Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#21 PostWysłany: 13 Lip 2017 23:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
niedzwiecki.pl napisał(a):
A czy *A Gold daje bagaż rejestrowany w taryfie bez bagażu?


Tu możesz sprawdzić:

http://book.flytap.com/bagsim/BaggageStart.aspx?_l=en
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#22 PostWysłany: 11 Wrz 2017 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Kupiłem niedawno bilet OW LIS-WAW w najtańszej taryfie. Będzie to moja pierwsza podróż 'tradycyjną' linią. Jako, że jestem przyzwyczajony do podróży Wizz'em czego mogę się spodziewać ? Kartę pokładową dostanę dopiero na lotnisku czy mogę to zrobić tak jak w lowcost'ach online ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#23 PostWysłany: 11 Wrz 2017 20:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
https://www.flytap.com/en-pl/check-in
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#24 PostWysłany: 13 Wrz 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Kupując bilet na trzecim etapie zerwało mi się połączenie z internetem i od tej pory gdy próbuje kupić wyskakuje mi taki komunikat : Mamy już rezerwację z tymi samymi szczegółami w ciągu ostatnich 10 minut. Proszę skontaktować się z najbliższym biurem TAP. Ponawiam próby od dwóch godzin. Miał ktoś podobny problem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#25 PostWysłany: 13 Wrz 2017 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Trochę może nie stricte o samej linii, ale denerwuje mnie, że nigdy nie przyznają sami mil M&M. Drugi raz mam już problem i muszę się męczyć przez customer service M&M, żeby naliczyli mi mile za odbyte loty :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#26 PostWysłany: 14 Wrz 2017 16:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@Relaxa zmień przeglądarkę. Jak problem nadal będzie występował to spróbuj użyć innego adresu e-mail.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#27 PostWysłany: 17 Wrz 2017 10:07 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Od pewnego czasu TAP powiziął decyzję o wprowadzeniu na obsługę WAW-LIS-WAW Boeinga 767 - zatem jest szansa na kolejny szeroki kadłub na EPWie we w miarę regularnej rotacji. Pytanie tylko czy to chwilowa niemoc A319 niewyrabiających się w rotacjach czy celowe zwiększenie przepustowości segmentu...

Załączniki:
taaap.jpg
taaap.jpg [ 64.52 KiB | Obejrzany 6404 razy ]
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#28 PostWysłany: 30 Wrz 2017 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Według matriksa 767 jest zaplanowany tylko w soboty i tylko do czasu wejścia rozkładu zimowego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#29 PostWysłany: 01 Paź 2017 21:29 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
Sudoku napisał(a):
niedzwiecki.pl napisał(a):
A czy *A Gold daje bagaż rejestrowany w taryfie bez bagażu?


Tu możesz sprawdzić:

http://book.flytap.com/bagsim/BaggageStart.aspx?_l=en


Podłączam się pod pytanie - chyba od 1.09 zmieniły się zasady dla goldów, w tym A3... w najnizszych taryfach już chyba nie ma bagazu 4free - ale nie jestem pewien, może ktoś potwierdzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#30 PostWysłany: 16 Paź 2017 14:44 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Czy ktoś wie jaki limit bagażu podręcznego jest na lotach ATR ?
Normalnie to standardowa walizka z limitem 8 kg
na ich stronie widnieje tylko taki zapis
"W niektórych samolotach TAP Express (Embraer 190 i ATR 72-600) mogą obowiązywać także inne ograniczenia ze względu na mniejszą przestrzeń dostępną w kabinie i schowkach"
nic więcej konkretnego...
Niestety zamienili maszynę z A320 na ATR 72-600... Czy w kabinie schowki pozwalają zapakować normalną walizkę podreczną?? Pewnie ważenie bagażu w tym wypadku też jest bardziej prawdopodobne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#31 PostWysłany: 16 Paź 2017 14:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jak nie zmieści się, dostaniesz naklejkę do bagażu: Deliver at aircraft, dostarczyć do samolotu, oni spakują do luku bagażowego i odbierzesz go w docelowym punktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#32 PostWysłany: 16 Paź 2017 14:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
no to wiem :) bardziej mi chodzi o to czy fizycznie schowki w ATR są wstanie pomieścić tradycyjną kabinówkę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#33 PostWysłany: 29 Sty 2018 00:54 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
-- 28 Sty 2018 23:18 --

