Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 16 Sie 2017 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@amphi

Kilka uwag ode mnie:

1. Tokio i Kioto odznaczają się łagodnym klimatem. Śnieg należy do rzadkości, spodziewajcie się ok. 10 stopni na plusie. Chłodniej w lutym będzie natomiast w Nikko.

2. W zimie Góra Fudżi wygląda niezwykle efektownie z pokaźną ilością śniegu na szczycie oraz dużym prawdopodobieństwem dobrej widoczności wolnej od chmur (czego niestety nie można powiedzieć o innych porach roku). Możliwe, że będzie widoczna nawet z Tokio oraz z Shinkansenu w czasie przejazdu do Kioto, ale możecie też rozważyć oglądanie widoku z Górą Fudżi z jakiś bliższych lokalizacji.

3. Poruszanie się po Japonii z wózkiem jest odradzane. Szczególnie w rejonie dużych stacji i popularnych atrakcji panuje prawie zawsze ogromny tłok i nie wyobrażam sobie tam przejścia z wózkiem. W niektóre miejsca, jak np. targ rybny Tsukiji o bardzo ciasnych alejkach, w ogóle nie zostaniecie wpuszczeni. Ponadto, do świątyń często wchodzi się po licznych schodach.

4. Pamiętajcie, że Muzeum Ghibli wymaga rezerwacji. Poza tym, jeżeli chodzi o Tokio, to do popularnych atrakcji należą także okolice stacji Shinjuku z najbardziej efektownymi reklamami świetlnymi oraz (płatne) wieże obserwacyjne, np. Tokyo Skytree, Tokyo Tower, Mori Tower.

5. Podróż autobusem miejskim przez Kioto na takich długich trasach jak z Fushimi Inari Taisha do Kinkakuji zajmuje bardzo dużo czasu. Polecam w takich przypadkach rozważać łączenie kilku środków transportu takich jak metro, pociągi JR i pociągi prywatnych przewoźników. Na przykład na tej trasie przejazd pociągiem JR ze stacji Inari do Emmachi znacznie skróci podróż.

6. Do świątyni Todaiji w Narze idzie się piechotą ze stacji JR około 40 minut, a autobusy odjeżdżają co kilka minut i wydaje mi się, że szkoda Waszego czasu na takie długie przejście. Przy okazji, mogę polecić po drodze do Nary postój w Uji.

7. Decydując się co zobaczyć w pierwszej kolejności, Hiroshimę czy Miyajimę, sprawdźcie prognozę pływów morskich. Miyajima wygląda najbardziej efektownie w czasie przypływu.

8. Świątynie w Japonii są bardzo różnorodne i program podróży, który zawiera wiele obiektów tego typu, wcale nie musi być monotonny. Jednakże zachęcam do wyszukania zdjęć i krytycznej oceny tego, które z nich naprawdę się Wam podobają. Te, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, możecie odrzucić.

9. Demonstracje robota Asimo są wolne od opłat. Można je także zobaczyć w Honda Welcome Plaza w Tokio.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#842 PostWysłany: 16 Sie 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Aso napisał(a):
1. Tokio i Kioto odznaczają się łagodnym klimatem. Śnieg należy do rzadkości, spodziewajcie się ok. 10 stopni na plusie. Chłodniej w lutym będzie natomiast w Nikko.



Chcialbym dodac, ze z pogoda to nigdy nie wiadomo, kilka lat temu mialem okazje byc pod koniec lutego w Kyoto i akurat padal snieg, pewnie nigdy nie zapomne takich duzych platkow sniegu, jak w bajce. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#843 PostWysłany: 17 Sie 2017 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@cccc

Miałeś niezwykłe szczęście. Śnieg w Kioto to coś na co polują fotografowie, ponieważ uważa się, że zabytki Kioto, szczególnie Złoty Pawilon, wyglądają niezwykle malowniczo pokryte warstwą białego puchu. Niestety, statystycznie śnieg w Kioto występuje jakieś trzy dni w ciągu całej zimy, więc większość z nich wraca rozczarowanych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#844 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Aso

Zgadza sie, w Kyoto bylem pod koniec lutego 2008.
Fajnie bylo zobaczyc dzikie malpy i do tego snieg, ktory akurat bardzo pasowal. :)
Nie tylko snieg i malpy byly atrakcja, ale wygrane 2 bilety do Japonii. :D
Az mi sie zatesknilo, tak ogolnie to byl niesamowity, troche zwariowany wyjazd.
Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 23 Sie 2017 20:59 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Cześć,

tak czytam Wasze posty i zauważyłem, że gro osób kupuje JR Pass, a co myślicie nt poruszania się samolotem?

Będę w Japonii około 9 dni i jestem w początkowej fazie dopiero tworzenia planu podróży i pomyślałem aby:

1-3 dni spędzić w Tokio poruszając się komunikacją
4-7 dzień polecieć do Osaki (przelot RT Peach Airlines ~280 zł) i albo w Osace znaleźć nocleg albo w Kioto i zobaczyć właśnie te 2 miejsca + jeszcze wybrać się do Nary
8-9 powrót do Tokio + Góra Fudżi.

I teraz zagadka ile tak π razy oko potrzebuję $ na przejazdy aby to wszystko zobaczyć, bez uwzględnienia przelotu NRTKIX.

