 25zł/mc
rok ważności konta
trochę ponad 1gb w roamingu
co piąte doładowanie gratis czyli realnie wychodzi 20zł/mc
pierwsze doładowanie na ich stronie plus 40% kwoty doładowania
za przeniesienie numeru 3 miesiące za pół ceny.

I teraz:
doładowuje karte za 150zł - dostaje 40% więcej oraz 30zł za kwotę doładowania czyli na koncie do wydania mam 240zł
3 miesiące za 12,50 - na koncie zostaje 202,50zł
202,50zł/25=8,1 miesiąca
czyli za wydanych 150zł mam 11,1 miesiąca wszystkiego bez limitu
150/11,1=13,50

Jeśli wszystko zadziała, a nie ma powodu, żeby nie miesięcznie na wszystko bez limitu (prawie wszystko bo net jest chyba 10gb) wydam 13,50zł
Tańszej oferty nie znalazłem :D


Jak sprawdziłem, doładowanie na kwotę 150 PLN (z bonusem 30 PLN) przedłuża ważność konta na połączenia wychodzące o 180 dni.
Jak dzwonić w tym Twoim wariancie przez rok?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:16 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Zapomniałem dodać, a to faktycznie dość istotne Plush na kartę oferuje rok ważności konta:

Strzel sobie rok ważności konta!
*136*11*10#
Po wprowadzeniu kodu doładuj
konto w ciągu 30 dni za min. 5 zł.

Czyli najpierw trzeba wbić kod a później doładować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
marcin14 napisał(a):
A jak jest z "Punktem dostepy Wi-Fi" (tethering) w a2 i w plushu. Mam w tej chwili Orange i oni blokuja ta funkcjonalonosc telefonu.

Możesz rozwinąć temat? Korzystam z Orange od dawna i nigdy nie miałem z tym problemu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Mam Orange od dwoch lat. Nie moge udostepnic netu z komorki na laptopa, tak zeby z internetu orange korzystac na kompie. Wczesniej mialem tmobile i nie bylo z tym problemu. Gdzies na necie wyczytalem ze orange blokuja takie cos, po to zeby np trzeba bylo kupic drugi abo z netem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 08 Paź 2017 21:07 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
marcin14 napisał(a):
Mam Orange od dwoch lat. Nie moge udostepnic netu z komorki na laptopa, tak zeby z internetu orange korzystac na kompie. Wczesniej mialem tmobile i nie bylo z tym problemu. Gdzies na necie wyczytalem ze orange blokuja takie cos, po to zeby np trzeba bylo kupic drugi abo z netem.

Ostatnio jak sprawdzałem to tethering był funkcjonalnością telefonu, a nie karty sim. Chyba że masz kartę SIM w tym nowym standardzie z wifi i słuchawką prysznicową to wtedy mogą zablokować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 11 Paź 2017 15:24 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
julk1 napisał(a):
Ja miałem, a raczej jeszcze mam telefon na kartę w Plusie. Niepotrzebnie miałem na kocie minuty za 1200 zł. Kilka miesięcy temu, okazało się, że te pieniądze... zniknęły. Podczas reklamacji stwierdzili, że sprawdzili wszystko i w ciągu 3-4 dni korzystałem z Internetu za powyższa kwotę. Gdy proszę o konkretne dane; kiedy i ile bajtów ściągnąłem, to tych danych nie są mi w stanie podać. Cały czas, jak mantrę powtarzają, że wszystko jest w porządku. Dziwię się tylko, że jak wszystko w porządku, to dlaczego nie chcą/nie są w stanie podać konkretów. Jak trzeba będzie to pójdę do sądu, bo nie podoba mi się takie postepowanie.
Tym bardziej, że to nie pierwszy raz. Wcześniej w podobny sposób zniknęło mi 500 zł. W trakcie reklamacji odpisali, ze wszystko jest w porządku, ale z tego względu na to, że jestem długoletnim klientem, to mi te 500 zł przywracają.
Jak mnie tak potraktowali, to tylko czekałem, kiedy minie mi umowa i rezygnowałem z ich usług. Już mam 3 numery telefonów na abonament przeniesione. Za kilka dni przenoszę numer na kartę, ale jeszcze nie wiem gdzie, dlatego czytam ten wątek. W maju 2018r. przenoszę od Plusa ostatni numer telefonu na abonament.


Myślę, że jak będzie wszystko w cenie to już nie będą mieli jak naciągnąć.
A wydaje mi się, że każda sieć jakiej nie wybierzesz lubi naciągnąć na kasę.

Mnie naciągnął T-mobile w ostatnim momencie jak za przekroczenie limitu danych nie robili lejka tylko naliczali opłaty za każdy kb danych. Co miesiąc mieściłem się w limicie ale zainstalowałem apkę, żeby to kontrolować, co miesiąc wszystko pasowało i się zgadzało z ich naliczaniem. Jak wypowiedziałem umowę to ostatni rachunek przyszedł na 500zł więcej za przekroczenie limitu. Moja apka pokazywała tak jak co miesiąc, że nie przekroczyłem. Napisałem reklamację to mi powiedzieli, że mój sposób liczenia jest niemiarodajny, mój program nie jest przez nich autoryzowany i generalnie mogę im skoczyć. Aha i jeszcze jak poprosiłem o dokładny spis logów wraz z datami, czasem i danymi, żeby sobie porównać to okazało się , że jest to tajne prze poufne i nie udostępniają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 11 Paź 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
tasma napisał(a):
marcin14 napisał(a):
Mam Orange od dwoch lat. Nie moge udostepnic netu z komorki na laptopa, tak zeby z internetu orange korzystac na kompie. Wczesniej mialem tmobile i nie bylo z tym problemu. Gdzies na necie wyczytalem ze orange blokuja takie cos, po to zeby np trzeba bylo kupic drugi abo z netem.

Ostatnio jak sprawdzałem to tethering był funkcjonalnością telefonu, a nie karty sim. Chyba że masz kartę SIM w tym nowym standardzie z wifi i słuchawką prysznicową to wtedy mogą zablokować ;)


Z tego co pamiętam wystarczy po prostu zadzwonić do Orange żeby uaktywnili usługę TT i śmiga. Tak samo jak niektóre numery nie mają LTE na dzień dobry i też trzeba dzwonić i prosić o uruchomienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:38 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@szymonpoznan1
O LTE decyduje operator. Fakt. Ale co do tetheringu to jeszcze raz powtarzam, że to funkcjonalność telefonu. Nie można go włączyć/wyłączyć na poziomie sieci.
Od strony technicznej wygląda to tak. Słuchawka łączy się z internetem (i to zapewnia sieć komórkowa), ale o tym czy to połączenie wykorzystuje sama, czy też przez wifi współdzieli z innymi urządzeniami decyduje tylko i wyłącznie oprogramowanie słuchawki. Z punktu widzenia operatora pakiet danych "wykorzystany" przez słuchawkę, od pakietu puszczonego w tetheringu nie różni się niczym.
Jedyna możliwość jaką sobie wyobraża, to taka kiedy operator mógłby kontrolować tethering poprzez funkcje zaszytą w oprogramowaniu telefonu, czyli mogło by to dotyczyć wyłącznie telefonów z tzw. softem brandowanym (na których po włączeniu pojawia się logo operatora). Nie bardzo jednak rozumiem po co miałby to robić bo IMO nie ma to żadnego sensu. Albo się abonent trzyma w limicie danych jaki dostał albo nie, a jak zużyje te dane to jego sprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group