Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 27 Kwi 2017 14:44 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Dla tych co się wybierają do Pekinu tłumaczenie tego co wypełnia urzędnik przy wizie 72h.

Pierwsza długa wąska rubryczka: "Prosimy podróżnych o osobiste wypełnienie powyższych informacji" (czyli tych po angielsku). Poniżej: Przedstawione przez podróżnego dokumenty są: 口autentyczne oraz ważne, 口fałszywe/należą do innej osoby Wyjaśnienie sytuacji. Poniższa rubryczka: "Czy podróżny posiada zarezerwowane bilety lub odpowiedni dowód ich rezerwacji: 口Tak 口Nie. Poniżej: "Czy podróżny przekroczył kiedykolwiek granice Chin nielegalnie" : 口Nie 口Tak Wyjaśnienie sytuacji. Poniżej: Czy podróżny kiedykolwiek przebywał na terenie Chin bez zameldowania: 口Nie 口Tak---口1 raz 口Więcej niż 2 razy. Na samym dole jest miejsce na Uwagi i podpisy odpowiednich urzędników.

Załączniki:
PEK-TWOV-FORM_resize.jpg
PEK-TWOV-FORM_resize.jpg [ 198.6 KiB | Obejrzany 1464 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 15 Cze 2017 17:36 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Czy ktoś z Was opuszczał Kanton koleją do Hong Kongu?
Czy jeżeli przylecę do CAN i będę miał wydrukowany bilet pociągiem do Hong Kongu będę mógł tam zostać 144h, czy tak jak jest napisane w Wikipoście na górze strony muszę opuścić Kanton w 24h?

https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-144hour.htm
Z tej strony wynika, że chyba 144h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Cze 2017 00:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Bezwizowy tranzyt obowiązuje przy wlocie i wylocie samolotem.

Jeżeli chcesz jechać pociągiem do Hong Kongu, to musisz mieć chińską wizę przed przyjazdem. Bez wizy nie wpuszczą Cię nawet na minutę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 16 Cze 2017 09:52 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Ok, ale to piszesz na podstawie czego? Ponieważ w podwieszonym na górze poście jak i we wrzuconym przeze mnie linku napisane jest coś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 16 Cze 2017 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Przeczytaj jeszcze raz, spokojnie.

Załączniki:
czytanie.JPG
czytanie.JPG [ 45.87 KiB | Obejrzany 1351 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jonsoul uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 16 Cze 2017 11:26 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Dzięki! Uściślę, że chodzi mi o przejazd w jedną stronę BER-(samolot)->CAN-(pociąg)->HKG.

Więc w tym przypadku obowiązuje mnie 24-Hour Direct Transit. Muszę mieć kupiony bilet na pociąg wraz z rezerwacją miejsca, oraz po przylocie poprosić o Temporary Stay Permit, który umożliwi mi przedostanie się z lotniska na dworzec.

https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/intro2.htm#T

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 16 Cze 2017 18:11 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Przejrzalem cały wątek i nie mam 100% pewności czy mój plan może oprzeć sie na wizie tranzytowej (72h). Przylatuje z Warszawy do Kantonu 26stycznia o godzinie 13:50.
Na jednej rezerwacji mam:
WaW- Can
Han - Bkk
Bkk - Waw.

Po 3 noclegach w Kantonie lece do Hanoi (osobny bilet). Wylot godzina 10rano. Mieszcze sie w tych 72godzinach z zapasem.
Czy w takiej sytuacji wiza tranzytowa bedzie przyznana? Moją watpliwość budzi to ze lot CAN - HAN jest na osobnym bilecie i w dniu przylotu bede miec potwierdzona rezerwacje w china Southern ale chyba bez Bording pasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 16 Cze 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Nie ma znaczenia czy rezerwacja na kolejny lot jest jedna czy osobna, spełniasz warunki wizy 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 16 Cze 2017 18:48 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
kemot napisał(a):
Nie ma znaczenia czy rezerwacja na kolejny lot jest jedna czy osobna, spełniasz warunki wizy 72h.

dziekuje za odpowiedz, zapomnialem dodac ze probowalem telefonicznie uzyskac takie potwierdzenie w konsulacie w gdansku i osoba z ktora rozmawiala oglednie powiedziala ze moga byc problemy (jakie nie powiedziala) i ze lepiej wize turystyczna. Czy to problemy wydumane aby sprzedawac znaczki do poszportu czy rzeczywiscie moj plan moze miec jakis slaby punkt?
Lece z Kantonu do Wietnamu i tu tez wymagana jest wiza, stad dalsze pytanie czy promesa wizowa wietnamu (znaczek wklejony na lotnisku) jest rownoznaczna z wiza do kraju trzeciego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 28 Cze 2017 10:29 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
srebrnyptak napisał(a):
kemot napisał(a):
Nie ma znaczenia czy rezerwacja na kolejny lot jest jedna czy osobna, spełniasz warunki wizy 72h.