Pozdrawiam :D

EDIT:

Ewentualnie jeszcze myślę aby dodać jakoś Okinawę, ponieważ można złożyć fajnego open-jaw Tokio->Osaka->Okinawa->Tokio za 480 zł. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 23 Sie 2017 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pizzabhoy

Tak dla orientacji, Tokyo – Kyoto – Tokyo pociagiem kosztuje tyle co 7-dniowy JR Pass. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 23 Sie 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@pizzabhoy

Mogę zasugerować, żeby ułożyć plan na większym poziomie szczegółowości mając na uwadze dojazd do miejsc, które chciałbyś odwiedzić. Co prawda samolot jest konkurencyjną alternatywą dla pociągu, ale jestem zdania, że program oparty wyłącznie na głównych miastach może okazać się bardzo ograniczający i warto rozważyć większy udział miejsc, które wymagają dojazdów drogą lądową (np. Nikko, Hiroshima, Miyajima) - i jest dość prawdopodobne, że uwzględniając te przejazdy komunikacja oparta na samolotach przestanie być już tak atrakcyjna.

Warto mieć także świadomość, że Japonia słynie na cały świat ze swoich pociągów i podróżowanie po tym kraju koleją jest atrakcją samą w sobie z uwagi na nowoczesne i bardzo wygodne składy, ogromne prędkości, elegancką obsługę, która kłania się pasażerom czy przekonanie się jak to jest z tą legendarną punktualnością.

Jeżeli chodzi o koszty, to wszystkie ceny wstępów i przejazdów znajdziesz łatwo na japan-guide.com. Jeżeli chodzi o przybliżony koszt całej podróży, to nie chciałbym udzielać nieadekwatnych informacji, więc zaczekam, aż opiszesz więcej szczegółów, takich jak oczekiwany standard i dokładniejszy program wyjazdu.

Rozważając Okinawę zastanów się jakie miejsca na Okinawie chciałbyś zobaczyć. Niestety wszystkie te najbardziej atrakcyjne wybrzeża wymagają dalekich i dość kosztownych przejazdów poza Naha, dlatego może się okazać, że odwiedzenie Okinawy jest zbyt karkołomnym punktem programu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#848 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@pizzabhoy w zaszłym roku zrobiliśmy trasę: Tokio-Kioto (Nara i okolice)-Osaka-Okinawa-Tokio. Nie wykupiliśmy JR Pass.
Okolice zwiedzaliśmy przemieszczając się komunikacją miejską. Z Tokio do Kioto pojechaliśmy nocnym autobusem Willer Express (oszczędzając przy tym na jednym noclegu). Do Nary z Kioto pojechaliśmy pociągiem podmiejskim. Z Kioto do Osaki również pociągiem korzystając z regionalnego Pass. Trasę Osaka-Okinawa-Tokio zrobiliśmy samolotem Jetstar.
Całość kosztów transportu wyniosła nam mniej niż gdybyśmy zakupili JR Pass. Tyle tylko, że nie przejechaliśmy się Shinkansenem. Ale mamy przynajmniej pretekst aby wrócić do Japonii.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:34 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@pizzabhoy, moim zdaniem tak jak w powyższych postach - jeśli ograniczasz się do Tokyo i regionu Kansai kupowanie JRPass nie ma sensu. Jeśli zaczniesz do tego dorzucać np. jednodniówki w Horoshimie itd. zaczyna się kalkulować. Latając w Japonii warto też rozważyć spalanie mil (jeśli się posiada) bo dopłaty na lotach lokalnych są w okolicach 10zł :) i samoloty JAL/ANA latają na główne lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 25 Sie 2017 17:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 27
Witam,

Na początku października wybieram się z żoną do Japonii na 8 dni, i jak u większości jest to wymarzona podróż. Wycieczkę niestety organizuję sam, i po godzinach spędzonych w sieci nadszedł chyba czas na konsultacje społeczne :)

Prosiłbym o spojrzenie na plan wycieczek, choć zdaję sobie sprawę że takich postów jest dużo i wszystkie do siebie podobne, i na pomoc w kilku szczegółowych sprawach.

1 dzień - przylot na NRT wieczorem, walidacja 7 dniowego railpassa, nocleg, ew. powałęsanie się w okolicy dworca Tokio wieczorem (nocleg w okolicach dworca).
2 dzień - rano pociąg do Nikko, zostawienie bagaży na dworcu, zwiedzanie Nikko. Wieczorem nocleg w ryokanie.
3 dzień - kontrowersyjny, rano z Nikko do ogrodów w Kanazawa, podróż kilka godzin.
Zostawienie bagaży na dworcu. zwiedzanie ogrodów, obiad, wieczorem pociag do Kyoto.
4, 5, 6 dzień - Kyoto i Nara. 3 noclegi w ryokanie w Kyoto. Czy nie za dużo dni na te miejsce, może coś innego w okolicy zaproponujecie?
Zwiedzanie okolic, pytanie jest takie czy jak zostanie taki układ to Nara zwiedzać w drugi dzień, czy na sam koniec na wyjazd?
Wieczorem 6 dnia pociąg do Hiroshima (Himeji sobie daruję podobno zamek jest najładniejszy wiosną i tylko z zewnątrz, podobnie Osaka - oceanariow widziałem już dużo). Nocleg w Hiroshima z 6 na 7 dzień.
7 dzień - zwiedzanie Hiroshima, oraz wieczorem przejazd promem do Miyajima, mam ustalony nocleg na Miyajima
8 dzień - przejazd z Miyajima do Tokyo, nocleg w Tokio
9 dzień - cały dzień chodzenie po Tokyo, i o północy 10 dnia lot do Polski.



