Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2017 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 20
Loty: 103
Kilometry: 160 772
Cześć!

Przymierzam się do kupna plecaka, w sumie pierwszego plecakego turystycznego w życiu. Do tej pory sporo podróżowałem, ale jednak zawsze z walizką, jak typowy turysta: lotnisko -> hotel -> atrakcja 1 -> atrakcja 2 > hotel -> lotnisko. W końcu jednak się przemogłem i wyruszam na miesięczną podróż z plecakiem po Peru.

Mam więc zagwozdkę z jednej strony AirContact Pro 60L + 15, a z drugiej AirContact 55L + 10.

Na korzyść wersji Pro przemawiają liczne dodatkowe kieszenie (zwróćcie uwagę na zestawienie poniżej; po lewej stronie wersja pro, po prawej standard):

Image

O ile front pockets i below pockets jakoś wielce do szczęścia nie są mi potrzebne o tyle side pockets wydaje mi się, że jak najbardziej byłoby miło posiadać - głównie żeby włożyć tam butelkę z wodą. Inna sprawa, że mimo, iż na stronie nie jest to wyszczególnione, na zdjęciach też wygląda jakby w wersji standardowej była z boku kieszonka (jedno ze zdjęć na: https://www.mountainexperience.it/en/ba ... ct-55.html zdaje się to potwierdzać). Ktoś widział lub wie?

Wersja PRO posiada również Padded Hip Belt (na zdjęciach wersji standardowej wydaje się jakby pas biodrowy też miał jakieś dodatkowe poduszki). Natomiast czego wersja PRO już nie posiada to Compression straps. Jednak największym jej minusem jest chyba waga i rozmiar: 3180g i 86/36/24 w porównaniu do wersji standardowej: 2690g i 80/28/22, która i tak wydaje się już ciężka. Pozostaje też kwestia materiałów z jakiej te plecaki są wykonane, domyślam się, że w wersji PRO są to materiały lepsze, ale same nazwy podane na stronie producenta niewiele mi mówią, a poza tym zastanawiam się o ile będzie widać różnicę w jakości.

Jestem ciekaw co sądzicie o tych plecakach?

Trochę z innej beczki, myślałem również o zakupie: http://www.deuter.com/DE/en/travel-acce ... 42216.html i http://www.deuter.com/DE/en/rain-transp ... 44016.html

Bedę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:49 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Cześć,

zastanów się, czy taki wielki plecak naprawdę jest Ci potrzebny. Zazwyczaj jest tak, że jak jest miejsce to się dopakowuje na full i później to wszystko trzeba nosić bez sensu. Deutery mają ogólnie dobrą opinię, sam miałem przez dłuższy czas i był ok, ale pomyśl o czymś w granicach 40L czy Ci nie wystarczy. Jak za mały, to znajdź model z odpinaną klapą, tam zawsze można upchnąć z 15L. Karimatę można na zewnątrz przytroczyć i działa. Te kieszonki o których piszesz to w sumie detale, w 55 z tego co widać też jest, może bardziej tandetna i tyle. W moim deuterze ta kieszonka była z siatki, po jakimś czasie się popruła.
pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:09 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
Jak przedmówca - kup 55, wystarczy . Ja mam taką i jest Ok. Kieszenie boczne w tej ilość wystarczają. Na pasach masz poduszki i schowek na telefon, portfel

no i cena - poszperaj w necie, sprawdź cenę w różnych sklepach, bo różnice są kolosalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group