Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Cze 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Cześć Kochani

Mam do Was pytanie, czy macie jakieś fajne miejsca do polecenia nad jezioro pod namiot? Miejsce w Polsce nieważne. Moim marzeniem jest rozbić namiot w miejscu, gdzie najlepiej to nie ma nikogo, wstać rano i cieszyć się ciszą. Wiecie, nie oglądać żadnych domów, innych ludzi :) Nie wiem czy to jeszcze możliwe :D Ale pytam :* Mieszkam w Krakowie i nie bardzo znam te "jeziorne" tematy, bo tutaj kilka jezior na krzyż i każdy o nich wie :D Z resztą, mogą to być miejsca dużo dalej od Krk, Mazury, gdziekolwiek, ale może macie jakieś fajne miejsca... :)

Dziękuję za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Cze 2017 09:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
O ile dobrze kojarzę, (może ktoś zweryfikuje) to w Polsce nie możesz rozbić się z namiotem na terenie rezerwatów przyrody, co na Mazurach będzie problemem, bo np tylko w okolicy Mrągowa jest ze 20 mniejszych i większych rezerwatów, na dodatek nadleśnictwa i gminy mogą i często wprowadzają swoje własne przepisy i aby spędzić gdzieś noc "na legalu" to wypadałoby zadzwonić do gminy i nadleśnictwa z odpowiednim zapytaniem. Na dodatek sporo terenów jest prywatnych, co także przeszkadza potencjalnym namiotowiczom "na dziko".

A jeśli chodzi o miejsca, to na Mazurach jest takich miejsc mnóstwo, po prostu jedziecie nad jeziora i szukacie pasujących wam, pamiętając o powyższych wytycznych. No chyba że wam to (te wszystkie przepisy i zakazy) nie przeszkadza. Każde większe jezioro w sumie to jedna lub kilka miejscowości nad nim, a poza tym co najmniej 80% linii brzegowej to niezagospodarowane i niezamieszkałe obszary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Cze 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Jeśli szukasz legalnych miejsc do biwakowania w lesie (zgodnie z prawem rozbicie namiotu to właśnie biwakowanie) to znajdziesz je na tej stronie:
http://www.czaswlas.pl/index/
Zgodnie z ustawą o lasach zabrania się biwakowania oraz rozniecania ognia
Art. 30. 1. W lasach zabrania się:
10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
3. W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
2) korzystania z otwartego płomienia;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Tak, wiem, że nie mogę sobie rozbić namiotu gdzie mi się podoba, bo to nielegalne, dlatego właśnie pytam o miejsca, żeby nie jeździć w kółko nie wiedząc gdzie jestem i gdzie coś znajdę... :) ale zależy mi wlaśnie na takich miejscach "pośrodku niczego" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Cze 2017 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
-- 26 Cze 2017 11:30 --

Cześć, polecam ci Mazury. Z Warszawy 250 - 300 km. Z Krakowa dodatkowe 300 km, jeśli nigdy tam nie byłaś to warto pojechać. Jeśli chcesz typową "dzicz" też znajdziesz, unikaj wtedy szlaku mazurskich jezior od Pisza do Węgorzewa. Jeśli lubisz pływać kajakiem to mogę zaproponować dwie rzeki. Krutyń: tu nie znajdziesz ciszy, jest jak na Krupówkach. Dla ciebie idealna będzie Biebrza, cisza spokój, miejscami tak dzika że nie widać głównego nurtu, można wypłynąć sobie np. z Dolistowa, https://www.google.pl/maps/place/Przyst ... 22.9018519

-- 26 Cze 2017 11:40 --

Dodam jeszcze https://www.biebrza.org.pl/redir,index tu znajdziesz info o Parku Narodowym. Tam są jakieś miejsca do biwakowania podczas spływu ale trzeba poszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Cze 2017 12:37 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Jedź w Lubuskie.
Na pewno mniej ludzi niż na Mazurach.

Nie wiem, jak teraz jest, ale parę lat temu spałem sam (i za darmo;) nad jeziorem Solczyk
http://www.akme.pl/turystyka/lubiatow/
Nawet, jak ktoś tam będzie, to pochodź sobie po Puszczy Noteckiej, albo nad Notecią (Głeboczek, Przynotecko). Drezdenko też jest fajne. Będzie pusto.

Albo tu spałem dawno, ale sam w lesie nad jeziorem w lesie
https://goo.gl/maps/6KZxRBEn4TK2

Nie przejmuj się tak zakazami, zwłaszcza jeśli chcesz mieć "Jezioro-namiot-naturalnie :)".

I jeszcze jedno jezioro, czyste, w lesie - Niesłysz
http://www.nieslysz.pl/
Jest tam dużo legalnych pól namiotowych, choć musisz się liczyć z towarzystwem.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Cze 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
A ja dla odmiany polecam Kaszuby.
Za gówniaka często śmigałem nad jez. Jasień na Kaszubach. Jezioro bardzo ładne, czyste, kilka wysp. Zachodni brzeg mniej cywilizowany, wschodni bardziej. Generalnie mi najbardziej się podoba południowa część jeziora. W okolicy znajdują się rewelacyjne jeziorka lobeliowe. W Polsce jest ich ok. 170 z tego większość znajduje się na Pomorzu. Ale czy znajdziesz tam takie miejsce, że nie będzie w zasięgu wzroku ani jednego człowieka to nie wiem. Na pewno można się rozbić gdzieś u jakiegoś gospodarza na polanie za jakieś rozsądne pieniądze. I ta część Kaszub nie jest aż tak mocno popularna jak np. Pętla Raduńska czy Wdzydze.
w ogóle Kaszuby są super, piękne tereny i lasy, mogą też być okolice jez. Mausz, Żukowo albo Gowidlińskie, jezior do koloru do wyboru, na Pojezierzu Kaszubskim jest ich ok. 500
do tego kilka parków krajobrazowych a jakby się dzicz znudziła to pod koniec lipca jest jazz w lesie http://www.jazzwlesie.pl/