1) czy jak zwaliduje 7 dniowego railpassa w pierwszy dzień wieczorem to czy będzie ważny do 8 dnia wieczorem? To znaczy ta 7 dniowa ważność jest dobowa czy dniowa?
2) czy wszędzie na dworcach można zostawić i przechować 2 duże walizki? Jak to wygląda, przechowalnia, jakiś automat?
3) czy Zwiedzanie ogrodów w Kanazawie jest warte nadrobienia całego dnia, bo połączenie Nikko-Kanazawa-Kyoto trwa o wiele dłużej niż Nikko-Kyoto?
Może coś innego w zamian, nietypowego?
4) Czy warto być 3 dni w Kyoto i Nara, zakładając że nie jestem fanem "kamieni" , bardziej od świątyń chce poznać lokalny klimat, ludzi, naturę, jedzenie, zrelaksować się.
5) czy ten nocleg w Hiroshima i Miyajima jest tego warty? W Miyajima chcę się po prostu zrelaksować, przejść na plaży, może wykąpać w morzu, podobno warto zobaczyć te miejsce późnym wieczorem bez tłumu turystów, pójść do parku.
Czy zamiast tego jechać na jeden dzień niżej, może do Kagoshima, ale to chyba za mało czasu by zobaczyć park narodowy?
6) Jeżeli zostaje tak jak pisałem, to jak lepiej logistycznie zrobić, czy tak jak pisałem, czy jechać z Kyoto od razu do Miyajima, tam wieczorem pozwiedzać, zjeść, przenocować, i potem na drugi dzień jechać do Hiroshima, zwiedzić, przenocować i rano jechać do Tokio? Inaczej - czy nie zamienić noclegów w Hiroshima i Miyajima.
7. Jak jest z rezerwacją pociągów. Czy trzeba to robić dużo wcześniej czy na 1-2 dni wcześniej starczy?
8. Na jakie atrakcje, rezerwacje, restauracje trzeba dużo wcześniej rezerwować miejsca? Na pewno wiem o Pałacu i świątyni z mchem w Kyoto. Coś Jeszcze? No, i sushi mistrza Jiro, ale 1000 zł za kolację nie dam :)
9. Co do samego Tokio. Co w nim robić przez te 2 wieczory i jeden dzień, oprócz włóczenia? Coś gdzieś czytałem o wycieczce statkiem i zwiedzaniu ze statku. Jakieś namiary? Coś jeszcze?

Czy macie jakieś polecane dobre hotele, restauracje?
Cena ma mniejsze znaczenie, jestem w stanie zapłacić ciut więcej za dobry standard.

Co jeszcze w Japonii można zwiedzić nietypowego, mało znanego a klimatycznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 25 Sie 2017 18:41 

macius26 napisał(a):
Coś gdzieś czytałem o wycieczce statkiem i zwiedzaniu ze statku. Jakieś namiary

http://www.japan-guide.com/e/e3042.html
Góra
 PM off  
      
#852 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@macius26

(1) Japan Rail Pass jest ważny do północy ostatniego dnia ważności. W linku poniżej jest wyjaśniona ta i inne szczegółowe kwestie związane z korzystaniem z JR Pass.
http://www.japan-guide.com/e/e2361.html

(2) Na stacjach kolejowych znajdują się schowki bagażowe w różnych rozmiarach zamykane poprzez wrzucanie monet do automatycznego zamka. Największy rozmiar jest w stanie pomieścić jedną dużą walizkę.

(3) Kanazawa może i nie jest miejscem, które musi koniecznie znaleźć się w programie każdej podróży, ale w dalszym ciągu jest warta odwiedzenia i nie jest szczególnie czasochłonna. Mogę zasugerować, żeby zrezygnować z noclegu w Nikko i wrócić do Tokio, żeby stamtąd łatwiej dojechać do Kanazawy kolejnego dnia.

(4) Świątynie w Kioto i Nara są zaskakująco różnorodne i ich odwiedzanie wcale nie musi być monotonne pod warunkiem, że w przemyślany sposób dobierzesz atrakcje. Jestem zdania, że to dobry pomysł, żeby spędzić tam 3 dni.

Pytając czy Narę zwiedzać na sam koniec wyjazdu, miałeś na myśli to, czy pojechać tam dopiero po powrocie z Hiroshimy? Z punktu widzenia transportu jest to niezły pomysł, bo pozwoli rozbić bardzo długi przejazd z Hiroshimy do Tokio na mniejsze części.

Do Osaki warto pojechać chociaż na jeden wieczór w czasie, kiedy zwiedzasz Kioto, żeby przejść się po zmroku ulicą Dotonbori.

(5) Zacznijmy od tego, że musisz zdecydować czy wolisz więcej zobaczyć czy też wypoczywać na luzie. Ja przychylam się do stwierdzenia, że przy tak krótkim, jak na Japonię, czasie trwania wyjazdu, nie warto tracić czasu na leniwy wypoczynek - i realistycznie patrząc, to Twój harmonogram będzie dość napięty, jeżeli chcesz zrealizować taki bogaty program, jaki opisałeś.

W Hiroshimie jest stosunkowo niewiele do zobaczenia i jeżeli startujesz rano z Hiroshimy, bo tam nocowałeś, to możesz spokojnie tego samego dnia zaplanować Miyajimę, zostać tam do zachodu słońca i jeszcze wieczorem wrócić do Kioto.

Pływanie na Miyajimie nie jest szczególnie atrakcyjne (i oczywiście jest zabronione w rejonie świątyni, choć dozwolone w innym miejscu).

