Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 16 Sty 2017 20:19 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
mussten napisał(a):
Wybieram się na weekend do Krakowa, w którym ostatni raz byłem 9 lat temu.

Byłeś już? Z kim się wybierasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 16 Sty 2017 20:20 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jeszcze nie byłem, ale do wyjazdu coraz bliżej ;) Rodzinny wyjazd
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 16 Sty 2017 21:54 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jeśli jedziesz z dziećmi (mniejszymi) to proponuję Kraków szlakiem legend - sprzedałam już taki pomysł kilku osobom i były zadowolone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 16 Sty 2017 22:21 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
ja, mama + brat (11 lat).

Ogólnie plan był taki, żeby pochodzić po Krakowie, rynek, kopce, Wawel, na spokojnie, bez napiętego zwiedzania, wieczorem jakieś zakupy, czyli bez przewodników i darmowe atrakcje;)
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:18 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
To poczytajcie sobie legendę o krakowskich gołębiach, o braciach budujących wież kościoła Mariackiego czy o dzwonie Zygmunta (o smoku pewnie znacie) i konflikcie Mickiewicz-Słowacki (teraz spoczywają obok siebie - taki żart historii) i trochę inaczej wtedy popatrzycie na Kraków.
W Kościele Mariackim przypatrzcie się polichromiom Matejki i Mehoffera - dzieło sztuki!!
Na Rynku obowiązkowo Galeria w Sukiennicach http://mnk.pl/oddzial/galeria-sztuki-polskiej Najważniejsze obrazy polskiego malarstwa: Hołd Pruski, Pochodnie Nerona, Szał Podkowińskiego, Wernyhora. W niedzielę wejście free. Może 11-latka to średnio zainteresuje, ale o tym działach mówi się na lekcjach polskiego, więc uważam, że obowiązkowo trzeba to zobaczyć!!!

Wejdźcie do kościoła Piotra i Pawła (przy ul. Grodzkiej, na Trakcie Królewskim) i warto z Wawelu podejść do Kościoła na Skałce i w sumie to już jesteście na Kazimierzu.

Warto kupić wejściówkę na dzwon Zygmunta+Groby Królewskie (tu m.in. słynna krypta Leonarda, a kończy się Kryptą pod Wieżą Srebrnych Dzwonów - tu można wejść z zewnątrz bez wejściówki, wejście po prawej strony wejścia do katedry pod baldachimem). Tu ceny http://www.katedra-wawelska.pl/katedra- ... uj-wizyte/ ale zawsze był także bilet rodzinny - trzeba pytać się w kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mussten lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 18 Sty 2017 10:35 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Nóż z legendy o wieżach Kościoła Mariackiego znajdziesz w Sukiennicach w przejściu (od strony kościoła).

Na rogu ul. Floriańskiej i Pl.Mariackiego jest Kamienica Pod Murzynami - popatrz do góry. To była reklama znajdującej się w tej kamienicy apteki, która oferowała medykamenty z całego świata - to było w XVI w.!! Można było tu także spróbować wina :D Stąd także ruszała Zaczarowana Dorożka....

Na Rynku zwróć uwagę, że wejścia do kamienic są z poziomu Rynku, nigdy po schodach. Kiedyś poziom płyty rynku było ok. 2 metry poniżej.

Na Rynku jest mały kościół św. Wojciecha - do kościoła schodzi się po schodach w dół. Kościół ma ponad 1000 lat (najstarszy w Krakowie), a podobno kazania w nim wygłaszał sam św. Wojciech. Na początku kościół był drewniany, i podobno został wybudowany w miejscu dawnej prasłowiańskiej świątyni...

Zwróć uwagę na ogromne kości wiszące przed głównym wejściem do Katedry Wawelskiej, z lewej strony (kości jest 3, z czego jedna ma ponad metr długości) - to wg legendy kości smoka wawelskiego :D Wg badań należą do walenia/mamuta i są tu umieszczone od średniowiecza. Łańcuch, który je podtrzymuje jak runie przyniesie zagładę katedrze (runie katedra) lub będzie koniec świata...

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy na taki zwykły spacer to jeszcze dopiszę.....
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 14 Lut 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
To jeszcze raz ja. Nie mam za bardzo pomysłu, w piątek odwiedzi mnie na jeden dzień prawdopodobnie moja mama, kobieta starsza, a Krakowa prawie w ogóle nie zna, oprócz tych takich najsłynniejszych miejsc typu Wawel, Mariacki, Sukiennice, etc.
Nie mam za bardzo pomysłu jak spędzić ten dzień przyjemnie, ale żeby coś zobaczyła. Warunki- musi być mało chodzenia (bo astma i 60+), tak żeby nie było za bardzo na polu, bo zimno i niskobudżetowo.
Wiem, że chciała zobaczyć kocią kawiarnię, to jedną rzecz mam z głowy. Myślałam żeby ją zabrać też do Kamienicy Hipolitów (tudzież Hipolita :lol: ), bo to takie nawet ciekawe miejsce. No i na tym się moja wena kończy... Muzeum podziemne raczej odpada, kino też, teatry grają za późno (trzymam KarNet w ręku i nic mi się nie rzuca interesującego w oczy). Też żebyśmy nie jeździły w tę i wewtę po tym Krakowie, fajnie byłoby coś w centrum... Jakieś ktoś może ma pomysły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 14 Lut 2017 10:14 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A w Krzysztoforach nie ma jest jeszcze czynna wystawa szopek bożonarodzeniowych? http://www.mhk.pl/wystawy/pokonkursowa- ... kowskich-1 A już widzę: do 26.02.17

Może Galeria sztuki polskiej w Sukiennicach? Przed obrazami są kanapy, ławki, więc można siąść w kazdej chwili i popatrzeć czy na Pochodnie Nerona czy na Wernyhorę: http://mnk.pl/oddzial/galeria-sztuki-polskiej Potem możecie siąść w kawiarni Szał na kawkę i popatrzeć na Rynek z góry....
Góra
 Profil Relacje PM off
musssli lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 17 Lut 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Dziekuje :) ostatecznie poszlysmy do muzeum motyli, kociej kawiarni i kamienicy Hipolitow, wraz z obiadkiem w papryczki 5 ;) a do galerii sztuki polskiej nastepnym razem bo zainteresowalo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:20 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Koneserzy pewnie wiedzą, ale w następny weekend 25-27.05, na stadionie przy ul. Kałuży odbędzie się Beerweek Festival.