dziekuje za odpowiedz, zapomnialem dodac ze probowalem telefonicznie uzyskac takie potwierdzenie w konsulacie w gdansku i osoba z ktora rozmawiala oglednie powiedziala ze moga byc problemy (jakie nie powiedziala) i ze lepiej wize turystyczna. Czy to problemy wydumane aby sprzedawac znaczki do poszportu czy rzeczywiscie moj plan moze miec jakis slaby punkt?
Lece z Kantonu do Wietnamu i tu tez wymagana jest wiza, stad dalsze pytanie czy promesa wizowa wietnamu (znaczek wklejony na lotnisku) jest rownoznaczna z wiza do kraju trzeciego?



Mam juz odpowiedz na swoje powyzsze pytania - wpisze je takze tu, moze sie komus przyda.
Aby uniknac nieporozumien podczas boardingu juz w warszawie - przewoznik mogl odmowic boardingu jesli kraj docelowy wymaga wizy a w paszporcie wizy brak. Takie zapytanie skierowalem do qatar airways - oni sytuacje opisali i przeslali na lotnisko w Kantonie.
Oto odpowiedz:
Wazny paszport min 30 dni od konca pobytu w w kraju docelowym (u mnie wietnam)
Wlatujesz i wylatujesz z tego samego lotniska
Nie przekraczasz 72godzin pobytu
Promesa wizowa/wiza kraju docelowego - jesli potrzebna.
I najwazniejsze potwierdzony i oplacony bilet wylotu z Kantonu.
Jesli to spelnione to nie powinno byc problemu podczas boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 02 Lip 2017 09:20 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Tydzień wstecz byłem w Beijing na wizie 72h. Sporo się zmieniło. Sprawdzanie jest o wiele dokładniejsze. Jeżeli stwierdzone zostanie na granicy jakiekolwiek uchybienie warunków - nie wpuszczą Cię n.p. brak meldunku, wcześniejsze przedłużenie czasu pobytu. To ostatnie jest szczególnie mylące w kontekście daty wbitej w paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 29 Lip 2017 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Na Loyalty Lobby znalazłem link do strony (Skyteam), na której można wpisać dane swojej podróży, po czym uzyskuje się informacje wizowe:

https://www.skyteam.com/en/flights-and- ... nd-health/

Wpisałem tam swoje dane i o dziwo, wbrew moim wszelkim kalkulacjom, pokazał się komunikat, że w Chinach (PVG) potrzebna będzie wiza. Teraz nie wiem, czy to ja coś źle tam wpisałem, czy z formularzem coś nie tak, czy też po prostu faktycznie potrzebna mi jest wiza (co byłoby bardzo dziwne).

Korzystał ktoś z tego formularza? A może jest jakaś inna z podobnym narzędziem?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka

EDIT: chyba jednak jest ok, choć szkoda, że informacja nie jest jednoznaczna/kategoryczna. Oprócz "you may have a problem, please check below" oraz "Visa or additional documentation is required for China" jest też dopisek:

Transit visa is not required for passengers arriving and departing from either Nanjing Lukou International Airport (NKG), Hangzhou Xiaoshan International Airport (HGH), Shanghai Pudong International Airport (PVG) or Shanghai Hongqiao International Airport (SHA), provided the passenger holds a confirmed onward ticket to travel directly to a third country. Passengers may exit the transit area but must remain within the Shanghai Municipality, Jiangsu Province and Zhejiang Province. Maximum stay of 144 hours.

