Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Cze 2017 22:37 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
Mam pytacie co do kupna biletu na stronie oficjalnej Caminito. Chcę kupić bilety dla dwóch osób i kwota jest powiększona x2. Ale jak z podawaniem danych osobowych? Są rubryki na dane jednej osoby... co z danymi drugiej osoby? Ktoś pisał że sprawdzają dane każdej osoby... coś źle robię???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 26 Cze 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Nic nie sprawdzają. Skanuja kod kreskowy na bilecie i jedyne co ich obchodzi to liczba osób przypisana do biletu. Nie wiem po co wymagają danych osobowych przy kupnie. Pewnie względy bezpieczeństwa/statystyki. Przed wejściem nikt żadnych dowodów nie sprawdza. Nie wiem jak było wcześniej. Ja wchodziłem w maju

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Lip 2017 09:52 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 5
robokun napisał(a):
6. WARUNKI POGODOWE
W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się, że w razie silnego wiatru część trasy się zmienia i grupa przechodzi tunelem. Wiatr musi być jednak naprawdę duży, bo nam wiało dosyć intensywnie, a szliśmy główną trasą.


Bardzo pomocny post i podpisuję się pod wszystkim, co napisałeś. W czerwcu właśnie miałem przyjemność być na Caminito i potwierdziło się wszystko, pociąg był w planie o 15 ale nie wiedziałem, czy zdążymy i kupiliśmy bilet na ten o 18. Ale zdążyliśmy i jeszcze musieliśmy czekać, z biletem nie było problemów. Jest ważny.

Co do pogody, było tak wietrznie, że zamknęli nam tę część przed mostem i szliśmy tunelem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Lip 2017 16:13 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Warto kupić bilet wczesniej chociazby dlatego, ze podaje się swoj telefon i mail, co pozwala na otrzymanie informacji o ewentualnych zamknieciach trasy. Bylam kilka dni temu, miałam wykupiony bilet , ale na dzień wcześniej dostałam informacje ze trasa bedzie zamknięta pomiedzy 11 a 16 i żeby wziac to pod uwage. Pojechalismy już na 8.30, zgodnie z sugestiami z maila. Trasa super, polecam bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 02 Sie 2017 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
http://www.bbc.com/travel/story/20170731-spains-caminito-del-rey-is-not-for-the-faint-of-heart
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 02 Sie 2017 10:01 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
No bez przesady ! :-). Moje dzieci spokojnie przeszły, całe zadowolone. A jeśli ktoś ma realny problem z lękiem wysokości lub tego typu obawy, to niech tam po prostu nie idzie. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:23 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Może to będzie głupie pytanie, ale spróbuję: czy wycieczka z przewodnikiem różni się czymś od zwiedzania indywidualnego? Chodzi mi o to czy jestem uwiązany do grupy czy też mogę normalnie, indywidualnie indywidualnie szlak? Pytam, bo widzę że na interesujący mnie termin są tylko wycieczki z przewodnikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 21 Sie 2017 13:44 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 2
My mieliśmy wykupioną opcję biletu z przewodnikiem, ponieważ inne nie były dostępne.
Natomiast przyszliśmy 45 minut przed czasem i zaproponowano nam opcje zwiedzania bez przewodnika lub czekanie 45 minut. Wybraliśmy opcję bez przewodnika.

Odnośnie biletów to wydaje się, że bez kupionego biletu jest szansa na zdobycie go tuż przed wejściem. W naszym przypadku była osoba, która miała bilet do odsprzedania.

Trasa jest bardzo fajna i zdecydowanie polecamy wizytę w tym miejscu.
Poziom trudności jest niski, natomiast klapki i szpilki są zakazane ;) . My byliśmy w sandałach i było ok, natomiast wygodniej było by w adidasach ze względu na drewniane kładki i łączenia o które można haczyć przodem sandału.

