Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Mar 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Kiedyś delikatnie zarysowalem zderzak na Malcie, samochód z Hertz. Ruch lewostronny, krawężniki wysokie a miejscowi jeżdżą jak to bywa na południu.
Przy oddaniu gość obszedł auto i spytal czy wszystko ok a otrzymując odpowiedz twierdząca przyjął samochod do zwrotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 09 Sie 2017 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Cześć wszystkim,

Wypożyczyłem auto w Thrifty / oddział Albar w Izraelu na kilka dni, zrobiłem ponad 1000 km po całym kraju, a pod koniec wyjeżdżając z parkingu na drogę uderzyłem bardzo lekko przednią plastikową częścią maski o asfalt - poziom drogi był zbyt wysoki, czego nie było widać. Z racji na niskie podwozie pękł przewód i wyciekł płyn chłodniczy (kto to projektuje?...), więc auto powędrowało na lawetę i dostałem nowe, które już oddałem bez szwanku.
I teraz uwaga - pomimo pełnego ubezpieczenia, zero wkładu własnego, dostaję rachunek na ponad 5 tysięcy za naprawę, jako że podobno uszkodziłem podwozie (a opony i podwozie nie są objęte ubezpieczeniem, co wiadomo). Za taką cenę to chyba można kupić cały silnik, a nie naprawić chłodnicę w Mitsubishi, nawet patrząc na izraelskie ceny. Czy ktoś z Was miał podobne przykre doświadczenia? Jak udowodnić, że to oszustwo? Dostałem od nich zdjęcia z rzekomym obtarciem kawałka metalu od spodu, z których niewiele wynika. Poprosiłem też o fakturę ze szczegółami naprawy i wymienionych elementów i czekam, ale też pewnie mogą oszukać.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Sie 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sz@lony napisał(a):
Jak udowodnić, że to oszustwo?


Proponuje wziasc dobrego prawnika, znajacego tamtejsze prawo i przepisy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Sie 2017 21:30 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Więcej wiary w ludzi. ;)
Nawet w Polsce zapłaciłbyś za coś takiego w autoryzowanym serwisie, a nie u pana Gienka, grubo ponad tysiąc.
Podejrzewam ze przy cenach w Izraelu koszt naprawy jest niestety prawdziwy i nikt tu Cie nie chce oszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Sie 2017 22:52 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wg warunków ubezpieczenia https://rent.albar.co.il/en/rent-in-isr ... onditions/ faktycznie podwozie nie jest objęte ubezpieczeniem w wariancie CDW (jest objęte w pakiecie SCDW).

Jeśli miałeś wariant CDW to mogli dokonać obciążenia za uszkodzenia podwozia. Natomiast otwartą sprawą jest definicja podwozia i czy spojler to już podwozie.

Napisałeś , że obtarłeś częścią maski , ale zapewne miałeś na myśli spojler, bo obtarcie maski o asfalt byłoby możliwe jedynie podczas dachowania.

Masz może zdjęcia jak to wyglądało po uderzeniu ?

Sama kwota 5000 nie wydaje się wygórowana , ale jednoznacznie ocenić to będzie można dopiero po obejrzeniu faktury.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Sie 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Tak, chodziło o spojler. Tylko że trudno jest udowodnić, że uszkodzenie nastąpiło od wgniecenia przodu, a nie od nawierzchni. Ja wiem, że koła nie wjechały na drogę i zatrzymałem auto natychmiast po wgnieceniu o krawędź asfaltu (z prędkości 5 km/h), ale wypożyczalnia już w to nie wierzy.

Miałem wykupione Super CDW! Może faktycznie trzeba im pokazać regulamin i próbować. Nawet jeśli to nie pomoże, to chociaż koszt spojlera powinni odjąć od rachunku - a oryginalny to 1.500 zł (więc u nich ok. 2.500, części są mniej więcej 2 razy droższe).

Załączam zdjęcia, dzięki wielkie za rady.