No, ale tyle to ja wiem i bez tej strony. Sądziłem, że będzie tam klarowna informacja, czy mój konkretny lot kwalifikuje się, czy nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 29 Lip 2017 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Na LL piszą, że w Pekinie, Tianjin i Hebei wydłużą pobyt dwukrotnie, do max 144h bez potrzebnej wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 29 Lip 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Byloby fajnie.
Nam w zeszlym roku na Koh Samui robili sporo problemow z powodu (braku) wizy przy 80-godzinnym pobycie w Pekinie (przylot o 5 rano, wylot 3 dni pozniej po poludniu).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 29 Lip 2017 16:21 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
tropikey napisał(a):
Sądziłem, że będzie tam klarowna informacja, czy mój konkretny lot kwalifikuje się, czy nie...
Kompletnej nie ma nigdzie. Przynajmniej ja nie znalazłem a 3 razy korzystałem w tym roku z Visa Free 24h i 72h.
Napisz jaki masz układ lotów - odpowiem Ci konkretnie.

p.wl napisał(a):
Byloby fajnie.
Nam w zeszlym roku na Koh Samui robili sporo problemow z powodu (braku) wizy przy 80-godzinnym pobycie w Pekinie (przylot o 5 rano, wylot 3 dni pozniej po poludniu).
Teraz podchodzą bardziej restrykcyjnie w samych Chinach. Sprawdzają dokładnie czy nie był przekroczony czas na poprzedniej Visa Free. Nawet jak przylecicie mogą Was nie wpuścić. Osobiście byłem świadkiem w Beijing jak cofnęli Malezyjczyka z takiego powodu. Utknęliśmy przez niego na ponad 1,5h na kontroli paszportowej w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 29 Lip 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@greyg
W PEK obowiazywala regula (ktos moze potwierdzic, czy wciaz aktualna?), ze 72 godziny w ramach TWV sa liczone od godziny 0:01 w dniu nastepujacym po dniu przylotu.
Teoretycznie wiec w ramach 72-godzinnego pobytu bez wizy mozna spedzic w Pekinie 4 doby :D

Za Iatatravel (dla Pekinu 72h):
Nationals of Poland holding confirmed onward air, cruise or train tickets to a third country, arriving and departing from any one of the following locations: Hangzhou (HGH), Nanjing Lukou (NKG), Shanghai Hongqiao (SHA) or Shanghai Pudong (PVG) for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego


Ostatnio edytowany przez p.wl 29 Lip 2017 21:34, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 29 Lip 2017 16:54 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Tak, dalej to samo. 25.06 planowe lądowanie 1:00 w nocy. Wiza do 28.06
Tylko... jak przekroczysz 72h więcej nie skorzystasz. Chyba że wina będzie po stronie linii lotniczej z wylotem.

Załączniki:
2017-07-29 16.48.48_resize.jpg
2017-07-29 16.48.48_resize.jpg [ 300.53 KiB | Obejrzany 630 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 29 Lip 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@greyg
To troche dziwne, bo rok temu urzednik imigracyjny w PEK zapewnial nas, ze pobyt do konca 3 pelnej doby (zgodnie zreszta z pieczatka wbita do paszportu) jest zgodny z przepisami, co oczywiscie oznacza, ze warunkow 72-godzinnego pobytu na TWV sie nie narusza.
Masz moze jakis link do zrodla o rzekomej zmianie?
Jak Chinczycy mieliby okreslic, czy ktos przekroczyl czas pobytu inaczej niz weryfikujac wzgledem daty na pieczatce? Na twojej jest 28/6, wiec teoretycznie miales czas na wylot do konca dnia.
Inna sprawa jest wpuszczenie na poklad samolotu lecacego do PEK - linie lotnicze musza sie upewnic, ze pasazer ma prawo wjazdu, wiec sprawdzaja dane w TIMATIC i jak ow pasazer ma przylot 1/8 o godzinie 1 w nocy, a wylot 4/8 o 22, to go nie wpuszcza, a jesli nawet, to moze on miec problemy z imigracja po wyladowaniu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:17 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Nie wiem co było rok temu - mogę tylko napisać co wiem z doświadczenia. Ostatnio przerobiłem temat miesiąc wstecz.

Dla łatwiejszego zrozumienia - 72h to ważne określenie. Również 24h. Też przerobiłem.
Dla wiz 72h i 144h są nowe formularze. Do tego zostaniecie poproszeni o dopisanie na karcie przylotu dodatkowych danych.
Coś się nie zgadza - cofka i wydalenie z Chin czego byłem świadkiem. Szczególnie przekroczenie czasu. To przez takich cwaniaków są wprowadzone dodatkowe restrykcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 29 Lip 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
greyg napisał(a):
[...]To przez takich cwaniaków są wprowadzone dodatkowe restrykcje.

Moze wyjasnisz, jakich konkretnie cwaniakow masz na mysli?
My bylismy w Pekinie zgodnie z obowiazujacymi przepisami programu TWV potwierdzonymi jasno przez urzednika imigracyjnego na miejscu sprawdzajacego nasze bilety wyjazdowe, wiec jesli cos insynuujesz, to raczej jak kula w plot.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group