Jeżeli chodzi o wyjazd do Kagoshimy, to nie jestem do końca pewien jakie miejsce masz na myśli pisząc "park narodowy" - chodzi o wulkan Sakurajima, góry Kirishima czy o wyspę Yakushima?

(6) Jeżeli masz wątpliwości, które z tych dwu miejsc, Hiroshimę czy Miyajimę, odwiedzić w pierwszej kolejności, to polecam sprawdzić prognozę pływów i spróbować wstrzelić się na przypływ na Miyajimie, wtedy brama torii wygląda najbardziej malowniczo.

(7) Pociągi rzadko się całe wyprzedają. W październiku, czyli poza wysokim sezonem turystycznym, nie trzeba robić rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

(8) Żadne czołowe atrakcje nie wymagają rezerwacji. Obiekty zarządzane przez Agencję Dworu Cesarskiego (m.in. pałace cesarskie) są umiarkowanie porywające i przy tak krótkim wyjeździe polecam nie zawracać sobie nimi głowy. Rezerwacji wymagają także Muzeum Ghibli w Tokio, wycieczki po fabrykach samochodów i to chyba tyle, jeśli chodzi o jakieś liczące się miejsca.

(9) Po zmroku w Tokio najbardziej popularną aktywnością są spacery po efektownie rozświetlonych centrach dzielnic tj. Shinjuku, Shibuya, Akihabara i Ginza, a także obserwacja panoramy miasta z wyspy Odaiba. Za dnia warto odwiedzić np. targ rybny Tsukiji, świątynię Sensoji lub Tokyo Skytree.

Jeżeli chodzi o hotele i restauracje to w Japonii jest bardzo wysoki poziom i duża konkurencja, nie ma sensu szukać pod kątem miejsc, które zweryfikował wcześniej ktoś z naszego forum.

Jeżeli chcesz dodać do planu coś mniej oklepanego, to - choć ciężko będzie to wpleść w taki napięty program - polecam ogród japoński w Takamatsu (po drodze do Hiroshimy) lub zabytkową wioskę Shirakawa-go niedaleko Kanazawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#853 PostWysłany: 01 Wrz 2017 00:52 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Hej,

wybieram się w listopadzie do Japonii - można powiedzieć, 6,5 dnia [lądowanie w pt o 10, wylot w następny pt o 9]

Czy warto Waszym zdaniem w ogóle ruszać się gdzieś dalej poza Tokio i okolice?

Myślałem, żeby odwiedzić m.in Kioto i Osakę, ale zastanawiam się, nad czym skupić się w tak krótkim czasie, wyjazd zdecydowanie nastawiony na zwiedzanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 01 Wrz 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Zjadacz

To bardzo indywidualna decyzja jak rozplanować zwiedzanie. Poszukaj sobie info o ciekawych miejscach, obejrzyj zdjęcia i wyrobisz sobie własne zdanie na temat tego, na czym najbardziej Ci zależy.

Z organizacyjnego punktu punktu widzenia oba warianty - zarówno samo Tokio jak i wariant z Kioto i Osaką - są możliwe do realizacji. W bliskim sąsiedztwie Tokio możesz zobaczyć Górę Fudżi, Nikko, Kamakurę i Jokohamę. Jeżeli wybierzesz Kioto i Osakę to możesz nie mieć już czasu na podróże wokół Tokio, ale niekoniecznie oznacza to, że ten drugi wariant musi być niesamowicie napięty.

Jeżeli nie lubisz szybkiego tempa, wolisz spontan raczej niż szczegółowe planowanie albo masz bardzo ograniczony budżet, wybierz samo Tokio. Jeżeli sądzisz, że prawdopodobnie nie wrócisz już do Japonii, chcesz zobaczyć bardziej urozmaicone miejsca lub chciałbyś przejechać się pociągiem Shinkansen, to dorzuć Kioto i Osakę.

Na koniec mogę napisać, że Tokio nie ma żadnych spektakularnych atrakcji i samo w sobie nie daje kompletnego obrazu Japonii. Jedynie ci odwiedzający, którzy interesowali się już wcześniej tym krajem i wiedzą na co zwracać uwagę, potrafią wczuć się w atmosferę Tokio i wracają zadowoleni. Ale dla odmiany od tych, którzy nie wykazują szczególnego zainteresowania Japonią, zdarza mi się słyszeć, że Tokio ich nie zachwyciło i wygląda podobnie jak inne duże azjatyckie miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#855 PostWysłany: 01 Wrz 2017 11:56 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@Aso dzięki za odp

nie wykluczam, że kiedys jeszcze powrócę do Japonii, natomiast nie chciałbym też nadwyrężać budżetu, jeśli podróż do Kioto/Osaki to tylko Shinkansenem, a to już oznacza zakup JR Pass (bo już chyba dla przejazdów do Kioto i Osaki się zwróci) za ok. 1000 PLN. Chociaż jak rozumiem, to jedyna wyższa składowa ceny podróżowania po Japonii a niżeli pozostania w Tokio

chciałbym zobaczyć pełen obraz Japonii, ale pewnie też ze względu na bardzo krótki czas, nie da się tego zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 01 Wrz 2017 15:40 

Do Kioto i Osaki można dotrzeć też na inne sposoby niż Shinkansenem - tańsze, ale zajmie Ci to więcej czasu, którego aż tak dużo nie masz.
Jak zamierzasz kiedyś wrócić do Japonii, to nie rozmieniaj się na drobne z ilością odwiedzonych miast. Tokio mimo wszystko, oferuje naprawdę masę atrakcji i miejscówek wartych zobaczenia. Możesz się pokusić o jednodniowy wypad w okolice Tokio - Hakone, Kamakura czy Jokohama, który nie nadwyręży zbytnio budżetu.
Góra
 PM off  
      
#857 PostWysłany: 01 Wrz 2017 22:58 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 27
-- 01 Wrz 2017 22:54 --

[b]ASO - dziękuję Ci bardzo za odpowiedż.
Trochę mi namieszałeś i zasiałeś wątpliwości.


