Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#81 PostWysłany: 09 Lut 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Kilka dni temu korzystałam z Airbnb i nocowałam u Rolanda :) Bardzo sympatyczny host, choć słabo mówiący po angielsku. Mieszkanie zadbane, czyste, wszystko jak na zdjęciach. Miejsc do spania starczy dla 4 osób, ale w razie czego dodatkowe dwie zmieszczą się na dmuchanym materacu. Lokalizacja również dobra, przy głównej ulicy (choć samo mieszkanie jest ciche), 10 minut spacerem do Kapitolu.

https://www.airbnb.pl/rooms/16554440
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#82 PostWysłany: 03 Mar 2017 23:32 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 5
Hamel hostel, 5 CUC za nocleg. Do tego dalsze noclegi u znajomych gospodarzy z Hamel w innych miejscowościach za 8 CUC/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#83 PostWysłany: 18 Mar 2017 00:55 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
szarik napisał(a):
01ERES napisał(a):
Zapamietajcie Kuba na wlasna reke to szkola zycia, ktora polecam ludzim energicznym, obrotnym i asertywnym bo miejscowi beda starac sie was oskubac na kazdym kroku. :D
że jak nie jesteś Bear Grylls to o Kubie zapomnij? nawet dodana przez Ciebie emotka nie łagodzi odbioru


Szczera prawda. Nic dodać nic ująć . Nic się nie zmieniło :D
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#84 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:12 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Potwierdzam - szkoła życia. Nawet jak prosilismy o polecenie casy w innej miejscowości ustalając przy tym cenę to po dojechaniu na miejsce okazywało się, że cena jest wyższa o ok 5 CUC. Targować się niestety nie chcą wręcz obrażają po podjęciu takiej próby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#85 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:13 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
A finansowo wyglądało to w ten sposób, że nocleg kosztował nas (3os) 30 CUC, 5 za pośrednictwo brała Sarita, 5 pośrednik z Trynidadu, 20 zostawalo dla Juniora - właściciela Casy. Jak wiadomo żeby móc wynajmować pokoje turystom trzeba odpowiednio zapłacić za pozwolenie.
Pomóżmy zatem Kubańczykom, ogarniajmy noclegi sami, kupujmy domowe obiady a poznamy prawdziwy styl życia i dowiemy się wszystkiego tego czego nie znajdziemy w przewodniku.
To taki mój apel.[/quote]

Co rozumiesz przez ogarniajmy noclegi sami. Organizowanie noclegów przez pośredników?
Pośrednik bierze 5 cuc od właściciela casy za każdą noc. Jeżeli weźmiesz przez niego trzy noce to on dostanie 15 cuc. Tyle ile zarabia zwykły Kubańczyk przez miesiąc. Ty to nazywasz pomocą? Komu? Pozwolenie kosztuje zależnie od miejsca w którym jest zlokalizowana casa i to nie tylko miasto ale także ulica i kosztuje od 50 cuc miesiecznie, czyli za Twoje 2 dni maja je opłacone. Właściciele cas to na warunki Kubańskie dość zamożni ludzie. Chcesz pomagać to jedź a prowincję. Jaki styl życia widziałeś w casie? Dowiesz się tego co Ci zechcą powiedzieć. I niekoniecznie trzeba mieszkać w casie żeby poznać jak się tam żyje. (uff ale się rozpisałem :shock: )

-- 18 Mar 2017 01:22 --
@‌Fiona‌
Nie brać po prostu casy z polecenia bo płacisz za pośrednictwo. Natomiast targowanie zawsze wychodzi - przynajmniej mi wychodziło :D . Przez cały pobyt na Kubie "nie udało mi się zapłacić" więcej niż 15 cuc za pokój
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#86 PostWysłany: 20 Maj 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
W Havanie spaliśmy z AirBnB w tej miejscówce
https://www.airbnb.pl/rooms/16437406?gu ... 2017-07-07

