Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2014 12:53 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
Hej.
Wybieram się w najbliższym czasie do Kalabrii. Będę nocował w Pizzo ale planuję podróż do Tropei oraz Soverato.
Czy któryś z forumowiczów przerabiał transport z lotniska w wyżej wymienione miejsca i może polecić jakiś konkretny środek transportu.
Na start szukam informacji jak dostać się do Pizzo by móc się zakwaterować

Sam znalazłem informację o:
-taksówki do Pizzo (wychodzą bardzo drogo i są kompletnie nieopłacalne)
-pociągi (patrząc na różne strony przewoźników nie wiem co wybrać (p.s. tak czytam inne tematy o kolejach włoskich)
-autobusy - i tutaj nic nie mogę znaleźć

czekam na porady i z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy może ktoś ogarniał dojazd z SUF do Crotone? to jest tylko 110 km, ale znalazłem busa co jeździ dwa razy na dzień a podróż trwa prawie 3 h. I szukam czegoś innego, najlepiej, żeby bardzo wczesniej wyjechac z Crotone żeby dość wczesnie być na lotnisku albo czegoś co wyjeżdza z lostnika póxno i w nocy jest w Crotone.

Chyba znalazłem, ale czy to jeszcze aktualne cięzko powiedzięc:
http://www.lameziaairport.it/wp-content ... A_44B1.pdf
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Robaku, 08 Sie 2016 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Robaku z Lamezia Terme Centrale do Crotone masz w ciągu dnia 8 pociągów. Czas jazdy 1:37. Droga z lotniska na dworzec z buta to około 30 minut (2,5 km). Podaj konkretne terminy to się poszuka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Sie 2016 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Właśnie ogarnąłem, że chyba najlepiej jednak walić pociągiem do Terme.
A z Terme Centrale inna opcja niż pieszo?
Szukam jakiś busów, ale też ciężko żeby to było jak w innych włoskich miastach jak Bergamo albo co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Witam, wybieram się pod koniec czerwca do Amantea w północnej Kalabrii, lądowanie mam w Lamezia Terme.
No i w związku z tym pytanie czy ktos miał jakies doświadczenia z tym rejonem? Chodzi mi o komunikacje na na trasie lotnisko- Falerna Marina- Amantea . Widzę ze jest tam linia kolejowa ale nigdzie nie mogę znaleźć by jeździły tam jakies pociagi. Może jakies autobusy? Będę wdzięczna za pomoc :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Mar 2017 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Łączę z wątkiem poświęconym temu lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2017 10:48 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
http://www.trenitalia.com/tcom-en?
Kilka pociagow na dobę, regionalne są za 3eur.
Z lotniska na dworzec dostaniesz sie autobusem nr 90 za 2eur. Bilet u kierowcy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Lamezia terme
#7 PostWysłany: 05 Maj 2017 11:56 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Ktoś orientuje się czy jest opcja spędzenia nocy na lotnisku? W sieci cisza na ten temat włącznie z serwisem sleepinginairports. Lotnisko jest malutkie, podejrzewam, że jest zamykane na noc. Może jednak ktoś miał okazję spędzić noc na dziko w pobliżu. Niewątpliwym plusem lotniska jest bliskość miasta. Do dworca w Lamezii jest zaledwie 2,6 km (na lotnisko jeździ autobus za bodajże 1.30e) Może dworzec okaże się lepszym miejscem na parę godzin snu? Dzięki z góry za wszystkie informacje, za 10 dni sam dopiszę swoje doświadczenia. Drugie pytanie dotyczy sklepów. Oficjalna strona lotniska (tylko po włosku) podaje, że są otwierane o 9.00. Lot niedzielny do Krakowa jest 8.45. Czy faktycznie nie ma możliwości zakupu jedzenia, wina, perfum, pamiątek i innych typowo lotniskowych rzeczy? Wydaje się to raczej niemożliwe, no ale lepiej wiedzieć wcześniej. Pozdarwiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia terme
#8 PostWysłany: 05 Maj 2017 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Co do spania na lotnisku się nie wypowiadam bo nie próbowałem.
Jeśli chodzi o odległość do miasta to jest rzeczywiście niewielka, natomiast polecam autobus - pieszo szedłem w jedną stronę, ale idzie się fragment ruchliwą drogą, bez pobocza.
Przy wylocie w nd (kwiecień 17) do Krakowa (czyli przed 9) widziałem, że sklepy były w większości otwarte :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lamezia terme
#9 PostWysłany: 15 Maj 2017 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Joozek25 napisał(a):
(...) Drugie pytanie dotyczy sklepów. Oficjalna strona lotniska (tylko po włosku) podaje, że są otwierane o 9.00. Lot niedzielny do Krakowa jest 8.45. Czy faktycznie nie ma możliwości zakupu jedzenia, wina, perfum, pamiątek i innych typowo lotniskowych rzeczy? Wydaje się to raczej niemożliwe, no ale lepiej wiedzieć wcześniej.