Już widzę że muszę zweryfikować plany, i nie zwalidować JRP pierwszego dnia po przylocie, tylko za pociąg z NRT do Tokio zapłacić kasą, a zwalidować JRP na drugi dzień rano, żeby był ważny na podróż powrotną z Hiroshimy do Tokio.
Ale, OK, i tak się opłaca, a Narita Express nie jest jakoś bardzo drogi.


(2) Na stacjach kolejowych znajdują się schowki bagażowe w różnych rozmiarach zamykane poprzez wrzucanie monet do automatycznego zamka. Największy rozmiar jest w stanie pomieścić jedną dużą walizkę.

Jakie konkretnie monety, by być przygotowanym?


(3) Kanazawa może i nie jest miejscem, które musi koniecznie znaleźć się w programie każdej podróży, ale w dalszym ciągu jest warta odwiedzenia i nie jest szczególnie czasochłonna. Mogę zasugerować, żeby zrezygnować z noclegu w Nikko i wrócić do Tokio, żeby stamtąd łatwiej dojechać do Kanazawy kolejnego dnia.


OK, ale mam już zarezerwowany fajny Ryokan z Onsenem, położony przy granicy parku narodowego.
Żal trochę nie zostać, a od Nikko do Tokio to max 2 godziny, przeżyję.



(4) Świątynie w Kioto i Nara są zaskakująco różnorodne i ich odwiedzanie wcale nie musi być monotonne pod warunkiem, że w przemyślany sposób dobierzesz atrakcje. Jestem zdania, że to dobry pomysł, żeby spędzić tam 3 dni.

OK.


Pytając czy Narę zwiedzać na sam koniec wyjazdu, miałeś na myśli to, czy pojechać tam dopiero po powrocie z Hiroshimy? Z punktu widzenia transportu jest to niezły pomysł, bo pozwoli rozbić bardzo długi przejazd z Hiroshimy do Tokio na mniejsze części.

Tak, ale traci się dojazd 2x do Nara. Nie, miałem na myśli czy Jak jestem w Kioto 3 dni, to czy Narę zwiedzić na początek czy na sam koniec i już z Nara jechać do Hiroshimy.


Do Osaki warto pojechać chociaż na jeden wieczór w czasie, kiedy zwiedzasz Kioto, żeby przejść się po zmroku ulicą Dotonbori.

OK, może uda mi się wyrwać. A oceanarium? Inne niż w Tokio


(5) Zacznijmy od tego, że musisz zdecydować czy wolisz więcej zobaczyć czy też wypoczywać na luzie. Ja przychylam się do stwierdzenia, że przy tak krótkim, jak na Japonię, czasie trwania wyjazdu, nie warto tracić czasu na leniwy wypoczynek - i realistycznie patrząc, to Twój harmonogram będzie dość napięty, jeżeli chcesz zrealizować taki bogaty program, jaki opisałeś.


Problem w tym że jestem susłem i zwolennikiem leniwego wypoczynku, dlatego na ostatnie dni wybrałem nocleg w Miyajimie, by spokojnie się tam rozejrzeć.


W Hiroshimie jest stosunkowo niewiele do zobaczenia i jeżeli startujesz rano z Hiroshimy, bo tam nocowałeś, to możesz spokojnie tego samego dnia zaplanować Miyajimę, zostać tam do zachodu słońca i jeszcze wieczorem wrócić do Kioto,

Czyli nie warto nocować w Miyajaimie? Sugerujesz by jeszcze raz wrócić do Kyoto, tam spać, i na spokojnie następnego dnia jechać z Kioto do Tokyo, po drodze zaliczając np. Narę?
A może darować sobie 3 dni w Kioto, spać dwa dni, zamiast tego np. spać w Kanazawie i kolejnego dnia zwiedzić tą wioskę japońską?
Czyli - z nikko rano do Kanazawy, ogrody, i albo ta wioska tego samego dnia, choć to chyba nierealne, albo nocleg w Kanazawie (zamiast w Kioto) z 3 na 4 dzień, 4 dnia wioska Shirakawa-go, i tego samego dnia do Kioto, i spanie w kioto z 4 na 5 i z 5 na 6, potem 6 dnia do Hiroshimy wieczorem, spanie w Hiroshimie, 7 dnia hiroshima plus Miyaijama, i wieczorem powrót do Kioto, tam nocleg, i 8 dnia Nara i powrót do Tokio?



Pływanie na Miyajimie nie jest szczególnie atrakcyjne (i oczywiście jest zabronione w rejonie świątyni, choć dozwolone w innym miejscu).
Jeżeli chodzi o wyjazd do Kagoshimy, to nie jestem do końca pewien jakie miejsce masz na myśli pisząc "park narodowy" - chodzi o wulkan Sakurajima, góry Kirishima czy o wyspę Yakushima?

Miałem na myśli Yakushimę, ale to za daleko jak na tyle czasu.