Rezerwowałem 3 dni przed przyjazdem. Za 2 noclegi dla 2 dwóch wyszło 30$ ze wszystkimi opłatami. Trzeba przyznać patrząc na inne terminy, że to okazyjna oferta. Gospodyni bardzo miła. Do naszej dyspozycji były 2 pokoje. Jeden na górze drugi na dole wraz z aneksem kuchennym. Jedna łazienka. 4 osoby mogą tam spać na luzaku- 2 podwójne łóżka. Piąta gdyby chciała ląduje na polówce. Blisko do Kapitolu i przystanku P12 i dwie minuty od Malecon. W zasadzie można powiedzieć, że wszędzie stąd blisko. Jedyny mankament to brak okna. Jest tylko wyjście na taras przez drzwi w łazience.
Możliwość jedzenia śniadań (bardzo smacznych) u sąsiadów naszego hosta - 5CUC za osobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#87 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:28 

Rejestracja: 17 Lip 2017
Posty: 6
W Havanie polecam https://www.airbnb.pl/rooms/6042714 . Jezeli ktos chce poleciec bez rezerwacji przez airbnb to cena spada do 8CUC za noc. Do tego wysmienite sniadania za 3CUC z iloscia jedzenia, ktorej nie potrafilem wchlonac na raz. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#88 PostWysłany: 18 Lip 2017 01:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
-- 18 Lip 2017 00:59 --

Pelegrino-1 napisał(a):
szarik napisał(a):
01ERES napisał(a):
Zapamietajcie Kuba na wlasna reke to szkola zycia, ktora polecam ludzim energicznym, obrotnym i asertywnym bo miejscowi beda starac sie was oskubac na kazdym kroku. :D
że jak nie jesteś Bear Grylls to o Kubie zapomnij? nawet dodana przez Ciebie emotka nie łagodzi odbioru


Szczera prawda. Nic dodać nic ująć . Nic się nie zmieniło :D

no coz, czasy sie zmieniaja, ale jak widac na kubie jak miejscowi''swietni i fajni oraz wyluzowani'' Kubanczycy
oszukiwali bialasow na kase tak i nadal oszukuja. no coz :)

-- 18 Lip 2017 01:02 --

Pelegrino-1 napisał(a):
Właściciele cas to na warunki Kubańskie dość zamożni ludzie. Chcesz pomagać to jedź a prowincję. Jaki styl życia widziałeś w casie? Dowiesz się tego co Ci zechcą powiedzieć. I niekoniecznie trzeba mieszkać w casie żeby poznać jak się tam żyje. (uff ale się rozpisałem :shock: )

ale oczywiscie, tak to wlasnie wyglada, wlasciciele cas to zamozni Kubanczycy, co sprzedaja bajeczki
bialym turystom o pomocy i zeby tylko u nich wziac niejadalne skromne sniadanie za 5 cucow bo trzeba
nam biednyn Kubanczykom pomagac.
ludzie, prosze ogarnijcie sie. przecietna pensja to 20, moze 30 cucow miesiecznie. i tyle, nie wiecej.
wiec ''pomagajac'' Kubanczykom w przypadku kupowania sniadania za 5 cucow nabijacie kase bogatym
ludziom.

-- 18 Lip 2017 01:06 --

Pelegrino-1 napisał(a):
A finansowo wyglądało to w ten sposób, że nocleg kosztował nas (3os) 30 CUC, 5 za pośrednictwo brała Sarita, 5 pośrednik z Trynidadu, 20 zostawalo dla Juniora - właściciela Casy. Jak wiadomo żeby móc wynajmować pokoje turystom trzeba odpowiednio zapłacić za pozwolenie.

o prosze Sarita brala hajs za posrednictow... ciekawe bo jakos jak mieszkalismy u niej to kolejny nocleg zalatwiala
nam u znajomych z dobrego serca no bo zebysmy tam w kolejnym miejscu mieli odrazu cos ogarniete, ona nam
pomoze... taaa.... wychodzi na to ze Sarita to tez Kubanka kwadrat, kasa, kasa, kasa...
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#89 PostWysłany: 08 Sie 2017 17:46 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 13
Loty: 19
Kilometry: 46 437
Przeszukałem forum oraz inne zasoby w internecie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Czy wie ktoś może czy jest problem na lotnisku przy przylocie, gdy zapytają się o rezerwacje noclegu, a ja będę miał coś z Airbnb?
Jakby nie patrzeć firma amerykańska więc stąd moje wątpliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#90 PostWysłany: 08 Sie 2017 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Nie sądze aby był problem zresztą oni raczej sporadycznie pytają gdzie się zatrzymujesz
Góra
 Profil Relacje PM off
Davidex lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#91 PostWysłany: 08 Sie 2017 18:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Davidex lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#92 PostWysłany: 09 Sie 2017 07:59 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 13
Loty: 19
Kilometry: 46 437
Dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#93 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
W której części Hawany najlepiej się zatrzymać? Gdzie jest najbezpieczniej/najprzyjemniej?
Vedado, Centro czy Old Havana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#94 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Bezpiecznie jest ogólnie wszędzie :)