lokalizacja jeziora Jasień,
https://goo.gl/maps/GL8Qtp4FvUU2

a tu jeziorka lobeliowe
Modre https://goo.gl/maps/JbQADviraRx
Obrowo https://goo.gl/maps/mjUGhUpjkr72
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Cze 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Tutaj masz fajny film, na ten temat. Chłopaki z EDC na biwakach, zęby zjedli. Na ich kanale masz, też całą masę innych przydatnych informacji.

_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Cze 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
dziękuję Wam kochani <3 jak macie jeszcze to jeszcze przygarnę wszelką wiedzę :)
Myślałam nad Biebrzą właśnie i jak nie uda się w tym roku to w przyszłym spróbuję :) Cieszę się że są odpowiedzi z różnych stron Polski, to też fajnie :) nie straszne mi gotowanie na kuchence/ognisku i nocleg w namiocie a już czasem człowieka roznosi po tym głośnym i śmierdzącym Krakowie żeby sobie gdzieś odpocząć :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:32 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Ja od siebie polece Bory Tucholskie. Splyw kajakowy + noclegi na dziko = cud, miod i orzeszki. Dodatkowa zaleta - duzo mniej ludzi niz na Mazurach.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
To ja polecam spływ rzeką Piławą, w przeciwieństwie do pobliskiej, bardziej znanej Drawy jest tam mało ludzi i można wszędzie rozbijać namiot. Szczególnie w okolicach Zalewów Nadarzyckich jest okazja żeby mieć swoją własną wysepkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2017 18:09 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 3
Mniejsze miejscowości na Kaszubach są niedoceniane, bo każdy koncentruje się raczej na Trójmieście. A szkoda, bo większość miejsc jest naprawdę malownicza, dodatkowo nie brakuje jezior. W Łebieńskiej Hucie jest agroturystyka u Magdy, co prawda nie jest to agroturystyka z gospodarstwem, zwierzakami itd., jednak otoczenie - sama natura. Jeżeli chcemy po prostu odpocząć, to tutaj możemy liczyć na ciszę i spokój. Nudzić się raczej też w takich miejscach nie da, bo można grilla rozpalić, pograć, pobiegać, popływać, jeździć na rowerze. Zależy kto co lubi ;) Na namiot też bardzo fajne miejsce, chociaż po ostatnich pogodowych zawirowaniach wybieranie się pod namiot to nieco stresu. Jednak dla lubiących taką formę Kaszuby są bardzo fajnym miejscem, nie brakuje pól.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Bory tucholskie i Kaszuby. Bierzesz kajak na kilka dni i płyniesz sobie leniwie z nurtem. Po drodze są puste pola biwakowe, ale nikt nie pogoni cie z jakiejś łąki lub leśnej polany. Po drodze sklepy i knajpki z dostępem dla kajakarzy. Brda, Wda Wierzyca. Żurawie o świcie będą cię budzić. Znajdujesz jakąś wypożyczalnie, na ich stronach są propozycje tras podzielonych na etapy z określeniem czasu jaki potrzeba na pokonanie. Zawożą cię z kajakiem gdzie chcesz i odbierają z punktu z którego zadzwonisz. Niewiele cie to kosztuje, a daje dużą swobodę. Albo kończysz w miejscu gdzie są wypożyczalnie np. w Tleniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:40 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Jezioro Białe w Okunince koło Włodawy de facto jedno z najczystszych w Polsce a obok na dziko jezioro Czarne. Każdy tam znajdzie to co chce, tłumy w centrum Okuninki z wszelkimi atrakcjami jeziora Białego lub też zupełną ciszę kilometr czy dwa od centrum oraz wspomniane już jezioro Czarne oraz Glinki o rzut beretem gdzie jest kompletna cisza, czysta woda i znikoma liczba turystów.
Jeżdżę tam od 15 lat co roku i zawsze jest super. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2019 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Roku napisał(a):
O ile dobrze kojarzę, (może ktoś zweryfikuje) to w Polsce nie możesz rozbić się z namiotem na terenie rezerwatów przyrody, co na Mazurach będzie problemem, bo np....


Z tym rozbijaniem się na dziko to tylko teoretycznie. Jeżeli ktoś nie śmieci i umie się zachować to nic mu nie grozi ;) policja jak jeździ to z reguły po drogach w swoich radiowozach, a jak z namiotem ktoś zejdzie z głównej drogi to prawie na pewno będzie incognito i jedyna osoba, na którą trafi to ewentualni spacerowicze lub grzybiarze. Spałem ponad 10 razy w różnych częściach Polski i zawsze bez problemu ;)

Jednak z ogniem (oprócz palników) już nie warto ryzykować
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Lut 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Na całym pojezierzu drawskim masz masę miejsc nad jeziorami do biwakowania, tylko trzeba lokalnego leśniczego zapytać o pozwolenie i czasem uiścić drobna opłatę
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lut 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Fajny serwis lasów państwowych, polecam.
Trzeba wybrać mapę i miejsca biwakowania, są też miejsca do palenia ognia, wszystko legalnie.
http://www.czaswlas.pl/index/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group