(8) Żadne czołowe atrakcje nie wymagają rezerwacji. Obiekty zarządzane przez Agencję Dworu Cesarskiego (m.in. pałace cesarskie) są umiarkowanie porywające i przy tak krótkim wyjeździe polecam nie zawracać sobie nimi głowy. Rezerwacji wymagają także Muzeum Ghibli w Tokio, wycieczki po fabrykach samochodów i to chyba tyle, jeśli chodzi o jakieś liczące się miejsca.

A warto zwiedzić świątynie z mchami w Kyoto i uczestniczyć w rytualne pisania tych znaków?


(9) Po zmroku w Tokio najbardziej popularną aktywnością są spacery po efektownie rozświetlonych centrach dzielnic tj. Shinjuku, Shibuya, Akihabara i Ginza, a także obserwacja panoramy miasta z wyspy Odaiba. Za dnia warto odwiedzić np. targ rybny Tsukiji, świątynię Sensoji lub Tokyo Skytree.

A jakieś nietypowe twoje ulubione miejsca w Tokio?
I jeszcze jedno - zakładając że mam noclegi w Kioto w Ryokanie z prywatnym małym Onsenem, to czy warto jechać to jakiegoś dużego Onsenu, albo takiej małej miejscowości trochę dalej od Kioto, onsenu robionego pod turystów, zapomniaem nazwy?
I jeszcze jedno - warto jechać do Kamakury, choć na to pewnie na to czasu nie starczy?



MS

-- 01 Wrz 2017 22:58 --

Popatrzyłem sobie na zdjęcia Miyakojima.

Mam nowy plan :) Tokio 1 dzień, Kioto 2 dni resztę byczenie się na plaży :)))

Żartuje :)


MS
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#858 PostWysłany: 02 Wrz 2017 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@macius26

(1) Istnieje wiele różnych możliwości dojechania z lotniska Narita do centrum Tokio, Narita Express jest jedną z najbardziej kosztownych. Rzuć okiem na ten link, żeby zapoznać się także z innymi opcjami:

http://www.japan-guide.com/e/e2027.html

(2) Automaty przyjmują wyłącznie monety o nominale 100 jenów. Największy rozmiar schowka kosztuje zazwyczaj 600 lub 700 jenów.

(3) Jeżeli Twój nocleg znajduje się w bezpośredniej bliskości stacji kolejowej, to czemu nie. Jednakże, sugeruję upewnić się, że nie trzeba tam daleko dojeżdżać, bo czasochłonny dojazd może położyć inne Twoje plany.

(4.1) W kwestii Nary nie mam w sumie nic do dodania - tak, jest słabo skomunikowana z bardziej odległymi miastami i z organizacyjnego punktu widzenia najwygodniej wpleść ją pomiędzy dni poświęcone na Kioto.

(4.2) Co do oceanarium, to jestem zdania, że lepiej poświęcić więcej uwagi tego typu miejscom, które są unikalne dla Japonii, natomiast oceanarium niekoniecznie znacząco różni się od tych w Europie. W Japonii odwiedzałem jedynie oceanaria w Osace oraz na Okinawie i uważam, że oba były imponujące, ale nie będę Cię do nich szczególnie zachęcał, bo są bardzo czasochłonne i nie prezentują niczego takiego, czego nie można zobaczyć nigdzie indziej.

(5.1) Odradzam noclegi w miejscach, które znajdują się z dala od głównych węzłów transportowych. Twój wyjazd jest dosyć krótki i czasochłonne wydostawanie się rano z miejsca noclegu wymusi na Tobie dużą redukcję programu wyjazdu. Sam tylko transport z Miyajimy do Hiroshimy zajmie Ci ponad godzinę.

(5.2) Przejazd z Miyajimy lub Hiroshimy do Tokio w ciągu jednego dnia zajmuje tyle czasu, że prawie nic się już nie da tego dnia zobaczyć - dlatego sugeruję podzielić go na krótsze odcinki, żeby odzyskać dodatkowy dzień na zwiedzanie.

(5.3) Jest to możliwe, żeby tego samego dnia odwiedzić ogród Kenrokuen w Kanazawie i główną wioskę Ogimachi w Shirakawa-go. W linku poniżej jest rozkład autobusów do Shirakawa-go. W połączeniu z rozkładami jazdy pociągów możesz spróbować ułożyć taki plan zwiedzania, który będzie Cię satysfakcjonował, ale postaraj się przeznaczyć po 3-4 godziny zarówno na Kanazawę jak i Shirakawa-go.

http://www.japan-guide.com/bus/shirakawago.html

(5.4) Nawet jeżeli jeden intensywny dzień wystarczy, żeby zobaczyć najbardziej znane miejsca na Yakushime, to już na sam widok ceny wodolotu dużo ludzi rezygnuje. Poza tym, rzeczywiście przeprawa jest czasochłonna a rozkład kursów nie ułatwia dobrego zagospodarowania dnia, w którym się płynie.

(8) Jestem zdania, że Kokedera jest bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. Dzięki systemowi rezerwacji, nigdy nie ma tam tłumów, a ponadto przysłuchiwanie się recytacji sutr jest prawdziwie hipnotycznym doświadczeniem. Jeżeli nie odstrasza Cię wysoka cena i zawiły system rezerwacji, to zachęcam do odwiedzin.