IMHO nie polecam TAP Portugal. Ale każdy ma prawo wyboru, więc podaję kilka subiektywny uwag.
Przelot PRG->LIS na A319. Business Lounge w PRG te same co dla LOT, więc nie muszę opisywać. Poczęstunek to mikroskopijna kanapka i ciepłe i zimne napoje, a także wino i piwo. W klasie E dostałem tylko 139 mil do TK.
W LIS Business Lounge tylko w strefie "S", jeśli się przejdzie do "N" to na powrocie security check. Lounge czynne od 05:00 do 24:00. Jeśli odlatujesz rano to nie wpuszczają wieczorem, tylko w dniu odlotu. Lounge TAP oceniam jako bardzo dobre, jest prysznic, ciepłe i zimne jedzenie itd.
W terminalu nocą jest bardzo zimno.
Lot LIS->EWR na A330. System rozrywki , to nie wiem czy zasługuje na taką nazwę. Monitor wielkości smartfona i można tylko przełączać kanały na których coś tam odtwarzają. Gniazdek brak (w A319 były). Siedzenia ciaśniejsze niż w A319. Na pierwszy posiłek gularz wołowy z ziemniakami (brak wyboru), a na drugi wspomniana mikrokanapka. Napoje także alkoholowe (napewno wino i bardzo dobre piwo). 336 mil w klasie O do TK i nie wspomnę tu o złości gdy najtańszy lot krajowy w LO daje 250 mil.
Na JFK latają z T5 gdzie niema Lounge *A (na EWR być może da się skorzystać z BL Lufthansy). W T5 można skorzystać z BL "AIRSPACE" gdzie dostępna bez limitu kawa z termosu, i herbata, a z zimnych woda i zielona herbata z dystrybutora. Na pozostałe przysmaki dają kartę z limitem 10 USD, co powinno wystarczyć na jedno piwo. Najtańszą pozycją w menu jest bułeczka z topionym serkiem za 3,5 USD.
Na JFK są self checkiny, ale na EWR brak. Mankamentem jest to, że jeśli przy odprawie wybierze się inne niż losowe miejsce, to nie da się wrócić do bezpłatnych ani on-line, ani w self chekinie. Ale na lotnisku dostałem bezpłatnie kartę z miejscami które wybrałem jako płatne.
Warto zajrzeć do BL TAPa w LIS w godzinach obiadowych, wtedy są pyszne gorące obiady.
Samolot z JFK do LIS to także A330, ale tym razem normalne fotele i system rozrywki. Tylko te mile!
I na koniec wisienka na torcie:
*A Gold Members mają bezpłatny bagaż rejestrowany w taryfie "DISCOUNT" mimo że na stronie jest tylko dla Victoria Gold M.
Zresztą widać to przy odprawie on-line. Jak się dodaje walizkę to nie pojawia się płatność przy pierwszej sztuce. Aby to uściślić nadałem walizkę z LIS do PRG.

Podsumowując, największym mankamentem jest znikoma ilość mil. Plusy to dobry BL w Lizbonie dla tych co nie muszą nocować w terminalu i bezpłatny bagaż rejestrowany dla *A Gold.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#34 PostWysłany: 10 Lut 2018 18:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy można dokupić bagaż w taryfie Discount później? Nie widzę nigdzie na ich stronie cennika ile taka przyjemność kosztuje dla tej taryfy :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#35 PostWysłany: 10 Lut 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Niedawno miałem podobne wątpliwości:

tap-portugal-koszt-bagazu-w-taryfie-discount,228,123212

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#36 PostWysłany: 10 Lut 2018 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Wejdź na ich stronę wybierz bilet, który Cię interesuje w tej taryfie i przejdź dalej, później pojawia się opcja dodania bagażu. Będziesz wtedy widział ile kosztuje. Być może tyle samo przy zakupie bagażu do taryfy przez infolinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#37 PostWysłany: 15 Mar 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Przeglądałem loty TAP WAW-LIS na jesień tego roku i z przykrością zauważam, że na tej trasie tylko A319 :( W zeszłym roku szerokokadłubowym leciałem, nie pamiętam modelu...

Wstrzymam się, może coś zmienią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#38 PostWysłany: 15 Mar 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Do jesieni latał 767 EuroAtlantic, ale raz czy dwa w tygodniu. Obecnie A319 zamiennie z A320. W sumie nic dziwnego, jak leciałem w styczniu LF był z 30-40%.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#39 PostWysłany: 15 Mar 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
A to ciekawe @krasnal z tym niskim lf. Mam kilka lotów zaliczonych i lf na oko to zawsze 90% raz na powrocie z LIS do WAW nawet był overbooking. Odkąd TAP lata do Polski to były a319/320. Szeroki to był chwilowy "wybryk".
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TP] TAP Portugal
#40 PostWysłany: 15 Mar 2018 13:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Kilka uwag praktycznych po ostatnich lotach (Europa+ Cabo Verde):
- w taryfach "bezbagażowych" jak wiadomo nie ma już bezpłatnego bagażu dla *G
- bagaże podręczne (8 kg) nie były ani razu kontrolowane pod kątem wagi/rozmiarów, spokojnie można mieć nieco większe niż limity plus drugi dodatkowy "mniejszy" na komputer itp. (bez problemu może być to plecak), w LIS zdarza się, że już po boardingu w rękawie krąży obsługa i zabiera ludziom na oko przeważone / za duże bagaże podręczne i nadaje je darmowo do luku
- miejsca są losowane przy odprawie (jedna rezerwacja=przydział razem), nie można ich zmienić bezpłatnie on-line; można zmienić na lotnisku lub na pokładzie samolotu
- w samolotach ciasno zwłaszcza na zwykłych fotelach (do tego nie rozkładają się w ogóle), przednia część kabiny ma fotele "komfort" z nieco większą odległością, rozkładane, odchylanymi zagłówkami i gniazdkami elektrycznymi - mimo że formalnie miejsca te są za dodatkową opłatą, można o nie poprosić za free przy odprawie lub zająć za zgodą załogi na pokładzie (jeśli są wolne) bez żadnych problemów
- serwis w Y ciągle na tle średniej europejskiej dość przyzwoity - po Europie kanapki + jogurt/mus owocowy, do Afryki pełny ciepły posiłek, napoje, alkohole bezpłatne po Europie i do Afryki (wino, piwo)
- nowa flagowa poczekalnia w LIS całkiem okej, chociaż dość zatłoczona, ale to dziś norma w hubowych loungach wszystkich linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group