Ja byłem w Centro (jakieś 10 minut do Capitol i było spoko)

Ale ja bym poszukał Vedado koło Maleconu albo Historico.
Góra
 Profil Relacje PM off
juliaka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#95 PostWysłany: 16 Sie 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Dzięki Zeus, chyba będę szukać zatem czegoś w Vedado.

A jeszcze mam pytanie odnośnie rezerwacji przez airbnb - co zaznaczyć przy rezerwacji jak pytają o adres - podaj swój adres fizyczny (chodzi o adres w Polsce, tak?) oraz cel wizyty.

Wyskakuje:
Cel podróży na Kubę

Goście rezerwujący podróż typu People to People na Kubę po 16 czerwca 2017 r. mogą podlegać nowym wymaganiom stawianym przez Departament Skarbu USA. Tego typu podróż powinny rezerwować wyłącznie osoby, które spełniają określone warunki.
Oświadczam, że spełniam kryteria wizy podróżnej do Kuby w związku z następującymi czynnościami:
(i tu cała lista)

Zresztą na bookingu jest to samo.

Nie ma do wyboru celów turystycznych. Ktoś sprawdza ten cel wizyty w jakikolwiek sposób?

Załączniki:
cubabook.jpg
cubabook.jpg [ 153.22 KiB | Obejrzany 1864 razy ]
cubaab.jpg
cubaab.jpg [ 86 KiB | Obejrzany 1864 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#96 PostWysłany: 16 Sie 2017 12:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W sumie nie pamiętam co dawałem (to jakieś 8 miechy temu) ale nikt tego nie sprawdzał.
Jak pamięć mnie nie myli, to dałem wizyta rodzina.
Góra
 Profil Relacje PM off
juliaka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#97 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:46 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 13
Loty: 19
Kilometry: 46 437
Te cele podróży są dla obywateli m.in. USA, Polaków to nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#98 PostWysłany: 06 Wrz 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Przeczytałem cały wątek i mam pytanie - czy istnieje jakaś jedna państwowa strona gdzie można zarezerwować casę ?

Bo skoro wszyscy właściciele i tak muszą być zarejestrowani to może najprościej byłoby tak zrobić ?

Ląduję w Havanie 22:15 (deal AeroMexico), więc w centrum będę około północy.

Czy na pierwszą noc brać hotel z całodobową recepcją i na kolejne dni szukać już casy na mieście ?

Czy biorąc pod uwagę jak mało używany jest na Kubie internet mogę zarezerwować lokal (Booking, AirBnB, Homestay itp.) i mieć pewność (po uzyskaniu potwierdzenia), że mam zarezerwowany lokal ? Nie chciałbym pierwszej nocy po 2-dniowej podróży (całodzienny stop w Meksyku) spędzić w parku :D

I już pytając w jednym wątku - czy jak wyjadę poza Havanę to casy też są popularne i dobrze oznaczone ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#99 PostWysłany: 06 Wrz 2017 22:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
czy istnieje jakaś jedna państwowa strona gdzie można zarezerwować casę ?

Nie. Istnieje wielu różnych pośredników. Niektóre casy mają własne stronki.

Cytuj:
Czy biorąc pod uwagę jak mało używany jest na Kubie internet mogę zarezerwować lokal (Booking, AirBnB, Homestay itp.)

Możesz.
Cytuj:
i mieć pewność (po uzyskaniu potwierdzenia), że mam zarezerwowany lokal ?

Takiej pewności nigdy nie będziesz miał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg w Hawanie
#100 PostWysłany: 06 Wrz 2017 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
My byliśmy pod Kapitolem ok 24 (lądowaliśmy Iberią po 21) i idąc do zarezerwowanej wcześniej miejscówki z AirBnB zaczepiaono nas co chwilę porponując nocleg, zatem sądzę, że bez rezerwacji też by dało radę sobie poradzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group