(9.1) Wszystkie moje podróże utwierdzają mnie w przekonaniu, że w dzisiejszych czasach, jeżeli coś jest mało znane, to znaczy, że naprawdę jest mało ciekawe i nie ma sobie co zawracać głowy. Ale z mniej oczywistych atrakcji mogę polecić np. pokaz robota Asimo w Honda Welcome Plaza, panoramę Tokio z Mori Tower lub World Trade Center, ruchomy zegar w Nippon TV Tower albo sklep firmowy KitKata i symulator trzęsienia ziemi przy Ikebukuro.

(9.2) Miasteczka z onsenami są mało atrakcyjne dla odwiedzających spoza Japonii. Ich krajobraz jest zazwyczaj mocno zeszpecony współczesną mało wyszukaną zabudową, a same wnętrza onsenów też mogą rozczarowywać surowym wystrojem.

(9.3) Kamakura jest niezła, ale nie zobaczysz tam niczego mocno wyróżniającego się na tle innych pozycji z Twojego programu. Z uwagi na czas wyjazdu, sądzę, że można zrezygnować z Kamakury.

macius26 napisał(a):
Problem w tym że jestem susłem i zwolennikiem leniwego wypoczynku (...)

Jeżeli chcesz zrealizować taki plan, jaki opisałeś, to zapomnisz co to znaczy "leniwy wypoczynek". :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#859 PostWysłany: 04 Wrz 2017 13:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 27
-- 04 Wrz 2017 12:31 --

[quote="Aso"]@macius26

(1) Istnieje wiele różnych możliwości dojechania z lotniska Narita do centrum Tokio, Narita Express jest jedną z najbardziej kosztownych. Rzuć okiem na ten link, żeby zapoznać się także z innymi opcjami:

Tak, pewnie wybiorę busa za 1000 jenów, Narita Express do tej pory była brana pod uwagę z uwagi na JRP.
ASO - jestem pod dużym wrażeniem twojej wiedzy i znajomości Japonii. Niesamowite, mieszkasz tam?


(3) Jeżeli Twój nocleg znajduje się w bezpośredniej bliskości stacji kolejowej, to czemu nie. Jednakże, sugeruję upewnić się, że nie trzeba tam daleko dojeżdżać, bo czasochłonny dojazd może położyć inne Twoje plany.

Nocleg jest w Kagoiwa Onsen Ryokan w Nikko, leży 20 minut jazdy pociągiem od głównej stacji Nikko, plus 5 minut na dojazd samochodem (w gestii właściciela). Chyba skorzystam :)

(4.2) Co do oceanarium, to jestem zdania, że lepiej poświęcić więcej uwagi tego typu miejscom, które są unikalne dla Japonii, natomiast oceanarium niekoniecznie znacząco różni się od tych w Europie. W Japonii odwiedzałem jedynie oceanaria w Osace oraz na Okinawie i uważam, że oba były imponujące, ale nie będę Cię do nich szczególnie zachęcał, bo są bardzo czasochłonne i nie prezentują niczego takiego, czego nie można zobaczyć nigdzie indziej.

Mam takie same zdanie

(5.1) Odradzam noclegi w miejscach, które znajdują się z dala od głównych węzłów transportowych. Twój wyjazd jest dosyć krótki i czasochłonne wydostawanie się rano z miejsca noclegu wymusi na Tobie dużą redukcję programu wyjazdu. Sam tylko transport z Miyajimy do Hiroshimy zajmie Ci ponad godzinę.


Czyli proponujesz nie spać w Miyajimie, tylko tego samego dnia wieczorem jechać do Kioto, tam zrobić nocleg, zwiedzić Narę, i rano mieć o wiele krótszą drogę do Tokyo? Chyba to ma większy sens, i chyba tak zrobię.
Pytanie jest czy warto zostać w Miyajimie na noc, czy nic tam nie ma ciekawego z wyjątkiem Tori?



(5.3) Jest to możliwe, żeby tego samego dnia odwiedzić ogród Kenrokuen w Kanazawie i główną wioskę Ogimachi w Shirakawa-go. W linku poniżej jest rozkład autobusów do Shirakawa-go. W połączeniu z rozkładami jazdy pociągów możesz spróbować ułożyć taki plan zwiedzania, który będzie Cię satysfakcjonował, ale postaraj się przeznaczyć po 3-4 godziny zarówno na Kanazawę jak i Shirakawa-go.

http://www.japan-guide.com/bus/shirakawago.html


ASO - szczerze - czy ty mając do wyboru wizytę w Japonii po raz pierwszy, zobaczył byś Kenrokuen i Ogimachi (mogę to rozbić na dwa dni, to znaczy nocować w Kanazawie, kosztem jednego dnia w Kioto) , czy tylko Kenrokuen, a został w Kioto na 3 dni?



(8) Jestem zdania, że Kokedera jest bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. Dzięki systemowi rezerwacji, nigdy nie ma tam tłumów, a ponadto przysłuchiwanie się recytacji sutr jest prawdziwie hipnotycznym doświadczeniem. Jeżeli nie odstrasza Cię wysoka cena i zawiły system rezerwacji, to zachęcam do odwiedzin.


OK. Muszę tylko kupić IRC :)


(9.2) Miasteczka z onsenami są mało atrakcyjne dla odwiedzających spoza Japonii. Ich krajobraz jest zazwyczaj mocno zeszpecony współczesną mało wyszukaną zabudową, a same wnętrza onsenów też mogą rozczarowywać surowym wystrojem.


Już wiem co miałem na myśli - Kinosaki Onsen.
Ale chyba masz rację, szkoda pary.




