Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Mar 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
koncentrator napisał(a):
Ile trwa naliczanie mil po odbyciu lotu? Czy mogą być jakieś problemy z powodu przenosin na nową platformę?

Zależy od linii - mile za LOT i Lufę teoretycznie naliczają się ekspresowo (jak na standardy M&M, który jak wiadomo jest informatycznie w epoce kamienia łupanego) czyli w ciągu 1-2 dni. Teoretycznie, bo za loty LOTem które odbyłem 3 tygodnie temu, mile w ogóle mi się nie naliczyły i musiałem je zgłosić ręcznie. Myślę, że to wina przenosin na nową platformę.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 30 Mar 2012 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Mi naliczyło mile po ok. 15 dniach bez zgłaszania. Czyli raczej mało ekspresowe tempo :)

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Mar 2012 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Może na liczydłach liczyli te mile? ;) Mi pewnego razu mile za TAPa naliczali przez okrągły miesiąc...
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 31 Mar 2012 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Przy okazji: była coś mowa o 2000 mil na start. To jest dalej aktualne? Powinno się samo naliczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Kwi 2012 08:48 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
czy za lot OW na trasach krajowych, kupowanych przez stronę lot.pl też obowiązuje promocja +500 mil premiowych?
Jeśli tak, po jakim czasie naliczane są mile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Kwi 2012 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
nomia napisał(a):
czy za lot OW na trasach krajowych, kupowanych przez stronę lot.pl też obowiązuje promocja +500 mil premiowych?
Jeśli tak, po jakim czasie naliczane są mile

Tak (o ile byłaś zalogowana do profilu na stronie), naliczają się po czasie... długim. ;)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Kwi 2012 12:12 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
@Awerik

dzięki :)
pozostaje mi więc czekać, długo... ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Kwi 2012 22:11 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
LO ma promocję naliczającą podwójne mile za PEK. Na szybko i okrągło licząc rezerwację w Z wraz z połączeniem przez WAW, dostaje się jakieś 25K mil za podróż tam i z powrotem, razem z Exec. Dodatkowo można to nadrzucić (chyba da się połączyć?) z promocją 3x mile za C za dolot do/z WAW na trasie europejskiej.

Teraz pytanie do specjalistów: Bilet kosztuje lekko ponad 6K. Czy dobrze zakładam, że M&M naliczy ok. 50K mil statusowych?
Jeżeli tak, to całkiem niezły CPM wychodzi: mniej niż 4.

Może ktoś chętny na mały MR, żeby SEN przedłużyć?


Ostatnio edytowany przez mileq, 12 Kwi 2012 23:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Kwi 2012 22:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
mileq napisał(a):
Czy dobrze zakładam, że M&M naliczy ok. 50K mil statusowych?

Ale w tej promocji podwajają tylko premiowe.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Kwi 2012 22:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Promocja, z tego co podaje LO, dotyczy podwójnych mil premiowych. Statusowe otrzymasz w ilości standardowej czyli 2 x + ex.b. + za ewentualne segmenty dolotowe (tu możesz dostać 3 x za myChoice o ile zadeklarujesz daną trasę i typ mil w promocji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Kwi 2012 23:16 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Ano właśnie - nie jest to napisane dokładnie :twisted: :

Oferujemy podwójne mile na bezpośrednich rejsach do Pekinu
Promocja obowiązuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2012.
Możliwość rejestracji do promocji i gromadzenia dodatkowych mil premiowych od 1 maja 2012.


To w takim razie trzeba się będzie wybrać za wielką wodę, żeby status szybko przedłużyć.

Mimo wszystko zmęczę jutro infolinię M&M :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Kwi 2012 00:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Zapytać zawsze możesz, ale raczej na pewno promocja dotyczy mil premiowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Kwi 2012 13:51 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Czy podatki i opłaty w kwocie 506,99 zł na trasie WAW-ORD (+ 60 000mil) to jakaś szczególna promocja?

Bo z tego co pamiętam zawsze było ok.1100-1500 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Kwi 2012 14:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
snooka napisał(a):
Czy podatki i opłaty w kwocie 506,99 zł na trasie WAW-ORD (+ 60 000mil) to jakaś szczególna promocja?

Bo z tego co pamiętam zawsze było ok.1100-1500 PLN

Na połączenia LO od dawna już są na przyzwoitym poziomie (acz bywało nawet 200-300zł do USA).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Kwi 2012 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
mucha napisał(a):
snooka napisał(a):
Czy podatki i opłaty w kwocie 506,99 zł na trasie WAW-ORD (+ 60 000mil) to jakaś szczególna promocja?

Bo z tego co pamiętam zawsze było ok.1100-1500 PLN

Na połączenia LO od dawna już są na przyzwoitym poziomie (acz bywało nawet 200-300zł do USA).

Dokładnie, kiedyś YQ w LO było rekordowo niskie, teraz jest trochę drożej, ale wciąż tanio. :)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:00 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 2
Pytanie odnosnie polaczen do Singapuru kupowanych na stronie LOTu. Z tego co widze to linia partnerska lotu na tej trasie jest Singapore Airlines a polaczenia realizowane przez Frankfurt, Monachium, Amsterdam lub Zurych. Czy kupujac bilet na tej trasie na stronie LOTu przysluguja mi mile na calej trasie Warszawa-Singapur? Pytanie moze oczywiste ale patrzac na kalkulator milowy Miles & More nie pojawia sie opcja przesiadki w Zurychu/Amsterdamie - czyzby mile naliczano tylko jesli lot do Singapuru realizowany jest przez Lufthanse?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Singapore Airlines są w Star Alliance więc istnieje możliwość naliczenia mil statusowych i premiowych za loty obsługiwane przez tę linię.
Zwróć uwagę natomiast na dwie kwestie:
- jeśli bilet kupujesz na stronie LO i na rejs na numerach lotowskich (code share) to i tak, zgodnie z zasadami M&M, do naliczenia mil za każdy konkretny segement stosują się zasady obowiązujące dla przewoźnika faktycznie operującego a nie wystawcy biletu -> czyli tu Singapore Airlines.
- nie u wszystkich przewoźników wszystkie klasy rezerwacyjne kwalifikują sie do naliczenia mil. W LOT każda klasa rezerwacyjna, nawet najtańsza, daje mile. W Singapore Airlines nie: wyłączone są klasy G, N, Q, T i V. W przypadku zakupu lotu code-share może też dojść do przemapowania klasy rezerwacyjnej lotowskiej na jej odpowiednik u operującego przewoźnika, co może też wplynąć i na ilość mil i w ogóle na ich przysługiwalność.


Kalkuator milowy na stronie M&m ma załadowane połączenia tylko linii zintegrowanych w programie czyli LH, LO, OS, SN itd. stąd nie widzi opcji z Singapore Airlines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Kwi 2012 14:55 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 2
Wielkie dzieki za info! Na pewno pomoze w podejmowaniu decyzji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Kwi 2012 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
wow, nie wiedziałem, że można na stronie LOTu wybrać taką trasę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Maj 2012 15:49 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Czy komuś z Was jeszcze nie naliczyli mil premiowych za zakup biletu na stronie LOT za ostatnie miesiące?
Loty odbyłem w lutym i marcu, mile statutowe dawno są naliczone, a premiowych nie mogę się doczekać, pomimo wysłania już 2 reklamacji i kilkukrotnego dzwonienia na numer dla FTLów. Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha, czy generalnie LOT ma problemy z naliczaniem tych mil premiowych?
W sumie chodzi o dobre kilka tysięcy mil, więc nie zamierzam im tego odpuścić. ;)
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group