Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 29 Lip 2017 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@greyg a jakie dane? Chodzi o to, żeby się w razie czego przygotować. Dotychczas bywając w Chinach, zawsze miałem wizy. Teraz będę w sumie dwa i pół dnia i wylatuję dalej do Singapuru (ale na innym bilecie), bo ten pierwszy mam za mile. Pytanie, czy warto ryzykować i skorzystać z tego 72h wjazdu (teoretycznie według godzin lotów będę miał 54 godziny w Pekinie), czy lepiej mimo wszystko klepnąć wizę, dla świętego spokoju? Żeby potem nie było, że się czegoś doczepią i mnie nie wpuszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#302 PostWysłany: 30 Lip 2017 15:11 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
p.wl napisał(a):
greyg napisał(a):
[...]To przez takich cwaniaków są wprowadzone dodatkowe restrykcje.

Moze wyjasnisz, jakich konkretnie cwaniakow masz na mysli?
My bylismy w Pekinie zgodnie z obowiazujacymi przepisami programu TWV potwierdzonymi jasno przez urzednika imigracyjnego na miejscu sprawdzajacego nasze bilety wyjazdowe, wiec jesli cos insynuujesz, to raczej jak kula w plot.
Ja w tym roku miałem już 3 razy Visa-Free. W zasadzie mieliśmy - podróżujemy rodzinnie we czwórkę. Wyjaśnienie masz na końcu. :)

Z osobistego doświadczenia...

LGW-CKG-CAN-BKK, luty 2017, wiza 24h...
Bardzo dokładne sprawdzanie dat, godzin i rezerwacji lotów podczas check-in na Gatwick. Sprawdzała to nie obsługa a jakiś Chińczyk. Leciał później z nami. Trwało to ze 40 minut zanim uzyskali potwierdzenie że wszystko jest ok. Nie dziwiłem im się. Do przekroczenia 24h brakowało 20 minut. :)
Po wylądowaniu w CKG to samo tylko dłużej trwało sprawdzanie.
Z formalności wystarczyło wypełnić "arrival card".

SIN-CAN-CKG-LGW, marzec 2017, wiza 24...
Bezproblemowo w SIN i CAN. Sporo przyśpieszyło pokazanie kart podkładowych z poprzednich lotów i wytłumaczenie że wracamy do domu.
Z formalności wystarczyło wypełnić "arrival card".

WAW-KBP-PEK-HKG, loty tylko OW, czerwiec 2017, wiza 72h...
Sprawdzenie rezerwacji na lot PEK-HKG już w WAW. Nie obyło się bez konsultacji (z kimś ważniejszym) ale poszło sprawnie. Miła Pani przeprosiła nas że tyle czekamy - było tego może z 5 minut :) Powiedziała że ona by zapłaciła dużą karę za puszczenie nas bez wymaganych dokumentów/sprawdzenia.
W KBP tranzyt bezproblemowy.

PEK 72h...
Lądowanie 25.06 o 1:00 w nocy. Weźcie poprawkę na to że w dzień może być prościej.
Stanowisko 72h Visa-Free zamknięte. Człowiek za szybą tylko pokazuje żeby iść dalej do kontroli. Tu jedna uwaga - nie stawajcie w kolejce później do kontroli jak my. Zmarnujecie niepotrzebnie czas. Idźcie na sam koniec gdzie jest stolik/barek do wypełniania "arrival card". Jak nie będzie pogranicznika poczekajcie aż przyjdzie i od razu mówcie że chcecie wizę 72h. Pokażcie wydruk e-biletów/rezerwacji - ja miałem też po chińsku. Podkreśli Wam na nich co macie dopisać z tego na "arrival card" plus nr telefonu. Dostaniecie też do wypełnienia nowy formularz który zamieściłem w tym temacie z tłumaczeniem części uzupełnianej przez urzędnika. Warto przeczytać ze zrozumieniem co sprawdzają. Jak byliście wcześniej w Chinach i nie przekroczyliście ich prawa po prostu nie będzie najmniejszego problemu z wizą 72h.

My w tej sytuacji utknęliśmy na długo czasowo przez 2 młode osoby. Łącznie było nas tylko 8 osób na wizę 72h. Skupili się na nich bo nie spełniali warunków. Czekając tyle czasu można sporo się dowiedzieć. :)
Australijka miała bilet/rezerwację tylko w telefonie. Później wyszło że przekracza czas i musiała kupić nowy bilet. Była przed nami a wyszła za nami. Jakieś 2,5h lekko licząc. Raczej więcej.
Lepszy był jednak Malezyjczyk z dwoma kolegami - ich miny niezapomniane. Przekroczył wcześniej warunki w Chinach na wizie 72h. Chciał zapłacić grzywnę (wspomniał "jak poprzednio") ale to nic nie dało. Jego kolegów też wydalili.
To tak w kwestii cwaniactwa. Jesteś w porządku - nie ma ryzyka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 30 Lip 2017 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
greyg napisał(a):
[...]Jesteś w porządku - nie ma ryzyka.

p.wl napisał(a):
[...]My bylismy w Pekinie zgodnie z obowiazujacymi przepisami programu TWV potwierdzonymi jasno przez urzednika imigracyjnego na miejscu sprawdzajacego nasze bilety wyjazdowe.[...]