Na marginesie - już mnie rodzina i znajomi męczą o zakup dobrych japońskich herbat. Może doradzisz gdzie kupić takie prezenty?

-- 04 Wrz 2017 12:43 --

ASO - jeszcze jedno. Zagapiłem się i nie mam rezerwacji w Kioto w Katsura Imperial Villa. Po prostu mylnie sądziłem że jest to to samo co Imperial Palace w Kioto, do którego rezerwacji nie ma.

Pytanie jest - czy warto próbować wbić się w rezerwację na miejscu do Katsura, i czy Pałac Cesarski jest warty zobaczenia skoro nie ma rezerwacji?


MS

-- 04 Wrz 2017 13:12 --

Niestety, Kokedera też chyba bez szans na dostanie się już teraz ...

Może następnym razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#860 PostWysłany: 04 Wrz 2017 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@macius26

(3) Kagoiwa Onsen Ryokan rzeczywiście wygląda na zdjęciach bardzo zachęcająco. Jeżeli chodzi o jego położenie, to nie jest idealne, ale nie jest też tak złe, żeby z tego powodu z niego rezygnować. Mogę jednak doradzić, żeby wyjeżdżając stamtąd wyszukiwać sobie połączenia bezpośrednio ze stacji Shin-Takatoku z pominięciem głównej stacji Nikko, żeby uniknąć jeżdżenia tam i z powrotem. Widziałem też, że spod tego ryokanu można dojechać do Shin-Takatoku 3 przystanki autobusem. Ale uczulam na to, że przejazdy kolejami Tobu nie są objęte przez JR Pass.

(5.1) Opinie co tego czy warto zostać na Miyajimie na noc są podzielone. Zespół świątynny jest pokaźnych rozmiarów, składa się z licznych ciekawych architektonicznie i krajobrazowo zakątków - można tam spędzić nawet kilka godzin, choć niekoniecznie oznacza to, że wymaga on całego dnia. Niektórzy są zdania, że warto tam zostać do wieczora, bo wtedy jest mało ludzi i lepsza atmosfera, ale biorąc pod uwagę, że w październiku słońce zachodzi relatywnie wcześnie, to i tak wcale to nie wyklucza powrotu do Kioto tego samego dnia.

(5.3) Szczerze, to gdybym się wahał czy gdzieś pojechać, to zrobiłbym precyzyjny program dnia z wyszczególnieniem wszystkich miejsc, które chcę odwiedzić i planem przejazdów, żeby mieć merytoryczny dowód na to na co mogę sobie pozwolić, a na co zabraknie mi czasu. Jeżeli sądzisz, że lista miejsc w Kioto, które traktujesz priorytetowo, jest na tyle krótka, że zdołasz je odwiedzić w okrojonym czasowo programie zwiedzania, to nie widzę powodu, żeby rezygnować z innych planów. Shirakawa-go jest bardzo znaną atrakcją i nie jest niczym nadzwyczajnym, że ludzie jeżdżą w czasie pierwszej wyprawy do Japonii.

(8) Międzynarodowy kupon na odpowiedź (IRC) jest dostępny w głównych urzędach pocztowych w Polsce, chociaż jest to bardzo mało rozpowszechniona oferta i zakup takiego kuponu może nastręczać pewne trudności. Kokedera odpisuje bez zbędnej zwłoki, odpowiedź na list wysłany z Polski może przyjść już po półtora tygodnia.

Herbaty. Sklepy specjalizujące się w herbatach występują powszechnie wszędzie w Japonii. Jeżeli znajdują się one w pobliżu miejsc turystycznych, mogą być nieco droższe, ale punkty sprzedające herbaty można znaleźć także na zwykłych ulicach miast lub w centrach handlowych.

Pałac cesarski w Kioto. O ile w wyobraźni wielu osób pałac cesarki powinien zajmować centralne miejsce w planie zwiedzania Kioto, o tyle zderzenie z rzeczywistością niekoniecznie potwierdza tę tezę. Zespół pałacowy jest sporych rozmiarów, ale składające się na niego budynki są mało urozmaicone i surowo wykończone, dlatego większość odwiedzających wychodzi nieco rozczarowanych tym, że nie zobaczyli nic nadzwyczajnego. Powiedziałbym raczej, że mało entuzjastyczne opinie na temat pałacu wynikają z nierealistycznych oczekiwań, niż z tego, że pałac rzeczywiście jest nieciekawy, ale nie zaliczyłbym go do czołowych atrakcji Kioto.

Rezydencja cesarska Katsura. Zdobycie rezerwacji online z małym wyprzedzeniem jest prawie niemożliwe, bo przyjmowanie rezerwacji rusza już z 3-miesięcznym wyprzedzeniem i jest bardzo mała pula miejsc przeznaczonych dla zamówień internetowych. Nie mniej jednak, można także zapisać się na zwiedzanie będąc już w Kioto i odwiedzając oddział Agencji Dworu Cesarskiego przy pałacu cesarskim. Istnieje teoria, że odwiedzającym z zagranicy zawsze pozwalają się zapisać, nawet jeżeli oficjalnie nie ma już miejsc. Czy jednak Katsura jest warta zobaczenia? Nie ma tam nic spektakularnego i powiedziałbym, że jest to atrakcja dla tych, którzy posiadają już odpowiednią wrażliwość na sztukę Japonii, bo pozostali mogą się tam nieco nudzić.


PS. Mieszkam na stałe w Polsce. Po prostu przejechałem się kilka razy na wycieczkę w różne regiony Japonii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group