Bilet na 1 dzień - 10 zł, na 3 dni - 25 zł.

Stoiska będą mieli m.in. Artezan, Pracownia Piwa, Pinta, Brokreacja więc będzie co smakować ;)

http://beerweek-festival.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 28 Lip 2017 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Planuję pobyt (1-4.08) dla moich rodziców z wnuczką (2 rodziny) - dzieci 10 i 12 lat.

Do Wieliczki bilety już zamówione.
Co jeszcze ? Wstępnie wypisałem sobie to:

- Kopiec Kościuszki
- Kopiec Kraka
- Kopiec Piłsudskiego
- Muzeum Inżynierii Miejskiej
- Muzeum Lotnictwa
- ZOO

Kopce - pewnie skończy się na jednym - Kościuszki, ale resztę wynotowałem.

Biorę od uwagę, że mają być straszne upały (32-35C) - czy w Krakowie jest jakiś park z fontannami gdzie można przysiąść w cieniu a dzieciaki mogą się pochlapać biegając po fontannach ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 28 Lip 2017 17:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Wawel
Stare Miasto
Kazimierz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Czy Wawel (poza Smokiem) zainteresuje dzieci w tym wieku ?
Stare Miasto i Kazimierz będą oczywiście bo nie sposób poruszać się po Krakowie 4 dni i tam nie być.
Zresztą mieszkać będą w Ibisie Budget przy Dworcu Głównym więc gdzie by nie iść to muszą przejść przez Starów.... ups...oczywiście przez Stare Miasto :D

Raczej szukam czegoś gdzie można by przeżyć te upały (niestety tak wysokie temperatury mocno komplikują zwiedzanie).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:10 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Planuję pobyt (1-4.08) dla moich rodziców z wnuczką (2 rodziny) - dzieci 10 i 12 lat.




spróbuj zamówić bilety na zwiedzanie podziemi Rynku, to dość ciekawe dla dzieci
http://www.podziemiarynku.com/
wszystko zależy od dzieci, jakie są i co lubią. Moja była młodsza i Wawel od środka ją zainteresował. Ale są dzieci, które nie lubią zwiedzać wnętrz.
Popatrz też na ceny-bo są dość wysokie i może też można online kupić bilety.
Rejs statkiem po Wiśle?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tym bardziej bym sie nie pchal na kopce..:-)

mozna posiedziec nad Wisla pod Wawelem, ewentualnie uderzyc na Zakrzowek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
ibartek
Zakrzówek fajny, ale czy jest tam gdzieś możliwość żeby na legalu się dostać ?
Jak byłem 1,5 roku temu to wszystko jest ogrodzone.
Fajnie by było się tam wykąpać w taki upał.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lip 2017 20:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 29 Lip 2017 19:27 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Sama Wieliczka z dojazdem (bus z RTS lub pociąg) to już pół dnia zejdzie.

W takie upały zdecydowanie odradzam przechodzenie przez Rynek (tak u nas się mówi :mrgreen: ). Pewnie będą kurtyny wodne, ale na Rynku przy upałach bardzo ciężko się oddycha. Z Dworca pod Wawel o lepiej Plantami się przejść w cieniu,dziadkom też będzie przyjemniej.
Jeśli woda to może kąpielisko w Kryspinowie (autobus dojeżdża), płatne wejście, ale strzeżone.

Pomysł podziemi popieram.
Po wizycie na Wawelu (kilka postów wcześniej pisałam o dzwonie, katedrze (poczytać o klątwie, Rodzice mogą coś z tego kojarzyć) i kryptach) przejść przez smoczą jamę i nad Wisłą poleżeć (koc czy ręcznik z mikrofibry wskazany).

Może rejs do Tyńca? http://www.statekkrakow.com/trasy/wawel ... wawel.html

A czym dzieci się interesują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 29 Lip 2017 21:15 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Zresztą mieszkać będą w Ibisie Budget przy Dworcu Głównym więc gdzie by nie iść to muszą przejść przez Starów.... ups...oczywiście przez Stare Miasto :D
.

na starowke to sobie pojdz w swojej Warszawie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 01 Sie 2017 12:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
bezpieczenstwo w Krakowie, hmmm... ;)

http://fakty.interia.pl/malopolskie/new ... Id,2423622


e: jeden z komentarzy

~Krakus- 54 min temu
MIESZKAM W KRAKOWIE . KIEDYŚ NA MIEŚCIE SPOTKAŁEM TRZEŹWYCH ANGOLI. ZARAZ , ZARAZ.....KIEDY TO BYŁO ? TAK, TAK , TO BYŁO W 92 ROKU. JESTEM PEWIEN ŻE TO MUSIAŁO BYĆ W 92
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 07 Sie 2017 10:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
znika 'symbol', w koncu...

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/kr ... id,tm.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group