Jak lecialem wczoraj do KRK to czesc sklepow byla pootwierana, ale bez rewelacji. Chcialem do domu wrocic z butelka Campari albo Averny i nie bylo. W oliwe z oliwek tez sie chcialem zaopatrzyc, a ta w malych butelkach w absurdalnych cenach. W ogole generalnie drogo i nic ciekawego.

Jak chcesz zlapac kanapke za 5€ to mozna, kawke czy wode tez dostaniesz.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2017 01:19 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Dziękuję za odpowiedzi i dzielę się swoimi doświadczeniami. Lotnisko do spania świetne! Czynne całą dobę i dużo miejsc do wygodnego spania. Rzędy siedzisk nie poprzedzielane podłokietnikami, więc można się wyciągnąć po całości :). Tychże siedzisk całkiem dużo, myślę, że 20-30 osób spokojnie da radę kimnąć w tym samym czasie. Do tego w miarę cicho i spokojnie. Lotnisko w sensie hotelowym okazało się bardzo miłą niespodzianką.

Nocne dojście do niego lekko niebezpieczne, dystans prawie 3 km. pokonujemy drogą bez chodników z lekko zarysowanym poboczem. Trzeba uważać, ruch na szczęście nie jest duży.

Sklepy po przejściu kontroli czynne, ale nie ma ich zbyt wiele. Ceny mało zachęcające. W jednym z nich, gdzie znalazłem wino w przyzwoitej cenie nie dało się płacić kartą. Ogólnie jednak lotnisko na plus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Lip 2017 12:38 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, mam pytanie jak dostać się do Zambrone. Z tego co widziałem na trenitalia ostatni pociąg w tamtym kierunku odchodzi przed 21, a przylot jest po 21. Ktoś ma jakiś pomysł, coś próbował? termin we wrześniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:15 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Ewentualnie gdziekolwiek ok 21 do jakiegoś miejsca turystycznego z plażą:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@connexBB mógłbyś przybliżyć lokalizację przystanku tego autobusu nr 90?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2017 14:40 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Przystanek jest na prawo po wyjściu z terminala, widać wiatę. Rozkład niby jest, ale trzeba brać poprawkę że to południe Włoch :)
My czekaliśmy jakieś 15 minut na busa i kolejnych 15 aż pojedzie. Jak masz pociąg na zakładkę, a bus nie stoi z ludźmi w środku to rozważ taxi.

Pod dworcem przystanek jest obok wejścia, to tam gdzie jest wiata, też widać ją po wyjściu z holu dworca po lewej. Obok są tabliczki przystankowe autokarów, na przeciwko bary. Nam, co prawda, nie udało się wrócić na lotnisko busem, bo w niedzielę wielkanocną rano kolejne 2 kursy się nie pojawiły(pomimo pytania kierowcy po przylocie i w sobotę obsługi w barze). Skończyło się na taxi na spółę z innymi podróżnymi - 10 EUR, postój jest pod samym wejściem do dworca, jedzie niecałe 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Sie 2017 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dodam jeszcze że w trenitalia można kupić bilet łączony bus plus pociąg. Oczywiście bez zalet łączenia lotów. Jest za to informacje żeby o szczegółach pytać obsługę pociągu. Dodam, że najczęściej po włosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sie 2017 12:52 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Bilet na lotnisko ze stacji kolejowej 1.5 € ,trzeba kupić w sklepiku z gazetami i papierosami naprzeciwko wejścia do dworca, obok barów, u kierowcy 2,5€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jadąc na lotnisko kupujcie bilet na pociąg do "Lamezia Terme Aeroporto" dostępny zarówno w necie jak i w automatach. Doliczy Wam wówczas 1,30 euro i uprawnia do przejazdu busem na lotnisko ze stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sie 2017 07:17 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy są pociągi pomiejskie z Lamezia Terme do Tropei? Przylatuję po 21ej, znalazłem tylko na Trenitalia drogo InterCity z przesiadką. A może jakiś autobus ok. 22ej, tanie transfery? Pomóżcie cos znaleźć.dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sie 2017 10:51 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Na trasie Tropea - Lamezia w maju znalazłem tylko pociąg po 21.00. Tak samo jest pewnie w odwrotnym kierunku. Różnica taka, że pociąg był bezpośredni (regionale). Autobusów, busów, tanich transferów nie uświadczysz. Bla bla car jeszcze spróbuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2017 09:22 

Rejestracja: 30 Sie 2017
Posty: 1
witam leci moze ktos do Lamezia Terme z warszawy 17 -wszesnia ? jako ze ladowanie jest o 21 10 a ostani pociag 21:04 moge wziac Taxowke hotelowa do Tropei i mozemy sie dogadac-pozdrawiam 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group