Dzieki za uscislenie swoich slow.
Jak sie spodziewalem, nie mamy powodu do niepokoju.

Notka dla wybierajacych sie do Chin - prosze zapoznac sie z zasadami liczenia godzin pobytu (czyli na niektorych lotniskach od godziny 0.01 po przylocie, a nie od godziny przylotu).
Oczywiscie indywidualne doswiadczenia moga sie roznic.

Bezpiecznych lotow.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 30 Lip 2017 19:10 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Nie usprawiedliwiaj się mną - dawno się tak nie uśmiałem. :)
Twoja notka to bzdura. Niby jak sprawdzisz? Zadzwonisz na konkretne lotnisko? Dostaniesz na piśmie?

A wystarczy proste podejście: 72h to 72 godziny. Dodatkowy dzień w paszporcie jest na ewentualną zmianę/opóźnienie lotu u przewoźnika. Taką odpowiedź dostałem na moje zdziwienie z wbitą datą w Beijing. 28.06 zamiast 27.06.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 30 Lip 2017 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
greyg napisał(a):
Nie usprawiedliwiaj się mną - dawno się tak nie uśmiałem. :)
Twoja notka to bzdura. Niby jak sprawdzisz? Zadzwonisz na konkretne lotnisko? Dostaniesz na piśmie?
A wystarczy proste podejście: 72h to 72 godziny. Dodatkowy dzień w paszporcie jest na ewentualną zmianę/opóźnienie lotu u przewoźnika. Taką odpowiedź dostałem na moje zdziwienie z wbitą datą w Beijing. 28.06 zamiast 27.06.

Informacje zweryfikowane w ambasadzie chinskiej (nie w Warszawie), na lotnisku w PEK oraz dodatkowo przez obsluge TG na lotnisku w BKK.

No, ale prawdziwy Polak wie lepiej, bo widzial kogos, kogo nie wpuscili do samolotu :lol:
Az ci, niedowiarku, wrzuce dowod (bez zadnego dodatkowego dnia na "ewentualną zmianę/opóźnienie lotu"):

Załączniki:
f4f0.png
f4f0.png [ 126.21 KiB | Obejrzany 1107 razy ]
f4f1.jpg
f4f1.jpg [ 109.07 KiB | Obejrzany 1107 razy ]
f4f3.png
f4f3.png [ 64.73 KiB | Obejrzany 1107 razy ]
f4f2.png
f4f2.png [ 68.66 KiB | Obejrzany 1107 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#306 PostWysłany: 30 Lip 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Problem może polegać na tym, że Twoje "doświadczenie" datowane jest na ponad rok wstecz a kiedyś rzeczywiścue tak to działało na 100%, jednak kilka miesięcy temu pjawiły się sygnały o zmianie zasad polegających właśnie na rezygnacji z zaokrąglania do pełnych dób tylko liczenia sztywnych 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 31 Lip 2017 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Problemem jest to, ze k...olega @greyg w sposob dosc malo zawoalowany usiluje mi wmowic, ze naruszylem chinskie przepisy imigracyjne wlasnie rok temu, co oczywiscie nie mialo miejsca, tyle, end of story.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 31 Lip 2017 18:33 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
kemot napisał(a):
Problem może polegać na tym, że Twoje "doświadczenie" datowane jest na ponad rok wstecz a kiedyś rzeczywiścue tak to działało na 100%, jednak kilka miesięcy temu pjawiły się sygnały o zmianie zasad polegających właśnie na rezygnacji z zaokrąglania do pełnych dób tylko liczenia sztywnych 72h.
Otóż to. Starałem się przedstawić jak to teraz w 2017 wygląda z własnego doświadczenia. Problem czasu w zasadzie będzie nieaktualny - wprowadzają 144h.

@p.wl - nie robię aluzji. Daleko mi do tego. Wolę przedstawić czyste fakty z datami i jak najbardziej bieżące.

@Sudoku - dzięki raz jeszcze za wrzutę nowego formularza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
Bardzo proszę o podpowiedź czy przy takim połączeniu (na jednym bilecie) załapiemy się na bezpłatną wizę tranzytową 144h w Szanghaju czy jednak trzeba wyrobić normalną wizę turystyczną?

