Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Gru 2016 17:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
wersus79 napisał(a):
Za miesiąc mam lot VY z LIS do BCN i chciałem raz w życiu jak "panicz" podejść do check-in, zamachać dowodem osobistym i powiedzieć, żeby mnie odprawili na lot. Pytam jak to u nich jest, bo na forum różne głosy w tej sprawie, a nie chciałbym żeby mnie odprawili z kwitkiem. Bilet mam w najtańszej taryfie. Z tego co wyczytałem wnioskuję, że odprawa na lotnisku jest mozliwa i jest darmowa. Ale to jest taka część podróżowania, której chciałbym być w 100% pewien.


Rzeczywiście, można na Vueling-a odprawić się za darmo na stanowisku check-in. Po przylocie do Lizbony innym liniami podszedłem jeszcze do pracowników Vuelinga upewnić się, że wystarczy sam dowód osobisty lub paszport żeby otrzymać kartę pokładową. Człowiek wychowany na Ryanairze i Wizzairze, nie wie jakie życie może być wspaniałe ;)

Na boardingu w Lizbonie nikt nie zwracał uwagi na wielkość i ilość bagażów - walizka plus jakas torba przechodziła bez problemu. Leciałem nowiutkim A321 wypełnionym pasażerami w 3/4. W kabinie przed startem i po lądowaniu leciała z głośników muzyka poważna. Hiszpańskie stewardessy bardzo miłe i uśmiechnięte. Samolot po wylądowaniu na El Prat zawija do pierwszego terminalu. Lot mogę ocenić jako bardzo komfortowy i kulturalny ;)

Szkoda, że w porównaniu z FR i W6 Vueling jak na linię LCC wypada zdecydowanie drożej. Mimo tego kiedyś znowu z nimi polecę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 20 Gru 2016 19:08 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Mialem przyjemnosc leciec ta linia do Barcelony, wrazenia :
- ciasniej niz w Ryanair, Wizzair (bardzo ciasno),
- w samolocie grzali niemilosiernie czulismy sie jak w saunie,
- samolot utrzymany jak autobus miejski, ani nie za brudno ani nie czysto stan taki posredni.
- nie odwolali, lecial punktualnie

raczej bede unikal tej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Sty 2017 12:56 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Ostrzegam przed tą linią.
Kupiłem bilet Barcelona - Accra oraz dolot z Warszawy do Barcelony.
Po kilku tygodniach od zakupu zmienili rozkład na trasie Warszawa - Barcelona. Oczywiście zaproponowali możliwość zwrotu pieniędzy z czego skorzystałem. I tu zaczął się problem. Na zwrot czekałem kilka miesięcy wysyłając co tydzień malia z ponagleniem. Dopiero jak zgłosiłem w banku chargeback to odzyskałem kasę.
W między czasie dokupiłem dolot do Barcelony Easyjatem z Berlina.
W grudniu poinformowali mnie, że odwołują loty z Barcelony do Accry. Po raz kolejny walczę o zwrot kasy ale teraz już nie czekałem z wnioskiem o chargeback.
Mam wrażenie że linia jest na skraju bankructwa i robi co może żeby przedłużyć agonię i być może w międzyczasie coś z Brukseli wyłudzić jak nasz LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Sty 2017 13:27 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 995
srebrny
Jeśli chodzi o problemy z próbą odzyskania pieniędzy to nawet mnie to jakoś bardzo nie dziwi, ale zakładanie, że linia jest na skraju bankructwa, to gruba przesada, ponieważ należy ona do bardzo dobrze radzącej sobie ostatnio grupy IAG wraz z Aer Lingus
British Airways czy Iberią. A sam Vueling bardzo szybko się rozwija.


Ostatnio edytowany przez michzak, 18 Sty 2017 13:33, edytowano w sumie 1 raz
Opinie o linii wydzieliłem do odpowiedniego wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Sty 2017 13:46 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Może aż tak wybitnym ekspertem z zakresu lotnictwa jak mój przedmówca to nie jestem, ale o problemach Aer Lingus i Iberii to w ostatnich miesiącach (latach) było głośno.
A na finansach to raczej też nie trzeba się zbytnio znać, żeby wiedzieć, że brak regulowania bieżących zobowiązań jest podstawowym objawem problemów finansowych.
Dopiero po fakcie znalazłem na forach internetowych informacje, że takich jak ja którzy mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy jest całkiem sporo. Wielu z nich może machnie ręką na 20-50 euro i jakoś linia przedłuży agonię.
Oczywiście jest jeszcze możliwość że linia nie straciła płynności ale ma złodziejską politykę finansową lub burdel w księgowości, ale jedno i drugie w konsekwencji to też ją doprowadzi do bankructwa.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Sty 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Vueling miał w zeszłym roku straszne problemy organizacyjne i szczególnie w lecie to tam panował chaos. Poleciały głowy i teraz mam być lepiej. Ja tam w to wątpię, bo jakoś tej linii brakuje pomysłu na dalszy rozwój; teraz w zasadzie jest narzędziem w rękach IAG do walki niby z Ryanairem i Norwegianem na raz.
Odradzać to bym może nie odradzał, ale warto być czujnym i patrzeć czy np loty nie są odwołane/przesuwane itp. Mają niektóre dość oryginalne trasy i niby to ich wyróżnia ale jak czytam, że loty na tych trasach odwołują po co nimi latać?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Sty 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
ArekBDF napisał(a):
A na finansach to raczej też nie trzeba się zbytnio znać, żeby wiedzieć, że brak regulowania bieżących zobowiązań jest podstawowym objawem problemów finansowych.