Warto dodać, że tuż obok początku trasy na Caminito znajdują się błękitne jeziora do których przyjeżdżają localesi. Widoki są malownicze, a w sierpniu wskoczenie do takiej wody czystą przyjemnością. My wypożyczyliśmy kajak na godzinę i polecamy jako relaks po wycieczce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Sie 2017 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Bylem tam na poczatku kwietnia. Byla sobota, na stronie www nie bylo juz zadnych wolnych biletow na zadna godzine. Zaryzykowalem i pojechalem w ciemno, bilet na przejscie bez problemu kupilem w kasie przed wejsciem. Z tym ze to jednak bylo przed sezonem, jak bedzie teraz ciezko powiedziec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:54 

Rejestracja: 12 Mar 2014
Posty: 20
Loty: 106
Kilometry: 201 895
Heja, właśnie wróciliśmy, tłumów nie ma, mieliśmy kupione bilety wcześniej, wejście na godz.17.
Parkowaliśmy auto przy stacji kolejowej, stamtąd autokarem pod wejście - myślę że spokojnie można było kupić bilety na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 28 Paź 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Czy trasa jest czynna cały rok ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Paź 2017 11:54 

Po kalendarzu zakupu biletów widać ze tak, ale są uwarunkowania kiedy czasowo zamykają
Góra
 PM off  
      
#93 PostWysłany: 29 Paź 2017 17:40 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Byłem tydzień temu na Caminito del Rey. Miałem bilet kupiony wcześniej, ale można było też go kupić na miejscu do grupy z przewodnikiem. Da się tą trasę ogarnąć transportem publicznym z Malagi.
Ja zrobiłem tak:
pociąg Malaga Maria Zambrano (odj. 10.05) - El Chorro (przyj. 10.47) - bilet 6.05E w jedną lub 9.70 E przy zakupie w obie strony.
ze stacji El Chorro odjeżdżają autobusy - cena 1.55 E, które dowożą na początek ścieżki prowadzącej na szlak.
http://static.sopde.es/malaga/subidas/a ... 208877.pdf - info o autobusach.
Z przystanku końcowego jest ok 2.7km przyjemnej ścieżki do właściwego początku szlaku (punktu kontroli biletów).
Bilet miałem na 12.45 i byłem w zasadzie na tą godzinę.
Czas przejścia szlaku to około 2.5-3h (w zależności od ilości robionych zdjęć po drodze).
Dojście do El Chorro i tu czekanie na pociąg (17.31 do Sewilli (ok 20 E - czas 2h) lub z przesiadką w Bobadilla do Rondy (2h - 7.70E) i dalej do Algeciras (4h - 18.40E). Lub powrót do Malagi o 18.03.
Byłem sam, więc nie pożyczałem auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Gru 2017 17:20 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Byłam kilka dni temu na Caminito i chciałam sprostować jedną informacje dot. pociągu powrotnego do Malagi. Otóż kwestia, czy bilet na pociąg z godz. 18:03 będzie ważny również w pociągu o godz. 15:13 zależy jednak od widzimisię konduktora. W moim wypadku (i nie tylko moim, bo sprawa dotyczyła kilku osób w tym samym przedziale) pani konduktorka powiedziała, że bilet jest ważny na konkretny pociąg i musieliśmy kupić nowe bilety (koszt 6,05 euro, płatność tylko gotówką). Sprawa jest o tyle dziwna, że kiedy po powrocie do Malagi poszłam do biura obsługi klienta Renfe, żeby ustalić, czy bilet z godz. 18-ej można zwrócić (można, ale zwracają tylko część pieniędzy), pani mnie obsługująca była zdziwiona, że nie mogłam wykorzystać tego biletu we wcześniejszym pociągu. Także radzę uważać, a jeśli ktoś nie jest pewien, czy zdąży na pociąg o godz. 15:13, lepiej kupić bilet w jedną stronę, a powrotny u konduktora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:41 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Byliśmy 2 stycznia i niestety nie było biletów, także radzę ostrożnie podchodzić do tematu przyjazdu bez wcześniejszej rezerwacji. Szlak był nieczynny 30-31 grudnia oraz 1 stycznia, zapewne miało to duży wpływ na dostępność wejściówek.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:50 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@radas86
Szlak był jak najbardziej czynny 30 oraz 31 grudnia, byłem, szedłem (30-tego). Bilet kupowany wcześniej przez internet (były wtedy również bilety na 31-ego). Tłumy na miejscu, nie widziałem, aby ktoś próbował kupić bez rezerwacji. Nas puścili z grupą 30 minut wcześniej.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 07 Sty 2018 00:09 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Wydawało mi się, ze gdzieś mignęła mi informacja o zamknięciu w tych dniach, aczkolwiek faktem jest, że 2 stycznia niestety biletów na miejscu już nie bylo.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 10 Mar 2018 22:11 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
Wintermute napisał(a):
@dmirstek napisał: "Pan z obsługi mówił, że wejście wtedy jest „almost impossible” – pesymiści wezmą nacisk na słowo „impossible”, optymiści zaś na „almost” "
Gdyby nie było możliwe wejście bez rezerwacji to słowo "almost" nie pojawiłoby się. Bądź zatem optymistą :) Zresztą co masz do stracenia?