WAW - FRA - PVG / SHA - PEK - WAW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Oczywiście, że musisz mieć wizę turystyczną.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#311 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:44 

Olencjaaa napisał(a):
Bardzo proszę o podpowiedź czy przy takim połączeniu (na jednym bilecie) załapiemy się na bezpłatną wizę tranzytową 144h w Szanghaju czy jednak trzeba wyrobić normalną wizę turystyczną?

WAW - FRA - PVG / SHA - PEK - WAW

Przeczytaj sobie informacje na górze.
Żeby załapać się na darmową wizę, pomiędzy PVG a SHA musisz mieć wyjazd/wylot, do innego kraju.
Góra
 PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 20 Sie 2017 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 30 Sie 2017 21:49 

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 22
Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiem::

Mam lot:

pierwszy bilet PRG-AMS-CTU-CAN / drugi bilet CAN-MNL
drugi bilet MNL-CAN-BJS-AMS-PRG
chce kupić drugi bilet

Datami wychodzi tak:
29.12 PRG
30.12 CTU (13:45 - wlot do Chin)(bilet pierwszy)
30.12 CAN (18:00 - przylot do CAN)(bilet pierwszy)
30.12 MNL (20:00 wylot z CAN do MNL)(bilet drugi)

Z tego co rozumiem mam 24 godziny od wlotu do CTU na opuszczenie Chin?
czyli najpóźniej muszę opuścić Chiny 31.12 o 13:44?

W drugą stronę

18.01 MNL-CAN(5:00 am wlatuje do Chin) (bilet drugi)
18.01 CAN-BJS (7:00 w BJS)(bilet pierwszy)
18.01 BJS-AMS (11:55 wylatuje z Chin)(bilet pierwszy)

czyli najpóźniej muszę opuścić Chiny 19:01 o 4:59?
czy jest to różnica że loty są na dwóch biletach?

dzięki za potwierdzenie i uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 30 Sie 2017 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@mua dzisiaj rozczytywałem internetowo temat i z oni tego nie traktują godzinowo, ale dniami. Część komentarzy mówi, że od dnia następnego (czyli jeśli lądujesz przysłowiowo 1.01. o 0:01, to wbiją pieczątkę "OD 2.01."). Ale mogę się mylić co do tych dni i dobrze by było, gdyby zopiniowali kwestię osoby, które przetestowały tą opcję w praktyce (chcę kupić Szanghaj z bez-wizą na 144 godziny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 31 Sie 2017 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Czy przy w przypadku wizy tranzytowej paszport musi być ważny 6 miesięcy ponad termin upływu ważności wizy, tak jak przy innych rodzajach wiz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 31 Sie 2017 14:05 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
mua napisał(a):
czyli najpóźniej muszę opuścić Chiny 19:01 o 4:59?

Z mojego doświadczenia na trasie LGW-CKG-CAN-BKK masz dokładnie 24h od lądowania na opuszczenie Chin.
Opisałem to wcześniej w tym temacie. Szczegółowe sprawdzanie godzin było już LGW.
Nawet jak wylatujesz z Chin tego samego dnia dostaniesz wizę +1 dzień.

mua napisał(a):
czy jest to różnica że loty są na dwóch biletach?

Nie ma znaczenia.

maciass napisał(a):
Czy przy w przypadku wizy tranzytowej paszport musi być ważny 6 miesięcy ponad termin upływu ważności wizy, tak jak przy innych rodzajach wiz?

Tak.

1955845624 napisał(a):
@mua dzisiaj rozczytywałem internetowo temat i z oni tego nie traktują godzinowo, ale dniami. Część komentarzy mówi, że od dnia następnego (czyli jeśli lądujesz przysłowiowo 1.01. o 0:01, to wbiją pieczątkę "OD 2.01."). Ale mogę się mylić co do tych dni i dobrze by było, gdyby zopiniowali kwestię osoby, które przetestowały tą opcję w praktyce (chcę kupić Szanghaj z bez-wizą na 144 godziny).

Ja mam wszystkie wizy wbite +1 dzień (luty, marzec i czerwiec 2017). Godzinowo sprawdzali mi przed wylotem na LGW, SIN i WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 31 Sie 2017 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@greyg też wyczytałem takie informacje, że liczą od północy dnia kolejnego... czyli powiedzmy lądujesz 1.01. o godz. 0:05 (planowo), to wbiją 2.01. Jednak na własnej skórze nie skonfrontowałem, bo to w praktyce takie lekko ryzykowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:23 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Oj tam ryzykowne. :) Co najwyżej nie polecisz albo cofną Cię na w Chinach. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 12 Wrz 2017 01:49 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 11
Witam wszystkich. Czy lecąc na trasie TSE-BJS-ALA uda się wyjść na wizę 72h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 12 Wrz 2017 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
NIE
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group