Na Twoim przykladzie widac, ze jednak znac sie warto a dodatkowa wiedza nie zaszkodzi. Wybacz osobisty ton tej uwagi, ale trudno przejsc obojetnie obok dyrdymałow ktore tu wypisujesz ...IAG na krawedzi bankructwa? :lol: :lol: :lol: Co innego obsluga klienta, a co innego kondycja finansowa.

ArekBDF napisał(a):
Może aż tak wybitnym ekspertem z zakresu lotnictwa jak mój przedmówca to nie jestem, ale o problemach Aer Lingus i Iberii to w ostatnich miesiącach (latach) było głośno.

W kontekscie rentownosci linii lotniczych... Google jest dosc latwy w obsludze i nawet malo wybitny ekspert lotnictwa da rade znalezc na przyklad to:

"Aer Lingus is the most profitable unit within IAG. During the third quarter it had a 29.7pc operating margin."
http://www.independent.ie/business/iris ... 54581.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Sty 2017 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Leciałem nimi raz i moja opinia jest raczej pozytywna:
    • miejsca na nogi (A321) mniej niż w Ryanairze, ale więcej niż w Wizzairze - jak dla mnie (~190 cm) było trochę ciasno
    • odprawę zrobiłem online w dniu jej uruchomienia - dwie osoby ich system posadził obok siebie
    • w trakcie boardingu nie zauważyłem żeby ktokolwiek zwracał uwagę na bagaż, zarówno wymiar jak i ilość sztuk - ale z drugiej strony, nie zauważyłem też żeby ktoś mocno przeginał z ilością i wielkością
    • wsiadanie i wysiadanie (LPA>BCN) przez rękaw
    • cena chyba niezła 19,99 €/os (jakaś promocja była)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 21 Sty 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
No ja też leciałam i jestem bardzo zadowolona. Leciałam OPO - BCN - WAW
Wcale nie czułam, że to LCC
A różne problemy zdarzają się w każdej linii lotniczej. Mnie wielokrotnie Lufthansa doprowadzała do szału na trasie FR - ALG, bo nagminnie nie zabierała bagażu całego i dolatywał dzień albo dwa później.
VY to dobra linia i przede wszystkim tania ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:47 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Witam, kupiłem ostatnio bilety w Vuelingu i dostałem takie info:Image
Ktoś dostał coś takiego i skorzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Patrząc na to co jest napisane w pkt. 2 trzymałbym się od tego z daleka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lut 2017 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
^^^^

Dodrze by było jakbys napisał od kogo ten mail

Choć to bez znaczenia bo to scam na 100%
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Lut 2017 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌rw30‌
To raczej nie mejl tylko taka strona. Kiedyś Ryanair chyba też takie miał; wyskakiwało na samym końcu jak się bilet kupowało na ich stronie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lut 2017 01:20 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Dostałem w mailu od nich z informacjami o moim locie.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Maj 2017 16:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Kolejny lot Vueling -iem. Trasa BHX-AGP Airbus 320. Odprawa na lotnisku za darmo. Znowu pokazałem dowód i znowu bez problemu dostałem kartę pokładową. Podczas boardingu nie sprawdzano wymiarów bagaży podręcznych. Samolot wypełniony na oko w 3/4 lub trochę więcej. Lot miły i przyjemny, ale tym razem bez muzyczki z głośników podczas wsiadania i wysiadania.

Co do ilości miejsca na nogi to załączam foto, które pokazuje, że nie jest tak źle. To były miejsca standardowe. Latając FR lub W6 nigdy nie mam takiego luzu ;) na nogi.

Załączniki:
vueling_row.jpg
vueling_row.jpg [ 235.98 KiB | Obejrzany 8213 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Wrz 2017 10:35 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 1
11-12 wrzesnia lecialem z nimi z Barcelony na Majorke i z powrotem. Odprawe robilem online przez aplikacje Vueling, karty pokladowe pokazywalismy z telefonu, zero problemu. Boarding bardzo szybki choc opozniony jakies 10 minut. Wymiary bagazy nie sprawdzane za to zawartosc bardzo mocno ale to ze wzgledu na ostatnie zamachy terrorystyczne. Samolot troche wysluzony ale jak dla mnie to zaden problem, przy 176 cm wzrostu miejsca na nogi chyba wiecej niz w ryan. Wroce do tych linii bankowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Wrz 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
A ja leciałam w lipcu z Alicante do Algieru. Nie miałam wykupionego bagażu nadawanego. Tylko spory plecak, ale o wymiarach dopuszczalnych.
Pani przy check-in zaproponowała mi nieodpłatne nadanie bagażu.
Wow. Bardzo pozytywne zaskoczenie!
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Wrz 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
meteorka2207 ,

czy to nie jest teraz standardem w wielu liniach lotniczych?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Wrz 2017 08:01 

To jest NORMALNE w liniach lcc działajacych na wzór linii tradycyjnych: Vueling, Norwegian czyli darmowa odprawa na lotnisku z wydrukowaniem kart pokładowych, prośba nie przymus nadania bagażu do luku przy pełnym obłożeniu lotu
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Wrz 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
meteorka2207 napisał(a):
Nie wydaje mi się. Nigdy mi się to nie zdarzyło wcześniej.
Często zabierają bagaż podręczny do luku przy boardingu, ale żeby przy check-inie, to się nie spotkałam.


poczytaj tu na forum, ludzie często piszą że np w Ryanie się tak dzieje
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group