Update na 2018 rok. Wejście na Ścieżkę Króla jest możliwe bez rezerwacji biletów przez stronę internetową. Sprawdziłam dwa razy zabierając znajomych w czerwcu i we wrześniu. Wiem że biletów jest ograniczona pula na stronie internetowej a w sezonie letnim trzeba rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem (to dla tych którzy tutaj nie mieszkają i nie wiedzą) ale na miejscu zawsze nawet przy większej grupie się wejdzie. Grupy wchodzą co pół godziny. Koszt biletu, jak dojechać oraz informacja o parkingu można sprawdzić na http://caminitodelrey.pl/. To co trzeba wiedzieć to zaleca się sprawdzić pogodę na dzień zwiedzania bo atrakcja może być zamknięta z dnia na dzień ze względu na warunki pogodowe: deszcz czy wiatr. Polecam także świetną restaurację El Mirador Ardales (żeberka w sosie rozmarynowym i pieczonym jabłkiem palce lizać). I jeszcze jedno. Wejścia na ścieżkę są dwa: od północy i południa. Bez względu od której strony się wchodzi to z powrotem zabiera nas bus (opłacony w cenie biletu wejściowego). Wejście od północy jest łatwiejsze bo z górki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 10 Mar 2018 22:16 

Wejscie jest tylko jedno, to od strony dworca kolejowego jest tylko do wyjścia
Góra
 PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Mar 2018 20:57 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Caminito del Rey, polecamy! Idzie się ok.2 godziny, wejście jest tylko od strony pólnocnej, auto za darmo zostawia się na parkingu przy restauracji el Kiosco. Nizej (od Ardales) jest płatny parking. Gdyby przy samym Kiosko nie było miejsca, to przejechąc troszke dalej i tez są bezpłatne miejsca. Dojście do Caminito jest przy samym el Kiosko, do przejscia 2,7 km i dopiero brama do Caminito. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż bilety sa na konkretne godziny.
W internecie nie było już biletów. Bilety kupiłam w Alora - w hostalu Caminito del Rey, gdzie spałyśmy 1 noc. Nic rewelacyjnego, ale właściciel pracuje w Caminito del Rey i załatwił nam bilety do Caminito (10 euro) - których na internecie już nie było - po prostu je wydrukował. W dniu zwiedzania lał deszcz i Caminito zamknięto. Właściciel przyszedł rano do hostelu i nam to powiedział i zwrócił !!! pieniądze (czego sie nie stosuje w Caminito). Ale po chwili kupiłam u niego nowe bilety na ostatni dzień pobytu.
Alora Stare Centrum- ostro pod górę, wąskie uliczki, ostre zjazdy -nie polecam autem. Na górze tuż przed wjazdem co tego centrum jest darmowy parking. Zmieniłyśmy plany i pojechałyśmy do Setenil - przy głównej drodze parking darmowy za mostem pod górę.Nie pchać sie do centrum autem. Warto zobaczyć! Przed wspomnianym mostem po lewo lokalna knajpka Zemudin (?), gdzie tanio można zjeść dobre jedzenie, wypić pyszna kawę po zwiedzaniu. Potem była piękna Zahara - białe miasteczko i Grazalema. Tu jest stacja benzynowa, która nas uratowała. Do tych miejscowości dojeżdża się górskimi, wąskimi serpentynami i benzyna szybko schodzi. Ale widoki przecudne. Zamieniłabym nocleg w Rondzie na któreś z tych miasteczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group