Załączniki:
IMG_0178.jpg
IMG_0178.jpg [ 133.8 KiB | Obejrzany 3086 razy ]
IMG_0163.jpg
IMG_0163.jpg [ 117.07 KiB | Obejrzany 3086 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:03 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Niestety, Kolego, na podstawie zdjęć muszę przyznać im rację. Uderzyłeś podwoziem w wystającą z drogi przeszkodę i to rzeczywiście wysoką, skoro uszkodziłeś dolną część zderzaka i chłodnicy, a do tego jadąc samochodem o dużym prześwicie :shock: . I nie jest to maska, ani spojler, lecz podwozie. Jedyna szansa na uniknięcie kosztów, to szukanie w regulaminie ubezpieczenia, że Twoje ubezpieczenie obejmowało takie przypadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:39 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ten samochód nie ma dużego prześwitu, tylko jest na podnośniku i koła luźno zwisają...
Tym niemniej uszkodzenia są poważne i nie dziwię się kwocie 5000 zł, cały zderzak, wygięty ten pionowy element konstrukcyjny, uszkodzony układ chłodzenia jak sam napisałeś, połamane te czarne plastiki przy skraplaczu klimatyzacji (być może z układu klimatyzacji też uszedł czynnik chłodzący), pogięta pozioma spodnia osłona, nadkole też z cała pewnością się kwalifikuje, bo jest wyrwany zaczep. Tyle widzę na górnym zdjęciu, a pewnie jeszcze sporo by się znalazło...
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Sie 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
No nic, jeśli to tak wygląda, trzeba będzie zapłacić. Może chociaż odejmą koszt plastiku, bo to na pewno pokrywa ubezpieczenie.
Dziękuję za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
aleś urwał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:56 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
@Gleba3
Zauważyłem, że jest na podnośniku, ale jeśli 190 mm prześwitu to mało, to porównaj z innymi autami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Sie 2017 13:14 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ja tam w specyfikacji widzę 160 mm, czyli tyle samo co dla innych małych samochodów...
Ale chyba odbiegamy od tematu....
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Sie 2017 17:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Sz@lony napisał(a):
Miałem wykupione Super CDW! Może faktycznie trzeba im pokazać regulamin i próbować. Nawet jeśli to nie pomoże, to chociaż koszt spojlera powinni odjąć od rachunku - a oryginalny to 1.500 zł (więc u nich ok. 2.500, części są mniej więcej 2 razy droższe).



Jeśli miałeś wykupione Super CDW to nic im się nie należy, bo z tego co widzę to ubezpieczenie obejmuje podwozie (tym się różni od zwykłego CDW)

CDW/LDW does not cover damage caused to the Tires, Windscreen, Rooftop and underbody damage to the vehicle that will be charged accordingly.

SCDW does not cover damage caused to the Tires, Windscreen and Rooftop.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Sie 2017 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Niby tak, ale na umowie wynajmu było napisane, że podwozie jest wyłączone z ubezpieczenia, chociaż było uwzględnione Super CDW. To bardzo dziwne - może jakaś niestandardowa oferta :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Sie 2017 22:48 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Nie mam jakiegoś dużego doświadczenia z wynajmem i chcialbym zapytać , przykładowo wynajmuję samochód z ubezpieczeniem które nie obejmuję podwozia i mam sytuacje jak wyżej ,kwota zabezpieczenia na karcie to 1000€ a koszt naprawy przykladowo 3000€ czy jestem zobowiązany zaplacic tylko 1000€ czy 3000?
Teraz przykład kolegi wyżej co by było jak by szkoda była całkowita? Musiał by oddac za cały samochód?
Albo np wynajął poprzez pośrednika typu economycarrentals gdzie ma full ubezpiecznie?czy wtedy on płaci pośrednik zwraca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Sie 2017 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
W umowie masz zawsze napisane do jakiej kwoty masz udział własny w szkodzie
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 13 Sie 2017 10:17 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Chodzi o access? Czyli jak ostatnio wypożyczałem samochód i miałem access 400€ to przy szkodzie całkowitej nawet jakby pękło podwozie to i tak maks zapłacę to 400€ ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Sie 2017 10:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Raczej excess. ;)
I tak, zapłacisz tylko max. do tej wysokości.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 13 Sie 2017 11:24 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Słownik mi zmienił.kurde to w takim razie kolega od podwozia miał aż taki duży excess że ma do zapłaty aż 5000zl? Jeszcze nie widziałem większego od 1200.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Sie 2017 11:25 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Miało być 1000€ cos mi się taptalk zacina i problem z edycją posta.
Teraz doczytałem ze kolega od podwozia miał wkład wlasny - 0 to jakim cudem nagle każą mu płacić 5tys? Czy nie powinno być tak że excess 200 to nawet przy całkowitej szkodzie max to te 200?
Brak wkładu = co by się nie działo to nie ponosimy żadnych kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group